Бременни майки в чужбина - тема 41

  • 31 182
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 505
Blondi, добре дошла и тук.... Grinning

# 391
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
Добре дошли на новите бъдещи мами! Hug Hug Hug И от мен леко бременеене с прекрасен финал  Heart Eyes
Минавам само да ви нагледам и отивам да поспя (вече много лесно се изморявам и постоянно ми се спи).
Иначе нищо ново няма край мен, освен, че вчера пак ходих за "пуканки"  Laughing
Много  Hug на всички!

# 392
  • Мнения: 343
Колко нови бременни, добре дошли на всички Hug

Памперси използвах и аз на Севън Дж... но размер за новородено взех, идеални са му все още, ама той не е много едър. В болницата бяха на Памперс номер 1 и трябваше да се подгъват отпред заради пъпчето. Иначе ние използваме памучни пелени и не знам откъде е изгодно да се пазаруват памперси.

Дрехи за бременни - имах 4 панталона с ниска талия от Гап купувани (за бременни си бяха) и с тях изкарах последните месеци, ама аз не ходя на работа и не ми трябваше нещо официално. Лятото е определено много по-лесно да си с корем откъм дрехи, ама много жега Wink

Охх, май не бях много полезна Embarassed Много поздрави от нас с малкия бебок Hug

# 393
  • Мнения: 0
здравейте,моми4ета Hug    От доста време не съм писала,но си ви 4ета най-редовно:)  4естити беб4ета  на вси4ки мами,да са ви здрави,умни и красиви и много да се гордеете с тях!!!Добре дошли и на вси4ки нови мами-лека бременост и пухкаву беб4ета на финала PeaceОтносно дрехите за бременни..аз цялата бременост съм с клинове и туники и ми е много удобно.Бях си купила и няколко дънки за бременни,но така и не ги облякох,4е хи4 не се харесжам с тях и с тези килограми EmbarassedУтре ве4ер  сме с таткото да видим стаите за раждане,4е ми е много интересно Simple Smile,а пак и момента наближава  , много се радвам и вълнувам.....и хи4 не ме е страх  Simple Smile

# 394
  • Мнения: 2 472


Да дам отчет и аз от днешния ми преглед:От днес вече съм в девети месец, но нашия юнак все още не се е завъртял към изхода.Стои си като обърната дъга в долната част на корема.Доки ми каза, че ако не се завърти щели да му помогнат да го направи.На мен лично ми е много чудно как ще стане това, но тя каза, че ще ме вземат малко по-рано в болницата и със специални масажи всекидневно щели да го завъртят.Ако и това  не помогне - секцио. Иначе е вече 2.800кг, отваряше и затваряше очи в момента и каза, че имал голяма глава newsm78.Моля се да се завърти само.
 Иначе доки  ми изписа хапчета за киселините, но още не съм ги купила.

Много се радвам на новите бъдещи майки! Добре дошли!

Аз имам три панталона, с които изкарвам.Те са с ластичен колан отпред и не дразнят корема.За блузите- купих си само една за бременни, а останалите са си мои отпреди.За бельото- купих си бикини за бременни, които са много удобно, защото са разтегливи и не ти стягат.

# 395
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Здравейте на всички, добре дошли на всички нови мами, страхотно е, че има такова движение в темата - едни раждат, други се присъединяват, нетърпеливи да споделят новината за двете чертички! Желая на всички моята лека и спокойна бременност (без първите 3 месеца  Sick Sick Sick  Grinning ), да са така обгрижвани от половинките си и раждането ви да е не по-трудно от моето.
Ние сме добре, свикваме един с друг, за сега сме само на кърма, караме си жълтеницата и се радваме един на друг. Минавам само да ви поздравя и да ви кажа, че чудото, което ще имате си заслужава всичко на този свят! Скоро ще номеря време и ще ви разкажа за раждането на моето съкровище, до тогава много целувки и прегръдки от мен!

ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА МАМА ЗАЙЧЕ, МОЖЕ ДА СИ Я ВЗЕМЕМ И ЗА СНАХА!

# 396
  • Мнения: 17
Здравейте и то мен. Поздравления на Зайче за принцеската-сладуранка. Много здраве и да е послушна, да папка и спинка и да е радост на мама и тати.

Добре дошли на новите мамчета. Започна истински маме валеж от нови попалнения Simple Smile Такмо си мислех че като родят сегашните мами тази тема ще се затвори. Пък аз свикнах да чета и да се вълнувам със всички. Приятно бременеене на всички и хубави бебчета на финала.

Сега да се отчета за моя УС. Бяхме там в понеделник. Първо ме взеха само мен и мъжъ ми видимо се разочарова, макар че жената му каза ще дойда да ви взема малко по късно. После ми сподели че е смятал че тя ще го излъже и никога няма да го извика хахаха Simple Smile Първо мериха околоплодните води и след това се започна с измерването на бебчето. Главичка, крачета, ръчички.  Всичко това около 30 мин. През цялото време нищо не можех да видя, екрана беше обърнат към жената. След това най-сетне каза сега ще извикам съпругът ви и ще ви покажа бебчо. И така си видяхме бебчето за 2-ри път. Не пожелаха да ни кажат пола. Казаха ни че ще изпратят тази информация на доктора ни когато стана 21 седмица. Дадоха ни един диск със снимки и със съжаление се разделихме с бебчо. Като се прибрахме в къщи гледахме снимки и се смяхме много. Тъкмо се биахме успокоили малко и доктора се обади. Току що бил получил снимките от УС и всичко било наред с бебчо и също ми каза че не били му изпратили информацията за пола, но щяли да му я пратят. На 30 съм на преглед при доки та се надяваме да изплюят на-сетне тайната. Направо ме побъркват с техните правила. Важното е че сме здрави и двамата с бебчо и че той/тя се развива добре.

Това е от мен. Много гуш на всички

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 06:38 от aneda

# 397
  • София
  • Мнения: 204

Добре дошли на новите мамчета и от мен!(Any_Zahaf, MariyaS, Горчива Луна, Радост_НМ и Блонди)
С пожелание за лека бременност и здрави бебчета на финала!

Честото момиченце на мама Зайче!
Да ви е здравичко и много послушно!


bruxelles1, успех на изпита!
newsm10

# 398
  • Мнения: 1 069
ЕЕЕЕЕЕЕ, супер, имаме си още бременелки и от августовската тема. Добре дошли, момичета  welcome welcome welcome лека и безпроблемна бременност желая на всички!

# 399
  • Мнения: 8
здравейте, момичета

аз доста рядко се вясвам във форума и съм изпуснала появата на толкова бебчета

честито на ir74, zai4e, тити, Danny Milanova и Peregrina.

да са ви здрави и щастливи малките слънца. И много да ги слушате Simple Smile))

# 400
  • Мнения: 245
Здравейте на новите мами, радвам се, че имаме нови попълнения, че напоследък всички взеха, че родиха Simple Smile

Купила съм си едни дънки и един черен панталон за бременни, както и едно по-широко яке, че вече не влизам в моите, иначе пуловерите ми са си същите, аз не обичам много тесни дрехи, та все още се побирам в тях Simple Smile Онзи ден си взех и две пижами, че ми отесня моята, ама май малко съм се престарала, та ми пада панталона, е поне ще ме изкара до края.

От вчера започнах да гледам поредицата "Такъв е животът, Шейново" и още повече ми се затвърди убеждението, че е по-добре да се ражда в чужбина и съм благодарна, че именно като дойдох тук забременях. Не че в Шейново условията са по зле, като ги сравнявам с тукашните не са много по-различни, но начинът по който се случват нещата тук много повече ми харесва. Какво не ми харесва в България: като се започне от отношението на лекарите (и като се има предвид, че тъй като са пред камера предполагам са съвсем различни), та като се стигне до факта, че ти вземат детето вместо да си е при теб, държат те поне 3 дена в болницата за всеки случай (тук можеш доброволно да се изпишеш и след 6 часа, разбира се ако всичко е наред или 24 ако не настояваш), никой не ти казва как да кърмиш, захранват бебетата с формула и като цяло оставам с впечатлението, че българските майки през цялото време нямат информация за нищо и не знаят какво се случва, притеснени са, изнервени изобщо няма я тази спокойна атмосфера, която да ти помогне по време на раждане. А да, и за да присъства татко на раждането трябва да се резервира и плати ВИП стая + такса за присъствие на бащата. Тук таткото не само че може да присъства, но дори и окуражават неговото присъствие. Все още я няма и практиката да раждаш в къщи, даже една майка, при репликата на мъжа и да не стане така че да вземе да роди в къщи, се изказа, че как така в къщи да не сме в средновековието. Нямаше родилка, на която да не и предизвикат раждането, окситоцинът си е направо задължителен и т.н. и т.н. От това което чета в отчетната бавно, но славно се оправят нещата, но кой знае кога ще стане това.

aneda, направи ми впечатление разказа за твоя ултразвук та да споделя как е тук. И на двата ултразвука от самото начало присъства съпругът ми. Има втори монитор, който е закачен на стената срещу кушетката, където и двамата можем да виждаме всичко. Докато я гледаха през цялото време посочваха с мишката, това което гледат и обясняваха какво е, защо го гледат, какви са им заключенията, изобщо много съм доволна. Дават снимки, но не и видео, ако искаш видео отиваш на частно Simple Smile аз се каня ако ни позволят финансите след 30-та. седмица да отида на 4D, за препотвърждение на пола, че всичките ни дрешки са все розови дотук, а и да направим видео да изпратим в България, където всички много се вълнуват Simple Smile Тук също така окуражават таткото да присъства на всяка една Ж.К., но за мен е излишно, така че откак имам кола, сама си ходя. Даже има към болницата курс само за татковци, на който се надявам да отиде, засега се дърпа, че нямало нужда той всичко си знаел, а което не знаел щяло да дойде естествено  Joy

И последно сравнение с България всичко е безплатно, включително и курсовете за подготовка към болницата. Като казах това на една приятелка, на която и предстои раждане, тя не можа да повярва, мислеше си, че ще ми е много скъпо да родя в Англия.

# 401
  • Мнения: 30
Такмо си мислех че като родят сегашните мами тази тема ще се затвори.

Темата не вярвам да се затвори, защото за добро или за лошо български емигранти винаги ще има предостатъчно, да се надяваме само и повече бебета да им се раждат  Praynig Но за да не опустее тук и да останат 2-3 шкембака до септември можете и вие да каните в месечните ви отчетни други чужбински бременелки  Peace Преди Ир да ни промотира активно бяхме тук около 20-25, сега гледам че сте около 60, за жалост не всички са активни, но и 20 да пишат е ок, а преди си пишехме 3-4 мами... Един линк на лично и толкоз, колкото сме повече толкоз по-весело, пък после и в родени ще има повече опит да се обменя.  baby_neutral Сори за оффтопика, просто да кажа че сега имам време да наминавам през отчетните да метна една генерална покана но скоро като почне да щъка малкото едва ли ще мога Wink

# 402
  • Мнения: 9
Зсравейте, мами.
Аз вчера бях на консултация и да ви кажа малко се притесних. Утре влизам в 37ма седмица а бебо е само 2500гр., наддал е само 100гр. за 2 седмици, а аз съм отслабнала с половин килограм  newsm78 как е възможно това?
 Иначе лекаря ми даде зелена светлина за чая от малини и от днес го почвам  Simple Smile
В.В., много се радвам, че се чувстваш по-добре  Hug дано и за напред нямаш вече такива силни болки.
lyuckanova, аз не съм толкова смела, до преди седмица мислех че нямам избор.Моя лекар ми беше казал,  че ако нямам проблеми ще си родя нормално, аз не го и питах имам ли избор. И така все се подготвях психически, че ще си  раждам нормално, изчетох и доста по темата(не е като да няма писано). Да не говорим, че тук няма кой да ми помага. Мъжа ми е до късно на работа, а с бебе и 3 годишно вкъщи ще е забавно   Mr. Green . Когато родих дъщеря ми много ми помагаха, тогава си бях в БГ, помня че първия месец не знаех на кой свят съм. Упойката ми беше подействала много зле, имах главоболие поне 2 седмици и то такова, че не мога да го опиша. Все си мисля че дори да е тежко раждане, пак ще се възстановя по-бързо.Дано е така  Praynig

Ааа съвсем забравих...
Добре дошли на новите бременелки! Лека и безпроблемна бременност ви повелавам, а накрая здрави и сладки бебоци!

И аз искам да питам немските мами към какви памперси са се ориентирали и дали ще ги поръчват онлйн. Бях чела че от памперс пращали някакви подаръци като родиш, ако си регистриран в сайта им. Вярно ли е това?

# 403
  • Мнения: 18
Hirsen, благодаря, че каниш нови мами...дано хубаво да се напълни темата. Добре дошли на новите коремчета. Леко бременеене!

Зайче,честита принцеса! Да е много послушна и много радост да ви носи!

Надявам се с Мегипо всичко да е наред. Вчера е била на преглед да видят как се развива бебка, но не е писала нищо...Стискайте палци всичко да е наред.  Praynig

Аз леко по леко се оправям...коляното ми изглежда по-добре. В Петък бях на ултразвук и на преглед и общо взето и аз останах много разочарована. Ултразвука беше всичко на всичко 15 минути. Нищо не ни показаха. Мъжа ми се беше нервирал и накрая и каза на техничката, че ако му бяха дали един вестник, щеше поне да има какво да прави ooooh!  . Отидохме при лекарката, която пък ни каза, че бебо не се е обърнал и е с главата нагоре и макар да мисля, че е още рано ми предложиха секцио  Sick . Та сега да попитам от рано - знаете ли техники за обръщане на бебето. Аз намерих няколко из нета, но все пак, ако има изпробвани от родилите мами дето ни навестяват - нека да споделят. Благодаря предварително!

# 404
  • USA
  • Мнения: 1 323
localgal Дано се възстанови коляното ти по-бързо ,защото един от начините е да стоиш на колене 4-5 пъти на ден за по около 10 мин. Да спиш на страната дето му е главичката,йога и ако нищо от тези не помогне като на мен, пий повече вода и накрая"фитнес с тати" При нас последното помогна:peace:

Общи условия

Активация на акаунт