Живеещи в Италия, тема 121

  • 29 658
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 425
МГ18, добре го обясни  Laughing Laughing Laughing  кой знае къде е произведено,макар че съм яла испанско и хич не ми хареса  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes може би е и навик  Peace

# 721
  • Мнения: 402
Ами аз не мисля, че прошуто крудо има превод.
И у нас се казва 'прошуто крудо', или прошуто, продава се по гурме магазини.
Ще внасяш ли?


10сент ,направо ме разби... hahaha Де да бях такъв човек ! То се иска "мая" за тия работи. Peace

Но преди години ми идваше на акъл да внасям пушени пилета  hahaha Joy- които много обичам.  Hug Ей сега като си отида,ще си купя поне 2цели ,плюс 4-5 бурканчета с лютеничка... Hug Hug Hug

Интересувам се заради една рецепта. Mr. Green

В Бг. съм се отказала да правя с местни продукти каквото и да е  Naughty- нищо не е със същия вкус, и така итал.рецепти се  опропастяват.

# 722
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами аз не мисля, че прошуто крудо има превод.
И у нас се казва 'прошуто крудо', или прошуто, продава се по гурме магазини.
Ще внасяш ли?

ето и цени има: http://food.brelko.eu/index.php?lang=bg&p=20&cat=47&cat1=21

В Кауфланд също имало, сигурно и по други супермаркети


точно, няма нужда от превод, знаят си хората (вече)  Peace
на мен ми се казва, че поне в София има няколко италиански гастрономии, които всичко си имат, даже последния път ме питаха какво да си купят и предложих lardo di colonnata, м'чи, имаше го, и ми казаха, с отлично качество.
само не ме питайте къде са, аз като се прибера съм на луканка, кебабчета, дробчета, салати и тем подобни балкански специалитети  Twisted Evil
само вино не винаги поръчвам българско, но последния път и то беше добро  Wink
(всъщност знам, че едната е по шосето към Бояна, нещо "божи дар" ли беше, от сорта  newsm78,
а другата е наскоро открита, съвсем в Бояна, ама не знам как се казва.)

пп. ФФР, нищо не ме  Sick толкова, колкото пушеното пиле, даже бях забражила за съществуването му  Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 765
Аз пък бях чувала за магазин за италиански деликатеси на Петте кьошета, и дори май го бях виждала през лятото, но сега нещо не го намирам в гугъл, а име не помня. Може би Буон густо, ама може и да съм си го измислила, понеже звучи добре като за италиански хранителен магазин.

Фейам, ех, защо ми напомни за дробчета, бях ги щастливо забравила... а сега ще почна да мисля откъде да си намеря, с кой да си ги ям... сложнотии!

# 724
  • Мнения: 5 710
вси4ко има, пари да има човек.
и прошуто, и сирена най-различни, и вина...

ако съм за  по-дълго в бг бих си взела от тук пармиджано аз. но не знам какви са цените на тези неща у нас, трябвда да видя  и да сравня . и естествено да съм с кола, за да има къде да събера някакви такива ценности:)))

аз съм с нова клавиатура , така че докато свикна сигурно ще гледате големи грешки от мен  Mr. Green

# 725
  • Мнения: 6 341
ако съм за  по-дълго в бг бих си взела от тук пармиджано аз. но не знам какви са цените на тези неща

10-тина лева за парче от 250 гр. Редовно купувам в София, не оставаме без. Намира се на много места.

# 726
  • Мнения: 402
пп. ФФР, нищо не ме  Sick толкова, колкото пушеното пиле, даже бях забражила за съществуването му  Rolling Eyes

Фей ,въпрос на вкус. Много обичам всичко пушено ..Аз пък не понасям луканките ,както и всичко което съдържа чубрица в обилни количества. Sick Даже и кюфтетата  на майка не ги ям.

В Плевен итал.магазин няма,но не ми и трябва,щото и аз се отдавам на бълг.вкусотийки..

За виното съм съгласна ,колкото и да се хвалим /особено ние по Плевен/,виното е с мн.лошо качество  Sick.Ама ми се налага като си отида ,винаги да се правя ,че ми харесва,че да не обидя домакините и не чуя подигравателното....."ти голяма италианка си станала !!...
Няма нещо ,което да ме вбесява повече от това изречение ! #Cussing out

# 727
  • Мнения: 5 710
ако съм за  по-дълго в бг бих си взела от тук пармиджано аз. но не знам какви са цените на тези неща

10-тина лева за парче от 250 гр. Редовно купувам в София, не оставаме без. Намира се на много места.

а супер, значи нямаме грижи Grinning

# 728
  • Мнения: 6 341
Разкажете по нещо за карнавала. Simple Smile
Как мина? Как се маскирахте вие и децата? Simple Smile

# 729
  • Мнения: 402
Барб,че при вас мина ли Rolling Eyes. Не сте ли с Милано,дето ще се чества сегашния уикенд Thinking

Моят син ,тази година не ще и да чуе да ходи на шествието.Било "роба да бебе"... Mr. Green
Обичаме да се маскираме в къщи и си правим малка феста.

Аз мисля да направя някакви фрителле ,ама много мразя дъха на пържено из къщата,та ще видим.
От готовите такива ми излизат киселини. Sick

За енти път ми се счупи колата,та си седя в къщи и.....трия прозорци и пера пердета  hahaha Joy

# 730
  • Мнения: 6 341
Aми ние празнуваме карнавала в Швейцария и мина вече. В неделя бяхме на шествието в Белинцона, където винаги става голям купон. Иначе тук сме към миланския диоцез, да, но мислех, че и в Тичино календарът е изравнен с рито амброзиано, но явно, че не е така.

# 731
  • Мнения: 653
Разкажете по нещо за карнавала. Simple Smile
Как мина? Как се маскирахте вие и децата? Simple Smile

както винаги на този бяхме:  http://www.youtube.com/watch?v=ilrcluErhtg

едно въпрос4е: колко хар4ите горе долу за храна на месец?
тук напоследък са доста зашеметяващи сконтрините
не знам, аз ли му отпуснах края или цените много се ка4иха...

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 10:02 от gioia.

# 732
  • Мнения: 5 710
ние сме двама, в 2 дискаунта основно пазарувам , т.е аз не пазарувам в Кооп, Конад ( рядко и само за определени неща) и това ниво супермеркати, 80-100 евро харчим седмично. Винаги сме се движили около тази сума, но като че ли преди по-охолно изглеждаше гледката в хладилника, а и редовно купувах месо от нормален супер.

# 733
  • Мнения: 1 545

едно въпрос4е: колко хар4ите горе долу за храна на месец?
тук напоследък са доста зашеметяващи сконтрините
не знам, аз ли му отпуснах края или цените много се ка4иха...


Доста... Не съм смятала точно, но и аз забелязах, че напоследък са доста по-високи от обикновено  сметките... А основно пазарувам в Лидл, МД и Карефур.

# 734
  • Мнения: 402
Аз пазарувам в Карефур ,и отдавна съм забелязала ,че понякога цените,които са обявени като сконто,са по-високи дори от нормалната предишна цена на продукта  #2gunfire Joy..



Момичета,незнам дали сте чули по новините днес,но се приказва за експлозията на 1бомба ,пред седе на виджили урбани.......- да ви кажа ,че това се намира точно на 10 метра от нашия блок /който даже се вижда от репортажа /  #Crazy - и аз тази нощ чух  експлозията и се събудих ,но ме мързеше да стана ..  #Crazy Praynig Praynig
Днес естествено видях пораженията.

Общи условия

Активация на акаунт