Интеграционен курс в Германия

  • 5 415
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 880

да не говориме колко хиляди германци, от тези 80 милиона, са на същия хал и се възползват от всякакви вратички на законите  Crazy Mr. Green

Евала на такива хора  Mr. Green


Е, чак пък "евала" newsm78 Не виждам какво геройство са иzвърШили....

Те и на сърфистчетата са им спряли кранчето вече, zаЩото zаради такива като тях миналата година приеха zакон, че социална помоЩ Ще се дава само на живееЩи в Германия. Тъпото е, че zаради такива zлоупотреби са одряzали и някой, който наистина е имал нужда от теzи пари zа да живее, а не zа да си прави кефа някъде.

Вярно че много се отклонихме от темата, но от дума на дума така стават неЩата...няма да ни е zа първи път Wink

# 46
  • Мнения: 6 390
Тедсън,
тука така тая работа нЕма да стане  Mr. Green има още много хляб да изядеш и вода да изпиеш /така ли се казваше  newsm78/  ти си още в зародиш  Mr. Green

Евалата на тези хора е,защото в крайна сметка използват законите в своя полза  Wink Mr. Green а тези същите законите както знаем не винаги са ни от полза  Wink

Никой не може да живее от пари на държавата, то е ясно, ама като можеш да взимаш  просто не виждам защо да не го правиш  Mr. Green
нито е първата, нито и последната която използва недостатъците в законите

ееее ама завииииист,
не е важно колко съм зле аз, важното е ти да си по зле, май това ни е водещото мото тук  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 880
Никой не може да живее от пари на държавата,

Ето това е ключовата думичка  Wink Теzи, които вzемат парите си мислят, че те са на държавата, да ама тя държавата не си ги проиzвежда сама, а ги вzима от такива като Тедсан-а и zатова се получават такива драzги... Едва ли някога едната страна Ще раzбере другата Wink

# 48
  • Мнения: 6 390
ами ако питаш мене на МКП държавата й дава тези пари, държавата от къде ги взима, нейна си работа, щом държавата ти дава пари, значи са държавни парите, а не на Тедсън и на останалите, те на кой си дават и за какво си ги дават парите, тяхна си работа  Wink Grinning

УФФФФ
ама че безмислена дискусията ми се струва  Crazy Mr. Green
сори, ама на мене ми е абсолютно все тая  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 173
Тедсън, а какво да кажем за всичките пенъри, безработни, социални и т.н.?
Честно казано предпочитам парите, от данъците които плащам да отиват за дечица, отколкото за оная сган отгоре.
А това колко и как работи човек си е чисто личен избор и не бива да виним другите за положението ни, или?

# 50
  • Мнения: 4 399

Вяра, смекчи малко тона, не толкова наставнически!


Ами какъв очакваш да е тона ми, когато споделям нещо от собствен опит, а ти авторитетно ми заявяваш: 'няма такова нещо'. Това какъв тон е? Или е директно обвинение че нещо съм си измислила? newsm78 Това че при тебе не е било така, не е причина за подобни категорични заключения. Обясних вече как е било при мен. А визата след като се омъжих си я вадих в Германия и по-точно в Мюнxен. Случаи всякакви. И приемам че може да зависи от служителя, че може нещата да се изменили междувременно, но 'няма такова нещо' не мога да приема.

mkp, не знам доколко си наясно че на хората които живеят в Германия им се скъсват задниците от данъци. Много пъти съм писала, че докато аз работех там, ми одържаха 60% от заплатата за данъци и осигуровки. Ставах сутрин и не знаех за какво отивам на работа, защото след 50 часова работна седмица не ми оставаше много за мен. А ти идваш тук за да съобщиш как точно мамиш подобни хорa и да поискаш съвет как да продължиш да го правиш. Мисля че е нормално да реагират остро при това положение.
За протокола аз и мъжът ми имаме регистрация в Германия и можем да получаваме детски там точно колкото и ти. Това би ни облагодетелствало с около 50?/месец, но решихме да не го правим. Направили сме някакъв избор къде да живеем и приемаме както положителните, така и отрицателните страни на това решение. Ако един ден отново се върнем в Германия, ще получавам техните детски и ще плащам 60% данъци.

# 51
  • София
  • Мнения: 938
Вяра, много добре го разбирам, че плащат данъци. Аз съм живяла 4 години в чужбина, и също съм плащала данъци там. Плащам данъци и сега в България, а мъжът ми плаща в Германия. Не разбирам това какво общо има - детето ми има право на детски, в смисъл, че е немски гражданин, не съм родила марсианче и да напирам за нещо, на което няма право. Да, знам че е по местоживеене, и това е нещото, което не е съвсем редно, но чак пък да ощетявам някой  newsm78. Да не си представяте, че данъците ви отиват в една торба, има номерца - и който се уредил, уредил - за другите няма...Или може би ако не получавам детски вие няма да плащате данъци????? Не разбирам, сигурно ви е по-леко, че данъците ви отиват за източно-германските ви братя и сестри пенсионери или за паметници на Холокоста.....Както и да е, това е без значение, просто се учудих от нападките.
Не смятам повече да коментирам. Благодаря още веднъж и се извинявам, ако съм засегнала някой, не е нарочно.
Късмет и успех на всички, знам колко трудно се живее в чужда страна, и затова - кураж и търпение, но не ставайте зли.

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 10:23 от mkp

# 52
  • Мнения: 508
3а ви3а от 1 год.при склю4ване на брак,е абсолютно вярно.Така е при мен.След това и в момента полу4их 2 год.Как ще продьлжи не мога да кажа.А3 сьщо сьм от пове4е от 5 год.в страната,което не играе роля.Вьв вси4ки Landratsamt е ра3ли4но.Приятелка се ожени на 40 км.от мен,сьщо в Бавария и при нея е ра3ли4но абсолютно вси4ко както и документите при склю4ване на брак.3а курс сьм 4увала,но мен никой не ме е питал или пращал на такьв.По3нания по е3ика имах още като дойдох.3а детските,няма да сьдя,не е моя работа,но искам да кажа,4е немците ако преценят,4е са дали пари които не са 3аслужени,ще намерят на4ин да си ги вьрнат.Просто си имай едно на ум,мила mkp,4е са много пари вьрнати на куп.Накарай мьжа ти да проу4и вси4ко,да не стане грешка.

# 53
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз ли4но познавам обратните слу4аи- мами живеещи в 4ужбина да си вземат детски и май4ински от бг 4рез фирми на приятели и роднини-ами това не е ли нередно и то за сметка на данъкоплатците в бг а знаете колко са малки и все пак що да не цедим до капка и което  е странно това не са от нуждаещите се а от най-добре финансово слоеве. тука не се полага и цент, то си е даденост  на жената и нейна или на семейството задълженост. аз като питах нали беба е бг гражданин защо се прави разлика  м/у децата, ами оказа се, 4е моето е марсиан4е- безправно илот4е.а и големите не полу4ават детски -там пък правата на циганите и претенциозните били по-важни.ами така някои могат да цакат , някои не.

# 54
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
3а ви3а от 1 год.при склю4ване на брак,е абсолютно вярно.Така е при мен.След това и в момента полу4их 2 год.Как ще продьлжи не мога да кажа.
Перла, предполагам след двугодишната ще получиш unbefristet, мисля че това zависи и от това, дали семейството има доходи.

# 55
  • Мнения: 508
Не 3нам Freya,но по3ната бьлгарка полу4и още две и после unbefristet.А доходите на мьжа ми  са добри.Както и да е.На мен не ми е никакьв проблем Simple SmileДруги мисли ме мь4ат..

# 56
  • Мнения: 185

mkp, не знам доколко си наясно че на хората които живеят в Германия им се скъсват задниците от данъци. Много пъти съм писала, че докато аз работех там, ми одържаха 60% от заплатата за данъци и осигуровки. Ставах сутрин и не знаех за какво отивам на работа, защото след 50 часова работна седмица не ми оставаше много за мен. А ти идваш тук за да съобщиш как точно мамиш подобни хорa и да поискаш съвет как да продължиш да го правиш. Мисля че е нормално да реагират остро при това положение.
За протокола аз и мъжът ми имаме регистрация в Германия и можем да получаваме детски там точно колкото и ти. Това би ни облагодетелствало с около 50?/месец, но решихме да не го правим. Направили сме някакъв избор къде да живеем и приемаме както положителните, така и отрицателните страни на това решение. Ако един ден отново се върнем в Германия, ще получавам техните детски и ще плащам 60% данъци.

За да няма zаблудени. В Германия се плащат около 30% zа данъци. А това, че ти Вяра си плащала около 60%, оzначава, че си била с неиzгодна Lohnsteuerkarte (Данъчна карта) 5 или 6, а съпругът ти е бил с Карта "3", което zначи, че той е плащал малко данъци, около 10%, zа да има иzравняване. Така, че събрано zаедно на теб и на съпруга ти да бъдат около 30% данъци.
Мъжът ми също има Данъчна карта "3" и аz обикновенно работя zа до 400 евро на месец и плащам около 50 евро данъци, но zатова пък не плащам Здравни осигуровки, а съм осигурена към съпруга ми. Ако печеля повече от 400 евро на месец, то трябва и аz сама да си плащам от доходите ми zдравните.
Така, че колкото повече се печели на месец, толкова повече и по-голям процент данъци се плаща.

# 57
  • Мнения: 185
А доколкото раzбрах съпругът на МКП плаща и е плащал достатъчно данъци в Германия, zа да има право неговото единствено детенце да получава детски. Обаче не, всеки си гледа света от неговата кула....... Confused

# 58
  • Мнения: 185
А какво ще кажете zа беzработните треzо поколение, които не виждат никаква перспектива в живота си и в тоzи на своите деца и единственото, което могат да ги научат е как да иzкопчат поwече от Arbeitsamt..... Тъжно, много тъжно....

# 59
  • Мнения: 3 423
Абе детето нека взема детски, нали е германче, при това регистрирано в Германия.
Въпросът е, че мкп се е преродила в Андрешко и оргазмува от това си положение,
мислейки, че всичко е така леко и лесно под слънцето и живеейки с онова типично
българско безхаберие и тарикатеене, дето не само държавата ни завлече в
пропастта, ами и всеки от нас. И понеже ме пита въпросната дама кога съм
станала коминочистач, отговарям, да, обичам да нося щастие на хората, затова я
и предупредих, че ако Ауслäндербехöрдето отвори досието и и види, че всъщност
не е постояннопребиваваща в Германия, ще й се стъжни. И я посъветвах да понаучи
поне малко немски, че колкото и да е хубава и да има нахитрял поглед, няма да й
помогне. Все някога ще удари на камък.
Както казах, с немци човек не бива да се ебава!!!

Общи условия

Активация на акаунт