СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 548
  • 760
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 54
След чудесни дни в Персенк, Девин се прехвърляме за два дни в SPA хотел TODOROFF. Посещавали сме и друг път хотела, доволни сме от всичко което се предлага. Хотелът както може би знаете се намира в самото село Брестовица, на около 15 км. от Пловдив. Може да избирате различни по вид и дизайн апартаменти, за повече хора се предлагат цели къщички с уютен двор. Използваме, че хотела все още не се е напълнил за празниците, отдаваме се на спокойни вечери в стилния ресторант. Но това за което сме тук най-вече са винените процедури в СПА центъра, правим каквото може и след това релакс. Няма басейн, но всичко останало е налице. Изпиваме цели две бутилки вино Тодоров, бонус от хотела в стаята след което продължаваме в ресторанта. На сутринта си купуваме два кашона от последната реколта на избита и продължаваме за мястото където ще изкараме Великденските празници, Royal Castle Hotel & SPA-Елените.

Bled ти си от моята кръвна група- обичаш да пътешестваш!
С нетърпение очаквам отзивите за Castle Hotel & SPA-Елените.
Колкото до тези, които са мнителни / понякога с право/, че има такива, които си правят реклама на хотелите, могат да проверят, че тези хотели са на различни собственици и няма как да се приеме като реклама😉. Това просто е мнението на доволни или недоволни клиенти!

# 406
  • Мнения: 90
Някой има ли по-пресни впечатления за Исмена, Девин? Той ми хвана окото с приятната архитектура и зеленината. А и има външен басейн. За останалите или отзивите са отврат или като петзвездния са пльокнати в града без въздух и басейн (външен). Пускат ли външи лица на басейните? Интересуват ме особено много къщите? Как е храната?


Впечатленията са ми от миналото лято. Чисто е и обстановката е много приятна. Къщичките са симпатични - 2 спални с отделни бани на 2-ри етаж и просторен хол на 1-ви. Хола не сме ползвали, защото пред всяка къща има собствена тераса с маса, столчета с гледка към басейна и част от града - та предочетохме чистия въздух навън. В басейна не пускаха външни хора, ние бяхме с повече чужденци, имаше място и чисти кърпи за всички на басейна. Храната в ресторанта не е нищо особено, менюто е бедно за претенциите на хотела, на пък беше вкусно...!

# 407
  • София
  • Мнения: 3 771
Христос Воскресе! Честит Гергьовден на именяците! Бъдете здрави и пътувайте безкрай!
Ето и информацията за Royal Castle Hotel & SPA-Елените.
Много сме доволни от Великденското пътуване, избора беше много добър. От ходене по чужбина, май забравихме колко е хубаво и в нашата родина.
Любезно посрещане в хотела още от вратата, персонал на ниво до момента. Казват, че този хотел е най-луксозният в BG, можем да кажем едно да, но с забележката, че на моменти този лукс леко преминава в кич, което разбира се не дразни. За тази цена 104лв., ни настаниха  в студио, какво ти студио, то си беше огромен апартамент. Имаше всичко необходимо, огромно LCD, въртящо се във всички посоки, към спалня, хол, баня. Да банята граничи със спалнята и е колкото нея, вана и всичко друго в отделни помещения с две мивки. Последно поколение климатици, две тераси с масичка и столове, гардероби, кафе машина с безплатно кафе, сейф. Огромно количество всякакви аксесоари, хавлии, много кърпи и т.н. Единственото, което намерих за кусур, липсваха кутии със салфетки, има ги в почти всички хотели 5 звезди. Канапето в импровизирания хол става за спане на три деца или трима възрастни, огромно.
За тази цена, която споменах, нощувки за двама, закуска и вечеря, вътрешен и външен басейни, сауна, парна баня, фитнес, паркинг и всичко което казах до тук като екстри, ако има подобно място независимо къде, моля да ми го кажете.
За храната, в супер луксозни ресторанти, три на брой. Закуската, малко критика, липсваха кексове, кроасани, сладки и неща от този род. Всичко останало плодове, млечни и месни, палачинки на момента и т.н. беше налично. Вечерята, всички видове меса, супи, множество гарнитури, скари, десерти-поне 4 вида и т.н. Вечерята няма забележки. Ние специално не държим на храната, All Inclusive и това непрекъснато ядене с препълнени чинии като за последно въобще не ни блазни и го избягваме. Предпочитаме само закуски, а вечерите ако ги има, в местен ресторант, за да опитаме всякакви кухни, най-вече гурме, малко за удоволствие.
СПА, по-добре прочетете в сайта на хотела и ние си избирахме от там процедури, има и цени-високи. Невероятни глезотии, не на всеки по джоба.
Басейни, вътрешен, по-топъл от тези с мин. води, 29-30 градуса с много лукс. Външен, въпреки това че сме май, вече се ползваше, около него да не говорим, бар, всякакъв вид шезлонги, шатри и т.н.
Морето, малко е далече от хотела, собствен плаж, но камъни премесени с пясък, жалко.
Има още много, но ако имате конкретни въпроси съм насреща. Ние си удължихме престоя с два дни, хареса ни.

Последна редакция: пн, 06 май 2013, 21:05 от Bled

# 408
  • Мнения: 4 936
не знаех, че на Елените има извор с мин. вода newsm78

# 409
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Аз за първи път със забележка към Дипломат плаза, за сметка на това съществена. Имаше проблем с климатичната инсталация, не охлаждаше. От рецепцията се извиниха и обясниха, че проблемът възникнал при смяна на зимен с летен режим или нещо подобно, не разбирам. За два дни обаче проблемът не беше отстранен.

# 410
  • София
  • Мнения: 3 771
не знаех, че на Елените има извор с мин. вода newsm78

gold__ Не няма мин. вода на Елените, не е прочетено правилно..техният басейн е "по топъл от тези с мин. води".

# 411
  • София
  • Мнения: 3
Някой може ли да даде отзиви за Гранд хотел Приморско?

# 412
  • Мнения: 592
Впечатления от хотел Орфей- Девин: доволни сме. Много хубав парк отвън с възможност за игра на децата (това е първото, което търся в хотелите), хубав детски кът в самия хотел. Басейн, джакузи, парна и сауна- на ниво. Закуските можеше да бъдат по- разнообразни, но това е слабо място на доста хотели. Чисто, сменят кърпите и почистват всеки ден. Външния басейн ще го пълнят скоро, ще ги има и в Грабо (инфо от камериарката Simple Smile )

# 413
  • Мнения: 94
О моля ви.... Тодоров е хотелче с претенции без покритие, построено в затънтено село без никакви забележителности и много близо до селския свинарник или краварник (не разбрах, ама много се усещаше Wink

СПА е изключително пресилено казано. А ресторанта е с претенции за гурме - разбирай високи цени и 5 гр. в чинията.

А виното му е само реклама... нищо повече. Има къде, къде по добри изби.

Напълно съм съгласна!
Стаите са с много кичозен интериор, червени тапети и мокети с огромни цветя Shocked
Персоналът е сбор от аматьори, но предполагам, че не е лесно да намериш обучени хора на село.
На наша молба да превключат канала на ТВ, за да гледаме едно предаване ни отговориха, че тази телевизия не се уважавала в хотела, ама от тях да минело... Shocked
Относно вината - високият им клас бива, останалите - не!
Смятам, че за цената , която искат за нощувка , има и по- добри варианти от Тодорофф.

# 414
  • Мнения: 4 936
Някой може ли да даде отзиви за Гранд хотел Приморско?

доста високи цени, но и много дибър СПА център, чудесни процедури, скъпи ресторанти

# 415
  • Мнения: 54
О моля ви.... Тодоров е хотелче с претенции без покритие, построено в затънтено село без никакви забележителности и много близо до селския свинарник или краварник (не разбрах, ама много се усещаше Wink

Оооо моля ви се! Много ни мирише селския краварник и свинарник  ама иначе сме много ЗА БИО храните. Не я разбирам тази работа....

# 416
  • Мнения: X


Оооо моля ви се! Много ни мирише селския краварник и свинарник  ама иначе сме много ЗА БИО храните. Не я разбирам тази работа....


Не разбрах ясно мнението ти, защото е трудно да го различиш....

Не е нормално във високозвезден хотел (уж) с големи претенции да ти смърди на фъшкии пък били те и био ( в което дълбоко се съмнявам). И аз не я разбирам тази работа!

# 417
  • София
  • Мнения: 5 471
В Неделя се завърнахме от Аспен Ризорт и сме доволни Simple Smile
 Аз съм от хората,които никак не обичат да експериментират с нови места и рядко се навивам да сменим добре познатите хотели.
Местоположение:
Откъснат от града,което много ми хареса,тишина и спокойствие,хубав въздух и гледка!През нощите направо не можех да се нарадвам на тишината.
Стаите:
  Бяхме в студио с вана,чистичко и приятно,гледахме към планината,имахме тераса.Но първоначално се опитаха да ни бутнат на някакъв партерен етаж,точно до входната врата на комплекса и почти на пътеката,много неприятно място,все едно си на вън,така че като правите резервация препоръчвам да си кажете че не искате да е на партерен етаж.На рецепцията без никакъв проблем ми смениха стаята и добре че така стана,иначе много щяха да ме разсърдят  Crossing Arms
Спа
  Въпреки че се бяха събрали три почивни дни имаше малко хора в хотела и в спато почти никой.Водата в басейна беше топличка и приятна в съседство беше и джакузито.В сауните не съм влизала,но уважих парната баня.
 Храна
Закуските и вечерите са на блок маси и смея да твърдя че всичко беше наред,имаше разнообразие и храни за всякакви вкусове.


 Значителен минус слагам за това че спато е отделено от останалите блокчета и трябва да претичваш от едната до другата сграда,сега е месец Май,почти Юни и времето е топло,но зимните не си представям как се стига до спа центъра!Стаите също ми се сториха трудно отопляеми през зимните месеци,нямаше климатик,само някакво малко радиаторче.
 

# 418
  • Мнения: 4 936
да споделя за Медика - Нареченски бани - бяхме по 24 май - на общия фон на руините в курорта комплекса изглежда добре. Стаите са мънички, повечето без тераси, нямат сешоар и телефони! В СПА центъра водата в малкия басейн е топла, но се поддържа включена само сауната - парната баня се доплаща и включва 'по заявка', храната , при положение, че всички са с включена закуска и вечеря, а някои и с обяд не е на блок маса, а си избираш от няколко възможни блюда предварително - като в санаторум. Развлечения няма. Има безжичен интернет в стаите, но връзката е много слаба. Масажите са скъпи за подобен тип хотели, но масажистите се стараят.

Има какво да се  желае от почистването - разместихме едното шкафче в стаята и под него излязоха доста боклуци, но на следващия ден дори не ги забърсаха.

# 419
  • Мнения: 54
Здравейте, ще избирам хотел за лятната ни почивка в България. Не мога да се спра на конкретен...
Някой може ли да сподели инфо за 4* и 5* хотели, на които скоро са били гости и са им харесали?

ПП. Забравих да напиша, че искам да е на брега на морето, за да ни е удобно с дечурлигата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт