А сега накъде ?

  • 4 041
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Историята,която искам да разкажа е дълга и объркана,затова ще се опитам да я разкажа по накратко.
Преди година разбрах,че съпруга ми си пише с жена,с която по мой подозрения преди време имаше връзка,и сигурно е било така,защото нещата,които беше написал в последните си постове бяха от рода"Обичам те и никога няма да спра да те обичам,любов моя ненагледна" и много други,последва скандал с много грозни думи.Може би месец не можех да го осъзная и осмисля.По същото време сина ни започна да се задавя с храна и да не може да я преглъща и започнахме да търсим причината.От престоя всеки месец по болници и куп изследвания някои с пълна упойка аз допълнително се изнервих.Преди месец трябваше пак да ходим в Пирогов отново за дилатации,защото установиха,че има вродено стеснение на хранопровода ,и когато му дадоха упойката дойде лекаря и каза,че няма смисъл от повече процедури,вече само операция ще му помогне.Беше сряда и ми предложи да направят операцията или в петък или след две седмици,за да се подготвя психически.Избрахме петъка,така и така бяхме там беше здрав и му бяха правени всички изследвания.Операцията трябваше да бъде лапароскопска,но той по време на операцията(не знам защо)получава спад на белия дроб и се е наложило да отворят гръдния кош,изпаднал е в клинична смърт и после до следобед е бил на командно дишане.Бяха ми казали,че самата операция ще трае около два часа и когато минаваха часовете и те не излизаха от операционна вече знаех,че нещо не е наред.Излязоха след пет часа и половина.Съпруга ми не беше при мен и бях напълно сама и много уплашена.Обадих му се и му казах какво се е случило,като му спестих повечето неща,защото се притеснявах,че пътя от Плевен до София не е малко и не исках да го разстройвам,само му казах,че се е наложило да го отворят.Бях много изплашена и уморена.На четвъртия ден свалиха детенцето ми,което е само на три годинки от реанимация и след две седмици вече беше стабилизиран и ни изписаха.Прибрахме се и още вечерта съпруга ми покани гости за да ни видят.Излишно е да казвам,че нямаше нищо за вечеря и аз трябваше да запретна ръкави в кухнята,и до вчера е все така,като аврамов дом.Още от Пирогов го молех да отидем някъде,да си почина да помисля и да не мисля поне малко за нищо и той все обещаваше.И така онзи ден реши,че ще ме води за риба,да ама се оказа,че за мен въдица нямало,да съм дойдела и да седя до него да му правя компания(само да уточня,че той нямаше да е сам а отново мъжка компания).Отказах,защото нямаше да се чувствам там добре а той обеща,че ще е за час два и ще се прибере.Да ама не дойде си в пет и ми заяви,че довечера ще ходим да се почерпим и да ядем хванатата риба.Не издържах и се скарахме.Казах му,че нямам нужда от компании и шумна музика а от спокойствие и внимание.последваха пак грозни думи и да съм си хващала багажа и при майка ми и баща ми ама без децата.И питам ви Сега накъде.Да остана заради децата,затворена между четири стени с децата,но самотна,без да има кой да ме разбере или подкрепи или найстина да си хвана багажа и после да се опитам да си ги взема.

# 1
  • Мнения: 1 310
Ако бях на твоите години  в твоето положение, досега да се бях изнесла С ДЕЦАТА.  Peace
Животът е прекалено кратък, за да троша нерви с простаци. Бих си търсила щастието.  Peace
Пожелавам ти да са ти здрави децата, да намериш нерви и кураж да се махнеш от този тип и да си намериш мъжа, който те заслужава! Peace

# 2
  • Мнения: 52
Първо  Hug и второ ...просто нямам думи!Такива мъже са за  #2gunfire
Като се поставя на твоето място и ми идва да  #2gunfire .Никой не може да ти отнеме децата  Naughty.Аз бих си ги взела с мен пък той да се опита да ме спре  #Cussing out .Според мен няма смисъл да седиш при него и да го търпиш,а на всичкото отгоре и децата да стават свидетели на караниците ви.Събери си багажа и заедно с децата и се махни от него.Какви са тези приказки без деца?!
Знам ,че е лесно да се дават съвети на непознати във форумите и по принцип не пиша в такива теми,но просто думите ти "да съм си хващала багажа и при майка ми и баща ми ама без децата" направо  #Crazy
За моето дете бих направила всичко и никой не може да ме спре,където съм аз там е и то  Heart Eyes
Да не би да те е страх от мъжа ти ,та не можеш да си вземеш дечицата и да се махнеш от него  newsm78 ?!

# 3
  • Мнения: 7
Не не ме е страх,просто имам някаква надежда,че той ще се вразуми и ще погледне на мен по различен начин.Ще осъзнае,че имам нужда от помощ и внимание,че преминавам през труден период и не искам да съм сама.

# 4
  • Мнения: 1 310
О, момиче! Надеждата умира последна. Той обича друга, държи се с теб като с куче и ти се надяваш на нещо! Явно още го обичаш. Но децата ти и личното ти щастие са по-важни от този боклук /извинявай, но е точно такъв/. Съжалявам, че не можеш да се видиш отстрани, но...
Кое всъщност ти дава основание за тази надежда?

# 5
  • Мнения: 52
Ами то нали надеждата умира последна,но иди ги разбери такива мъже дали ще се поправят от грешките си!Ако вашите взаимоотношения влияят негативно на децата няма смисъл да живееш с човек,който не те зачита,не се съобразява с теб и мисли за друга  Thinking
Седнете двамата и се опитайте спокойно да си поговорите и да обсъдите вашата връзка,ако ли не...казала съм го в по-горния ми пост.Още си млада и живота е пред  PeaceЩом не се чувстваш щастлива и разбрана в тази къща ,ще намериш щастието в друга Peace
Кураж  Hug и всичко рано или късно ще се оправи!
Пипи Дългото чорапче писали сме едновременно  Grinning .Ти казваш точно това ,което и аз мисля,само че аз се опитах да избегна епитетите към мъжа й за да не бъда прекалено груба Laughing Но наистина такъв мъж не заслужава да има жена до себе си Close

# 6
  • Мнения: 741
Категорично съветвам точно сега да не мислиш за раздяла. Моментът, в който се намира семейството ти, е ужасно труден. Решенията, които можеш да вземеш сега, може и да не се окажат толкова правилни, колкото ти се иска.
Нужни са ви разговори, в които да си изясните причините за разрушените отношения и компромиси, за да ги възстановите. Търпение, такт и дипломация - това основно ти е нужно, за да успееш да предразположиш съпруга си да сподели истинската причина за отношението си към теб и положението, в което се намирате. Когато си наясно с нея (а може и да са няколко причини), ще можеш да си дадеш отговора - можеш и искаш или - не можеш и не искаш да продължиш да живееш с него.

# 7
  • Мнения: 7
Това,че казва,че ме обича,но за едната година при всичките ми въпроси,защо го направи и защо написа на другата жена тези неща той отговаря незнам и не помня.Може ли да казваш "обичам те"  ей така по навик?
Много пъти ми е идвало наистина да се махна,но съм го мислила в момент на яд,от битовизми,но снощи ме заболя от всичко,това което си казахме.И аз казах неща,които не мислех наистина,като например,че е кретен и сигурно и него го е заболяло,и после съжалих,но все си миля,че ако ме изслуша и се опита да ме разбере и седнем като възрастни да говорим ще има изход от това положение.

# 8
  • Мнения: 741
Първо, ти е нужно да се успокоиш - преживяла си доста тежки събития...
И след това - да проведете разговорите, в които ще изясните всички причини, които са ви довели до това положение. Но наистина - остави емоцията настрани, натякванията - също...
Успех  Peace 

# 9
  • Мнения: 6 214
Ванина , началото на края е поставено, и то от него!
Можеш, разбира се, да се надяваш  Peace, можеш да търпиш  Peace (заради децата), можеш и да се опитаваш да оправяш нещата (както те съветва Анджали). Аз минах и през трите - надявах се, че е временно, опитвах се да оправям нещата и търпях. Е, ако не беше си тръгнал той по собствено желание, сигурно цял живот щях да търпя. В името на идеята да имам семейство направих много.

Струва си да го направиш, но трябва да имаш Човек срещу себе си.  Peace И най-вече този човек също да те цени, така както ти него и също да иска да сте семейство. А щом прави такива простотии, явно му е все тая, колкото и грозно да звучи.  Hug Hug

Дано светлината на Възкресението ти даде сила и бъдете здрави.  Praynig

Анджали, разговор се води между двама души, а съпругът на авторката, определено не кипи от желание за разговори .

# 10
  • Мнения: 1 610
Първо, ти е нужно да се успокоиш - преживяла си доста тежки събития...
 остави емоцията настрани, натякванията - също...
Успех  Peace  

Много добре казано!!! Понякога мъжете ни се държат според нас неадекватно - защото сме им извзели всички функции...Натовари го със задачки и тогава ще видиш резултати!!! Щом си и мама и тати едновременно той е свободен да си прави каквото ще!! Ето как да си отмъстиш за уйкенда и от другата седмица ще сте преродени....Дай му децата на риба, а ти да идеш на маникюр и фризьор пък после... чакай ги красива 4470 да се върнат... Без видя ли, казах ти...да видиш каквое...НИКАКВИ такива разговори .. Само позитиви относно как добре са прекарали...
Като пет пъти днес му омотат въдиците и плувките останат по трънаците ще си му го върнала за една година напред-вервай ми...!!! Peace
Нацелувай го, че е най-прекрасния тати!!!
Давай му повече задачи и отговорности!!! Но не бъди строгата му майка!  
В живота ни е едвало всякакво, но важното е да устоим на изпитанията! Горе главата и с обща  работа ще намерите спасение!!! ако трябва с детето по доктори той...
Не се впрягай много децата ще порастнат, обърни си внимание и се забавлявай повече...остави му децата и иди с приятелка да се наприказваш...после ще ти е минало!!!
Успех и весели празници!!! Бияча да е в теб!!!    bouquet

Последна редакция: сб, 14 апр 2012, 10:38 от маманет

# 11
  • Мнения: 506
vanina1980 ще те посъветвам едно вземи си децата и мъжа си го остави да си се събира с мъжки компании женски компании и т н.По-важно е децата и ти да сте добре и щастливи а мъжа си го остави сам да се оправя.............
В никой случай не оставяй децата си при него ако си взела решение да не сте заедно.Сама не означава самотна защото с децата самота няма.

Последна редакция: сб, 14 апр 2012, 14:24 от ice_

# 12
  • Мнения: 6 214
Вие чувате ли се  Peace Peace. Тя и да ги остави децата, оня колко ще ги гледа  newsm78 - ден, два и ще му мине ентусиазмът. Бъдете сигурни.

# 13
  • Мнения: 7
За мен най-добрият вариант е да сме всички заедно.Не мислете,че не обичам съпруга си,за да сме заедно всички съм и полагам много усилия.Все си мисля,че трябва да има някаква идеална формула на щастливия брак,в които всички се обичат и цари спокойствие и любов.Не искам да си викаме,да се обвиняваме и да страдаме.Искам да приличаме на щастливите семейства в парка,които си обръщат внимание а децата им си играят и вечер се прибират уморени от радост и смях.Затова и написах темата.

# 14
  • Мнения: 6 214
vanina1980 Hug Hug, всяка една от нас го е искала, малко или много. По постовете ти личи, че обичаш съпруга си. Щом ти пука за него, ясно е че не ти е безразличен  Peace. Но недей да живееш с убеждението, че "семействата в парка" са идеалните семейства. Всеки сам си знае какво му е в къщата и на главата.

Надявам се да не се обидиш, но от тук нататък всичко, което правиш за този мъж, ще те прави още по унизена и малоценна, а на него егото му ще е до небесата.  Peace
 Hug Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт