Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 285
  • 685
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 403
еми то малки деца няма ка да я глътнат капсулата а и така по добре действа минавайки по гърлото особено за възпалено гърли кашлици бронхити серапептазата действа много добре или за чистене на налипи гаргара и пиене. Не е опасно няма вкус и мирис децата не усещат нищо все едно пият чиста вода. Нашия беше на 3г.

# 391
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте. Имам Псориатичен артрит, и искам да опитам ензимна терапия. Не разбрах, обаче за какъв период от време се приемат горепосочените ензими и какво друго, евентуално? Мисля да си поръчам Глюкозамин & Хондроитин, МСМ. Засега сериозно засегната става е само една - лявата китка. Приемам рибено масло на НАУ от около 2 години и определено съм по-добре с него, отколкото без него, но има още много какво да се иска.

Благодаря предварително.
За периода на взимането, всичко е много индивидуално.Обикновено един курс ензими е около 1-2 месеца.

Цитирам Пинко:

Протокол за ставно-дегенеративни заболявания и увреждания на гръбнака
(Различни форми на артрит, гонартроза, дискова херния, анкилозиращ спондилит и др.)


1.Пълен комплект системни протеолитични ензими:

-Now Foods, Bromelain 2400 GDU, 415 mg, 180 Tablets  - 1 бр.
-Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase, 120,000 SPU … ggie Caps - 2 бр)

-Doctor's Best, Best Nattokinase, 2,000 FUs, 90 Veggie Caps  - 2 бр.
Това е максимално-оптималният вариант, разчетен за три приема дневно за два месеца.

Обща дневна активност - около 400 000 HUT.

Eнзимите се пият винаги на гладно, три пъти дневно, един час преди ядене и два часа след ядене.


2.Противовъзпалителни средства:


-Source Naturals, Boswellia Extract, 100 Tablets (три пъти дневн … едно, с храната).

3.Средства за възстановяване на ставите:

-21st Century Health Care, Glucosamine & Chondroitin PLUS, M … ngth, 120 Tablets

-Doctor's Best, Best Hyaluronic Acid with Chondroitin Sulfa … ти дневно по едно от двете с храната)

4. Общоукрепващи средства  :

-Now Foods, Omega-3, Molecularly Distilled, Cholesterol Free, 50 … и капсули дневно)
-Вит. D (Vigantol Oil) от аптеката (6-7 капки дневно с храната)

Ново: препоръчително е мазането на увредената става или област от гръбнака с крем Pana Veyksal (ветеринарен).Инфо

# 392
  • София
  • Мнения: 1 326
прегледах темата и не мога да намеря дали ензимите помагат при Хашимото? някой да се е лекувал с тях или да има информация?

благодаря!   bouquet

На мен не ми повлия на Хашимотото по отношение на спад на антителата, но  докато ги пиех имах повече енергия.......... пак мисля да опитам.

# 393
  • Мнения: 239
Bobka, благодаря за отговора. Надявах се на друг, но пък ти желая успех този път и ще чакам да се похвалиш!

# 394
  • Мнения: 44
Момичета,нужна ми е серапептаза и то в рамките на предстоящата седмица.Неочаквано пътуване ми обърка сметките.
Благодаря Simple Smile

# 395
  • Мнения: 670
В рамките на изследвания in vivo и in vitro бе доказано, че от една страна самите протеолитични ензими унищожават микроорганизмите и от друга страна значително спъват факторите им на вирулентност
 Shocked Shocked Shocked Shocked
аз пих ензими преди опита си  ooooh!

# 396
  • Мнения: 24 467
В рамките на изследвания in vivo и in vitro бе доказано, че от една страна самите протеолитични ензими унищожават микроорганизмите и от друга страна значително спъват факторите им на вирулентност...
 

Къде и как е доказано, че ензимите "унищожават микроорганизмите"?
Мисля, че функцията им е да разграждат, т.е. да видоизменят, а не да унищожават.

# 397
  • Мнения: 670
да и аз за това ги пиех, имам хидросалпингс.
Но сега прочетох линка от Бобка
http://www.veyx-bg.com/Pana-Veyxal-Salbe
и направо се стаписах....

# 398
  • Мнения: 24 467
Да, това от линка го прочетох, но не разбрах кой и как е доказал, че ензимът може да унищожава вируси и бактерии, например. Ако се сочи, че оказва противовъзпалително действие, аз го тълкувам, че след като разгражда веществата и те стават лесно усвоими от организма, то за него /организма/ е по- лесно да се пребори с тези инфекции, не се натрупват вредни вещества в него /основа на интоксикацията и болестите/, усвояват се полезните и нужни вещества по- добре и ефективно, но че самият ензим унищожава... Не знам и аз.
Разбира се, че като живи структури те също подлежат на разрушение на молекулата, но дали ензимът има избирателното свойство да разгражда определени микроорганизми?
В такъв случай предозирането с ензими не е ли опасно? Те не биха ли могли да разрушат и необходими за организма бактерии?


http://www.bb-team.org/articles/750_enzimite-sazdadeni-da-razrushavat

http://gotvach.bg/n9-4838-%D0%95%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B8

Ако има информация, ще ми е интересно да я прочета.

Последна редакция: пн, 13 авг 2012, 11:41 от Judy

# 399
  • Мнения: 15
Здравейте!

Някой ползвал ли е комбинирания ензимен продукт Wobenzym N? Ако имате информация и впечатления, моля, споделете ги!

# 400
  • Мнения: 12
..............................
Ново: препоръчително е мазането на увредената става или област от гръбнака с крем Pana Veyksal (ветеринарен).Инфо

Този крем има Папаин в състава си подобно на руския "Карипаин",който аз използвам в момента,Има положително въздействие,но е доста скъп и трудно се доставя.Аз го втривам с ултразвук и определено има ефект.Може да пробвам и "хайванския" крем Grinning

# 401
  • Ловеч
  • Мнения: 69
Pana Veyksal  е най-добре да се вземе голямата опаковка от 150гр, която е около 23-25лв. Малката от 20гр. е ..10-11лв.

# 402
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
NikoDim Ти за какво ползваш руския крем ?

# 403
  • София
  • Мнения: 1 326
Pana Veyksal  е най-добре да се вземе голямата опаковка от 150гр, която е около 23-25лв. Малката от 20гр. е ..10-11лв.
По-изодно е голяма разфасовка, но ми се струва,че пишеше да не се ползва 20 дена след отварянето му  Rolling Eyes Имам едно отворено бурканче в хладилника, но мисля, че действието му се е запазило  Rolling Eyes

# 404
  • Мнения: 1 026
Молба за едно уточнение - приемането на хранителни добавки и билкови отвари, не се брои за хранене и не влиза в сметките за "два часа след" и "един час преди", нали?

Общи условия

Активация на акаунт