Математически турнири - 15

  • 95 045
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
То да беше само тази година-ок.Но ЕК е така поне от три години.В България два дни по-късно със същите задачи или подобни и близки.Това е проблем,който се знае от организаторите,но на кой му дреме.Е,че някой станал първи незаслужено не е голям проблем.А който се бори честно със задачите да продължава все така, някой ден може да стигне до максималните резултати,защото със 3-4-5 грешки трудно се става пръв.

# 76
  • Мнения: 939
То да беше само тази година-ок.Но ЕК е така поне от три години.В България два дни по-късно със същите задачи или подобни и близки.Това е проблем,който се знае от организаторите,но на кой му дреме.Е,че някой станал първи незаслужено не е голям проблем.А който се бори честно със задачите да продължава все така, някой ден може да стигне до максималните резултати,защото със 3-4-5 грешки трудно се става пръв.

И на мен не ми харесва, че има възможност някой да бъде некоректен. Но не ми харесва и това, че се внушава, че децата в челото на класирането са станали първи благодарение на нечестна игра. Наистина не мисля, че е така. Вижте резултатите на 6, 7, 8, 9, 10 клас. Виждате ли сред първите деца, които незаслужено са там? Ами тези деца са в топ 10-20 на випуска си от години, т.е. наистина са най-добрите. В малките класове нещата са по-различни, децата са повече, майките - по-настървени. Но мислите ли, че едно дете във втори-трети-четвърти клас може да запомни всички задачи с детайли и правилните отговори? Ако не ги е запомнило, а е разбрало задачите - няма чак такъв проблем, все пак задачите всяка година си приличат, дори понякога се повтарят.

Нека който реши да пише или говори със СМБ и МОНМ, за да направят състезанието в един ден и час, но да не хвърляме петно върху децата.

# 77
  • Мнения: 455
Е, аз до скоро не знаех, че задачите могат да се намерят предварително, но сега благодарение на magda съм сигурна, че другата година ще има доста предварително "подготвени" майки  Mr. Green
Все пак този форум го четат много хора.

# 78
  • Мнения: 40 913
То да беше само тази година-ок.Но ЕК е така поне от три години.В България два дни по-късно със същите задачи или подобни и близки.Това е проблем,който се знае от организаторите,но на кой му дреме.Е,че някой станал първи незаслужено не е голям проблем.А който се бори честно със задачите да продължава все така, някой ден може да стигне до максималните резултати,защото със 3-4-5 грешки трудно се става пръв.

Вече се изхвърляш. Погледни първенците от горните класове - ми това са същите деца, които се връщат с медали от световни състеззания и печелят национални такива. Параноята наистина ти идва в повече. И съм съгласна, че товето писане си е чиста пропаганда на маменето. От сега нататък много мами, които не са се сещали за това,  ще почнат да търсят отговори предварително.

# 79
  • Мнения: 1 776
ПС Аз не знаех че е имало изтичане. При тов аполеожение ще допохваля детето. Simple Smile /

По-добре не го допохвалвай... Simple Smile
Паранойките на Магда и Дидева са толкова безпредметни, че не си струва да ги взимаш под внимание. Задачите въобще не се препокриват достатъчно за да се вадят такива изводи. Малко звучи като... тоя измамник, защо има задачите за 2004 година и детето се е подготвяло с тях Simple Smile
Много негативизъм внесоха 2-3 момета в темата, не знам каква е тази мания да се омаскарят децата.

# 80
  • Мнения: 21 455
Паранойките на Магда и Дидева са толкова безпредметни...
Ще те помоля да ме четеш внимателно, а не избирателно. Още в миналата тема казах точно, че не ми харесва да се хвърлят обвинения, че конкретно дете има висок резултат благодарение на това, че задачите са му били известни предварително. Под " възможни спекулации" имам предвид точно гадаенето кой, как и откъде може да е намерил задачите и дали точно на това се дължи неговият резултат.
 Що се отнася до желанието ми състезанието да се провежда в един ден навсякъде, то е продиктувано от това да не се налага да се разпращат десетки е-мейли между хората, търсещи задачите, заради забраната за публикуване.

# 81
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Всяка възможност за спекулация - изтичане на задачи, забрана за публикуване, но и наличието им извън стаите за състезание... си е пропуск на организатора. Дали някой е търсил и намирал задачите пък било и 10 процента припокрити е друга тема. Недоискусурената организация си е факт.

Колкто до първенец с помощта на нета - теоретично е възможно, но не ме вълнува. Притеснява ме, че и без това силната национална черта ,/тарикатлък или  непочтенност/  се предава рано и целенасочено на деца, които сами не биха я търсили. А можеше такава въможност изобщо да не съществува при сътезанията - с обмислен регламент и момент на провеждане. Колко е абсурдно - „не разпрострянявайте!“/ въпреки че ще можете да ги видите.../?

# 82
  • Мнения: 240
Е, аз до скоро не знаех, че задачите могат да се намерят предварително, но сега благодарение на magda съм сигурна, че другата година ще има доста предварително "подготвени" майки  Mr. Green
Все пак този форум го четат много хора.
Да наистина, по добре да спрем с тази тема, някак си се опорочава състезанието

# 83
  • Мнения: 939
Ако някой е намерил задачите за утрешните ПМС, моля да ми ги прати на лични  Wink 

# 84
  • Мнения: 1 173
Ако някой е намерил задачите за утрешните ПМС, моля да ми ги прати на лични  Wink 
Хахахах.

# 85
  • Мнения: 4 877
В Плевен е много ветровито в момента. Сега тече регистрация на участниците. Мат. гимназия в града е доста голям комплекс.
Днес видях в автобуса София-Плевен деца от 107-мо.

# 86
  • Мнения: 1 080
Заменям задачите за утре срещу зачите за пролетните (Шуменските) математически. Моля на лични.
Шегувам се, разбира се, но наистина да попитам - доколкото си спомням, миналата година от Бургас задачите бях публикувани доста бързо, нали?!

Danybon и ние бяхме на автогарата.

# 87
  • Мнения: 494
Ех, как ме е яд, че не сме там... Sad
Успех на състезателите утре.

# 88
  • Мнения: 4 877
Успех и от мен! Simple Smile
Аз съм въоръжена както винаги с фотоапарати, лаптоп, мобилен интернет и имам намерение да пиша в блога си. Така че ако не ме домързи, ще ви разказвам как текат нещата. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 776
Що се отнася до желанието ми състезанието да се провежда в един ден навсякъде, то е продиктувано от това да не се налага да се разпращат десетки е-мейли между хората, търсещи задачите, заради забраната за публикуване.

Момиче кокиче, повярвай ми - в момента, в който имаш задачите, можеш да ги публикуваш съвсем свободно. Без да се обиждаш, малък град като Габрово може да подтиска чувството ти за свобода, но повярвай ми - забраната не е отправена към теб, а към официалните институции Simple Smile
Детето ми се е явило на Кенгуру в СМГ. Там, съвсем официално са му дали задачите. Единствената причина, поради която не съм ги публикувал 20 минути след като е излязъл от състезанието е пословичния ми мързел, а не, че някой, няккъде си бил публикувал, че видиш ли... нямам право да го направя!
Така че, ако това е причината - имаш "позволението ми", съпроводено с уверение, че това по никакъв начин не нарушава регламента на състезанието следващата година да публикуваш задачите. Редът и организацията на едно състезание е грижа на организаторите, а не на явяващите се.
Иначе Дидева - права си - извадих избирателно твои думи от общия контекст и те вързах с Магда, защото се издразних от няколко поредни поста, поставящи под съмнение резултатите на явилите се деца. Извинявам се за което.
И наздраве - петък вечер е все пак.

ПС - Родителите стават все по-амбициозни. Тази година е рекордна за ПМС / ЗМС - 4-8 клас са 685 участника - невиждана досега масовост.
Резултати от ПМС 2012 Плевен - по обещанията на организаторите на техническата конференция - утре след 21 часа на сайта на МГ Плевен.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 20:56 от kodbg

Общи условия

Активация на акаунт