Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
420-434 от 741 отговора
нещо савсем се отнесох

списанието е брой 57/третото/
Цитирай

незнам защо не мога да поместя точния адрес нещо не ми се получава
сайта е Мир Вязания-детско плетиво
Цитирай

Без таговете за картинка.  Smile
« Последна редакция: Пон., 30 Ян. 2012, 11:14 от big pufana »
Цитирай

Mauqli много са хубави, сивото на шала е страхотно. Аз също плета в колата, редовно си нося нещо в чантата като излизам, за всеки случай Laughing
Сбъдваща мечти, чудесни са, може ли схема на шала?
Менделеев, много е хубава и твоята жилетка bouquet

Ето от тук съм гледала за шала със соломоновия възел http://www.youtube.com/watch?v=2yeNV45URLA и http://www.youtube.com/watch?v=8us27gcOPD4&feature=related
Цитирай

Снежинка, професорката, armenia, Pig Pufana много благодаря, че споделяте вашия опит и правите опити и за нас! bouquet

Freja Moon35 35 35 благодаря сърдечно, ама къде ме сложи и мен при светилата в плетенето?! Так да се каже аз дълги години бях със замразено членство в клуба на плетачките.  hahaha Сега се опитвам да си възстановя отдавна забравени неща и да науча нови. Под секрет - моят мъж ме гледа "много лошо", като ме види с инструментариума и се спуква от смях. Признавам си, че сигурно сме смешна картинка с котарака ми като се разправяме чия е собствеността върху кълбетата и за какво служат!  35 Като се умори се кротва, и само ме "наглежда" изкъсо така:
Цитирай

Здравейте, аз от скоро почнах да плета, основно за дъщеричката ми. Имам два въпроса към вас: Ако сте поръчали стоки от хобиярн, за колко време се доставят в София? (аз направих поръчка в четвъртък и все още чакам, а си искам нещата  Rolling Eyes). И втори въпрос: продава ли се някъде в България такова нещо: http://www.ebay.co.uk/itm/KNITPRO-CUBICS-ROSE-WOOD-SHORT-FIXED-C … em9503fdc7fb#shId ? Те са по-къси от обикновените...искам ги за ръкави за малките дрешки (предпочитам да си плета "кръгло", т.е. без да се налага шев...
Благодаря ви предварително!
Цитирай

big puf благодаря много,че нещо съвсем се забатачих Laughing
Цитирай

pocahontas80 аз лично не съм видяла,а си търся отдавна.Ако някой има инфо ще се радвам да го сподели. Имам приятелка във Франция,която до сега ми е изпращала доста нещица,но това не съм се сетила да и поръчам.
Цитирай

Mendeleev, много ти благодаря за схемата!!

pocahontas80, за да реша този проблем с късите корди, есента си купих куки със сменяеми корди - така най-късата е 12 см, най-дългата става 120 см. Аз си ги купих онлайн - ето тези - беше най-изгодния вариант - горещо го препоръчвам:
http://www.knitdenise.com/pages/about-denise#knitting
Цитирай

Manzhelka, благодаря ти за отговора, но аз искам самите игли също да са по-къси, не само кордата. Иначе си поръчах от ибей комплект 18 бр. обръчи от бамбук, различни размери, но все още ги чакам...
Цитирай

Здравейте, аз от скоро почнах да плета, основно за дъщеричката ми. Имам два въпроса към вас: Ако сте поръчали стоки от хобиярн, за колко време се доставят в София? (аз направих поръчка в четвъртък и все още чакам, а си искам нещата  Rolling Eyes).

Обади им се и питай по кой куриер са ти ги пратили? Днес би трябвало да ги получиш нещата. Ама това е все пак ... хоби прежди.

На вторият ти въпрос отговарям  с този линк - http://www.knitting4fun.com/index.php/Shop-Now/KnitPro-Needles/K … all-products.html

Моите са оттук! А бебешки ръкави можеш да плетеш с 4 или 5 куки също.  Smile
Цитирай

Цитат на: big pufana link=topic=634335.msg20968685#msg20968685 date=1327928136
 А бебешки ръкави можеш да плетеш с 4 или 5 куки също.  Smile
[/quote

Smile Именно тези куки (заострени на двата края) ги чакам от хобиярн, а и други неща. Благодаря за отговора!
Май днес няма да им се обаждам, но утре ще питам какво става...
Цитирай

Къси обръчи с по-къси игли на ADDI съм виждала в София,
магазина в безистена срещу Съдебната палата.
Аз си бях взела, защото и аз обичам ръкави без шев, но не
ги намерих за удобни - моите ръкави са по-тесни от обръча, а късите
игли са по-трудни за манипулиране при плетене.  Peace
Цитирай

Аз пък намерих тук - обръчи с къса корда
Цитирай

Ами куките от Денис, за които писах също са къси - със сигурност не повече от 10 см. Освен това са гумени (и куките, и кордата), така че освен, че можете да плетете с тях в самолет  35, плетенето се плъзга много приятно и лесно и никъде не задира. За сравнение: аз също имам и бамбукови от ибей, но с бамбуковите се плете по-бавно, отколкото с металните на Адди например (ама на Адди цените са непоносими). Пуфанка е дала много хубав линк със серията Симфония - красиви са, но са и много скъпи. Моите гумени на Денис, които са от размер 3.75мм до 10 мм, с пет или шест размера корди, включително с доставката от Щатите ми излязоха под 70 лв.
Цитирай

420-434 от 741 отговора