Безплатен курс по компютри за деца 3-6 клас

  • 40 496
  • 298
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 824
Поздравления и от мен на всички малки и големи състезателни, които отидоха и дадоха всичко от себе си !

Аз пък се чудя дали да не разширим обхвата на другата тема и да стане " Математика и информатика". Така и така все едни и същи деца май се състезават и на двете места, пък и календарният план е един и същ....
Много добра идея. Наистина, май едни и същи деца се състезават, а информатиците като цяло са малко и отделна само за тях няма да се задържи.

# 76
  • Мнения: 864
Като стана въпрос за състезанието в Шумен, искам да благодаря на Telerik kids academy за организацията около състезанието и цялостното обгрижване на децата. Моите деца за пръв път пътуват за повече от ден с група и имах много притеснения по този повод. Всичко обаче мина безпроблемно и дори са успяли целия багаж да си върнат Simple Smile Прибраха се супер въодушевени, с натрупани страшно много нови впечатления и положителни емоции. Все още са доста изморени и сигурно в близките дни ще имат още много за разказване. Натрупаха и много ценен опит по време на състезанието, понеже не са си представяли, че ще протече по този начин и на моменти са се държали неадекватно по отношение на тактика за решаване и изпращане на задачите. Тепърва ще си анализират грешките и ще ги коригират. Много се кефят на подаръците и днес и двамата са с тениските на училище.
Мен най-много ме впечатли идване в петък сутринта на Яшу. Всички деца се скупчиха около него с грейнали лица. За моите деца той е идол и пример за подражание.

# 77
  • Мнения: 432

Мен най-много ме впечатли идване в петък сутринта на Яшу. Всички деца се скупчиха около него с грейнали лица. За моите деца той е идол и пример за подражание.


Днес се смях на моя син само Яшу му е в устата, викам му да ви даде Яшу по една снимка и да си я сложим в рамка вместо икона  Grinning
Определено го обожават малките.

# 78
  • Мнения: 31
не прекалявайте с добрите думи за пътуването- имаше и недоволни!
Аз например изобщо не изядох колкото ми се щеше кюфтенца  Cry

Пиша, защото отдавна с директора на СМГ и с колеги преподаватели по информатика и ръководители на школи замисляме нещо, което ще даде шанса за много по- организирано и последователно обучение на малките програмисти:

https://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-%D … 244845481?fref=ts

Като, че ли сме на финалната права, преди да бъде в окончателно изяснен вид и за това вече ми се ще да се допитам и до мнението на най- заинтересованите.

Надявам се, че ако тази тема не е най- правилната място за този пост ще има възможност да бъде преместен или копиран където е по- уместно Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 16:53 от Яшу

# 79
  • Мнения: 1 776
не прекалявайте с добрите думи за пътуването- имаше и недоволни!
Аз например изобщо не изядох колкото ми се щеше кюфтенца  Cry

Пиша, защото отдавна с директора на СМГ и с колеги преподаватели по информатика и ръководители на школи замисляме нещо, което ще даде шанса за много по- организирано и последователно обучение на малките програмисти:

tiny точка cc наклонена черта priem

Като, че ли сме на финалната права, преди да бъде в окончателно изяснен вид и за това вече ми се ще да се допитам и до мнението на най- заинтересованите.

Надявам се, че ако тази тема не е най- правилната място за този пост ще има възможност да бъде преместен или копиран където е по- уместно Simple Smile

Споделям откровенно мнение, като предполагам е погрешно, но си е мое... Simple Smile

Твърдо не.
Защо:
1. Оназ (редакция) радетелка за по-добро образование замМ съвсем ще лудне за тясната специализация от малки. И без това положението в момента не е розово, това ще е още един гвоздей, който да забие в главите на тези, които искат елитарно обучение, базирано на резултати за по-малки деца.
2. Няма реална база за интерес към подобна специализация при 10-годишни деца. Всичко е отражение на родителски амбиции. Едно подобно профилиране на отделна група от 30 деца ще ви накара да концентрирате повече внимание в/у нея, за сметка на останалата група от 120 деца.
А къде е бъдещото съкровище е трудно да се каже на толкова ранен етап.
3. Организацията в момента - 8 астрономически часа седмично, равняващи се на 12 учебни часа.
Колко повече ще се концентрира на програмирането в тази група?
Моето мнение - ако се организира подобна идея, сегашното страхотно обучение ще остане достъпно само за приетите в тази паралелка. А не както е сега - за всички желаещи. Разтоварващо за вас, лошо за нас Simple Smile

Съжалявам, знам, че човек като се впрегне в една идея е много кофти да му чупиш хатъра с негативизъм, но това е първосигналното ми мнение. Просто наличието на специализирана паралелка неминуемо ще доведе до спад на вниманието към останалите.

Винаги съм смятал, че най-доброто обучение е базирано на школи по интереси, а не на задължително ранно вкарване в коловоз.
Чудесно е да има задължителна програма и оттам нататък нещо като точкова система за школи. Кеф ти по програмиране, кеф ти по математика, роботика, рисуване, шах итн.
И следвайки логиката си съм твърдо против отделянето на това или онова в отделен поток, без останалите да имат достъп до него.
Ако зависеше от мен и езика бих го бутнал в школите, и физичекото, музиката... А не обратното.

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 17:46 от kodbg

# 80
  • Мнения: 1 175
kodbg, съгласна напълно и особено в частта М. Дамянова Peace
По мое време гимназията се казваше "по математика и информатика" и пак нямаше отделни паралелки  (влязох с олимпиада по информатика и отидох в профил математика).
Според мен профил математика е добра основа и за програмиране, логика и т.н.

# 81
  • Мнения: X
Е,  kodbg, защо промени личната титла на замМ?  Grinning
По точка две и три съм съгласна с теб, макар впечатленията ми да са от друга МГ и друга школа по информатика ( при нас децата, посещаващи школата са изключително от ПМГ, допускам че ако синът ми не учеше там, изобщо нямаше да разберем за нея).
По точка едно...Ако СМГ решат да се пререгистрират, за да запазят приема след 4 клас, психичното състояние на въпросната особа едва ли ще е от значение.

# 82
  • Мнения: 31
наистина- справящите се с програмирането деца са малцинство на фона на други дисциплини. И причината е, точно липсата на организирани качествени редовни обучения в час по този предмет, които да предизвикат конкуренция между децата и конкуренция между училищата, така че в близките 1-2 години да има възможност да се предложи вече адекватно обучение за всички сериозно заинтересовани.

Точно инициативата на Телерик е първото, което успява да постигне разширяване на основата- много деца, които да се конкурират, въпреки формата и на извънкласно избираемо обучение.
Това е начина, да променим старото положение от небосклона: малцина малки гурута се самоподготвят по неразбираеми за мнозинството тематики постигайки впечатляващи изключения.

# 83
  • Мнения: 1 776
И причината е, точно липсата на организирани качествени редовни обучения в час по този предмет,

Има едно понятие в образователната система, което никога не съм разбирал - СИП.
Първите две буквички идват от Свободно Избираем. Защо не е така... учителите и директорите да кажат.
Но продължавам да съм на мнение, че организацията на редовно обучение по програмиране трябва да е със структурата на СИП и възможност за достъп от по-широк кръг деца, а не във формата на специализиран поток, в който не могат да влязат тези, които се интересуват (защото са в мат. паралелка, а не в специализираната) и не могат да излязат тези, които с течение на времето са установили, че не се интересуват.

# 84
  • Мнения: 151
наистина- справящите се с програмирането деца са малцинство на фона на други дисциплини. И причината е, точно липсата на организирани качествени редовни обучения в час по този предмет, които да предизвикат конкуренция между децата и конкуренция между училищата, така че в близките 1-2 години да има възможност да се предложи вече адекватно обучение за всички сериозно заинтересовани.

Точно инициативата на Телерик е първото, което успява да постигне разширяване на основата- много деца, които да се конкурират, въпреки формата и на извънкласно избираемо обучение.
Това е начина, да променим старото положение от небосклона: малцина малки гурута се самоподготвят по неразбираеми за мнозинството тематики постигайки впечатляващи изключения.


Сега открих темата и то случайно...Синът ми е 3ти клас,но определено проявява интерес към информатика.Ще има ли нова група за начинаещи и от кога?

Всъщност се ориентирах и намерих линка....И сме записани за януарската група..Супер!!!
Сега чакам отговор за подробностите.... HugМалкият ще е щастлив! newsm44


Последна редакция: пт, 30 ное 2012, 14:22 от magdalena70

# 85
  • Мнения: 432
Аз като майка на третокласник, който ходи и на школа и се явява и на състезания по математика (сигурна съм, че повечето деца са така) мога да кажа, че идеята е много добра. Ако влезе в математическа паралелка и детето има желание, то ще продължи да си ходи на школа по програмиране, а ако го приемат в паралелка информатика, то пак двете неща ще си вървят заедно, така че не виждам защо трябва да има против.

# 86
  • Мнения: 6 031
Миналата година четох за курсове(мисля, че не бяха безплатни), които се организират в сградата на ПЧМГ на бул."Скобелев"... Някой чувал ли е нещо?

# 87
  • Мнения: 107
А иначе на 20ти септември с официална церемония в кинозалата в СМГ ще открием новата учебна година за школите на Телерик в компанията на ръководители на школи от цялата страна, първенци от състезанията и президента Плевнелиев, тъй че който ще го дават по телевизията- да внимава после да не се пропусне по новините  Twisted Evil


Бях забравила тази тема, добре че Danybon ме подсети. А за тези, които не са се видели по новините се сетих, че имам запис от откриването на учебната година и след официалната част.







Последна редакция: нд, 09 дек 2012, 13:28 от M8M8

# 88
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравейте,
Попълних регистрационната форма за групите за начинаещи в детската академия - като я попълних за двете ми деца. Нямам обаче никаква обратна връзка с потвърждение, че успешно са регистрирани и че ще започнат обучението си в академията. Най- вероятно ще звънна в понеделник, но все си мислех, че на посочения e- mail ще получа някакво потвърждение. Дали не съм направила нещо като хората? или просто да не чакам потвърждение.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте,
Попълних регистрационната форма за групите за начинаещи в детската академия - като я попълних за двете ми деца. Нямам обаче никаква обратна връзка с потвърждение, че успешно са регистрирани и че ще започнат обучението си в академията. Най- вероятно ще звънна в понеделник, но все си мислех, че на посочения e- mail ще получа някакво потвърждение. Дали не съм направила нещо като хората? или просто да не чакам потвърждение.
След регистрацията на мен ми излезе съобщение , че ще получа повече информация през м. декември  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт