Познай коя е книгата - 4

  • 26 188
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 689
Момичета, радвам се, че стана така - успяхте заедно да стигнете до верния отговор. Simple Smile Ако харесвате Казандзакис, препоръчвам много тази книга - когато я четох навремето, ми беше малко трудна и ми вървеше бавно, но имаше толкова пасажи, които четях и препрочитах и преписвах в тефтер (понеже не обичам да подчертавам в самите книги).  Embarassed А и тогава за пръв път си представих Христос като човек, със собствените му мъки и страдания. За пръв път прочетох и различна версия за постъпката на Юда и бях много впечатлена... много преди Дан Браун и т.н.

Чакам следващото предизвикателство. Simple Smile

# 736
  • Мнения: 3 784
Джери, много си мила,  Hug , но все пак аз най-малко от дискутиралите имам принос към познаването на това заглавие. А много ми се познава загадка, така че - вие с Нели сте на ход. Wink

Нели, и аз най се радвам на колективните догадки.  Hug

# 737
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Е, хайде нещо набързо, тематично и лесно:  Laughing
'''Кръстосахме новодошлата костенурка Ахил и тя се оказа много умно и мило животно, което притежаваше особено чувство за хумор.Отначало я оставихме завързана за единия крак в градината, но когато се поопитоми, я пускахме да ходи където си поиска.
------------
Обичаше грозде не по-малко от Роджър, затова вечно си съперничеха, Ахил седеше и дъвчеше зърната, сокът се стичаше по устата му, а Роджър лежеше наблизо и го гледаше с мъка в очите, а от муцуната му капеше слюнка.''

Има и гръцко, има и грозде. Laughing

# 738
  • Мнения: 3 784
 Hug Hug Hug
Оххх, прекрасно е.

Може ли да припея с малко от същото?  Flutter

Морето беше като топла копринена завивка, която плавно носи тялото ми насам-натам. Нямаше вълни, а само това нежно подводно движение — пулсът на морето, което леко ме люлееше. Около краката ми проблясваха и трепкаха разноцветни рибки и се изправяха на глава, когато се опитваха да ме захапят с беззъбите си венци. В оклюмалите маслинови горички цикадите тихо си шепнеха.
   …
   Някоя избеляла от слънцето лодка прекосяваше залива, карана от застанал на кърмата почернял рибар с окъсани панталони, който въртеше във водата гребло, подобно на рибешка опашка. Той лениво вдигаше ръка за поздрав и по неподвижната синя повърхност се донасяше жалостивото проскърцване на въртящото се гребло и мекият плясък от потапянето му в морето.

# 739
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 hahaha
Най-добрите сме бе!
Ай, с'я ти си, както си беше наречено! . Mr. Green Hug
А книгата е, за протокола, ''Моето семейство и други животни'' - Джералд Даръл

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 01:50 от Джеронимо

# 740
  • Мнения: 3 784
 Hug

Ще ви предложа нещо подобаващо за късния час: Simple Smile

За миг си спомни стиховете на Катул:  „Съгледам ли те, гласът ми става сух и сякаш спира, езикът ми засъхва, нежен пламък под кожата ми запълзява, очите ми покрива мрак, бучене в ушите си усещам.” Катул превежда Сафо, а клиничното описание на любовта, направено от Сафо, си остава най-точното в европейската медицина.


Допълнение: Изглежда, че е време за нова тема. Ако има желаещ да я пусне, и се счете за уместно, предлагам допълнително графично оформление - една по избор.

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 02:23 от Nickkie

# 741
  • Мнения: 3 784
Жокер: действието се развива във викторианска Англия, но книгата е един от шедьоврите на постмодернизма. Екранизирана е с участието на Мерил Стрийп.

# 742
  • Мнения: 4 569
Ники, пусни я ти  Grinning
Ако искаш първия пост да е с правилата и едната картинка /тази с балона от комикс/, а втория - пак твой с непознатата загадка.
под ника ти - слънчогледка е правилно Blush

# 743
  • Мнения: 3 784
Ники, пусни я ти  Grinning
Ако искаш първия пост да е с правилата и едната картинка /тази с балона от комикс/, а втория - пак твой с непознатата загадка.
под ника ти - слънчогледка е правилно Blush


Естели, последвах съвета ти. Нека да продължим с нови и интересни загадки в новата тема.

"Слънчоглетка" е търсен ефект. Wink 

Общи условия

Активация на акаунт