Момичета, някой от вас вземал ли е Prenate Elite?

  • 1 422
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
И аз не съм бременна, но в петък лекарката ми се накара, че съм спряла витамините, а правя опити за бебе.
Тандори, витамините нямат нищо общо с безсънието ти и особено фолиевата киселина е изключително важна в момента за твоето бебе.
Чела съм обаче, че витамин Б(б комплекс е фолиева киселина) предизвиква безсъние и поради тази причина се препоръчва витамините да се взимат сутрин.








Напълно съм съгласна с Niki 1!!!!
Безсънието не е от витамините, а от самата бременост.Първите три и последните три за мен винаги са безсъни месеци.Питай ОВ-то си да ли не можеш да вземаш Tylenol PM.Обикновено ти го предписват през последните три месеца......но аз ако имам повече от 3 безсъни нощи си вземам по един.Също можеш да говотиш с доктора за смяна на витамините си или да си ги купиш от Target  или от Walmart.Съдържанието им е едно и също.

# 16
  • Мнения: 7 091
Напълно съм съгласна с Niki 1!!!!
Безсънието не е от витамините, а от самата бременост.Първите три и последните три за мен винаги са безсъни месеци.Питай ОВ-то си да ли не можеш да вземаш Tylenol PM.Обикновено ти го предписват през последните три месеца......но аз ако имам повече от 3 безсъни нощи си вземам по един.Също можеш да говотиш с доктора за смяна на витамините си или да си ги купиш от Target  или от Walmart.Съдържанието им е едно и също.

Ето един хубав сайт със страничните ефекти от витамините:
http://1stholistic.com/Nutrition/hol_nutr-toxic-dosages.htm

# 17
  • Мнения: 4 399
Аз също пия Еlevit почти през цялата бременост. (Преди ги произвеждаше Roche, сега Bayer). Тук ги предписват още като кажете че правите опити за забременяване. Не съм забелязала странични ефекти. Когато разбрах че съм бременна, бях в САЩ и тъй като не приемах никакви витамини по това време, веднага отидох и си купих от един супер някакви пренатални витамини. Като ги сравних по състав бяха много сходни с Еlevit. И с тях не съм имала странични ефекти.

В крайна сметка е въпрос на личен избор дали ще пиеш витамини или не. Лекарите също не са единни. От това което чета във форумите оставам с впечатление че като цяло в БГ не ги препоръчват. Но пък за сметка на това още в ранна бременост се дават масово профилактично Дуфастон и Но шпа, които имат доказани странични ефекти за плода. Така че не съм убедена доколко и българската практика е правилна. Моето мнение е че ако живееш в умерените географски ширини просто няма как да си набавиш всички необходими минерали и витамини през зимния сезон само от храната. Доколкото изобщо има плодове и зеленчуци на пазара, те са парниковиа, е доказано че те съдържат по/малко витамини от естествено отгледаните. Даже в една книга за храненето през бремеността, четох че през зимата е по/добре да се ядат замразени плодове и зеленчуци, отколкото парникови.

# 18
  • Мнения: 384
Тандори, на мен ми се струва направо невъзможно да се предписват витамини, които да са вредни за бебето. Ако това е така щеше да настъпи направо война със сума ти осъдени и потърпевши.Предполагам знаеш за какви къде къде по-маловажни неща се съдят в щатите. Аз лично ги пиех витамините, не си спомням дали бяха точно същите, но докторът ми ги даваше от офиса му,така че не съм ги купувала.Единственият проблем беше тоалетната, но това е от желязото. А за безсънието не бях чувала, че от витамини може да се получи. И накрая откъде ги купуваш, че не ти дават защипан плик с указания за пиене?

# 19
  • Мнения: 1 116
Аз пиех ето тези и си ги купувах от този магазин, че ми е най близко. Купуват се без рецепта. При мен нямаше никакви странични ефекти. Купих си ги веднага щом разбрах че съм бременна, после като отидох за пръв път на лекар й ги показах и тя каза да продължавам. Предписа ми допълително още желязо, щото ми беше много ниско, ама така и до последно не се покачи много, въпреки всичко което пиех, а и гледах да ям храни богати на желязо.

# 20
  • Мнения: 636
Аз също взимам Prenatal Vitamins (марката е без зна4ение - предполагам, 4е вси4ки марки съдържат еднакви съставки).

По мое мнение (не те задължавам, разбира се) витамините трябва да се пият. Вси4ки знаем какви плодове, зелен4уци и изобщо храни ядем в Сев. Америка. Не бива да се сравняваме с Европа или Бг. Прост пример с флуора - там пият флуорни таблетки за зъбките на бебо, а тук водата е достатъ4но флуорирана и допълнителен прием не е желателен (меко казано).

Аз се 4увствам добре, нямам болежки (все още), от безсъние не мога да се опла4а (може би трябва да пробваш съвета на Ники1 за сутрешното приемане). Познавам няколко бременни и току що родили мами - вси4ки се 4увстват и изглеждат добре. От друга страна 4ета за Бг, където добре подбраните витамини за бременни масово се отри4ат - моми4етата приемат най-разнообразни лекарства в разли4ни етапи на бременността. Гълтат като бонобонки Прогестерони, Магнери4и, Магнероти, Нош-па, масово страдат от нисък хемоглобин и какво ли още не. Упс, сега про4етох вси4ки мнения и видях, 4е Вяра ве4е е изразила такова мнение. Извинявам се за повторението.

Като тегля 4ертата - за себе си реших да си взимам витамините и да се радвам на добри резултати от изследвания, вместо да оставя организма си да изнемогне и после да му мисля. Просто мое мнение.

# 21
  • Мнения: 7 091
Тандори, на мен ми се струва направо невъзможно да се предписват витамини, които да са вредни за бебето. Ако това е така щеше да настъпи направо война със сума ти осъдени и потърпевши.Предполагам знаеш за какви къде къде по-маловажни неща се съдят в щатите. Аз лично ги пиех витамините, не си спомням дали бяха точно същите, но докторът ми ги даваше от офиса му,така че не съм ги купувала.Единственият проблем беше тоалетната, но това е от желязото. А за безсънието не бях чувала, че от витамини може да се получи. И накрая откъде ги купуваш, че не ти дават защипан плик с указания за пиене?


Знам, знам...и именно затова се успокоявам, ама да ти кажа като четох коментарите в Baby Center никак не останах щастлива. Някои от момичетата искат да съдят компанията...ама се успокоявам, че все пак FDA упражнява контрол. Дано нищо да няма.

# 22
  • Мнения: 4 399

Знам, знам...и именно затова се успокоявам, ама да ти кажа като четох коментарите в Baby Center никак не останах щастлива. Някои от момичетата искат да съдят компанията...ама се успокоявам, че все пак FDA упражнява контрол. Дано нищо да няма.

Tандори, тъй като съм много отблизо запозната с регулацията на лекарствените средства, мога да ти кажа че тези продукти се следят много стриктно и в Европа от ЕМЕА и в САЩ от FDA. Във момента контрола в Европа е още по/засилен отколкото в САЩ. Продукти за които има и най/малкото съмнение че могат да имат опасни странични ефекти незабавно се отсраняват от пазара. Теоретично риск има винаги да се появят неизвестни странични ефекти. Но на практика това са продукти, които  от толкова години са в употреба, че ако имаше някаква опасност, тя трябваше да се прояви досега.
Видях линка който си пуснала за страничните ефекти на витамини, минерали и микроелементи. Водата може би е единственото съединение на тази планета което не е токсично в големи количеста. Всяко друго природно или химически получено съединенение във високи дози е токсично. В това число и витамините. Само че  количествата, които се съдържат в пренаталните таблетки са много далече от рисковите граници и от количествата посочени в таблицата.


От друга страна 4ета за Бг, където добре подбраните витамини за бременни масово се отри4ат - моми4етата приемат най-разнообразни лекарства в разли4ни етапи на бременността. Гълтат като бонобонки Прогестерони, Магнери4и, Магнероти, Нош-па, масово страдат от нисък хемоглобин и какво ли още не.


Значи не е само мое впечатление. За мен тази практика е абсолютно неразбираема... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 7 091

Tандори, тъй като съм много отблизо запозната с регулацията на лекарствените средства, мога да ти кажа че тези продукти се следят много стриктно и в Европа от ЕМЕА и в САЩ от FDA. Във момента контрола в Европа е още по/засилен отколкото в САЩ. Продукти за които има и най/малкото съмнение че могат да имат опасни странични ефекти незабавно се отсраняват от пазара. Теоретично риск има винаги да се появят неизвестни странични ефекти. Но на практика това са продукти, които  от толкова години са в употреба, че ако имаше някаква опасност, тя трябваше да се прояви досега.
Видях линка който си пуснала за страничните ефекти на витамини, минерали и микроелементи. Водата може би е единственото съединение на тази планета което не е токсично в големи количеста. Всяко друго природно или химически получено съединенение във високи дози е токсично. В това число и витамините. Само че  количествата, които се съдържат в пренаталните таблетки са много далече от рисковите граници и от количествата посочени в таблицата.


От друга страна 4ета за Бг, където добре подбраните витамини за бременни масово се отри4ат - моми4етата приемат най-разнообразни лекарства в разли4ни етапи на бременността. Гълтат като бонобонки Прогестерони, Магнери4и, Магнероти, Нош-па, масово страдат от нисък хемоглобин и какво ли още не.


Значи не е само мое впечатление. За мен тази практика е абсолютно неразбираема... Rolling Eyes

Витамините, за които писах са само от 1 година на пазара и това, което мен лично ме разтревожи е нежеланието, за което бяха писали във форума на Baby Center от страна на фирмата въобще да публикува, че имат странични ефекти и имаше апел да се обаждат на конкретни телефони всички със странични ефекти, за да се накара фирмата да обърне внимание. Витамините ги купувам от Eckard. Всички неща, които казваш са много хубави на теория аз говоря за едни конкретни витамини обаче, при които нещата не явно не са съвсем както трябва. Естествено, че всяко нещо в големи количества може да е токсично, просто теорията, че от витамините не може да има странични ефекти е много далеч от истината. Те, както и билките не са безобидни. Освен това в таблетката има някакви количества, които принципно, разглеждано на базата на някакви сумарни средни стойности не би трябвало да дават такива реакции. Да, но в моя, в твоя и в на комшийката организъм има различно количество от всеки един , вкл. приемаме различно количество с храната си и може да се получи насищане с определена съставка, която да действа на всеки организъм различно. Да, не може от една таблетка витамини да настъпи летален изход със сигурност, проблема е в "леките неразположения" и защо да не си ги спестя,след като тези витамини на мен и на други хора явно не им действат добре?
В крайна сметка, аз и газирани напитки с натриев бензоат не мога да пия, макар че много хора ги пият. Това не означава, че след като са направени за консумация от хора и са принципно безвредни аз трябва да се тормозя да ги пия и да си имам проблем след това. Ще опитам други витамини, ще ям повече плодове и зеленчуци..има разрешение.
Аз поставих въпроса за да обърна внимание на хората, които вземат такива витамини, че понякога "симптоми на бременността" може да са индуцирани всъщност от нещо като комбинираните витамини. При първата си бременност пих " Матерна" 3 месеца, от нея нямах никакви странични ефекти обаче. А дали е или не е страничен ефект ...ами много лесно може да се провери. Пробваш да вземаш таблетка- наблюдаваш. Пробваш да не вземаш- пак наблюдаваш. Ако всеки път имаш пробеми, ами едва ли е съвпадение. Поне според мен.

# 24
  • Мнения: 964
Тандори витамини се взимат сутрин а не вечер.Лекаря който ти ги изписа не ти ли каза?По простата причина че те снабдяват организма с липсващите му вещества,т.с приемеш ли ги организма ти става функционален или проста казано по бодър.Вероятно това е причината за безсънието ти.Другата причина да се пият сутрин е пишкането,не е приятно вечер да ставаш по 100 пъти да пишкаш.
На мен всички тези неща ми ги обясни гинеколога като ми предписа хапчетата.
Аз също ги пия по едно на ден,това не са лекарства които да се дозират според килограмите това са витамини.Организма на една  жена има нужда от определени витамини без значение колко килограма е.Това не е упойка.
За това че няма опътване немога да повярвам.От кой магазин си купваш витамините?В Уолгриинс,Оско Дъг и СБС фармаси винаги ми дават витамините извадени в специална кутиика от аптеката,сложена в плик на които има защипан един голям лист с пълната информация за хапчетата,името на лекаря които ги е предписал,телефона му и пълната ми информация.Ако нямаш доверие на лекаря си и толкова ти е до упътването отиди и си ги купи от един от тези магазини и прочети какво пише в това упътване,но според мен лекарят разбира повече от нас или някой момичета в някакъв си форум.

# 25
  • Мнения: 7 091
Тандори витамини се взимат сутрин а не вечер.Лекаря който ти ги изписа не ти ли каза?По простата причина че те снабдяват организма с липсващите му вещества,т.с приемеш ли ги организма ти става функционален или проста казано по бодър.Вероятно това е причината за безсънието ти.Другата причина да се пият сутрин е пишкането,не е приятно вечер да ставаш по 100 пъти да пишкаш.
На мен всички тези неща ми ги обясни гинеколога като ми предписа хапчетата.
Аз също ги пия по едно на ден,това не са лекарства които да се дозират според килограмите това са витамини.Организма на една  жена има нужда от определени витамини без значение колко килограма е.Това не е упойка.
За това че няма опътване немога да повярвам.От кой магазин си купваш витамините?В Уолгриинс,Оско Дъг и СБС фармаси винаги ми дават витамините извадени в специална кутиика от аптеката,сложена в плик на които има защипан един голям лист с пълната информация за хапчетата,името на лекаря които ги е предписал,телефона му и пълната ми информация.Ако нямаш доверие на лекаря си и толкова ти е до упътването отиди и си ги купи от един от тези магазини и прочети какво пише в това упътване,но според мен лекарят разбира повече от нас или някой момичета в някакъв си форум.


Да, взимам ги предимно сутрин( затова не бях забелязала връзката с безсънието), инцидентно съм ги вземала след 5 следобед. При мен ефекта с пишкането така или иначе го няма, но независимо, че ги вземам сутрин- вечер пак не мога да спя.
 Витамините вече писах- вземала съм ги от CVC и Eckard и на двете места с всички останали лекарства получавам информацията за която си писала, НО с тези витамини само съдържанието на витамините на хвърчаща бележка, и от двете места.  Аз вече търсих "упътване" където може да пише за странични ефекти( странно, но тези витамини за бременни, които се продават без рецепта имат такова, проверих) , но такова просто няма. Нито можах да намеря в нета някъде да пише. От аптеката ми казаха, че нямат упътване, защото производителя не е предоставил такова и на въпроса ми къде мога да прочета за страничните ефекти ми казаха да се обърна към производителя. Обадих се и на лекаря ми, тя също не беше чувала за странични ефекти, НО и не беше получила друга листовка за тях, освен това колко са хубави и колко добро правят на оганизма( което може да се намери в нета). След като я по питах, защо при другите витамини, които видях за бременни бяха споменати възможни странични ефекти, а при тези няма, тя отвърна, че най-вроятно защото са нови и все още няма "доказани" случаи за такива. След като и споделих за проблемите, които имах тя потвърди, че е напълно възможно да са свързани с витамините и трябва да опитаме друга марка. Утре ще отида да взема новите.
Съгласна съм, че във форумите има доста" градски легенди" и не се доверявам напълно на такъв източник на информация и затова се обадих на телефона на производителя, който бяха дали във форума, ако имаме странични ефекти. Една не твърде любезна дама ми обясни, че нямало листовка, защото нямали още " достатъчно" хора със странични ефекти за да ги репортнат като такива. Като я по питах дали все пак събират мненията на хората, които са се обаждали с такива, тя по твърди, че имат база данни и работят по въпроса.

Благодаря на всички за полезните съвети и информацията, която ми писахте!  bouquet Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 4 399


Всички неща, които казваш са много хубави на теория аз говоря за едни конкретни витамини обаче, при които нещата не явно не са съвсем както трябва.
....

А не, всичко което съм казала са неща от практиката и не съм ги написала защото така си ги представям, а защото знам как функционира цялата система. Затова ще те посъветвам ако си убедена че витамините ти дават странични ефекти да ги споделиш с лекаря си. Негово задължение е да ги докладва на фирмата произвоидител. Ако има документирани странични ефекти пътя до спирането на продукта от пазара е много кратък. Разбира се зависи от сериозността на страничните ефекти. Може би това че не можеш да спиш не е достатъчна причина, но ако има нещо наистина сериозно, бъди сигурна че има ще има ответна реакция. От там нататък изборът е твой дали да спреш витамините или да ги замениш с други. В крайна сметка на пазара има такова разнообразие от пренатални витамини, че не се налага да взимаш точно тези ако не си убедена в тяхното действие.

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
По молба на Tandoori 

Общи условия

Активация на акаунт