Избор на столче за кола

  • 417 819
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 6 833
Здравейте!

Ще ви помоля да ме ориентирате кое е по- добре - кошница 0-13кг или 0-18кг ? Гледам, че килограмите се застъпват и не мога да се ориентирам какво да търся и колко столчета ще трябват. Ако е кошница до 13кг после трябва да търся от 9, а ако е до 18 следващия ще е 15-36кг ли? Кое е по-удачния вариант ?

И друго да питам - къде слагате столчето ? Аз си мислех, че на средната седалка ще ми е най-удобно, а сега видях, че колата ни има Изофикс само на двете седалки - зад шофьора и зад пътника, т.е. може би на средната седалка не е удачно да се слага стол или ?
 

# 1 576
  • Мнения: 5 173
Armira, Това мн го харесвам, но ме спря, че в колата на баща ми няма изофикс, а понякога се налага да пътуваме с нея.
http://www.detski-sedalki.com/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0% … ax-roemer-dualfix
Не знам дали от АДАК са го тествали обаче.

# 1 577
  • София
  • Мнения: 44 100
Britax Advansafix - e 9-36 кг, той е комбинация между 9-18 и 15-26 групите. Става само с лице напред, но след 18 кг се махат коланите и става бустър.

Би сейф е 0-18 кг. (като гледам конкретно не го дават за новородено, но от 6 м нагоре), като  може и до 4 г. детето да е с гръб към движението, а  може и след годинка да си го обърнеш  по посока на движението и така до 4 години.

Столчетата абсолютно не са от една група. Въпреки, че някъде  се засичат.

# 1 578
  • София
  • Мнения: 44 100
Sweetɣ  - засичат се кг, защото това са мин. кг, от които е подходящ определен стол, но и възрастта е важна.
И понеже има разни деца, които растат с различно темпо, има разни столове, които да могат да ги поемат. (понеже се гледа тегло И ръст)

0-18 е съчетание от две групи - за новородени 0-13 и  за деца до 4 години - 9-18. Не всички 0-18 могат да се ползват от раждането, някои чак от 6м, други са подходящи и за новородено. До една възраст се вози детето с гръб, което е важно за деца поне до годинка, а после се обръща с лице  към движението. (има и столове, които позволяват по-дълго возене с гръб, което е по-безопасно).
0-13 са удобни, че може да си ги монтираш на шасито на количката или да си ги сваляш и пренасяш с бебето вътре. 0-18 няма как. И вероятно, спестяват един стол и пари, ако си купиш подходящ за новородени.

Ако е до 18, да следващия е 15-36 кг.

Щом има изофикс сложи го на място, където има такъв. (естествено и стола трябва да има).
Иначе при три места с 3 точкови колани по средата кават... за другите 2 места има разни спорове, за мен мястото зад пасажера е най-добре. ( най-малкото при нашето движение, обикновенно при паркиране ще ти е към тротоара и по-лесно и безопасно за качване и слизане на детето)

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 19:29 от Angel_Dust

# 1 579
  • Мнения: 6 833
Angel dust, благодаря   bouquet
Май се ориентирам към кошница до 13кг. А от тези над 9кг кое е по-добре с колани или с предпазна възглавница ?

Иначе да, и аз се замислих, че ако е в средата ще е по-трудно за слагане в столчето.

# 1 580
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Angel_Dust ,объркала съм линка,за което се извинявам.Ето го столчето - между двете кое?

http://www.novobebe.com/stolcheta-za-kola/grupa-0-1-0-18-kg/besa … ey-grey-2013.html

http://www.novobebe.com/stolcheta-za-kola/grupa-0-1-0-18-kg/brit … ne-grey-2014.html


Шушулче[/b,в понеделник ще се обаждаме в сервиза да питаме за изофикса.да разбирам ,че ако го нямам - няма да мога да взема това столче?

# 1 581
  • София
  • Мнения: 44 100
ами... според зависи Simple Smile От детето - кое ще му е по-комфортно, някои не траят буцата отпред, други пък се измъкват от коланите, по-слабо дете може и да се свлича при тези с възглавниците, а и другите с коланите имат по-хубави полегнали позиции за сън в повечето случаи. Сега... при удар уж тези с колани повече натоварват гръдния кош, с възглавницата повече коремната област, но пък уж смекчавали  камшичния удар.
Имаше едно клипче за кола, която се премята през  таван няколко пъти и  манекена се измъкна и изпадна от стол с възглавница, докато 5 точковия държи детето в такава ситуация... та зависи... по твоя преценка.

# 1 582
  • Мнения: 6 833
Отново благодаря ! Столчета, колички... то си е било мисията невъзможна да избереш какво да купиш  Laughing

# 1 583
  • Мнения: 5 173
Шушулче[/b,в понеделник ще се обаждаме в сервиза да питаме за изофикса.да разбирам ,че ако го нямам - няма да мога да взема това столче?
Изофиксът е едни скоби на задните седалки между седалките и облегалките. https://www.google.bg/search?q=%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0 … .html%3B400%3B266 Нашите се напипват много лесно.

# 1 584
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Шушулче ,ще питаме дали могат да се сложат допълнително..колата ни е нова,ама мъжът ми я купи със някакви рекаро седалки и нямат общо със модела на колата..

# 1 585
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
най-безопасната позиция за детско столче е по средата отзад - бях го чела някъде по сайтовете на северните страни... Търсих линк, но не мога да го намеря, та карам по спомен - там била най-малка вероятността от директен удар, който би се получил, ако колата бъде блъсната от страни... Разбира се, ако има изофикс на другите 2 места отзад, а по-средата - не, по-безопасно ще е използването му Simple Smile
Нашата кола няма, та и на двамата столчетата са без, но ще взимаме и друга кола, за мен и ще търся с изофикс...евентуално newsm78
Които сте с две коли - различни столчета ли има за двете или ги прехвърляте?

# 1 586
  • София
  • Мнения: 44 100
Ние имаме 2 коли, но шофера е един и прехвърляме стола. Въпреки, че едната има изофикс , обаче за сега няма да купуваме нов стол... така и така вече самото дете разчита на колана на колата, нещо по принцип не съм съвсем убедена в ползите на изофикса при 15-36 кг.
Но ако например единият води на детска, а другият прибира, няма как да сте с 1 стол.

# 1 587
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Със сигурност, който ги води, той ще ги и прибира - на 24 часови дежурства сме и двамата и с една кола не става Mr. Green
...но пък постоянното местене на столчетата ми се струва трудоемко newsm78

# 1 588
  • София
  • Мнения: 44 100
Зависи от закрепянето на столчетата Wink Но ако не ви притеснява  финансово, нищо не пречи да вземете и още  столчета. При нас е лесно, защото 1 си я ползваме основно в града, другата рядко в града,  основно за дълъг път и реално местенето не е кой знае колко често.
Въпреки, че по едно време докато не ни мъзеше и когато повече се крадяха столчета от колите си качвахме стола в къщи, нищо, че бяхме тогава с 1 кола. И не ни е пречило.

# 1 589
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
благодаря!   bouquet
Полезна, както винаги   bouquet
Първоначално, най-вероятно ще пробваме да ги местим, но не вярвам много да издържим така... Ще видим какво ще решим, защото не си е малка инвестицията, а с това компромиси не искам да правя

Общи условия

Активация на акаунт