Математически турнири - 15

  • 95 042
  • 762
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 757
Само че СМГ-ци ги няма, а те също се явяваха в 125-то. Заради различните задачи ли ще са на отделно класиране?  newsm78
А за другите градове на децата от  МГ-тата също ли са дали различна задача?

# 541
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
само в Бургас още няма резултати  Shocked

# 542
  • Мнения: 40 905
Само че СМГ-ци ги няма, а те също се явяваха в 125-то. Заради различните задачи ли ще са на отделно класиране?  newsm78
А за другите градове на децата от  МГ-тата също ли са дали различна задача?

Доколкото имам спомени класирането на СМГ-ейци не се обявява никъде. Децата научават в училище резултатите си - състезанието няма голяма тежест и не му обръщат много внимание. В другите градове май няма разделение на МГ-та и Други училища. Поне на повечето места.

# 543
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ние сме в провинцията и при на не се провежда ВМС,но на Коледното децата от МГ бяха в отделно класиране   Peace

# 544
  • Варна
  • Мнения: 4 295
само в Бургас още няма резултати  Shocked

Споко,и Варна няма. Simple Smile

# 545
  • Мнения: 4 877
Само че СМГ-ци ги няма, а те също се явяваха в 125-то. Заради различните задачи ли ще са на отделно класиране?  newsm78
А за другите градове на децата от  МГ-тата също ли са дали различна задача?

Доколкото имам спомени класирането на СМГ-ейци не се обявява никъде. Децата научават в училище резултатите си - състезанието няма голяма тежест и не му обръщат много внимание. В другите градове май няма разделение на МГ-та и Други училища. Поне на повечето места.

Доколкото забелязах от класиранията в някои градове - заедно са. Направи ми обаче впечатление, че в горните класове има основно възпитаници на МГ.
На мен не ми харесва изобщо това деление на децата. Много е тъпо да те слагат директно във втори отбор, все едно не ти е по силите да се пребориш поне донякъде със СМГ-ейци. А къде-къде по-тежки състезания има и децата се състезават заедно.
Всъщност моят син не се включи за първи път в това състезание. Нещо се насъбраха много турнири напоследък и му дадохме почивка, а и имаше и други важни занимания. Така че просто изказвам позиция.

# 546
  • Мнения: 939
Само че СМГ-ци ги няма, а те също се явяваха в 125-то. Заради различните задачи ли ще са на отделно класиране?  newsm78
А за другите градове на децата от  МГ-тата също ли са дали различна задача?

Целевата група на Коледното и Великденското състезание е "Всички ученици, които не са записани в математически или природо-математически гимназии и училища." (по документите на СМБ http://www.math.bas.bg/talents/bg/math/KMSproektSMB1.pdf и http://www.math.bas.bg/talents/bg/math/VMSzaproektSMB1.pdf).

Математическите гимназии се явяват за "спорта" или по навик Simple Smile и затова са извън класирането.

Да допълня и с още един цитат от горните два документа - целта на КМС и ВМС е "откриването на талантливи деца, които по различни причини не са попаднали в специализирани училища или паралелки".

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 09:18 от Obsolete

# 547
  • Мнения: 918
Явно пак се е получило някакво объркване. Дъщеря ми (3 клас, 32 СОУ) въобще я няма в този списък, както ги няма и в списъка всички деца от 32 СОУ (3 клас), а на състезанието в 125-то видяхме поне 4-5.

Освен това във възрастовата група 1-4 клас в списъка няма нито едно дете от 125-то, което е странно.

От 125-то в списъка има единствено 5-токласници.

А сега забелязах, че и 4-токласниците се най-много 110-120, което за цяла София пък ми се струва абсолютно невъзможно.

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 09:25 от Ant12

# 548
  • Мнения: 4 877

От 125-то в списъка има единствено 5-токласници.



Да не би те да са вече в отделно класиране?
Има и в 6 клас. Видях анулирана работа на ученик от това у-ще.

# 549
  • Мнения: 10 547
От явилите се първокласници от 125-то не срещам нито един. Не намирам и познато дете от 3-ти клас.

# 550
  • Мнения: 4 841
Нещо не е наред с тези резултати - синът ми го няма, приятелски деца ги няма, всъщност цялото училище не фигурира, в нито един от класовете, а имаше доста явили се деца  newsm78

# 551
  • Мнения: 10 547
Предполагам, че резултатите се качват поетапно. Thinking

# 552
  • Мнения: 415
само в Бургас още няма резултати  Shocked

Вече би трябвало да има , но не се отварят...явно компютърчето им е слабичко Simple Smile
http://brmiladinovi.eu/

# 553
  • София
  • Мнения: 13 206
Е то излиза, че бая деца ги няма в 125-то  Wink Отгоре на всичко са крайно нелюбезни.. да били проверяли родителите след празниците. Ми за какво изобщо изкарват резултати? Да го направят след празниците  Crossing Arms

# 554
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета и тук да питам...
Има ли дете явило се в 125 училище в 104 стая? Интересува ме какво указание дал квесторът за задачи с отговор Г?

Квесторите са нещо като пазачи и разпоредители, не им е работа да дават указания по състезателната материя. Съгласна съм, че на практика обаче често се опитват да съветват децата, но пък и също често ги подвеждат. Затова по принцип не бива да бъдат слушани, а трябва да се чете. Има и изключения разбира се - ако комисията по оценка е открила грешка в условие и изпрати информация до всички, естествено е тази информация да бъде прочетена от квесторите.


Донякъде е така, но и не съвсем. Всяко състезание има регламент. Квестора, освен да фигурира в стаята би трябвало да бъдат спазвани правилата на съответното състезание. А за тази цел трябва да ги знае. Иначе наистина по състезателната материя няма работа да дава указания, но аз затова питам, защото детето казва, че е дала указание, противоречащи на написаните. Подчертавам, че не става дума за моето дете, то не се яви на ВМС и като гледам вече втора година за какво става дума хич няма  и да се явява на КМС и ВМС  Sunglasses

Благодаря на всички, които ми отговориха! Hug

Общи условия

Активация на акаунт