Набор 93-и вече изкласи- 2

  • 51 680
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 276
.....За нас май е добър вариант, но много зависи от формулировката.

Съгласна съм с горния пост. Дори и любим автор може да се появи на изпита с ужасна формулировка и да затрудни здраво зрелостниците. По въпроса за Вазов не сещам моята зрелостничка какво е казвала. Самото произведение й е сред любимите, но дали е желан автор за изпита ...  Thinking
Стискам им палци !!!

# 676
  • Мнения: 1 437
До 12,00 ли е изпита ?

# 677
  • Мнения: 37
Зрелостниците свършват в 12ч а 7 клас в 14ч

# 678
# 679
  • Мнения: 79
здравейте, мами!
Успех на дечицата днес, в други ден и цял живот!
А темата е: http://akademika.bg/2012/05/%E2%80%9E%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0 … B5-%D0%B5-%D1%82/

# 680
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Темата на матурата по литература за 12 клас е "От здравия разум до поетическото безумие в романа "Под Игото" на Иван Вазов

... това прочетох преди малко... Дано не ви подвеждам  Praynig

# 681
  • Мнения: 37
Темата е малко кофти, но пък сравнение, с това което можеше да им се падне  е добре. В главата ми се въртяха доста по сложни теми свързани с "Под Игото".

# 682
  • София
  • Мнения: 409
  Шани,   bouquet

Не знаем върху кой точно откъс трябва да разсъждават децата  Thinking
На мен темата ми изглежда меко казно НЕлека  ooooh!

# 683
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Спокойствие и късмет!  newsm10

И аз мисля, че темата е НЕлека... Ама пък прочетох, че имат право да избират м/у интерпретативно съчинение и лит. есе.  Thinking така ли е на практика?  Thinking

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Ако аз сега бях 12 клас и се явявах на матура, определено Вазов щеше да ми е сред предпочитаните автори

# 685
  • Мнения: 2 822
Спокойствие и късмет!  newsm10

И аз мисля, че темата е НЕлека... Ама пък прочетох, че имат право да избират м/у интерпретативно съчинение и лит. есе.  Thinking така ли е на практика?  Thinking

"„Разумът и поетическото безумие“е темата на 41-ва задача на матурата по БЕЛ за 12-ти клас . Зрелостниците трябва да напишат  могат да избират между интерпретативно съчинени и литературно есе. Те трябва да разсъждават върху откъс от романа „Под игото“ на Иван Вазов" - това е текста от линка, който е дала valianiki , въпреки че има доста правописни грешки в него. Не става и ясно дали е откъс по избор или не.

# 686
  • София
  • Мнения: 13 180
Ама пък прочетох, че имат право да избират м/у интерпретативно съчинение и лит. есе.  Thinking така ли е на практика?  Thinking

Да, но темата е все една и съща.

И моята дъщеря хич не искаше Вазов, а "Под игото" съвсем. Беше убедена, че ще разсъждават върху стихотворение, а не върху роман.  Sad  

Дано се справят!  Praynig

# 687
  • Мнения: 8 826
Зависи наистина кой откъс са им дали. Темата не е лека, но пък е много обширна и все има какво да се пише. Дано се справят.
П.П. Винаги е било избор между ЛИС и есе, не е нещо ново.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 365
А пък аз съм доволна, че не ми се налага да се явявам на матура Mr. Green.
Сега се сещам, че преди мнооого години /ние бяхме първия випуск/ на моята матура също "Под игото" се падна.
Вярвам ,че децата знаят какво да пишат и ще се справят отлично

# 689
  • София
  • Мнения: 409
Спокойствие и късмет!  newsm10

И аз мисля, че темата е НЕлека... Ама пък прочетох, че имат право да избират м/у интерпретативно съчинение и лит. есе.  Thinking така ли е на практика?  Thinking

Да, така е по принцип. Зависи на какво са наблягали при подготовката...

Аз лично бих се пробвала на есето, но знам ли го синкото  newsm78

Той винаги ме изненадва с избора и решенията си Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт