Въвеждане на месо

  • 13 158
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 255
Sourcherry благодаря !   newsm51

Така ще излезе, че всеки ден ще давам месо, а нали се редува със зеленчук ? А и няма да мога да вкарвам дълго време други нови неща - просо, карфиол, серене ...

# 46
  • София
  • Мнения: 44 120
за сирене е рано, спокойно може да си даваш и тези меса, а да вкараш просо и карфиол... може и да редуваш, една седмица ново месо, една седмица нов зеленчук/зърно....

# 47
  • Мнения: 15 379
Може и през ден да даваш месо и пак да си редуваш със зеленчук.

Карфиолът е силногазообразуващ и моето мнение е, че е по-добре да се въведе около 10-тият месец. Просото можеш да го добавиш в зеленчуковото пюре на обяд.
Сирене - след 8 навършени месеца. Краве и добре обезсолено. Пак можеш да го добавиш в зеленчука на обяд.

# 48
  • Мнения: 5 940
аз знам, че когато се въвежда месото се дава четири -пет дни само съответното месо в по-малки количества, като се додава чисто зеленчуково пюре, за да си е цяла порция. С всеки следващ вид се подхожда като към нова храна. Когато се достигне количеството за обедното хранене месно пюре, до десет месечна възраст на бебето, се редуват ден месно пюре, ден зеленчуково. Някои дават всеки ден месно пюре, в зависимост от това какви са нуждите на конкретното дете. По-нисък хемоглобин може и да изисква повече месо. Но ако е въведен и жълтък, няма никакъв проблем да се редуват, според мен е и по-добре.

# 49
  • Мнения: 15 379
аз знам, че когато се въвежда месото се дава четири -пет дни само съответното месо в по-малки количества, като се додава чисто зеленчуково пюре, за да си е цяла порция.

Това може да се приложи, когато се захранва с варено месо от съответния вид, а не с готово месно-зеленчуково пюре.

# 50
  • Мнения: 5 940
Добре, ако е готово месно-зеленчуково пюре, половината ли ще дадеш наведнъж?

# 51
  • Мнения: 15 379
Не, ще преценя колко процента съдържа готовото пюре и ще започна с 3-4 лъжици, които ще добавя в зеленчуковото пюре.
При липса на реакция следващият път ще дам 1/3 от бурканчето с месо и пак ще добавя в зеленчука. Така съм захранвала и аз. После давах 2/3 и после цялото бурканче.
Ако сваря месо, например пуешко, ще отмеря една равна кафена лъжичка мляно месо и ще го добавя в зеленчука. Така всеки ден бих увеличавала плавно количеството на месото, докато в края на 7-мият ден ще съм достигнала количество от около 20 грама чисто месо, добавено в зеленчука на обяд.
След това бих пристъпила към следващият вид месо по аналогичният принцип на въвеждане.

# 52
  • Мнения: 5 940
Да,същото имах предвид и аз, но явно се изгубваме в превода.

# 53
  • Мнения: 15 379
Валери, аз те разбрах. Идеята ми беше, че по спомен Линда захранва с готови месно-зеленчукови пюрета. Затова така го обясних.
Всъщност масово се захранва така, предвид това, че не всеки има достъп до проверено и качествено месо.

# 54
  • Мнения: 255
Да, захранвам почти изцяло с готови пюрета. Аз давах първия ден 2-3 лъжички пуешко, после 1/3 от бурканчето, 2/3 и днес цяло бурканче от 190 гр. Значи го въведох за 4 дни, това добре ли е ?

Жълтък не съм въвела още.

# 55
  • Мнения: 15 379
Значи го въведох за 4 дни, това добре ли е ?

Ок е.
За жълтък е рано.

# 56
  • Мнения: 2
Здравеите мами,аз сам нова в този форум и несам запозната с него но искам да питам нещо което мие лубопитно за децката кухня когато децата ви минаха по какаж на4ин им давахте храната по какав ред беше това сутрин обед вечер моля за отговор.Благодаря предварително Peace

# 57
  • Мнения: 53
Здравеите мами,аз сам нова в този форум и несам запозната с него но искам да питам нещо което мие лубопитно за децката кухня когато децата ви минаха по какаж на4ин им давахте храната по какав ред беше това сутрин обед вечер моля за отговор.Благодаря предварително Peace
На обед хапваме второто и от десерта, ако иска,
ако се е нахранил десерта остава за следобедна закуска
на вечеря супата, горе-долу това е.

# 58
  • София
  • Мнения: 15 220
ReniMit, в началото на обяд давах половината супа и второто. За следобедна закуска- десерта.
Когато стана по-голям - цялата супа + основното.
В нашата кухня супата беше около 150гр., а основното - 190. Знам, че има кухни, в които супа, второ и десерт са в много по-големи грамажи. Там може и по друг начин да процедират майките.

# 59
  • Мнения: 1 516
Да попитам,защо при въвеждането на нова група месо се дохранва със зеленчуково пюре,а не с месно зеленчуково от въведеното месо?Така не се ли намаля приема на месо и без това нали е през ден?! newsm78
Аз съм въвела заешко и пуешко и започнах днес въвеждането на пилешко месо.Дадох 3 лъжички от новото пюре и дохраних с пюре пуешко с тиква.Грешка ли е това? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт