Поверия за покупките за бебето

  • 4 319
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Когато излязох в майчинство си накупих всичко без кошарата и количката. Купих и няколко гризалки.

# 3
  • Мнения: 1 999
Да, бяхме купили почти всичко още преди да се роди София. Голям мерак имах да купувам бебешки неща и с голям кеф обикалях магазините. Laughing Не си отнемай това удоволствие, а пазарувай смело!
Много усмивки от мен и леко раждане!  bouquet  

# 4
  • Мнения: 4 428
Това са абсолютни бабини деветини. Аз не мисля да чакам да родя и след това да пазарувам. Според мен всичко около раждането си е божа работа и не е свързано с това кога ще пазарувам.
Успех Grinning и приятно пазаруване, когато и да е.

# 5
  • Мнения: 7 640
защо до не купуваш вещи за бебето, това са поредните суеверия. В чужбина си правят партита и носят подаръци на бременните за бъдещите дечица, което много улеснява нещата.
ние бяхме взели само креватчетата и количката, когато влязох изневиделица в родилното в 34г.с. Не питай колко нерви и телефони и разправии с бабите ми струваше "дистанционното" пазаруване.
Щом имаш желание, подогви си нещата и не се поддавай на внушения, че не е хубаво. Успех! Grinning

# 6
  • Мнения: 176
аз до последно работех и от всяка заплата купувах по нещо така като влезнах в деветиа месец имах вси4ко необьодимо така 4е по добре ти да си избереш вси4ко с кеф успех   ylinfant

# 7
  • Мнения: 184
Аз започнах да пазарувам от 5 месец, изчаках само да разбера пола на детето. Не си отнемай удоволствието от пазаруването.Всяко нещо което съм взела е харесано от чорапчето до кащеризончето.Емоцията е старотна и те настойва доста майнчиски.Не съм излиза за дрехи с цел пазаруване, просто всеки път като обикалях магазините ако харесам нещо го вземах. И така за 2,3 месеца имах всичко като дрехи , пелени. Оставихме кошетката за 8 месец , е тогава голямо обикаляне падна и доста се изморих, коремчето ми натежа. Имай и това предвид , че в 9 няма да имаш толкова енергия да обикаляш магазините както в по малките месеци, бебето си тежи.
 Сега всичко ми е готово, нямам само количка, имам избрана(апартамента е малък иначе да сме я взели не ми се искаше да я прескачам няколко месеца)  обаче и ако не родя до събота ще ходя с таткото да я вземем иначе ще ходи сам.
 Не се лишавай от удоволствието да пазаруваш а колкото по отрано толкова по дълго ще го правиш:).
 Не слушай свекито и майкаси , мойте ми триха сол на главата за къде сме се разбързали, ама аз не съжелявам че не им се вързах.Легенчето го бях ме купили в 4 месец.Таткото го беше опхванал див ентосиазъм и ако го бях оставила щеше да вземем всичко тогава , но аз не исках неутрални цветове само и така лека полека.
Успех!

# 8
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Az sa6to 4akam moeto beb4e okolo Novogodi6nite praznici.Ve4e sam kupila nqkoi dre6ki- tolkova sa sladki.Ne si otnemai tova udovolstvie ina4e nakraq 6te pazaruvat babite daje i ti nqma da si si haresala ne6tata.A i ne 4ekai korema da nateji   Crazy

# 9
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Избрах компромисния вариант - започнах да купувам всичко необходимо, като влязох в 9я месец. Тогава вече, така поне ми каза майка ми, нямало проблем.
Ама ти хич не се връзвай - купувай каквото ти трябва и на теб ти харесва, защото после пак ще се наложи да купуваш неща, които друг е купил, но ти не одобряваш.
Хайде - леко раждане Hug

# 10
  • Мнения: 1 771
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78

Да! аз почти всичко си купих изпрах, изгладих и подредих. 

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами аз в 4 месец си купих комплекта за исписването Joy
А към 6-7 си накупих всичко останало .Изпрах ,изгладих и приготвих всичко,най- вече защото нито имам вяра на свеки нито исках тя да се занимава с тези неща(тогава живеехме с нея)

# 12
  • Мнения: 1 910
Аз купувам.  
1. Не мога да си представя с огромен тумбак да се мотая в студовете, а в БГ и ледовете (ние сме януари).
2. Ако трябва да купуваме всичко януари ще е финансов шок.
3. Не знам точно кога ще се появи бебето. Не виждам как ще излезна от болница и тепърва да трябва да се чудя какво ми трябва, и с какво да си облека бебето, и т.н.
4. Не съм суеверна.  
5. Забавно е да купуваш сладурести дрешки. Настройват те за бебока...

# 13
  • Мнения: 93
много ви благодаря за отговорите сега съм още по навита и от утре, охо, гледай какво става!!! Laughing

# 14
  • Мнения: 8 917
Ако трябва да спазваш всичко, което "било добре" и което " не е добре", то тогава :
- не трябва да купуваш дрешки за бебето преди дасе роди;
- не трябва да излизаш нито ни, нито бебето докато не навърши 40 дни;
- трябва да му вържеш червено конче на ръката със синьо мънисто;
- трябва да му миеш очичките селд като сте излизали навън;
- не трябва да оставяш прането му през нощта навън;
- трябва да го обтриваш със сол, за да не мирише потта му;-
- ..................;
- .......................;
- ............;
........
ако мислиш, че всичко можеш да правиш / незнайно защо, защото "някой е казал"/ - ок, но се съмнявам......ако пък няма да правиш всичко, защо това точно трябва да го спазиш?.....както и да е  - шегувам се Simple Smile каквото ти идва отвътре - това прави Sunglasses...аз много исках да купувам на Гери разни неща, като се ровех в инет и се опитвах просто да не й купувам дрешки /уж от суеверие/- затова пък й накупих лъжички, гребенчета, ножичка и такива дреболии без които не може....до известна степен уж го спазих това суеверие Sunglasses и предната седмица преид да насрочим секциото отидохме и накупихме всичко Sunglasses ....Успех в пазаруването и не се затормозявай в излишни глупости Grinning

# 15
  • Мнения: 8 769
вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
С първата бременност робувах на суеверие и не купих нищо Banghead После ми се отели вола.  smile3505Втория път купих, и ми беше много приятно, и ....отдай се на насладата да очакваш бебе с всичките й екстри! newsm10

# 16
  • Мнения: 1 259
Ние си купихме по-едрите неща.Сега ще тръгвам за дрешки,не смятам да пропусна това удоволствие Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 514
Нищо не бях купувала. Като бях в 8 месец купих само един комплект чаршафчета и едно одеалце за изписването. Иначе дадох на мъжа ми един списък и Дани като се роди той със списъка в ръка хукна по магазините с бабите Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Определено можеш да му купиш каквото си искаш.
Първо - щом толкова много майки сме купували преди да се родят бебетата, пък те са живи и здрави (пу-пу), значи е доказано, че това за лошия късмет са глупости.
Второ - ако не купуваш нищо, повечето неща ще ги купува мъжът ти или бабите, а това те лишава от удоволствието да пазаруваш за бебчето си и рискуваш да ти купят неща, които ти не искаш, например шишета, които няма да са ти удобни, дрехи, които не ти харесват и така на татък...
Така че, тръгвай по магазините  Crazy

# 19
  • Мнения: 885
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
Здравейте,аз съм на същото дередже,ште си имам бебо около Нова година,а ми казаха да не си купувам нищо.Когато предложих да си харесам какво искам и само да отидат да ми го вземат,свекървата каза че тя не е съгласна,а иска тя да избира,с което пък аз не съм съгласна.Не искам някой друг да решава вместо мене и затова съм решила лека полека да си взема каквото ми харесва,а те да купуват каквото искат.Вие какво ще ме посъветвате,дали постъпвам правилно или ...?

# 20
  • Мнения: 6 472
Почнах да купувам още, когато бях в 5-ти месец. Когато бебето се роди бях снабдена с абсолютно всичко - като почнеш от колички, креватчета, столчета и т.н и стигнеш до клечки за уши, спирт и физиологичен разтвор. Единствено нямахме комплек за изписване, но това беше само защото не знаех точно какво ще е времето (родих началото на септември). Бях набелязала 2 варианта и бях строила таткото да ходи и да купи един от двата Grinning

# 21
  • Мнения: 2 467
Купувай! И не се лишавай от това страхотно удоволствие заради суеверия! На Жанета и бяхме накупили абсолютно всичко преди да се роди и  ми беше доста лесно след това. След раждането 1 седмица неможех да ходя, какво остава по магазини да хукнеш!

# 22
  • Мнения: 603
Дори и да не купиш всичко необходимо, направи си подробен списък /за всяко нещо марка, цвят и магазин/. Така, ако се наложи някой друг да ги купува, пак ще са по твой вкус. А и си остава удоволствието от обикаляне по магазините.
Разбира се, има неща, които няма как да не се подготвят предварително. Като креватче, матраче, и спален комплект; ваничка, малко дрешки и пелени... Но има неща, които могат да изчакат/от практична гледна точка/ Ако те влече практичността, разбира се Laughing
Мисля, че няма смисъл да се купува количка предварително, защото поне 10 дена бебчето ще си стои в къщи.
А за цевотовете - пола на бебчо никога не е 100% сигурен преди да се роди. Нашия доктор допоследно предвещаваше момиче. А пък се роди прекрасно момченце. Радвам се, че не се запасих с розови дрешки Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Всичко бях купила още преди да се роди Дани. Такова удоволствие беше за мен да обикалям по магазините и да избирам необходимите неща. Несе лишавай от това заради глупави предрасъдъци

# 24
  • Мнения: 544
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
Здравейте,аз съм на същото дередже,ште си имам бебо около Нова година,а ми казаха да не си купувам нищо.Когато предложих да си харесам какво искам и само да отидат да ми го вземат,свекървата каза че тя не е съгласна,а иска тя да избира,с което пък аз не съм съгласна.Не искам някой друг да решава вместо мене и затова съм решила лека полека да си взема каквото ми харесва,а те да купуват каквото искат.Вие какво ще ме посъветвате,дали постъпвам правилно или ...?

Разбира се, че ти имаш правото на избор. Защо тя да се меси? По-добре си набележи избраните неща и накарай съпруга си да ги купи, когато дойде бебето, ако ти ме можеш сега да ги купиш. А свекървата да си купи отделно, каквото си избере. След като имате различен вкус, по-добре да не става предмет на спор между вас тази невинна тема.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
Разбира се,че ще им купуваме!Според мен част от удоволствието да чакаш голямото събитие е да четеш информация,да говориш за детето си и да му купуваш дрешки!Никой няма право да ни отнема тези щастливи мигове!Всички тук сме съвременни мами и мисля,че не трябва да се съобразяваме с тези бабини деветини!А и това е начин да кажем на свекитата и майките си кой има тежката дума още сега! Mr. Green
Аз имам по-малък брат,който се роди,когато бях на 10,5 години.Една година преди раждането бях казала,че искам братче на Нова Година в свекито на майка ми и тя помислила,че майка ми е бременна и започна да купува-чорапки,потничета и т.н.Когато майка ми забременя наистина,имаше вече половин куфар с бебешки неща, а на изписването-цял куфар.
Миналото лято баба ми беше купила бебешко якенце за моето дете,а аз забременях чак това лято.Тя е супер емоционална жена,много е готина и знае как да изживее всички хубави мигове в живота!
Така че,да се наслаждаваме на коремчетата и да се отдадем на пазаруване!

# 26
  • Мнения: 1 107
Купувай смело и не чакай да стане декември, че тогава ще е ад по магазините  Grinning
Но пък не се престаравай с покупките, че колко неща ще ви подарят... даже може да си приготвиш списък с подаръци за близките и приятелите, за да не се припокриват  Laughing
Ние досега сме купили всичко на всичко едно корито със стойка и 4 бодита с дълъг ръкав..., но подаръците чакаха готови за употреба, когато ни изписаха Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 784
Още щом разбрах, че съм бременна купих едно розово комплектче за изписване (бях сигурна, че ще е момиченце), обаче грешно бях преценила размера и и стана чак като беше на 4-5 месеца.  Mr. Green Повечето дрешки като камизолки и т.н. взехме от братовчедка ми, нейният бебок е с година по-голям (голямо улеснение за семейният бюджет). Коритце, козметика, биберони (които използвах само за вода и то кратко) купихме около 2 месеца преди раждането. Сглобихме кошарката (стара беше, подарък от наши познати, които смятаха да я изхвърлят, но ние я стегнахме, облепихме я с мебелно фолио на мечета и сега всеки ни пита откъде сме я купили  Wink). За след раждането оставихме само количката, бебефоните, столчето за кола и други такива.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Поне си купи нещата с които ще трябва да вземете бебето от родилния дом,че аз и това не си бях купила Laughing. Таткото тича през цялото време, а аз избягах от болницата да ги изгладя Laughing.Просто тръгнах да раждам по-рано....Голям купон стана-беба беше като цигане с неща оттук-оттам.А и като се върнахме в къщи дрешките, които имахме и бяха много големи и пак хукнахме да купуваме/добре,че от форума знаех къде да ходя/. Абе май по-добре си купи някои работи....
 Иначе няма смисъл от голямо количество дрешки-страшно бързо стават малки. Според мен 5 комплекта бодита с дълъг ръкав и ританки/цели/ са достатъчни за начало. Аз си ги купувах в началото от Захитекс/ София, ул. Бигла 4/Лозенец//.Много са хубави и трайни!
 Извинявай,сега видях, че не си от София, но и при вас сигурно има добри детски магазини!

# 29
  • Мнения: 113
И за двете деца си купих всичко предварително - по мой избор и вкус. Според мен няма проблем да го направиш и ти!
Леко раждане!  love001

# 30
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз бях накупила повечето неща, но не бях подредила и изпрала, защото всички ми викаха за къде съм се разбързала и като тръгнах да раждам 25 дни преди термина си умрях от притеснение дали нашите ще успеят да оправят всичко. Crazy Така че си купи и си оправи най-малкото за да ти е по-спокойно.

# 31
  • Мнения: X
Не! Направих си списък, огледах по магазините какво има и оставих списъка на таткото, който го изпълни, когато Ния се роди.

Е, не съм суеверна, но съм била свидетел на случаи, в които бебето не се е връщало от родилния дом, така, както се е очаквало /сестра ми е един от случаите/ и затова считам, че предварителните планове не са добра идея за, каквото и да било. Нали знаеш - човек предполага, Господ разполага! Wink


Успех и леко раждане!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 271
Сетих се още един аргумент да не оставяш покупките на таткото, като родиш; нашия татко се напил като разбра, че има жив и здрав син и като ни изписаха след 2 дни още не беше изтрезнял... Така че, не разчитай много на него.
А по въпроса за свекървата на sv_ceci, дето не била съгласна майката да си купи дрехите на бебето -  #2gunfire , само ще кажа, че ако ги пуснеш под масата от началото, после ще се качат върху нея... Не се карайте, но и дай да разбере, че по въпроса за твойто бебче си безкомпромисна, така ще си направиш услуга и за напред!

# 33
  • Мнения: 2 407
Аз от суеверие не! Но по добре като влезеш в 9 месец купи необходимото, че при нас таткото купи всичко  като родих по списък, но се беше шашнал, милия!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 086
Аз също мисля,че основните неща поне трябва да се купят предварително.Не съм суеверна и веднага като ми казаха,че май ще е момченце,купих две синички бодита.Много е приятно и мисля да продължавам да купувам едно по едно всичко необходимо.
Успех и леко раждане ти желая!

# 35
  • гр. София
  • Мнения: 69
Иначе няма смисъл от голямо количество дрешки-страшно бързо стават малки. Според мен 5 комплекта бодита с дълъг ръкав и ританки/цели/ са достатъчни за начало.

Вярно е, че дрешките много бързо излизат от употреба, но тр. да се има впредвид, че през зимата трудно съхнат навън.

# 36
  • Мнения: 5 103
Вярвате ли в поверието да не се купува нищо за бебето преди да се роди??

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Гледам да не вярвам на никакви поверия. Вече започнах по малко да купувам разни работи. Смятам, че е невъзможно да се чака раждането и тогава да се пазари. В другите страни хората купиват всичко преди да са забременели.

# 38
  • Мнения: 2 000
Аз да. Първият път като бях бременна не купих нищо преди да родя. Сега пак така.

# 39
  • Мнения: 7 186
Категорично НЕ. Naughty

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
НЕ Naughty
Още в 4 месец купих на малкия комплекта за исписването Crazy
До края на 8 месец имах всичко необходимо- изпрано, изгладено и подредено Peace

# 41
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не! Предпочитам варианта с парти в 7,5 м което е
популярно в щатите. Аз не успях да си спретна такова,
но следващия път, живот и здраве,  нямя да пропусна. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 216
  От всичките сьществуващи поверия това ми е най-странно. #Crazy
Как така няма да си купя нещата предварително.Това означава,че докато сьм в болницата някой друг ще свьрши тази работа.А кьде отива тогава трьпката да си избереш всичко самичка с толкова любов и желание?!
  В другите дьржави хората като си купуват всичко предварително какво-Не раждат деца ли? #Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, даже напротив. Смятам, че това е една прекрасна част от бременността и трябва всичко да се подготви преди да се роди бебчето, а не за 2 дни всичко да се претупва.

# 44
  • Мнения: 878
ne ne vjarvam.Az pazarja oshte ot purvijat mesec i veche vsichko mi e gotovo.I kolichka i lulka daje sam kupila,da ne govorim che i klechkite sa ushi sa mi podredeni Simple Smile ,ama takava trupka e i takova shtastie ,kak njama da si kupuvash   bouquet

# 45
  • Мнения: 79
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Naughty

# 46
  • Мнения: 1 947
 Shocked a какво ще облече бебенце като се роди??? Ама че поверие... Ами легълце???

# 47
  • Мнения: 781
Не. Всичко си накупих преди да родя. После бях спокойна, вместо да пращам роднини по магазини и да ми носят кви ли не неща. А самото пазаруване беше удоволствие  Peace

# 48
  • Мнения: 1 866
НЕ Naughty
Още в 4 месец купих на малкия комплекта за исписването Crazy
До края на 8 месец имах всичко необходимо- изпрано, изгладено и подредено Peace

И аз така.

# 49
  • София
  • Мнения: 83
Всичко си купих и беше изпрано, изгладено и приготвено сигурно месец и половина преди да родя. На таткото оставих само да изчисти и  сложи завивките в леглото преди да ни изпишат

# 50
  • Мнения: 2 663
Не,не вярвам,но все още не съм купила всичко.Родителите ми са имали проблеми едно време и те вярват,та сега съм изготвила списък с оставащите неща и когато родя майак ми ще се погрижи за всичко.

# 51
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
НЕИСКАМ ДА ВЯРВАМ!!!С първото ми дете не съм купувала нищо (живеех при свекърва,бях прекалено млада-18г)и не бях очарована от това ,което бяха пазарували.Сега  в 9м купих всичко необходимо за първите няколко месеца и удооволствието беше страхотно.Всичко е изпрано и изгладено и чакам бебушко с нетърпение Hug и страх(от раждането) :sick:alt+s

# 52
  • Мнения: X
И миналия и този път смятам да съм готова с основните неща преди да отида в родилното,нали все пак ще трябва да се изперат и изгладят.А всичко останало си го пиша на списък-кое,от къде,,колко струва-за да няма изненади.Иначе по-маловажните неща ще ги напиша в един списък за подаръци и като пита някой от какво имаме нужда-да си хареса от там/да няма пак купчини с повтарящи се и ненужни нещица.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 356
Най-добре да се купи всичко предварително. Така ще си го избереш сама и ще си го приготвиш. Мое мнение е, че болшинството татковци пратени на пазар в последната минута, ще объркат половината неща, а другата половина ще пропуснат  Laughing Поне моя татко е такъв.  Wink Плюс това ти си изчела сума ти неща и се ориентираш какво ще ти трябва. Ако чакаш да купиш всичко като се върнеш с бебчо може да се окаже, че нещо ти трябва спешно, а ти не можеш да отидеш до магазина, защото татакото е на работа, а бабата си е заминала  Laughing
И на мен ми беше страхотен кеф да пазарувам за бебето.  Grinning

# 54
  • Мнения: 567
Не, купуваме си нещата постепенно от 5тия месец и удоволствито е голямо да избера всяка дреболия за бебето.

# 55
  • Мнения: 3 356
Много ги обичам поверията.Точно обратното правя.От петия месец започнах да вземам по мъничко,от седмия сериозно.Малко неща останаха за след това.Като знам у нас организацията каква е...За собствено спокойствие по-добре по-рано всичко да ми е готово.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Вярвах,та се озовах родила без подготовка за нищо.Купувай си всичко овреме ,за да ти е мирна и най-вече спокойна после главата.Леко раждане!

# 57
  • Мнения: 1 410
Заедно с таткото пазарувахме наколко месеца преди да се роди никол. Беше много приятно. Всичко си купихме предваритално, без количка.

# 58
  • Мнения: 2 381
Започнахме от 7-ми месец да купуваме  и така сме вече напълно подготвени. Grinning

# 59
  • Мнения: 5 299
Мацки - прочетохте ли от кога е темата Mr. Green??? Момичето вероятно ве4е си гушка бебока Joy

# 60
  • Мнения: 2 732
Важното е да се пише hahaha Joy

# 61
  • Мнения: 2 271
Тя може да е родила,но има такива които не са и ще четат,както правех аз!

# 62
  • Мнения: 2 271
Та да си дойдем на темата-аз започнах да копувам дребни неща още от5м.Свалих си списьк и сьм доволна,че стана така.Като гледам свекьрвата какво копува-циганийки! Grinning

# 63
  • Мнения: 1 464
Купихме горе-долу всичко предварително но някой неща останаха за което съжалявам.Никой освен теб не може да избере по-добре нещата за бебо,а наистина може да ти потрябва нещо  в последния момент а да няма кой да го купи.Ако имам второ дете ще започна да купувам неща още щом разбера че съм бременна,напук на баби лели и всякакви там акълодаващи  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 505
abe 4estno kazano mnogo mi se iska6e oba4e vsi4ki babi vikat - ne ta ne.i az vseki den kto se razhogdah kazvah -iskam tova iskam onova i posle e biah razo4arovana. Ima6e ot vsi4ko koeto iskah Biaha se spravili mnogo dobre i dvete babi! Party

Общи условия

Активация на акаунт