Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 94-тa тема

  • 181 175
  • 754
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 144
Позакъсняло включване пак правя с новогодишната трапеза, но все не остава време!
Но тук държа да направя едно голямо уточнение...този път майсторката не съм аз , а скъпият ми мъж! Защото аз както винаги за Нова година си бях на работа и вечерта се прибрах като на гости, но вижте какво беше натворил той, щом и питка ми изпече....няма да коментирам повече! Има и заснето видео как я майстори, смяла съм се от сърце, но сега знам, че си имам достойна отмяна винаги! Heart Eyes Simple Smile





# 196
  • Варна
  • Мнения: 202
Иланг,Марабу,Лулу,Сенсерита,Луча,Антония  вкусно
Магаами браво на съпруга
Апр чудесна тортичката и ще ти отнеса салатката
Еликсир с тутманика си топвам сосчето
Бианка класически шедьовър
Пепика супер питки
От Порт си вземам фунийка
Зиче много вкусно и си вземам с лъжичка и хлебче
Лабрех с другия хляб на Зиче ти отопявам сосчето с картофките/не съм по месото/
От мен свински хапки с лук на фурна,питка с магданоз на Еликсир  newsm51/аз сложих малко/прекрасна е и пай със сладко от грозде и дюля




 

 



Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 14:37 от megansg

# 197
  • Варна
  • Мнения: 433
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!!! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВСЕ ТАКА ПРЕКРАСНИ МАЙСТОРИ/КИ В КУХНЯТА!!!

Дайте ми идея какво да сготвя за довечера, имам сварено цяло пиле /бройлер/ и се чудя какво да направя от него, освен супа  newsm78 Иска ми се някаква манджичка или нещо, което не съм правила, ама нямам идеи  Outta Joint Outta Joint Outta Joint

# 198
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Опитай с грах , ако имаш

# 199
  • Wonderland
  • Мнения: 813
Яхния с картофи,лук,моркови и грах - става много вкусна приготвена с пилешко месо.Също така и пилешка кавърма-аз я правя с пилешко филе,но ще се получи и с цяло пиле.....с един или два от фиксовете на Маги и много лук ако обичате......Става бързо и вкусно.Дано съм била полезна.

А и задушено пиле може да направиш то е пак с картофи,лук,чесън,моркови,дафинов лист,черен пипер,чаша бяло вино....

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 16:26 от tzveteto89

# 200
  • Мнения: 1 283
Здравейте с днешна дата  Hug
megansg, тези мръвчоци винаги ги правиш толкова апетитни, чак ми идва да си бодна с вилицата!
lu4a , тези руладини много ме изкушават в суров вид, представям си колко съблазнителни ще са изпечени!
maqaami , имаш мъж мечта   bouquet
Apr , това е единственото от десертите, което мога да ям до безпаметност, шоколад, шоколад и много шоколад, дай рецептата моля  bowuu
Sincerita_11, с какво е пая, много обичам, но един път направих и остана суров и оттогава не се наемам.
Зичеее, с тази шкембе чорба и с този хляб, ей такива български гозби най-обичам, така апетитно си ги направила   bouquet
labrex , я кажи как ги направи тези пържолки в тенджерата под налягане, хем време спестява, хем това е много вкусна манджичка, да топиш с хлебец.




Коледните ми меденки





# 201
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Честита Нова години, мили момичета и момчета!
Нека е здрава, мирна и благодатна за всички!

Ето какви ги забъркахме тези дни

салата с авокадо и рукола, картофена салата с майонеза и кисели краставички, обърната вита баница, сърмите на свекървата



 

свинско руло с билкова плънка, тиквеник, ванилово-шоколадов чийзкейк, сметанова торта



 

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 17:51 от Гуинет

# 202
  • Мнения: 22 867
labrex , я кажи как ги направи тези пържолки в тенджерата под налягане, хем време спестява, хем това е много вкусна манджичка, да топиш с хлебец.

Пепика, много е стара тая манджа, майка си я правеше на гостите. Grinning Пържолките се посоляват, поръсват се с чер пипер и се овалват в брашно. Запържват се за малко от двете страни, не до готовност, да се запечатат. Като са по-малко, го правя направо в тенджерата, като са повече в тиган и от него подреждам направо в тенджерата. Между пържолите се слага чесън, може бахар, още чер пипер на зрънца, дафинов лист на вкус. Заливат се с равни части вино и вода, като се сипва и от мазнината, в която са пържени. Заливат се да не ги покрива течността и за 20-ина мин в нашата тенджера стават готови, на практика с малко сос, почти на мазнина, но много вкусно. А майка започна да слага и картофи, като добави в заливката и две-три лъжици нарязани домати, пак е много вкусно и става повече сосче, което не е на вода, явно от брашното по пържолите се сгъстява леко. Бързо и вкусно е, поне вкъщи много се харесва. Правя го и с пилешки пържолки. Peace
Страхотни са ти снежковците и особено елхичките, напомниха ми, че е зима. Толкова ми липсва снега, дано вземе най-после да завали!

Alokazia, обикновено правя вкусотията на TheNMaster Картофена запеканка, лесна и вкусна, като и добавям варено пилешко на хапки и запържени гъбки, става разкош! Peace От бялото месо стават вкусни кюфтенца - нарязва се наситно на кубчета, добавят се яйце, кашкавал на кубченца, чер пипер, две-три лъжици майонеза, нишесте 2-3 с.л., посолява се на вкус. Трябва да стане гъста каша, гребе се с лъжица и се пържи в загрята мазнина. По принип се прави със сурово месо, но става и с варено, вкъщи не го обичаме бялото, сухо ни е и така се оползотворява. Иначе по принцип всякаква манджичка със сос може да си направиш. Peace

megansg,   Heart Eyes  bouquet:
И на Apr от тортичката искам, много шоколадово изглежда! Heart Eyes    bouquet
maqaami, страхотен мъж! Peace    bouquet
Гуинет, ама си ги забъркала едниии  Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesbouquet  chef

# 203
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ЧНГ на всичкия готвещ народ!  Grinning Бъдете живи, здрави  и все така творящи вкусна храна!  Peace

От мен едни локумени кифли ,които се откроиха на фона на обичайните празнични ястия.



Напудрени

# 204
  • Мнения: 2 126
Чушки бюрек на фурна по Неличка:


Баклава от блога на лулу:

# 205
  • Мнения: 8 549
Гуинет ,много красоти си сътворила ,може ли рецептата на тортата от последната снимка с рулото от страни,изглежда разкошно

# 206
  • Мнения: 3 410
За много години момичета!
От мен вместо запис един Банафи пай

# 207
  • Мнения: 4 195
Огладнях докато гледах вашите творби!
Тази вечер при мен пица с гъбки и колбас и айран.

# 208
  • Мнения: 901
нашата вечеря Кренвирши с кашкавал и

Пържени картофи на фурна

# 209
  • Мнения: 9 133
Гуинет, страхотно меню  Peace
Еликсирче, питката е много пухкава и надута, но съм фен на тези медальони  Wink
Мама Тин, много сочно парче Банафи пай  Heart Eyes
Дес, ти си поредния подстрекател с тези чушки  Blush Ще трябва ма йда се правят.
maqaami,  браво на мъж ти  smile3501
Пепика, човечета, меденки - всички са много весели. В нова насока виждам твориш  Wink   chef За питките ти - нямам думи никога  hug
Апр, с чудна шоколадова тортичка  изкушаваш ти  Crazy
Луча, руладините изглеждат добре преди печене; сигурна съм, че след са били още по-добре  Hug
Меганс, пак свинско  Crazy вече си мисля, че ядете свинско по-често от у нас  Laughing

Да си покажа вчерашната леща, проба на новата сланина  и днешните яйца с.....





ПП: Марабу, ти къде се пререди с тия златисти картофки  Crossing Arms
kiticat , пускай снимките тук, не по линковете да ходим  Peace (линка към рецептата го вмъквай под снимката ако искаш)

Общи условия

Активация на акаунт