Фимо, въздушна глина III

  • 163 143
  • 539
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 280
Направих си куклата най сетне... ей, хубаво е да имаш почивни дни....
Тук има в албума няколко снимки:
https://www.facebook.com/KozarieArts/photos/pcb.445510355581553/ … ype=1&theater

# 391
  • Мнения: 594
Момичета, имам няколко въпроса...
Ако искам да си направя фигурка в силиконова формичка, след като я напълня с фимо така ли я пека, или я изваждам от формичката и тогава пека?
И друго - задължително ли е готовата формичка да се лакира? Какви са последствията ако не се лакира? По-лесно се чупи или?

# 392
  • Мнения: 4 292
anji78, силиконовите калъпи обичайно издържат на високи температури, така че ако ти е по-удобно, можеш да печеш директно.
Не е задължително да лакираш готовия елемент - лично аз ползвам лак единствено, ако искам да ''запечатам" нещо, например пигмент. Предпочитам вместо това да полирам прецизно. Категорично няма последици от нелакирането, не се притеснявай.

# 393
  • Мнения: 594
anji78, силиконовите калъпи обичайно издържат на високи температури, така че ако ти е по-удобно, можеш да печеш директно.
Не е задължително да лакираш готовия елемент - лично аз ползвам лак единствено, ако искам да ''запечатам" нещо, например пигмент. Предпочитам вместо това да полирам прецизно. Категорично няма последици от нелакирането, не се притеснявай.

Много ти благодаря!
А необходимо ли е с нещо предварително да обработя силиконовата формичка преди да поставя фимото или може направо - в смисъл има ли значение после за изваждането от формичката?

# 394
  • Мнения: 1 280
Да побутна темичката....никой не пише вече тук, защо така?  newsm78

# 395
  • Мнения: 84
Да побутна темичката....никой не пише вече тук, защо така?  newsm78

Занимават се хората с разсади, не им е до правене на фигурки Simple Smile :-Р

# 396
  • Мнения: 153
Здравейте момичета! Преди 2 дена я открих и от тогава започнах да чета до "малките" часове, както се казва. FIMO съм си купувала преди повече от 13год. /правих герданчета на племеницата ми/, но не съм се и сещала че могат такива красоти да си правя за мен и близките ми.
Сега ми се върти една идея- искам да пробвам да направя домат, който ще е в реални размери, та имам няколко въпроса, като междувременно ще си чета по старите теми.

Та искам да е с лека конструкция вътре т.е. да си купя стиропорено топче, пластмасово топче или пък от намачкани вестници+хартиено тиксо да направя, то тогава:
1. какъв материал да си купя, който няма да изпичам във фурната?- Въздушна глина ли?
2. трябва ли с някаква лепилна смес да покрия топчето?
3. как и с какво да пигментирам на места за да прилича на домат? - някъде четох за сенки, а пастели?
Дано не съм станала досадна с въпросите си, отивам да си чета пак  Wink

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 14:59 от donika dineva

# 397
  • София
  • Мнения: 12 229
Може ли и аз да се присъединя.
Наскоро взех ФИМО за децата и вчера правихме няколко животинки от клипчета в ютюб.
Не се бях замисляла, че има и тема в бг мама, макар че как мога да се съмнявам  Heart Eyes
Много се радвам че ви открих, показвате страхотни неща, а определено и аз и децата доста се запалихме по това Simple Smile

# 398
  • Мнения: 700
Къде в Пловдив мога да си купя тази глина Фимо? Благодаря!

# 399
  • Мнения: 84
Къде в Пловдив мога да си купя тази глина Фимо? Благодаря!

Проверете в книжарница "Слънчоглед", ако имат магазин в Пловдив, трябва да предлагат такива продукти. Във Варненската има и е добре заредено от всичко. Аз от там си купих няколко блокчета.

# 400
  • София
  • Мнения: 9 920
С маслени бои става ли оцветяването на глината (самосъхнеща)?

# 401
  • Мнения: 4 292
Може и с акрилни, но и маслени.

# 402
  • Мнения: 47
идвам да следя

# 403
  • Мнения: 152
Здравейте Simple Smile По принцип не работя с Фимо, но вчера си взех от Fimo Air (дето съхне сама), но имам няколко въпроса и ще съм ви благодарна ако ми помогнете. Simple Smile Като начало - никъде не видях да пише за колко време съхне глината Grinning Също така след като изсъхне може ли да се обработва (ако да - с какво) и с какъв лак запечатвате боята след като сте боядисали творението си? И последно - с дървени ли инструменти трябва да се работи и с тази глина? По принцип за полимерната знам, че е най-добре с дървени да се обработва, та затова питам Simple Smile

# 404
  • Мнения: 6 017
Здравейте момичета!
Първо да кажа, че правите много хубави неща, прекрасни.
Поздравления за което!  bouquet

И сега въпросът ми: Къде в Пловдив се намира този магазин "Дали"
Никъде в гугъл не ми излезе, че съществува такъв магазин.
Ако може да ми дадете адрес ще съм ви благодарна.
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт