Седмокласниците мили Втори срок ще борят с нови сили- тема 3

  • 51 598
  • 771
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 8 858
ние заради такива подробности се отказахме от АК. Детето категорично отказа да ходи на изпита с мотива, че ще вземе да изкара и да го приемат, а няма да може да се запише, ако не отпуснат стипендия. Няма да се изненадам, ако и там е побългарена работата и играят връзките и рушветите като в едно друго известно училище.

Може и да не е побългарена работа, по една проста причина: няма как там да е събран наистина целия елитен потенциал на 13-годишните. Колко от родителите на такива деца имат възможност за такса от 6 хил евро? Стипендиите са съвсем малко. Значи там е елитът на тези, които разполагат с много пари. Няма нужда от побългаряване, щом има алтернатива- МГ,ЕГ. Тези суми са оправдани за висше образование в по-добър и скъп съответно университет. Не е тайна, че и за там трябват доста пари, не само акъл. Базата за някакъв извод за мен са СМГ, 91 НЕГ. Ако бяхме в София щяхме да се целим там. 

# 766
  • София
  • Мнения: 3 713
Какви хубави новини Grinning

Честито на нашите си форумски, бг-мамма деца  bouquet Оооо, много се радвам да тях, за положения труд и за това, че са показали отличен резултат. Да се стремят все така нагоре. Голям   bouquet и за майките им.

# 767
  • София
  • Мнения: 62 595
На теория има мегдан за побългаряване. Ако моето дете не може да  изкара изпита с високи оценки, обаче аз имам авторитет в някои среди, ще направя всичко възможно хем да влезе, хем да е по стипендия. Нали знаеш, живеем в свят на услуги. Както и да е, всичко има под  слънцето. Много се радвам за децата, които сега са приети, щом са кандидатствали, значи родителите им са направили сметка, че дори без стипендия могат да посрещнат харчовете.

# 768
  • София
  • Мнения: 4 299
И тук да се отчета с новината, че сме приети в АК с резултат 69.9%.
Емоциите са големи, защото за нея това е НЕЙНОТО училище!

# 769
  • София
  • Мнения: 3 713
Ironic, честито и на вас  bouquet

Боже, как ви се радвам. Дано и нас ни споходи това щастие през месец юни.

Желанията ни започнаха да се сменят, сега моя тийн се е загледал във Френската гимназия. Отвреме на време спряга Испанската, после Немската - дай боже. Ще видим още колко  желания  ще се извъртят и в крайна сметка какво ще покаже на матурите.

Прибирам се днес от работа, седмокласника се излегнал, гледа ТВ, облегнал математиката на рафта до главата си. Питам, какво прави - отговор "уча". Е, как ще учиш, казвам, математиката не си я отварял, спи на рафта. Не било вярно, това се казвал "Бърз трансфер на данни" Grinning

П.П. Май е време за нова тема

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 19:32 от asa

# 770
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
asa Дъщеря ми до вчера спрягаше Испанската на първо място. Днес ми обяснява, че искала френски да учи  #Crazy

# 771
  • София
  • Мнения: 1 654
Открихме поредния сезон на седмокласната тема, заповядайте Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651321.0

Общи условия

Активация на акаунт