Математически турнири - 15

  • 95 071
  • 762
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 776
Резултатите били разлепени в МГ-то в Плевен. Дано ги публикуват и на сайта си.

Я ги публикуват, я не. Някой фотограф няма ли в околността Simple Smile
Това недоверие на образователната система към онлайн информацията... дълго ще ни мори още. Вкарват се резултатите в електронен вид, разпечатват се, лепят се - супер.
Ама... да ги качиш някъде в мрежата... ашкосун. Аз все си мисля, че естествения ред е обратния - най-напред онлайн и после разлепени списъци, но... не е така за съжаление.

Иначе - голямо браво на проверяващите.
Близо 700 деца и проверка в рамките на 6-7 часа - супер.

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 22:35 от kodbg

# 136
  • Мнения: 14
Резултатите били разлепени в МГ-то в Плевен. Дано ги публикуват и на сайта си.
Не може ли някое дете или възрастен от Плевен да ги снима и да го качи  Thinking Така ще стане по бързо  Wink

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 22:41 от ivka2000

# 137
  • Мнения: 60
С дъщеря ми /6 клас/ се чухме преди повече от час и тя ми съобщи, че децата вече са си узнали точките. Но по-късно ми се обади и ми съобщи, че е разбрала, че софиянци /без да поясни конкретно/ правели контестации. Не би трябвало според мен резултатите да не могат да се качат преди контестациите по-рано, а впоследствие след контестациите, както това е направено в Русе.

# 138
  • Мнения: 41 035
С дъщеря ми /6 клас/ се чухме преди повече от час и тя ми съобщи, че децата вече са си узнали точките. Но по-късно ми се обади и ми съобщи, че е разбрала, че софиянци /без да поясни конкретно/ правели контестации. Не би трябвало според мен резултатите да не могат да се качат преди контестациите по-рано, а впоследствие след контестациите, както това е направено в Русе.

Всъщност редно е да се окачат точно предварителните резултати, децата да си ги видят, да ги сравнят с очакванията си и евентуално да обсъдят контестация с ръководителите на отборите. Ако не се изнесат предварителните резултати как може да има контестации?

# 139
  • Мнения: 1 776
С дъщеря ми /6 клас/ се чухме преди повече от час и тя ми съобщи, че децата вече са си узнали точките. Но по-късно ми се обади и ми съобщи, че е разбрала, че софиянци /без да поясни конкретно/ правели контестации. Не би трябвало според мен резултатите да не могат да се качат преди контестациите по-рано, а впоследствие след контестациите, както това е направено в Русе.

Всъщност редно е да се окачат точно предварителните резултати, децата да си ги видят, да ги сравнят с очакванията си и евентуално да обсъдят контестация с ръководителите на отборите. Ако не се изнесат предварителните резултати как може да има контестации?

А контестации по мейл от друг град без да е необходимо някой да виси на място...? През 2020 г Simple Smile Дотогава... да го духат бедните.

# 140
  • Мнения: 41 035
Е, все пак контестация имат право да подават ръководителите и/или (дали?) състезателите. Пък те са си там на място и болшинството нямат компютри със себе си. В тези условия доброто старо табло за обяви върши повече работа.

То на олимпийски игри контестации не се подават по мейла, па тук ли? Grinning

# 141
  • Мнения: 60
Според мен на състезанията с етикет НАЦИОНАЛНИ регламентът трябва да включва задължително оповестяването и на предварителните и на окончателните резултати в най-широкодостъпната информационна среда - интернет. Може би засягането на тази тема тук ще повлияе за промени в това отношение за бъдещите такива състезания.

# 142
  • Мнения: 15
Няма ли майки от Плевен пишещи в тази тема?
Чакаме това предварително класиране  Wink

# 143
  • Мнения: 1 776
Е, все пак контестация имат право да подават ръководителите и/или (дали?) състезателите. Пък те са си там на място и болшинството нямат компютри със себе си. В тези условия доброто старо табло за обяви върши повече работа.

То на олимпийски игри контестации не се подават по мейла, па тук ли? Grinning

Ръководител на групата от нашето училище беше жена ми. Просто математиката не е приоритет в училището и никой няма да си направи труда да командирова учител...
Инак, за олимпийските игри си права, ама там предполагам ръководител на делегацията не е майката или бащата на щангиста Simple Smile

Аз и не бързам толкова да разбера резултатите. Днес, утре - все едно. По-скоро, искаше ми се да имам възможност да погледна и предварителните, и окончателните резултати. Защо... мисля, че е ясно. Ръководители, лобита, параноя Simple Smile

# 144
  • Мнения: 41 035
Да не спамим темата, но от разстояние не става то. Някой трябва да види решението, да види забележките, да защити своето виждане пред комисията...

# 145
  • Мнения: 1 776
Да не спамим темата, но от разстояние не става то. Някой трябва да види решението, да види забележките, да защити своето виждане пред комисията...

Да не я спамим, права си. За България.
Екстри като дистанционно обучение и дистанционни контестации... само на запад от нея Simple Smile
Иначе, съвсем нормално е всеки да се мотка с лаптоп/смартфон в джоба, но видиш ли... онлайн комуникацията става само за уреждане на среща за по бира, за работа - тц.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 482
Вече има резултати от Плевен.(в сайта на МГ Плевен)

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 00:01 от Diana_gr

# 147
  • Мнения: 4 877
Все още се правят контестации (или поне до 11 ч.). За 5 клас обявиха най-накрая резултатите. Беше безумна блъсканица.

При горните класове (6, 7, 8 клас) имаше много рядко над 10 т. При 4 и 5 клас има доста силни резултати. Особено при 4 клас са много високите оценки.

# 148
  • Мнения: 129
Danybon,

може ли да снимаш резултатите и да ги качиш тук?

# 149
  • Мнения: 4 877
За съжаление вече не съм там.  Тръгнах си като видях на 5 клас. Имаше опашки пред комисиите и затова изглежда се забавят окончателните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт