БИО/органик козметика - тема 2

  • 94 458
  • 752
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5
Здравейте,
 Rita_tita прочетах за Акамути искам да се намеся, въпреки, че някъде писах за тях купих си няколко продукта включително и дневния крем за суха кожа - толкова е мазен, няма попиване,  а е дневен, всъщност той въобще не прилича на крем. Сега си мажа вечер краката с него така се развиха нещата с тоя крем за лице .....
Обаче за друго искам да пиша, прочетах някаква статия в Зоя.бг за Акамути и сайта им прегледах , собственичката на фирмата е младо чернокожо момиче, фирмата е малка семейна, един от въпросите беше как прави кремове, а тя отговаряше че като се разхожда в природата й идвали идеите кое с кое да забърка и т.н. ..... помислих си в крайна сметка какво се получава някакви кремове които не попиват супер мазни защото не е крем а просто масла, но натурални.Спомних си, че магазина на Зоя, пишеше някъде с гордост, че работи само с малки семейни фирми доказали, че използват натурални продукти, пак се замислих за качеството на козметиката там. Купувала съм кремове за лице  и сапуни на Треварно и Хендмейд Натуралис продукти за проба , определено не са добри, но са натурални Grinning
Аз не разбирам от козметика бизнеса ми е друг - облекла. Но много добре знам как се шият дрехи в малки фирми които нямат никакъв интелектуален потенциал, нямат специалисти нито ноу - хау, нямат специални  машини, какви са кройките и материите как гонят ниска цена и в края на краищата продукта не е добър!!
В този ред на мисли искам да препоръчам нещо на теб  zlatnata tolumba пробвай тази козметика, за нея гарантирам, че  наистина е добра http://botanicus.bg/index.php?cPath=2

# 196
  • Мнения: 1 222
Аз не разбирам от козметика бизнеса ми е друг - облекла.
 пробвай тази козметика, за нея гарантирам, че  наистина е добра http://botanicus.bg/index.php?cPath=2
И как разбра, че продуктите наистина са добри, като не разбираш от козметика?
Всяка фирма, която е наясно, ама наистина е наясно, както със съставки, така и с произход и прочие, си описва най-детайлно състава. Така още от сайта може да се прецени дали са професионалисти. Тези категорично не са. Има снимки - само че това не е сайт на производител на облекла, нали? Няма лечебен шампоан, или като такъв ще трябва да е минал одобрение в Изп Агенция по Лекарствата и да носи нейния номер. Обещавам, че точно сайта на ботаникус ще го дам в министерстов на здравеопазването да ги одрусат солидно с глоба!
Апропо, ханд-мейд за козметика е една голяма обида към всички хора - и към потребители, и към професионалситите. За първите, че им предлага нещо със изключително съмнително качество и с напълно промелив състав и свойства, а за вторите - че такива бълвочи се допускат на пазара!

# 197
  • Мнения: 2 843
Тази госпожа и разни нейни инкарнации и мултипликации постоянно ни навира сайта на Ботаникус. И тъкмо поради агресивната реклама на мен моментално ми се отщява да си купя каквото и да е било на тази марка. Моля ви, спрете, разбрахме, че има Ботаникус; рекламната ви стратегия обаче е отблъскваща.

# 198
  • Мнения: 1 959
Elemi,
Благодаря. Още докато се запознавах с темата, обърнах внимание на Ботаникус,
но не мога да открия сайт за доставка в УК. Ще им посетя магазина при някое идване,
да видя как миришат и каква им е консистенцията, защото някои кремове не ги понасям
дори и на пипане, знам, странно е...

CI ,
Аз не пиша в КМ и нямам впечатления от потребителите тук, кой с какво се занимава...
Изглежда, че разбираш от козметика? химия?
Майка ми е химик, като чета теб, все едно слушам нея, прощавай, ако бъркам професията ти..

Аз да си призная, колкото повече чета за тези натурални продукти, толкова повече се обърквам.

# 199
  • Мнения: 5
   Grinning   Grinning Не съм тук за да ви вдигам центе на парното  и тока за да изсипвате толкова злоба......
CI  ти явно дежуриш тук и бдиш над всеки, който реши да даде някакво  мнение за нещо , май  се чувстваш застрашен и трябва да го смажеш, инче  загубваш експертна власт.
Когато ти пускаше реклама за концерта във всички теми на форума, интересно защо не те нападаха или изтриха..... Laughing
Аз не разбирам от производство на козметика, не съм химик , но виждам резултатите от козметиките които ползвам на моята кожа, и как  от прехвалени марки съм получавала обриви и алергии, в този смисъл въз основа на опита който имам разбирам кое ми е добре и кое - не.
Може пак да ми вадиш  фрази   от контекста ако искаш или  си нямаш работа.....а явно нямаш или си толкова неудоволетворен че се занимаваш в женските форуми с женските теми....интересно каква козметика ползваш.... Laughing

# 200
  • София
  • Мнения: 2 061
  Grinning   Grinning Не съм тук за да ви вдигам центе на парното  и тока за да изсипвате толкова злоба......
CI  ти явно дежуриш тук и бдиш над всеки, който реши да даде някакво  мнение за нещо , май  се чувстваш застрашен и трябва да го смажеш, инче  загубваш експертна власт.
Когато ти пускаше реклама за концерта във всички теми на форума, интересно защо не те нападаха или изтриха..... Laughing
Аз не разбирам от производство на козметика, не съм химик , но виждам резултатите от козметиките които ползвам на моята кожа, и как  от прехвалени марки съм получавала обриви и алергии, в този смисъл въз основа на опита който имам разбирам кое ми е добре и кое - не.
Може пак да ми вадиш  фрази   от контекста ако искаш или  си нямаш работа.....а явно нямаш или си толкова неудоволетворен че се занимаваш в женските форуми с женските теми....интересно каква козметика ползваш.... Laughing

E, как може да ти е проблем рекламирането на благотворителен концерт и затова да нападаш хората?

# 201
  • Мнения: 88
^^1во да беше разбрала с каква цел се прави такъв концерт после да бълваш подобни постове. И тъпо би било ако този форум е чисто женски. И да, колкото и да те е яд CI е убедителен, а ти не си. И сайта на Botanicus sucks.

# 202
  • Мнения: 616
Elemi 
Щом държиш да си говорим по темата, а не да обсъждаме нападките ти, твоите любими Ботаникус защо имат парабени в съставите си, щом са толкова перфектна чиста козметика? Как се вписват парабените в темата, при положение че повечето потребители на Био козметика се стремят да ги избягват?

zlatnata tolumba в Щатите съм, не мога д а помогна за УК. CI е обяснил за шока, за някой хора това не е проблем и имат желание да инвестират времето и всичко друго  необходимо за намиране на най-удачния продукт. Но ако не ти е цел преминаването към био продукти, по-вероятно е да намериш  по-бързо подходящ в конвенционалната козметика. Ако искаш прати ми ЛС с тип кожа, проблеми, очаквания от продукта, да не спамим тук, и ако мога, ще ти там предложения за проба.


# 203
  • Мнения: X
   Когато ти пускаше реклама за концерта във всички теми на форума, интересно защо не те нападаха или изтриха..... Laughing

Това пък как не те досрамя да го напишеш?

Въпросът е риторичен, няма нужда да ми отговаряш.

# 204
  • Мнения: 1 959
MissNellie,

Конвенционалната козметика вече не ми е опция.
Но си признавам, че подходих към темата с невежество иии ....мързел  Blush
Благодаря за предложението да пиша на лични, оценявам много.

# 205
  • Мнения: 35 966
Въпросът е риторичен, няма нужда да ми отговаряш.

Няма и да може, защото е предупреждавана, но не се е съобразила с предупрежденията, които е получила  Simple Smile

# 206
# 207
  • Мнения: 1 222
   Аз не разбирам от производство на козметика, не съм химик ,
Да, разбирам от химия, все пак съм доктор по тази наука, разбирам от производство на козметика, все пак съм го правил 6 години, разбирам от съставки и козметика, все пак 6 години се занимавам с дистрибуция на такива. И държа на истината. Още преди 3 години правих семинар за натурална и органик козметика, колегите знаят, че най-силно акцентирам точно на такива продукти, но трябва да се говори честно в обществото - с всички плюсове и минуси. Пиша тук, за да могат хората (и жените са хора, няма монополна област за даден пол, в т.ч. и козметиката) да направят своя информиран избор. По същия начин, по който се боря това да се случва и в родното здравеопазване. Ползвам сравнително лимитиран брой козметични продукти.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 687
   Аз не разбирам от производство на козметика, не съм химик ,
Да, разбирам от химия, все пак съм доктор по тази наука, разбирам от производство на козметика, все пак съм го правил 6 години, разбирам от съставки и козметика, все пак 6 години се занимавам с дистрибуция на такива. И държа на истината. Още преди 3 години правих семинар за натурална и органик козметика, колегите знаят, че най-силно акцентирам точно на такива продукти, но трябва да се говори честно в обществото - с всички плюсове и минуси. Пиша тук, за да могат хората (и жените са хора, няма монополна област за даден пол, в т.ч. и козметиката) да направят своя информиран избор. По същия начин, по който се боря това да се случва и в родното здравеопазване. Ползвам сравнително лимитиран брой козметични продукти.

И кои са тези продукти?

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Можете ли да ми кажете дали има нещо притеснително това съдържание AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL* , ALCOHOL*, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII*, SILICA, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, HYDROGENATED LECITHIN, CITRIC ACID, p-ANISIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, LIMONENE, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM (ESSENTIAL OILS), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CITRAL, LINALOOL, TALC (+/- (MAY CONTAIN) CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891) ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт