Отговори
# 300
  • Мнения: 3 034
didiela ,  Peace

Сетих се какво не съм споделила, може да помогне и на други. През ноември за първи път си написах в списъка с десетте желания лимит на сума на месец разходи. Не знам откъде ме осени, но написах "Осигурявам пълен комфорт на всички в семейството с н-на брой пари (каквито са там, където живеете". Трето новолуние е това, заковала съм се на тази сума, купувала съм и дрехи, и обувки, и козметика, и лекарства (за съжаление), но съм си все там. Невероятни неща ми се случват, то не бяха промоции, то не бяха подаръци, то сметки някакви измислени... Но факт. И съм много, много благодарна!  Heart Eyes

# 301
  • Мнения: 287
simplyaven ти си фея  bouquet
С Вован си говорех, но засега - нищо. Май е по - добре да започна с нещо дребно, не с онова, дето ми е много на сърце.
А как ми се иска да има раздвижване скоро! "Пускането на желанието" го разбирам като да не го мисля толкова.
Искам да ви споделя още нещо - миналата седмица, аз в чужд град, след един успешен проект, последния от цяла серия. Успяла и щастлива от успеха, макар и без никакви пари. Вървях и си мислех, колко ще е хубаво да ми паднат отнякъде някакви пари да се почерпя, но същевременно си знам, че вечерта ще си тръгна към моя град и мисленно вече съм си в автобуса...И след минути - пред мене 10 ст.  Laughing Явно съм ги възнамерила някак. Когато съм по-силна, ще си материализирам повече пари Laughing

# 302
  • Мнения: 3 034
Фея, фея... кръстница.  Laughing Вован е спешна помощ, той е за автобуси, маршрутки, дребни поправки, гадни съседи, неизхвърлен боклук... Човекът е мутра, ти не очаквай да се преквалифицира в магьосник!  Laughing

Знаеш, ли че има в руските форуми много като твоя случай със стотинките. Казват, че ако нещо, колкото и дребно да е, се случи и е резултат от намерение, трябва да оцениш че процесът се е задвижил. Казваш си "Благодаря, сега съм готова да приема повече, знам че нещата вече се случват". И така.  Simple Smile Аз така и с мъжете процедирах.  Laughing Мерси, оценявам, сега ако може да дойде по-високата октава вече.  Mr. Green

П.П. Въпреки, че мен точно Вован ме прати на интервю. Но, както написах, впоследствие разбрах подорбности и естествено, добре че не взех работата. Пак ще му звънна, но този път първо ще помисля добре какво искам точно с какви параметри. И ще си го напиша в списъка първо.

# 303
  • Мнения: 1 351
Наскоро някой /простете, че не помня кой/ питаше нещо за минералите. Затова когато попаднах на този линк, реших да го споделя:

Родопско чудо подмладява

Цитат
Камък-чудо има силата да премества стрелките на биологичния часовник назад.
...
Минералози разкриват, че тайната на родопското здраве всъщност се крие в този чудотворен минерал с бял цвят, през чиито пластове минава питейната вода. В недрата тя се йонизира и придобива свойствата на живата вода - да лекува и да подмладява организма, като извлича от него токсините и тежките метали като с магическа пръчка.
...
Разсекретени архиви наскоро разкриха, че след аварията в Чернобил през 1986 г. първата работа на братушките била да обеззаразят периметъра именно със зеолит на прах.
Камъкът на младостта, оставен в бутилка с вода, я зарежда с такава сила, че да улови шлаките от тялото ни и да ги изведе на мига чрез отделителната система. Дори радиоактвните елементи цезий 134, цезий 137 и стронций 90 зеолитът прихваща и извежда от организма.
...
В резултат на своите свойства минералът лекува и предпазва от редица заболявания. Действа като еликсир за сърдечносъдовата система, регулира кръвното налягане, лекува стомашно-чревни разстройства, гастрит, язва, диабет, ракови заболявания, действа благоприятно на нервната система. Най-бързият ефект след прием на вода, йонизирана с клиноптилолит, се наблюдава с изчезване на безсънието, потенето и регулиране на кръвното налагане и кръвната захар.

Посветени медици го прилагат като помощнa терапия при хепатит, тумор, цироза на черния дроб и мононуклеоза. "За три месеца опъва кожата и премахва целулита", не могат да се начудят и немски професори, правили тестове с камъка на младостта.

Вади тумори
...





Звучи добре , но в мен изникват няколко въпроса :
 - Защо да давам почти 40лв за нещо , което на практика не знам дали е качествено
  - как мога да се сдобия със камък от въпросният минерал
- има и други въпроси , но да не спамя темата...
 

Аз всъщност да се похваля - зареждах си телефона и парите заваляха макар и за малки суми , но имайки в предвид че съм безработна - това е много на фона на никаквите очаквания.
 Тази вечер пак го слагам - дано не съм нахална за Вселената.


Може ли Вован да ми стопи някое и друго килце / шегувам се / ?

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 23:13 от klem4e

# 304
  • София
  • Мнения: 606
Много ми допада тези дни пак духа на темичката  Hug

simplyaven най-вече от твоите постове лъха настроение и ме радват  Heart Eyes Лени, Дес, Мижка, Вела и всички други радвам се да ви видя, че все още пишете понякога  Hug Heart Eyes

Нещо ми се дописа пак в темичката Simple Smile))))

Понеже си говорите за мъже ще ви постна аз какво написах миналата година. После си мислех, че съм го срещнала човека... Оказа се, че не е той, но не съм страдала или изпитвала болка от това... Някак това желание не ми беше важно в този момент и бях забравила...

Тук се сещам за един пост на КЛОНКА  Heart Eyes :
Какво прави красивата, уверена жена, когато приключи една връзка? Ами, започва нова. Толкова ужасно просто е, че няма накъде.
Какво прави неуверената жена? - потъва в сълзи, че никога повече няма да срещне човек като ТОЗИ.


Така, че аз се оставих и изобщо забравих какво съм писала и искала. Края на лятото даже не ми беше до мъже ме запознаха с един човек на един обяд, аз изобщо не си говорих с него, само си дадох визитката... но той се влюби от пръв поглед... и е сигурен, че аз съм неговата сродна душа... Бори се за мен 5 месеца, накрая ме спечели. След това като се присетих прочетох какво съм написала април и да, той отговаря на 100 процента на моето описание, чак е плашещо... Сега сме заедно, но не съм се вкопчила... знам, че ако се разделим ще дойде още по-добро... Вселената има по-добри идеи за нас отколкото ние самите си правим в плановете си...

Ето какво написах Април миналата година:

Любовта ражда живот, мъдростта носи светлина, истината дава свобода
30/04/2011

През целия си живот съм вярвала любовта, както и в това, че хората срещат сродните си души. Много трудно взех решението, че бракът ми е провал. Трябваше да кажа край и да започна да подреждам живота си. Бях забравила какво означава да флиртуваш и да бъдеш харесвана жена. Един слънчев ден в края на лятото с една приятелка се разхождахме и в книжарницата изведнъж забелязах книга, която ми стана интересна - " Мъжете си падат по кучки " от Шери Аргов.

И така...

Явно съм "кучка" ( т.е. вярна на себе си ).  Определено Шери Аргов е много точен, когато определя, че колкото повече не ти пука, толкова повече тичат след теб. Според същия автор, кучката не се страхува да живее и без мъж до себе си, то тогава аз съм 100 %-ва. Най-важното за една жена, според автора, е достойнството й. Да, аз съм една щастлива, достойна жена.

След това имах няколко връзки, които ме караха да осмислям нещата в отношенията между хората, но също така и да експериментирам и трупам опит. Открих, че миналото си е минало и трябва да се отърся от него. През този период преразгледах всичките си връзки до момента и доста мислех, къде са били грешките ми във всеки един момент от връзката. Простих на много хора, както може би други хора простиха на мен. Разглеждах постовете си във фейсбук и открих, че явно цялата година съм се вълнувала много от любовта.

Все пак всичко, от което хората се нуждаят е любов.

Хората с високо равнище на лично овладяване не могат да си позволят да избират между разума и интуицията или между главата и сърцето, защото не биха избрали да се ограничават до ходенето с един крак или гледането с едно око. Питър Сендж

След като прочетох книгата на Ричард Темплар  "Правилата на любовта"  започнах да гледам на отношенията си по различно. Много хубава книга, която отхвърля всички игри в любовта. Най- важното е да знаеш, какво искаш и да изчакаш да се появи в живота ти. Няма смисъл да се преструваш и да си играеш, защото всичко това само те отклонява от правилния път. Да, чрез манипулации и разни съвети можеш да спечелиш някого в живота ти, но това ще е временно.

“Който не почука на сърцето, напразно ще чука на вратата.” Лопе де Вега

Първо трябваше да осъзная няколко истини, които ми пречеха досега, а в книгата са описани прекрасно:
Никога не можеш да промениш никого.  
Човек е такъв, какъвто е!
Любов насила не става! Независимо колко ви говорят, че някой е подходящ за вас, ако няма чувства, това е безсмислена връзка.
Ако някой ти каже, че те обича, не му вярвай. Защото истинската любов не се казва, а се показва !
Не се обвързвайте с егоисти!
Ако липсва доверие, значи връзката ви е измислена!


От много време се интересувам от влиянието на подсъзнанието върху живота ни, така се сетих, че преди време Лени бе публикувала в  "Подсъзнанието може всичко " и в техния с Мила форум За чудеса техника за намиране на любим човек или най-добрият партньор и ми хрумна да създам образа на идеалния за мен партньор, така поне ще помисля, какво е важно за мен в живота в момента.  Подобна техника има и в НЛП.

Ето какво е написала Лени във форума за техниката: " В благоприятния ден /новолуние/ вземаш лист хартия /най-добре е да бъде в розов цвят, но не е задължително/, делиш го на четири квадранта и започваш да поръчваш любимия. Първи квадрант „Моят мъж / любим/a, съпруг/a е....”- тук се пишат всички качества, които искаш да видиш у бъдещия си съпруг/a; втори квадрант – „Готов/а съм да се примиря с” – изброяваш всички недостатъци, с които си съгласна да се примириш; трети квадрант – „Категорично отхвърлям”- чертите, които не искаш да притежава; четвърти - „Готов/а съм да дам " – описваш какво си готов/а да дадеш за това съкровище, което си поръчал/а.
Може да се описва всичко, което еважно за теб: ръст, коса, очи, цвят, маниери, възраст, материално и семейно положение, интереси, хобита...
После сгъваш листа и го поставяш в специален  плик за сбъдване на мечти /от магазините за фън шуй/ или в кутийка – сребрист или червен цвят , което също не е задължително /може да го сложиш в обикновен бял плик – аз така го направих и работи/. След това прибираш плика/ кутията на югозапад или в своето благоприятно направление и чакаш срещата с НЕГО. "

За мен беше голямо предизвикателство да опиша какво искам... Всъщност щастието е в избора, който правим и поради тази причина се позанимавах с описването на идеалния мъж за мен, базирано на повечето съвети от книжката "Правилата на любовта " .

1. Моят любим, мъж, съпруг е: Висок и красив мъж, който ме кара да се чувствам специална, дарява ме с щастие, моята сродна душа. Страстен и нежен е. Моят любим е успял в бизнеса, реализиран в живота и е стабилен финансово. Човекът до мен е мил и внимателен, много любвеобвилен и ме обожава такава, каквато съм. Почтен, умен и добър човек с чувство за хумор е. Той има еднакви цели с мен в живота и е човек, който предизвиква уважение и възхищение с постъпките и жестовете си. Романтичен е, умее да изненадва половинката си с подаръци и жестове.  Той е невероятно грижовен родител, обичащ деца. В чудесна здравословна форма е. Човекът до мен цени личното време и пространство.
2. Готова съм да се примиря с :  Примирявам се, че понякога имаме различни гледни точки и различни приоритети. Склонна съм да се уча от него. Приемам, че имаме различни характери и хрумвания. Приемам изцяло желанието на човека до мен за постигане на своите мечти, амбиции и планове. Примерявам се с неговите възгледи за възпитание на децата.  Приемам хобитата и любимите му занимания.
3. Категорично отхвърлям: Проявата на грубост и неуважение.  Безотговорността на човека.  Изневярата. Бездушието. Несигурността. Работохолизма.  Партньор страхливец, както и склонен към депресии. Егоист. Жестокостта.  Алкохолизма. Глупостта. Гнева.  Обидите. Действията без смисъл.  Прибързаността. Агресивността. Чувството за вина. Нерешителността.  Мнителността. Досадливостта.  Съмненията и объркванията.  Горделивостта. Склонноста къмжертвеност и мъченичество.
4. Готова съм да дам: Ще го даря с безмерна радост, щастие, взаимност. Ще му дам топлота, любов и уют. Ще бъда част от живота му. Готова съм да го поставя на първо място в мислите и в сърцето си. Ще се постарая да му дам разбиране и радост от съвместният живот. Ще съм романтична и ще го изненадвам приятно, за да внасям стимул и щастие в живота му.

Определено ще кажете - такъв мъж не съществува, но аз мисля, че вече го познавам... сега само трябва да се уверя, че това е той, а затова трябва време...

„Бъдете търпеливи към всичко нерешено в сърцето ви.
И се опитайте да обичате самите въпроси -
като заключени стаи
и книги, написани
на странен и непознат език.
Не търсете отговорите,
които не могат да ви бъдат дадени,
защото не бихте имали сили да ги живеете.
А целта е всичко да се изживее.
Сега живейте въпросите си!
Може би постепенно,
без да се усетите,
в някой далачен ден
ще заживеете и отговорите.“

 Рилке

Продължавам с коментара, защото една приятелка прочитайки статията ме нападна, че искам прекалено много от живота и съм твърде категорична в точка 3 от списъка си. По-принцип списъка ми разглежда идеалният партньор, това не означава, че не правя компромиси към човека до себе си. Списъка си изградих благодарение на една книжка " НЛП Защита - Кажи НЕ на манипулаторите " от Я. Брейкър,която разглежда психологическите модели криещи заплаха.

Никак не е лесно да се промени вкоренен модел на поведение. Няма какво да се лъжем. Така, че решението дали ще си пропилеем живота в поредица обречени връзки си е наше.

Ще се опитам да обясня защо отхвърлям тези неща ( защото искам щастлива, дълготрайна и удовлетворяваща връзка) :

Проявата на грубост и неуважение - не мога да си представя до себе си да имам нетактичен, груб и зъл човек и да трябва аз непрестанно да се извинявам от негово име. Тази връзка няма да просъществува дълго със сигурност. Аз съм дипломатичен човек и няма да мога да общувам с подобен човек. Имам предвид грубиян употребяващ просташки думи и изрази, които повишава тон и демонстрира агресивни намерения.

Безотговорността на човека. Изневярата. Бездушието. Несигурността. Работохолизма.  Партньор страхливец, както и склонен към депресии. Егоист. Жестокостта.  Алкохолизма. Глупостта. Гнева.  Обидите. Действията без смисъл.  Прибързаността. -
Истината е, че не може да промените характера на човек. И аз не искам да живея с мисълта " Няма страшно - ще го променя " Никой не е съвършен - но не забравяйте, че търсите човек, с чийто привички си струва да се примирите, а не някой, когото да моделирате по своите изисквания.

Агресивността - Имам предвид  възмущение или гняв, макар и справедливи, но такива, които не могат да се контролират.

Чувството за вина -  Не бих се примирила с човек, който постоянно обвинява себе си за различни житейски неуспехи.

Нерешителността - Няма да понасям човек, който постоянно се лута във взимането на решение и в резултат не прави абсолютно нищо.

Мнителността -  Тук имам предвид тежките форми на мнителност - параноя, маниакално-депресивна психоза, мании. Или пък просто прекалена подозрителност.

Досадливостта - Тук за да бъда точна имам предвид зациклянето в дреболии, перфекционизмът. Стремеж към пълно съвършенство във всичко и изискване от другите на същото. Такива хора не изпитват удоволствие от живота.

Съмненията и объркванията - Приемам човек да мисли и да се поспре и да се вслуша в себе си преди да вземе решение, но категорично отхвърлям човек, който постоянно мисли " Не съм сигурен, че трябва да направя това "

Горделивостта - Животът е прекалено тежък, за да му придаваме допълнителна тежест. Станислав Йежи Лец. Най-често срещаният симптом на горделивостта е усещането за прекалена заетост. Човек няма време да се полюбува на залеза, да прочете приказка на детето си за " лека нощ" , да побъбри с приятелка или просто да обърне внимание на себе си. Тези хора не могат да си позволят радостите от битието.

Склонноста към жертвеност и мъченичество - Докато жертвите мрънкат, мъчениците постоянн въздишат. Във всяка жертва или мъченик живее обидено дете, което постоянно има нужда от обич, но в същото време се страхува от близки отношения.
 

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 00:33 от Lilian_V

# 305
  • Мнения: 1 351
didiela ,  Peace

Сетих се какво не съм споделила, може да помогне и на други. През ноември за първи път си написах в списъка с десетте желания лимит на сума на месец разходи. Не знам откъде ме осени, но написах "Осигурявам пълен комфорт на всички в семейството с н-на брой пари (каквито са там, където живеете". Трето новолуние е това, заковала съм се на тази сума, купувала съм и дрехи, и обувки, и козметика, и лекарства (за съжаление), но съм си все там. Невероятни неща ми се случват, то не бяха промоции, то не бяха подаръци, то сметки някакви измислени... Но факт. И съм много, много благодарна!  Heart Eyes

 Това е страхотна идея , само че си мисля , ако завиша сумата за месечната издръжка на семейството , дали няма да се случват непредвидени , съответно нежелателни неща , за да се похарчи завишената сума ? Страх ме е специално някой да не се разболее и завишеният разход да се харчи за лечение newsm78 newsm78 newsm78.....май още се опитва някой да ме дърпа за крачето , опитвайки се да ме върне в ямата.... Joy

# 306
  • Мнения: 1 464
Може ли?

# 307
  • Мнения: 287
simplyaven, дано процесът наистина да се се е задвижил.
А аз вече бях на "висока октава" и всичко под това ми е скучно.  Thinking
Lilian_V , на Клонка постингите често си ги чета, действат ми като обръщане на главата, не знам как да го обясня, но ме вадят от хленча. Но не е като да плеснеш с ръце и да ти мине. Успявам обаче да се залъжа с други неща, получава се.
Успех и сбъднати желания на всички ни!

# 308
  • София
  • Мнения: 606
даниела_ И мен нейните постове ме вадят от хленча  Laughing

Както май Дес беше написала някъде живота е зебра черно, бяло, черно, бяло... важно е да се стремим да направим по-широки белите линии

Пожелавам на всички сбъднати желания!  Hug

# 309
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Думата личност трябва да се помни. Тя идва от корена persona. В гръцката драма актьорите имали маски и говорели през маските. Sona означава звук. Персона означава звук, идваш от маска. Не знаеш кой е човекът, чуваш само звука, а той идва от една маска. От тази дума persona идва английската дума personality. Тя е буквално вярна – твоята личност не е нищо друго, освен много маски. И всичко, което казваш и правиш, идва от маската – то никога не е наистина твое дело, няма твоя подпис.
Така че, първо остави всички личности.
А ти имаш само една, помни това.
Хората обикновено мислят, че имат една личност – абсолютно невярно. Имаш много личности. Имаш цял склад от личности, така че винаги когато имаш нужда от различна личност, веднага сменяш маската. Незабавно ставаш друг човек – не се губи нито миг. Станало е почти автоматично, тази смяна от една личност в друга. А те са толкова много, дори няма да можеш да ги преброиш.
Колкото повече личности имаш, толкова по-светски, по-уважаван гражданин на обществото ще бъдеш. Очевидно твоите личности ти предоставят повече улеснения. Те те правят способен да функционираш по толкова много начини, които другите на владеят.
……
Всички тези личности постоянно се движат с теб. Ти си тълпа, много хора на едно място, всичките различни – много врагове помежду си в непрестанен конфликт, каране, борба. Затова има толкова измъчени хора. Иначе няма причина да се измъчваш, ако нямаш много вътрешни гласове, които се карат и бият, опитвайки се да контролират всички останали – всеки един глас се опитва да стане монополист.
Гурджиев ги нарича „азове” – едно и също е. Можеш да наричаш личностите азове или егота и можеш да започнеш да ги наблюдаваш. Вечерта решаваш, че утре сутринта ще станеш в пет. Това го решаваш от много години и го знаеш – че всяка вечер решаваш…Но тази вечер е различно! – това също го знаеш. Всяка вечер си казваш: „Днес е различно – утре ще стана. Всичко си има граници”. Но всички тези неща си ги казвал всяка вечер. Не казваш нищо ново, но не го осъзнаваш. И в пет часа, когато звънне будилникът, просто натискаш копчето и се сърдиш на часовника.Можеш да го хвърлиш, да се обърнеш и да си кажеш: „Такава студена сутрин и този глупав будилник” – и да заспиш отново. И това се случва от години.
Всяка сутрин „само още малко” поспиваш. Когато се събудиш и часът е девет, ти се разкайваш и си мислиш: „Как се случи? Бях решил да стана.” И пак ще го направиш, но никога няма да разбереш, че личността взела вечерното решение, е била една, а личността, хвърлила часовника, е друга. Те не са една личност, не могат да бъдат.
Личността, която казва: „Утре ще стана” вече не е на върха, не е на смяна. Сега някой друг ръководи и казва: „Забрави тези глупости” и хвърля часовника. Но когато се събудиш в девет, отново си тъжен. Това е друга личност Не тя е хвърлила часовника, не тя ти е казала „Само още малко…” И тази личност решава: „Каквото и да се случи, утре сутринта ще стана”.
Ще правиш това цял живот и никога няма да можеш да съзреш един прост факт: имаш много личности и всеки път говори различна личност, говори различни неща, има различни идеи.
Просто наблюдавай – наблюдението е така забавно, такава велика драма, че на човек не му трябва да ходи на кино. Можеш просто да затвориш очи и да гледаш филма, който си продължава вътре, с толкова много актьори и актриси, и всичко необходимо е налице, необработен материал, без редакции.
Но преди да познаеш себе си, трябва да бъдеш себе си.
Трябва да оставиш всички тези личности като дрехи и да постигнеш своята абсолютна голота.
Там е началото.
А после второто нещо е много просто. Целият проблем е в първото нещо. Второто е много просто.
Когато личностите ги няма, тълпата те е напуснала, ти си сам.Затвори очи, ще видиш кой си – защото няма никой друг. Има само усещане на огромна тишина, на безличност.
Там няма да срещнеш никакъв Бог, душа или ангел – всичко това е фикция. Ако срещнеш някого, помни че отново халюцинираш. Ако срещнеш Исус, изхвърли го! Ако срещнеш Кришна, кажи му: „Махай се. Тук не е място за хора като теб. Остави ме на мира” Само Буда е имал смелостта да каже: „Ако ме срещнеш по пътя, веднага ми отрежи главата”
Трябва да отрежеш главата на Буда, иначе няма да си сам – а ако не си сам, как можеш да познаеш себе си?
Останал сам, изневиделица те посещава ароматът, наречен просветление. Ставаш озарен – за пръв път времето е изпълнено със светлина, цялата тъмнина е разпръсната.
Нощта е свършила, дошъл е изгревът – изгрев, който никога няма да премине в залез.

ОШО, "Библия", т.5.





Сори за дългия цитат  Grinning  Предполагам ще ви допадне  Wink нищо че не е притча/приказка  Grinning

# 310
  • Мнения: 71
Simple Smile Добро новолунско утро!
С риск да объркам позитивния дух на темата ...
Момичета, спрете да обвързвате щастието с външни за вас неща.
"Ще съм щастлива, когато срещна сродна душа и то точно такъв и такъв."
"Ще съм щастлива, когато имам кола, къща, пари, взема си изпита, намеря си нова работа и т.н."

Почувствайте щастието вътре във вас !!!!!! Не предостъпвайте щастието си на хартийки или хора, защото то е много по-голямо! Преодолейте страха, които ви кара да търсите щастието извън вас!
"Смешните" ритуали работят, защото човек постига щастие въпреки, че не е постигнал желанието си! Той не е обвързан, не го търси отчаяно и не е "изпълнен с празнота" !!! Той просто е! Просто е щастлив, изпълнен с радост, с любов към себе си и околните! Даряващ своето вълнение на цялата Вселена!
Даниела, помисли си, какво ще стане, ако просто не намериш човека. Приеми усещането. Почувствай се жива, истинска и сигурна въпреки това. Не се бори с емоцията. Просто я остави да бъде. Почувствай извора на любовта вътре в теб. Почувствай извора на любовта извън въображаемия източник на любов. Аз си спомням (дано не бъркам), че имаш дете. Опитай и почувствай любовта от него. Просто се освободи от идеята, че ти "трябва" някой, за да се чувставш обичана. НИКОЙ не ти трябва! Защото дори НЯКОЙ да дойде, твоят страх да не останеш сама отново ще те задуши, освен ако не се освободиш от него!!!!!! Simple Smile Това не означава, че няма да го обичаш, а просто, че няма да си зависима от него. А когато в основата на любовта стой свободата, отговорността, чистата любов, на една завършена и независима личност.... тя просто е вълшебна. Simple Smile  Обръщам се към теб, но всъщност се обръщам и към себе си. Дали е любов, или работа, или пари, или изпит....

Момичета, прегръщам ви много Simple Smile

# 311
  • Мнения: 48
Някъде бях чела /може и в тази тема да е било/, че всеки проблем е личната гледна точка на човек към дадена ситуация. Ако се промени гледната точка се променя и отношението към ситуацията. Това може да реши проблема, но може и да го задълбочи... И въпреки това важно е да се научим да гледаме на всяка ситуация от различни ъгли и тогава променяйки гледната си точка /може веднъж, а може и няколко пъти/ ще се научим да приемаме и ситуациите в живота си по най-добрия за нас самите начин. Във всяка ситуация има нещо добро. Ако една жена е сама например, може би за нея е дошло времето да се обърне към себе си и да си изясни коя е тя, какво иска от живота, какво и харесва, да си намери хоби, да се глези... Да се научи да се радва на собствената си компания, на компанията на добри приятелки и приятели, удоволствието да разполага изцяло с времето си и да се съобразява само със себе си.... И най-вероятно точно когато открие, че и по този начин може да е много щастлива ще я намери и любимия мъж Simple Smile
Пожелавам на всички ни да се научим да откриваме добрите страни на всяка ситуация!
Успешен,пълноценен и хармоничен ден!
Радвам се да съм част от вас, въпреки, че много рядко пиша...

# 312
  • Мнения: 170
Напълно съм съгласна с vanickaa,само че не мога да се изразявам така ясно-Щастието е вътре в нас!Много просто звучи,а е трудно да се постигне!Това тръгване отвътре навън оправя много неща или по-точно те спират да са необходими.
Lilian_V,как успя да напишеш толкова нещо...Много истини открих в поста ти ,независимо че си имам супер мъж,но част от написаното може да се отнесе и за други сфери освен любовта.
Desss,ти се появи... и с този цитат ме накара да се замисля.
todler,напълно подкрепям това,че във всяка ситуация има и нещо хубаво.Дори имаше такава техника да се пишат по 10 положителни неща за ситуацията или човека,които не ни харесват или искаме да променим.Аз от време на време го правя и  съм осъзнала че и за най- гадните събития като се позамисля,мога да пиша и плюсове и като ги видиш написани някак си по се набиват на очи,променят отношението към ситуацията ,а това автоматично води до раздвижване ''проблема''.
Още много неща искам да ви напиша,но нещо времето хич не ми достига и минавам през темата само за да се заредя.Трябват ми повече от 24часа  да са  в денонощието ама не става...
Успешен ден на всички!

# 313
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Lilian_V , благодаря за споделеното! Момичетата, които си търсят партньор, могат спокойно да използват твоите критерии и само да ги променят или допълнят по свое усмотрение. На мен лично много ми допаднаха. Семейните обаче сме позакъснели с тази идея....



klem4e, ако се притесняваш за поводите, по които ще харчиш парите, трябва да внимаваш повече какво мислиш. Нали каквото си мислим, се сбъдва... Можеш да допълниш някакво уточнение, че сумата е за благоденствието на семейството, за най-доброто, в интерес на всички, без вреда за никого и т.н. или каквото се сетиш и го почувстваш  като твоята идея. Аз лично търся варианти, докато почувствам идеята/мисълта в хармония със себе си.



vanichkaa за щастието ще цитирам подписа си:

Щастието е пътуване, а не крайна цел. Направи това пътуване безкрайно.



И нещо интересно, което искам да споделя:

За числата

Числата не са само комбинация от от цифри, но и магически символи. Те могат да прогонват болести, да събират и разделят хората, да ги правят богати или бедни, красиви или грозни. Ако умеем да боравим с тях, преобръщат живота ни надолу с главата - за добро или за зло.

20

Ако искате да ускорите някакъв процес, който се задържа поради някаква причина /закъсняване за работа, или забавяне на заплатата, повтаряйте на ум колкотоо може по-често числото 20. Първата му цифра 2 има свойството да увеличава шанса за успех, а нулата "извива ръцете" на силите, подлагащи крак на късмета.

4

Обратно - в случай, че нещо се развива прекалено бързо и ви се ще да го забавите, "набивайте" в главата си числото 4. Четворката е символ на квадрата, смятан за най-устойчивата геометрична фигура. Поради това тя би намалила скоростта на бързия процес.

40
44

Ако се налага да построите или да възстановите дом, взаимоотношения и др., не забравяйте да си повтаряте " 40 по 40".
В случай че нещо трябва да се развали ли разруши, представете си числото 44. Налагането на един квадрат /едната четворка/ върху другия квадрат /съседната четворка ще разбие който и да стабилен предмет на миниатюрни части, които не могат да се съберат.

7+1

Искате ли портфейлът ви да се пръска по шевовете от банкноти, повтаряйте си израза "7 плюс 1". Двете числа заедно правят 8, числото на безкрайността /безкрайната печалба/.

10-1

Хората с наднормено тегло могат "да издялкат" излишните килоограми със заклинанието "10 минус 1". Защото 10-1=9, а деветката означава осезаема промяна.

91

Ако времето все не ви стига, споменавайте постоянно числото 91. Понеже деветката олицетворява промяната, а единицата е най-бързата цифра. впрочем, според магьосниците 911 е телефнният номер на всеселенската канцелария. Ако не вярвате - обадете се!

666

Това е дяволското /зверското / число. Много внимавайте с него, съветват специалисти по езотерика. Според тях, ако залагаме често на комбинацията от три шестици - например като част от телефонния ни номер, регистрационния номер на автомобила, привличаме лошите хора, лошите мисли, лошите събития. Те препоръчват веднага да се откажем от хотелска стая, на чиято врата се мъдри 666, или от билет /за каквото и да е/ с номер, който съдържа този набор от цифри.


Моето любимо число е 8, без да зная този му смисъл,   Laughing но защо "7+1" се повтаря не ми е ясно.   newsm78

# 314
  • Мнения: 1 346
Здравейте мили момичета,

В момента сълзите ми напират най-вече от благодарност, че ви има. Толкова бях ядосана сутринта, отворих темата и започнах да чета, но сякаш през текста, защото главата ми беше ангажирана с моите си неща. Някак си като че ли отделни думички от отделните ви постове ми влизаха в главата избирателно и знаете ли като стигнах  и до последния пост си дадох сметка, че това, което ме е ядосало просто съм му предала прекалено голямо значение, единственият изход е да махна с ръка и да не го мисля, избирам да съм щастлива, погледнах през прозореца слънцето се опитва да се усмихне, нека денят ми е изпълнен със слънце и усмивки и ведро настроение. Пожелавам го и на вас!  bouquet

Скоро някой от вас беше споделил мисли, че като повишим вибрациите си привличаме прекрасните неща, а като зациклим в ярост, обида и т.н нали се сещате какво правим привличаме още проблеми.

Изгледах клипчето на турската писателка, не можах много да схвана начинът й на мислене, разбрах й английския, но не разбрах мисълта й. Ако някой може да нахвърли основните неща, които са го впечатлили в книгата й, за да мога да преценя дали си струва да си я купя!

 На всички  Hug, от няколко странички насам темата ни отново е онова прекрасно местенце, където човек може да отбие от магистралата на живота, да спре за миг, да си отдъхне, да погледне по нов начин на нещата и усмихнат да продължи след приятната отмора!

Общи условия

Активация на акаунт