Кога започват да пищят децата от непознати?

  • 1 209
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато бяхме на вашата възраст Иван и той си подбираше хората на които се усмихва и хората който не харесва съответно се разреваваше.Примерно като видеше свекър ми и се разреваваше веднага,а като видеше свекървата пък се усмихваше и гукаше.

Не се притеснявай,даже напротив,радвай се че детето ти изпитва емоции,и развива мозъчето си Grinning

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ради пък на всички се хилоти, особено ако са мъже - то е радост, то е чудо! Само няколко пъти е плакала, но защото й се е спяло или нещо подобно, нищо лично към човека, който я гушка/гледа.
Днес в кафето проследяваше всички, които влизаха и им се усмихваше, а на сервитьорката помаха с ръка да поръча  Wink

# 17
  • Мнения: 1 645
Не си спомням точно кога започна да се страхува от непознати,но когато стана на 10 месеца всичко отмина.Обаче до последно плачеше от свекъра и свекървата още щом ги видеше(отдавна вече не плачи,но изразява неудобрението по друг начин).Те го виждат по рядко,но не е заради това,защото детенце се е радвал на хора които за първи път вижда  - определено си ги подбираше.И сега е така - някои хора му допадат,а други не, и няма значение дали са познати,непознати или роднини.Но все още не може да свикне нито със секървата , а още по малко със свекъра - много рядко им обръща внимание и предпочита да е на разстояние от тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 057
Според литературата, към трети месец, бебетата разпонават лицата на родителите си. Реагират по различен начин на непознати лица. Калоян почти винаги реве, когато го гушкат бабите му. А от моя бща, реве дори когато той му говори, без да го докосва. Изобщо не си правя експерименти да го давам на други хора да го гушкат.
Когато сме на гости на която и да е от бабите, не реве, когато ме вижда, а щом се скрия от погледа му и не ми чува гласа надува гайдата. Баща му е бил такъв, като бебе - изобщо не е позволявал да го доближават непознати. Това което правиме, е да го водиме по-често при бабите му, за да свиква с тях. Дано се получи.

Последна редакция: сб, 31 дек 2005, 13:02 от maya_nikolova

# 19
  • Мнения: 878
moita shterka kato beshe bebe i reveshe ot svekurvata .Ama bebe vi kazvam na 2 meseca ,a tja se surdeshe i kazvashe che sme mu govorili nashto na deteto protiv neja  newsm78 ,mislja che e dobre jenata ama znam li  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 498
И ние плачим от всички-признава само мен, кака си и баща си.....докога ще е така незная.....

# 21
  • Мнения: 1 410
При нас започна около четвъртия месец. Незная дали се плаши, но определено като не харесва някого си го показва и даже повечето пъти е насочено към точно определени хора.

# 22
  • София
  • Мнения: 281
не ги изчетох всички отговори, но при различните деца сигурно е различно. ще ти кажа как беше при нас там някъде около 4 месец започна да плаче от всички с изключение на мен и баща й /живеем сами/. и така доста дълго време - почти до преди около месец.  #Crazy
бабите много страдаха, но нищо не помагаше.  ooooh!
успех и дано при вас не е толкова трагично положението!

# 23
  • Мнения: 247
Вече повече от седмица Боян се страхува от непознати, не спира да плаче докато не го взема и успокоя - вчера падна голям рев като видя баба си, не я беше виждал от две седмици. Нормално е, не се притеснявам Naughty

# 24
  • Мнения: 768
Каката почна на 9 месеца. Преди това педиатьрката все ни питаше дали се плашела от непознати, а нашата госпожица не се плашеше. Но като дойде в кьщи един приятел  с огромна брада и черни мустаци и тя като се изплаши и като почна да реве ужас..... Малко след това се уплаши пак от един приятел който в неделя беше решил да не се брьсне и тя като го видя така с набола брада и тьмни очила почна да реве.
По-малката Алиса точно около 9 месец почна да се плаши като ни идват гости. Истината е че дори и да са виждали всички тези хора навьн не реагират, а акато дойдат в кьщи и се стряскат и реват.
Мьжа ми като се облече като Дядо Коледа Валето не го позна и като го видя се гушна в мен и нададе рев.

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не се е страхувал от непознати може би защото сме
много хора в къщи.Понякога малко се срамува,но обикновенно
прегръща дори непознати хора.
Весела нова година!

# 26
  • Мнения: 8 769
В тази въсзраст децата по-скоро усещат, отколкото познават. След 4-1 месец обаче, различават физиономии, и могат да се плашат от непознати. Което е съвсем нормална реакция.

# 27
  • Мнения: 1 737
Моя се радва и усмихва на всички, вкл. и на напълно непознати хора, стига и те да му се радват. Много смешно ми става, когато някоя баба каже "Леле, колко много ме харесва, как ми се усмихва". hahaha

Общи условия

Активация на акаунт