Яслата на "Свети Наум" къде изчезнахте?

  • 2 877
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 534
Ама много взехте да ми липсвате !
Синеочка понеже отписа детето и не поддържа темата  ooooh!.
Ирка , май бебето ти отнема всичкото време , а ?! newsm78
Силвия 5 започна работа и не ни бръсне за ... Wink
Ей, а дали няма нови майки там , ако има , добре сте ни дошли  Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Eй ме на най- после. Малкия си е в къщи още след изкарана вирусна пневмония. След 1 месец престой по домашно му от другата седмица тръгва отново. Пропуснахме всички празненства, но това да е проблема. Дано сега да не плаче пак както при първите му посещения, но леко се съмнявам... Другата седмица ще пиша как е положението Mr. Green

# 2
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ааааа, тук сме, но наистина времето за форума доста понамаля, та прелитам набързо когато шефовете разрешат! Wink

Дени си ходи на ясла без проблем. Покрай празниците си стоя вкъщи 2 седмици, разглези се - подаръци, глезотии и после първите 3 дни сутрин не искаше да ходи на ясла  Shocked Мрънкала , нареждала, че "неика дтата" /превод - неиска децата Laughing/ сутрин на баща си, ама няма как. Сега пак си ходи със същото удоволствие. Simple Smile

По едно време се беше изринала отзад на крачетата от нещо и наш`то педи предположи, че е от дизенфектантите в яслата. Та и затова питахме- ама според лелките не било от тях - те изплаквали и бършели старателно гърнетата ама те били стари и можело от това да е /гърнетата де  Laughing/. Та купихме 4 нови гърнета за групата като помолихме да слагат Дени на някое от тях и сега ще видим ще се повтори ли обривчето. А то изчезна докато си беше вкъщи!

При някой да е имало подобен проблем?

Айде после пак ще пиша, че нЕма време! Wink

# 3
  • Мнения: 137
Здравейте
И аз се чудя дали да не пратя Вики в понеделник на ясла. В къщи пощурява вече, а и в това "прекарсно" време, трудно излизаме на вън.
Но все пак малко се чудя. Декември месец го заведох на празненството, ходил е 1 ден и след това изкарахме херпангина, че след него и брат му. Не е имал никакви други контакти с деца, няма от къде другаде освен от яслата да го е донесал.
Да сте чули в яслата да е имало и други случаи преди Коледа?

Много се раздвоявам. Хем ми писна да е болен, хем в къщи е лудница и скучае.
Тамън беше свикнал и почна с болестите, сега пак ще има драми сутрин, големи сме късметлии.

irka, ние не сме имали обриви /май само това не сме имали/.


Поздрави  bouquet

# 4
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Roo не съм чула за такива случаи в наш`та група, ама той нали баща й я води и взима, та и да има нещо той не се сеща да пита! Wink
Дано да нямате повече такива проблеми!

Дени се беше поразкашляла преди празниците аз и затова я оставих да си постои вкъщи, ама полудях вкъщи с двете! Crazy А и тя дивее, не мога да я извеждам навън всеки ден заради бебето, а пък вкъщи й е скучно и нямах търпение отново да тръгне! Сега е добре /пу, пу/, но аз нали съм си вкъщи и като се поразкашля я спирам за няколко дни и то нещата минават без да се задълбочават а и без лекарства! Дано така продължи, че са голяма мъка тези болести!

Поздрави и от нас!  bouquet

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Здравейте, съясленичета  bouquet

Ние също сме болни, т.е. бяхме от силно кашлящите, сега пък имаме отново стафилококи в нослето... За щастие не сме усяли да се обринем от яслата!

Съдейки по това ,че като види някъде деца полудява от радост, предпилагам, че няма да имаме проблем отново да тръгнем на колеж!

Силно се надявам скоро да спрем с болестите, да си изградим имунитет и да се радваме на хубави емоции - Пожелавам на всички  Praynig

# 6
  • Мнения: 2 534
И ние да се присъединим към отбора на Кашлящите .
Много противна история , бяхме на лекар , гърдите чисти , гърлото съвсем леко червено .
Всъщност точно аз не мога да се оплаквам , защото това ни е първото разболяване от май месец насам . При условие , че ходи на ясла и е на година и осем месеца , то си е цяло постижение .

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
След голямото прекъсване Викича отново е на ясла от днес. Какъв рев беше сутринта, не е истина Confused И още от стълбището започна да се дърпа, а като видя лелята направо си ревна... Цял ден ми е криво, обаче като го взех беше ужасно весел и разказваше въодушевено нещо неразбираемо... Играл, спал, ял - даже ябълката на едно детенце докопал и докато го обличах си я дояждаше.. Май сутрин разделите ни ще продължават да са тежки, но път си играе и се забавлява през деня. Доволна съм Mr. Green Доскоро от нас  bouquet

# 8
  • Мнения: 137
И ние вчера бяхме за първи път на ясла от доста време. Голям рев, голяма драма, започва да протестира още на кръстовището на Хемус. Днеска пак така.
Но като го взимам е доволен и щастлив. Така че, Vesito, не сте само вие така Simple Smile

Искам да ви питам вие носите ли шишета с вода на децата в яслата. Аз досега не съм, но доколкото мога да преценя там не им дават кой знае колко течности. Виктор в къщи се налива непрекъснато, горе долу на час пие по половин чаша вода и памперса му /още сме с памперс   Embarassed / все е мокър. Обаче вчера като го взех от яслата към 4.30 в 7 часа памперса му беше абсолютно сух, сложих го на гърне и пусна съвсем малко, което ме навява на мисълта че цял ден не е пил течности.

Чудя се има ли смисъл да му нося шише, което най-вероятно ще стои в гардеробчето и пак няма да пие.

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Привет и от нас!
Вчера ни беше първият ден в яслата за новата година. Срещнахме се с нова лелка, която законово ми обясни, че таксата се плаща до 10-то число, след това, че бележката за отсъствията се предава веднага като дойде детето  Shocked и всъщност пропусна да се представи!Ицко се разплака след като тя се опита да то вкара вътре, а на мен ми каза "Тръгвайте си!". За щастие като говорих с директорката вече му беше минало Whistling

Един ден на яслата и си го взех с темепература и кашлящ!Сестрата ми каза, че не е спрял за секунда да кашля!Не е ли редно в такива случаи да се обадят на родителите да си вземат детето newsm78

Roo, аз спрях да нося шише, обикновено ми го изкрваха от вътре, заедно с него, което ме навява на мисълта, че сигурно им дават, но по колко незнам!

# 10
  • Мнения: 5 140
Ей, дами това че Ния не е на ясла вече, не значи че няма да ви посещавам темичката. Ще го правя с най голямо удоволствие, защото сте готини и ни липсватееееееееее! Поздрави и целувки на малките колежанчета от мен и Ния!   bouquet


П.П. ние все още си имаме агенти в яслата на две мой приятелки момиченцата са в групата на Виктор и на Деничка.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
За шише досега не се бях сещала Sad И Виктор много течности пие -  постоянно се налива с вода и чай, но си пие от обикновена чаша и се надявам да се сещат да им дават. Ще ги питам утре обаче.. Днес пак имаше изпълнение и рев, обаче явно е обичайно..Дано аз да свикна тогава Hug

Синеочке, ще се радвам да ни посещаваш. Надявам се Ния да е добре вече Heart Eyes

# 12
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте мами!

Дени пък беше с разстройство и повръщане един ден - събота - и си стоя вкъщи и понеделник и вторник за всеки случай! Бързо се оправи и без лекарства дори. От вчера пак е на ясла и сутрин е на крак още в 7.30 от нетърпение да ходи при децата! Laughing

Откакто е тръгнала на ясла си ходи с чашата с вода - с накрайник. Но там не й я дават много, много а ги учат да пият от обикнавенна чаша. Поне аз като ходих за Р.Д на Дени видях, че всички чаши и шишета бяха сложени на един шкаф нависоко и никое детенце няма достъп до тях.  Така че с шише или без все тая, пак вода няма да има! Wink

Vesito честита ти втора лентичка! Аз сега я виждам! Лека и безпроблемна бременност!  bouquet

sineo4ka ама даже настояваме да ни посещаваш по-честичко! Heart Eyes

Поздрави на всички!

# 13
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, и аз следя темата, не че сме на ясла, ама нали сме връстничета... Иначе имах желание тази пролет да я пусна Стела в същата тази ясла (защото знаех, че Ирка безпроблемно записа Дени миналата пролет), ноооо сега ми казаха, че било супер претъпкано и нямаме шанс. Така че наесен, направо на градина.

Исках да се включа за херпангината, защото преди няколко дни случайно разбрах, че друго детенце от същата ясла е изкарало преди Коледа и направо са го спрели засега от яслата (ирка, ти го познаваш - Пепи на Теодора). На майката също са твърдяли, че няма друг случай и че не е от яслата. Това само за информация.

Поздрави на всички, дано дечицата да не се разболяват повече, да са здравички, а на есен може да се запознаем като съградинарчета!

# 14
  • Мнения: 2 534
Вече цяла седмица сме у дома .
Тая гадна хрема няма спирачки .
Според мен , така ще е , докато не излезе тоз` проклет кучешки зъб .
Иначе правим промивки през час , капем Коларгол , но ефект, както прочетохте - никакъв .
Добре поне , че гърдичките са чисти , ама от сополките се дави и кашля , най-вече като спи .
Отчетох се и аз , моля следващия  Hug , по възможност да е здрав  Wink

# 15
  • Мнения: 137
След цели 3 присъствени дни на ясла, наш Виктор тази нощ вдигна температура #2gunfire и има много яка кашлица.
Не знам вече какво да кажа, или мойто дете е дефектно или не знам.

Цял ден поддържа температурата, цялата рода се обади да ме критикува защо изобщо съм го пратила на ясла, вече не знам какво да го правя.

Иначе вчера като го взех беше много весел и щастлив, бяха рисували някакви работи. Освен това се търкаля много странно по пода, подозирам че там нещо са ги учили, да танцуват ли какво ли Simple Smile Много е смешен.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Благодаря Ирка Laughing Надявам се и аз да е безпроблемнна бременност

Виктор е добре все още, даже днес влезе без да каже гък. Но сега лелята на мъжа ми отишла да го  вземе и не и го дали, защото трябвало още от предишния ден да дам данните. Аз сутринта казах на лелката, но тя не реагира и си помислих, че не е проблем ако каже данните на детето. Обаче Цолова ми се обади полу- бясна, че не можело така.. И е права де аз и затова се почувствах ужасно тъпо.. А лелята на мъжа взела, че се и разплакала моля ви се.. Абе цирк отвсякъде Rolling Eyes Та такива мити, добре, че утре Викича ще го водим на уролог та няма да се срамя ...

Roo това с родата ми е много известно... Вики само да шмръкне или кихне и веднага се почва старата песен за яслата, защо сме го дали, ние ще си го гледаме - интересно как като всички работим и т.н. все в тоя дух...

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 17:41 от Vesito

# 17
  • Мнения: 137
Но сега лелята на мъжа ми отишла да го  вземе и не и го дали, защото трябвало още от предишния ден да дам данните.

Явно директорката доста им се кара да проверяват. При нас, мъжът ми го води сутрин, а аз го взимам следобед. И в началото докато ни запомнят и двамата, отивам да го взема един следобед и лялята вика, ааа ама аз не ви познавам, не мога да ви го дам  Shocked Но все пак влезе да го доведе и Виктор ми се метна на ръцете от раз и тя реши все пак да не вади тетрадката с данните.

А имахме и един друг смешен случай. Веднъж идва с мен свекърва ми, "да ми помага да го вземем от яслата"?!?!! Излиза сестрата и свеки много доволна и щастлива заявява "ние сме за Христо", аз изпадам в недоумение, сестрата също. Христо е брата на мъжа ми и явно свеки беше налегната от някакви спомени по отминалите години  Joy Та пак се обяснявахме кой за кой е Simple Smile

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здрасти на всички!

queenmabb аз няколко пъти съм го засичала Пепи като съм взимала Дени от яслата с гледачката си! Обаче май не е бил в групата на Деничка! Много неприятно, че така се е получило с него! Дано бързо се вазстанови!

И на нас ни се случи това с взимането. В началото я водих и взимах само аз, но един ден се наложи баща й да я вземе, а Дени като го видяла пък и като ревнала, че не го иска а си иска мама,лелката  Shocked и неискала да я дава , ама мъжа ми се ядосал грабнал я и си тръгнал. Та имало майки които за по-сигурно записали номера на колата! Joy От тогава почнахме да я водим и двзимаме и двамата, за да свикне, а сега я води и взима предимно таткото и много рядко аз. Веднъж се пробва да я заведе свеки, ама Дени стигнала до външната врата на къщата и като ревнала, че иска мама, и айдее обратно. Та така  недава друг да я води и взима освен ние с баща й! Wink Поне ни познават вече!

Айде здрави дечица и без проблеми! Hug

# 19
  • Мнения: 2 534
Здравейте отново и от нас .
Поли още е с хрема , изобщо никакво подобрение . Вече осем-девет дни е на Коларгол , утре ще и е последния ден , нали се капе максимум десет дни .
И после какво , като носа продължава да тече ?!
Знам само , че Коларгол повече няма да и приготвям , и предния път нямаше ефект от него , сега също .

# 20
  • Мнения: 5 140
Vesito , честитоооо и стискам палци всичко да е наред и леко бременеене!   bouquet

А какво разбирам аз май 4-та група ще купонясва на 29.01., няма лошо много хубаво, нека дечицата се радват. Ще искам повече клюки и снимки от купонааааааа! Grinning

Поздрави от нас за вас всичките без изключение!

# 21
  • Мнения: 121
АААА тука съм Hug
Остава ми малко време за форумите, ама като тръгнеш на работа е така Embarassed
Инач при нас всичко по старому.
Никол сега е малко при баба си във ваканция и почивка за мама и тати Grinning
Този вирус Никол го изкара между Коледа и НГ сега е здрава като изключим наличието на сополи, ама то с тях оправия няма тъко изчезнат и пак сополи.
Не става сутрин с голяма радостда ходи на ясла все нещо мрънка.
С таткото на Деничка редовно се засичаме вечер, а също и с бабата на ПОли
ако има други мами в нашата група да свиркат.
А я сега си кажете някое от децата ще ходи ли в градината отгоре над яслата
Ние подадохме молба тама ама сме 32 номер Close. На друго място не съм подавала ам май ще трябва щото какво ще правим септември   newsm78 newsm78 newsm78
ако не ни вземат иначе приемат 25 деца.
Оф много дълго стана
Чаооо
 


# 22
  • Мнения: 2 534
Ние и тази есен ще сме в яслата , така че ще се разминем засега , Силве .
А "работа" и "свободно време" май не се връзват в едно изречение , освен , ако са взаимно изключващи се .
Аз сега покрай сополите на Поли съм си вкъщи и пиша повече , иначе забрави  ooooh!

# 23
Мили мами, днес се обадих в тази ясла с идеята да се кандидатирам за мойта девойка, която е на 1,5 год.

Директорката каза, че няма никакви места, може би чак наесен, ама знам ли...Ще намина да видя условията другата седмица и да пусна молба.

Чета, че децата доста боледуват там...А, иначе доволни ли сте?
Всяко мнение за тази ясла е добре дошло за мен.
Много благодаря

# 24
 и мен ме интересува тази ясла - по-колко дечица са в група и как става записването - трябват ли някакви връзки или препоръки, а може би спонсорство
някакъв телефон може ли
благодаря предварително

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Благодаря ти Синеочка, надявам се да е безпроблемна бременност Hug

Аз както се похвалих, че сме добре така Викича се разболя- сополи, кашлица и зачервено гърло, плюс темп. А на всичкото отгоре и го водихме на уролог, че започна да го боли и така се уредихме с пълна програма. Аз също се разболях и още не съм в час. Беше малчо цяла седмица на Суметролим и сега има обрив, най- вероятно от сиропа. Макар, че първо си помислих, че е скарлатина - обрива е на слабините, корема и гърдите и малко на гръбчето. Обаче днес вече почти не се забелязва, а и темп. няма, и щурее за трима. ТОест няма я отпадналостта, която съпровожда шарката...Но днес Зиртека ако не помогне и има още пъпки ще го водя на доктор пак...

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
За Гостите - аз лично съм много доволна от битовите условия в яслата, както и от педагозите там! Това, че често ни боледуват децата не означава, че проблемът е в яслата, просто дечицата са мънички, още не са изградили имунитет и се борят мъжки с вирусите!

Успех от нас!
тел. 8662405

# 27
Подадох молба днес. Евентуално наесен ще се запознаем с всички вас.

Директорката много ми хареса - симматична и не-меркантилна дама. изглежда доста строга, но това е плюс, предполагам

# 28
  • Мнения: 5 140
Ето ни и нас. Hug Flutter
Ния е болна (независимо, че си седи в къщи, болестта не ни подмина, зарази се от майка ми), за съжаление и то доста лошо. Никаквата Т от 37 градуса не мога да я смъкна вече трети ден, а тя по принцип по толкова време не я държи Т-та най много един ден. Изписаха ни Аугментин, Синекод, продължаваме с нашите си сиропчета за кашлицата ни и така.
 Дали ще са вкъщи или на ясла децата няма никаква гаранция, че няма да се разболеят.

Как мина купона в 4-та група в неделя 29.01. - разказвайтееееее.

Желая на всички лек ден, поздрави и целувки от нас с Ния!  bouquet

# 29
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте мамите!

sineo4ka ама то 29.1. беше неделя, за какъв купон става въпрос или аз нещо не съм разбрала! newsm78

silveto_5 аз и майката на Сани /пак от нашата група, пише тук във форума/ сме подали молба за тази градина. Аз съм 31 номер, а тя май беше 28 ли, нещо такова не си спомням добре. ooooh! Според директорката имаме голям шанс да сме в градината, защото приемали по списък 25 деца, ама те приемали 30, защото не всеки ден идвали всички. Абе нещо такова ми обясняваше и все някой щял да се откаже, та затова сме имали голям шанс!  Crazy Уф, това са обясненията на директорката! Аз освен там съм подала и в една детска градина близо до нас, където сме 2ри номер, но повече държа Дени да е в  градината при яслата, че от догодина малката ще поеме смяната й в яслата и ще ми е по-удобно за водене и взимане! Wink

А иначе и Деничка е със сополки и кашля, но постепенно се пооправя без лекарска намеса засега!

Поздрави!  bouquet

# 30
  • Мнения: 5 140
Купона е бил доколкото имам инфо на едно детенце от групата.

А за ДГ добра е аз съм била в нея, но Ния няма да е там, защото сме приети в Стрелбище.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте и от нас!

Видях, че Irka ни е споменала и реших най-накрая и аз да пиша.
Сани и тя е в групата на Дени; като гледам тази група е най-активна.  Crazy
Ние януари нещо нямахме късмет с яслата, били сме само 4 дни. То не беше хрема, запушен нос от бактерии, миналата седмицата много висока температура, антибиотик, сега нещо е започнала да кашля, (надявам се вече да минава) и то си мина месеца. Утре ще я водя пак да и вземат секрет от носа и ще видим какво ще каже педито, но си мисля, че вече е добре за ясла като изключим кашлицата. В понеделник и се върна апетита след петдневно гладуване и сега ни побъркава в къщи: постоянно нещо яде.
Това е засега! Обещавам да пиша често!

# 32
  • Мнения: 2 534
Не , tanini , не най-активни , а всъщност всички сте от тази група , само моята Поли е в първа и на още една майка детето , но тя скоро започна работа , така че сега ще и е натоварено и едва ли ще пише .
Поли вече е добре и сме на линия .
Днес си поръчахме картички за 8 март  Laughing

# 33
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Сега пък и картички за 8ми март ли ще има? Нали таткото я води та аз незнаех! Но ще си поръчаме как, първата картичка за 8ми март за мама ... пък ако ми изпее и Мила моя мамо ... Laughing

sineo4ka то напоследък през ден-два имаха Рожденни дни в яслата и Дени само се хвалеше, че е яла торта. Явно им е доста весел януари месец. Последния рожден ден май беше на Дани.

Оооо забравих да ви напиша онзи ден с каква градинка от ухапване се прибра Дени на крачето! Shocked Ама явно доста силно я беше захапало някое дете, защото й стоя целия ден и  на другия, а днес вече е посиняло! Ама като я попитам "Кое детенце те ухапа" всеки път ми отговаря с различно име - иди разбери какво става! Rolling Eyes А лелката каза, че те там непрекъснато се щипат, хапат, бутат и какво ли още не, те се опитвали да ги пазят ама ставало за секунди! Не им се сърдя, в крайна сметка и навън на площадката стават същите неща. Стана ми смешно само като си представих 15 деца, които непрекъснато се хапят, щипат, бутат, драскат и две лелки които тичат насам-натам и ги разтървават! Laughing hahaha Joy

Дени вчера ме изненада като дойде до мен и ми загледа блузата и после ми вика Мама `уза `ена /на мама блузата е зелена!/ аз Shocked Колко пъти съм й показвала цветовете и нищо, та вчера много се изненадах. Явно са ги учили кой цвят е зелен, защото после ми показа и други неща които бяха `ени /зелени/!

  bouquet

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Ето ни отново Hug Виктор още е болен - точи сополи и малко кашля. Освен това се обрина от сироп за кашлица Суметролим - първо си помислих, че е шарка, но му размина за един ден. И другата седмица е вкъщи, а по другата живот и здраве ще се присъединим пак...Досега рекорда му на продължителност на ходене без прекъсване на ясла е 1 седмица...Кекав ли е, що ли!!! 
Да ви попитам - докого е срока за плащане на таксата, че миналия месец ми се обадиха с порицание, че съм закъсняла. То една седмица ще плащаме за януари, но все пак...

# 35
  • Мнения: 2 534
А пък Поли е с много качествена диария , повръщане и 39 Т.
От 4.00 до 7.00 сутринта се преборихме с повръщането и температурата .
Имаше и други деца така от първа група , дано вашите в четвърта да са здрави .

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Привет от нас!
За тази година сме ходили само един ден на ясла ooooh!, обаче не сме представили бележка /защото някой трябваше да отиде да я остави/ и сега сигурно ще трябва да си плащаме за целия месец Thinking

Определено вече можем дасе похвалим, че нямаме сополи, нито кашляме. Пеиатърът ни посъветва да си поседи още малко вкъщи. Безмислено е това тровене с лекарства непрекъснато..........

jenia скорошно оздравяване на Поли.
Vesito съмнявам се, че е от кекавост и на вас скорошно всеобщо възстановяване   bouquet

Я кажете сега за тези картички за 8ми март, за 3та група важи ли?

# 37
  • Мнения: 2 534
Картичка - 3 лв. - Много е красива , отзад има стихотворение "Мила мамо , ..."
Пирамида - 4 лв. - Нещо картонено , което се сглобява и се получава фигура подобна на трапец . Половината е заета от снимката , другата част с някакви цветя .
Нищо подобно - 4 лв. - По това как го нарекох си го представи . Нещо като плакат със снимката на детето , която заема само една пета от пространството , а другото са пак въпросните цветя . Формат педя на две .

# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Благодаря ти jenia за инфото!Надявам се да не закъснеем много със срока за парите!
Снимките от нас ли ще са или ще идва фотограф Thinking

# 39
  • Мнения: 5 140
Женя що така с Поли  Rolling Eyes, като беше по малка не боледуваше толкова нали? Стискам палци да се оправи по скоро. Heart Eyes

Веси не е кекав Виктор, просто те са си крехки душици и се разболяват често. Стискам палци и на вас.

На всички колежанчетаааааа много поздрави и целувки от нас! Heart Eyes  bouquet Hug

# 40
  • Мнения: 2 534
Поли година не се е разболявала , явно сега вирусите наистина са опасни , но нищо страшно момичета , ще овладеем положението .

Фотограф ще идва пак , а снимките се плащат някъде март , май  newsm78 , даже би трябвало да е при получаването .

# 41
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Женя дано бързо оздравее Поли! Дени го изкара това вирусче, но беше без Т и й мина за два дни, ама ние с баща й го хванахме - при мен също беше за два дни, ама баща й се измъчи 1 седмица. При нас това беше в началото на януари.

Сега покашлва и сополки вади, но нищо сериозно! /пу, пу/

# 42
  • Мнения: 2 534
 irka , голямо дрискане пада  #Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте!
Сани пак си е в къщи! В петък се беше обринала по бедрата и от пръстите на ръцете до лактите. Педите каза, че сигурно е хранителна алергия и почнахме диета. В края на краищата се оказа от студа; нали се беще затоплило и аз я бях поразсъблякла, а и якето и е без ластик на ръкавите и като е с нещо по-леко явно и влиза студ. И поради тази причина я оставихме в къщи докато се позатопли малко. Утре ще и взема изследванията да видим дали има още бактерии в носа и гърлото и ако няма в четвъртък на ясла.
Irka, явно ги учат да разпознават цветовете, защото и Сани ни изненада един ден със "зелено", но не помня какво беше ние решихме, че е случайно. Но засега са май само на този цвят.

# 44
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
irka , голямо дрискане пада #Crazy

Какво "говориш" ние бяхме изпаднали в тих ужас! Shocked Дано бързо й мине на Поли! Всъщност дано вече й е минало и сте забравили!

Таня как е Сани вече? Изчистили ли сте нослето от бактерийките?

Дени изкара тази седмица вкъщи. Реших да я оставя, за да спре навреме кашлицата и сополите и вече е значително по-добре. А и да мога да ваксинирам бебката, че покрай Деничка само отлагам ваксините.

Я кажете, знаете ли кога ще правят снимките за 8ми март да не ги пропуснем?



# 45
  • София
  • Мнения: 1 845
Ири, изследванията ни са добри и Сани от сряда е на ясла. Няколко пъти каза,че Дени я няма, но си мислих,че просто така си говори.

А за 8 март на мен нищо не са ми казвали и аз  дори бях забравила.

Ако се засечем събота или неделя ще си говорим.

# 46
  • Мнения: 5 140
Днес Ния има рожден ден и ви черпя с парче торта.

# 47
  • Мнения: 137
Честито на малката госпожица Simple Smile
Да е много здрава и щастлива.

И аз има във вторник рожденник и сега умувам какви порадъръци и изненади да приговяме, то май мойте вълнения са по-големи от неговите. Той си е поръчал жив слон за подарък и му е широко около врата, аз да му мисля  Joy

Ако някой знае кога ще са снимките за 8 март и аз се интересувам Simple Smile
За сега си го държа Вики в къщи, оздравял и се чудя кога да го пратя на ясла с ясната мисъл, че на третия ден ще е пак болен.

Поздрави от нас   bouquet

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
sineo4ka,

Да ти е жива и здрава дъщеричката и много радости и щастие да ти носи!
Весело изкарване baloni

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Синеочке ЧРД на малката Ния  bouquet Мноооого здраве, щастие и късмет Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 5 140
Благодаря ви много за хубавите пожелания!
И на вас да ви се връща! Hug  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 534
 nbirthday Tada
Честит празник

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Здрасти на всички отново...Викича след 3 седмична почивка е отново на линия. От вчера е на ясла като за първи път - рев страховит, едва се разделяме. Дърпа се още от горната част на стъпалата. Единствено натискането на звънеца леко го успокоява, но после докато го събуя се виждам в чудо. Добре, че няма много свидетели сутрин Wink После като го взимам е супер щастлив - говори, пее, танцува, вика...явно само раздялата с мен и тати го тормози...А тази сутрин отново много приятно ме изненада едно от лелите - страхотно мило се държа, гушна го и започна да го успокоява и след като го въведе излезе специално да ме успокой и ме накара да се заслушам, че се е укротил..
Аз още нищо не съм чула за 8 март - дали пак ще идва фотограф или било каквото било ?

Irka   днес за първи път се засякохме с малката красавица Дени и татко и....Много е сладка пу пу

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 18:39 от Vesito

# 53
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте мами!

Как са дечицата? Дени от понеделник пак е на ясла и също първите два дни мрънкаше като влизаше вътре! Явно вече бързо се разглезва в къщи! Wink Но бързо мина периода и пак си ходи с кеф!

Vesito благодаря! Той татко й ми каза, че сте се засякли и му беше много странно, че има и други мами които пишат тук, макар че съм му го казвала многократно, ама кой да помни!? Laughing

А лелката за която пишеш е любимата на Дени! Наистина е много внимателна и любезна и си личи, че си обича работата. Винаги говори спокойно и мило на децата и с един умерен тон в който те винаги се вслушват и се успокояват бързо! Деничка като тръгна на ясла имам чувството, че свикна бързо именно заради нея. Като я видеше сутрин и се успокояваше! Ние вкъщи си я наричаме "странно нагримираната леля", че не й знаеме името още! Grinning

Лек ден от нас и здрави дечица!  bouquet

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз още нищо не съм чула за 8 март - дали пак ще идва фотограф или било каквото било ?

Доколкото разбрах фото сесията ще е на 27 февруари!

Аз говорих с директорката основно, за да разбера дале не трябват някакви допълнителни молби за по-дългото отсъствие от яслата и тя беше така мила да ни покани за снимките  Simple Smile
Признавам си в началото бях много скептично настроена към яслата и лелките, но вече съм повече от убедена, че направихме много добър избор  Peace

# 55
  • Мнения: 137
Здравейте

Днес пак бяхме на ясла и се зачудих ... смятате ли да носите нещо на лелите в яслата по случай 8 март? И ако да, какво? На мен най-подходящо ми се струва цвете, някак си козметики или бомбони ми е малко странно да подарявам. Много се чудя дали и какво да бъде.

Знаете ли ще има ли тържество?

А пък днес като го взимах ме сюрпризираха че имало случай на варицела в нашата група. Та сега сме в очакване две седмици дали ще се опъпчим. Малко ми стана гадно че не са ни предупредили сутринта т.к. Виктор не беше ходил миналата седица и не е бил контактен, ако ми бяха казали сигурно щях да си го върна в къщи, но вече е безсмислено май.

Поздрави от нас!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Аз не съм чула за варицела при нас в 4та група, но малко се притесних да ви кажа Cry Опасно ли е за бременни? А нашия Виктор героиски ходи вече 4та седмица без прекъсване на ясла и само го хвалят колко слуша. Яде вече самостоятелно и не се цапа, заспива и спи спокойно, играе с децата даже се опитва и да пее- той още не може ясно да говори.  Та с две думи - гордостта на мама и тати Mr. Green
За 8ми март ще носим цветя на лелите. Аз лично с най- голямо удоволствие ще ги почета, защото много съм доволна от отношението към дребните човечета...Само незнам как точно се сменят и колко цветя, за колко броя лели да нося? Чуденка newsm78

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
И на нас ни казаха за варицелата. ..
Нямам представа Vesito дали е опасно за бременните, вероятно ако си я карала като дете няма опасност сега да се заразиш отново.Със сигурност обаче нашата педиатърка каза, че се кара по-тежко от другите шарки. Обривът е доста силен и дразнещ.  Аз като че ли съм по-склонна да я изкара сега, казват че било по-леко.

Аз също искам да почета лелите, мислех да им взема по един зюмбюл, обаче незнам колко са всички жени, освен лелите   Embarassed ако имате представа, ще ви бъда благодарна  bouquet

# 58
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!

В нашата група явно варицела няма защото нищо не са ни казали засега! Но и да има няма лошо да я изкарат, така че това не ме притеснява. По-малки по-добре.

Vesito доколкото знам рубеолата е опасна за бременни, но все пак се позаинтересувай, че която и да е, е опасна в началото на бременността както си ти!

А за броя на лелките и аз се чудя колко са? newsm78 Все ми се струва, че би трябвало да са 4 - по две на смяна, ама дали е така?

# 59
  • Мнения: 121
Здравейте  Laughing
сега ще ви просветля за броя ня лелите, питах за баба Марта та лелите са 4 броя, 1 е цял ден, 2 са на половин ден това са г-жите които ви посрещат и има една леля която се грижи за смяната на памперсите миене на дупета и други такива работи.
За имената на лелите в 4 група Инджева е главната леля страно гримирана но много мила и спокойна жена.
Леля Василева пълничката беше руса сега май е червенокоса и
Леля Лилова мургават симпатична жена.
И Катя се казва жената която и бърше дупетата Simple Smile
Аз не съм решила още какво ще носи нашия тати утре не беше зле да се организираме ама е вече късно Embarassed
Никол беше болна преди 3 седмици с подути сливици сега е добре дано за по дълго.
Ако се засечем с tanini ще се запознаем.
Чак сега прочетох за градината ще видим какво ще стане, че не сме подавали молба на друго място
 Rolling Eyes
Нацелувайте дечковците от нас

# 60
  • Мнения: 2 534
О , Силвето 5 , не може да бъде  #Crazy
Къде се изгуби , ей  ooooh!
Я да ми пратиш телефона си на лични , че да се видим поне събота или неделя  Laughing

И да добавя , че Лилова е моята любимка , ама ми я откраднаха от първа група  Sad

Общи условия

Активация на акаунт