Домашна машина за сладолед

  • 141 456
  • 365
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
Здравейте! Някой може ли да даде отзиви за Ронсън машината? Замислям се за покупка.

# 76
  • Мнения: 11 337
Днес правих сладолед за 5 път и купата ми не замрази сладоледа  Shocked Има ли други дето е спряла да замразява? Стоя във фризера повече от 24 часа!

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Днес правих сладолед за 5 път и купата ми не замрази сладоледа  Shocked Има ли други дето е спряла да замразява? Стоя във фризера повече от 24 часа!
Не даваш подробности. Какъв беше сладоледа? Ако е бил с варене е трябвало първо да го охладиш добре в хладилника и след това да бъркаш.

# 78
  • Мнения: 11 337
Днес правих сладолед за 5 път и купата ми не замрази сладоледа  Shocked Има ли други дето е спряла да замразява? Стоя във фризера повече от 24 часа!
Не даваш подробности. Какъв беше сладоледа? Ако е бил с варене е трябвало първо да го охладиш добре в хладилника и след това да бъркаш.

Да с варене бе, но бе изстинал до стайна Т. Вярно, че е топло навън, ама чак пък толкова ...

# 79
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ако някой има лидълската машинка, моля да сподели....става ли въобще Thinking

# 80
  • Мнения: 2 603
Имам я от 3 години, чудна е...замразява се купата предварително. Доста сладолед е направила  Simple Smile Не е в разцветките, в които се предлага сега, но е същия модел.

# 81
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
*Звездичката* Благодаря за бързия отговор  bouquet
единственото, което ме спира е това, че не съм сигурна дали ще стане гладък сладолед. не перфектно гладък като купешкия, но все пак не и като ръчно правен без машинката. Преди време съм правила няколко опита за сладолед...ами пълно разочарование Tired А искам домашен, защото в нас целогодишно с яде сладолед, а купения е ooooh! всички знаем какъв. Моля те да ми кажеш става ли гладък, а не да остава на едри ледени кристали. Благодаря  bouquet

# 82
  • Мнения: 11 337
Аз правя сладоледа от мляко с жълтъци сварени, шоколад и бисквити и е гладък, няма никакви ледени кристали

# 83
  • Мнения: 2 603
Да, с мляко и жълтъци на водна баня, слагам и орехи на парченца. Не става изобщо на кристали. То затова и бърка машинката. Всощност, ако има повече водно съдържание може и да има кристалчета. Аз правя с мляко и сметана, или с домашно кисело мляко, и кристалчета няма. Има един недостатък. Чакаш купата да замръзне. Чакаш после да стегне още, и накрая свършва за минутки. Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 12 229
Да с варене бе, но бе изстинал до стайна Т. Вярно, че е топло навън, ама чак пък толкова ...
Ако купата и фризера са същите най-вероятно проблема е от недостатъчно охладената смес. Аз няколко пъти имах проблем по този начин и сега вече като поизстине след варенето сместа, местя в хладилника и чак след това вадя купата и сипвам в нея.

# 85
  • Мнения: X
Нямам машина за сладолед и ако някога си купя ще е с ледогенератор. Кошниците ми на фризерната част са малки и няма как да се побере купата.
  Някой има ли такава и да препоръча модел ?
Инак домашен сладолед си правя и без машина и на малки порции във фризера . Замръзва лесно и няма кристали.

# 86
  • Мнения: 11 337
Сложих машината да си джътка в хладилника и сладоледа се замрази страхотно  Flutter

# 87
  • Мнения: 21
В крайна сметка случайно се сдобих с евтинджос машинка за сладолед, от един немски магазин. В указанията пише, че преди за се сложи да се сложи в машината, сместа престоява 20 минути във фризера. Спазвам това и няма проблем със замразяването.

# 88
  • Мнения: 2
Здравейте мили майки. Пише ви един татко който се опитва да си направи сладолед , но понеже неговата женица с я няма в момента и се реших да търся помощ от вас. Скоро бях ж германия на гости на тъщата за да видят вну4ето и те ни подариха една машинка за сладолед втора употреба . та аз се пребрах  в Бг. и взех машинката с мене а жената и детето останаха там за по дълго. Та сега искам да се науча да правя сладолед 4е като си дойдат да ги изненадам но нещо не ми се получават нещата. Значи направих си хубава смес за ванилов сладолед. сложих купата да се замразява преди 2 дена и до сега си беше във фризера. сложих сместа да се охлажда за около 2 часа. до тук добре , но след като сложих сместа в купата и ма6инката почна да го бърка вече 1 час и 10 мин бърка но го е сгъстил много слабо. колко трябва да го чакам. Някъде четох 4е ма6инката си го  бърка за около 30-40 мин . защо не ми се получава. къде съм сгрешил Sad . 6те чакам за съвети , за който ви благодаря предварително .

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Здравейте мили майки. Пише ви един татко който се опитва да си направи сладолед , но понеже неговата женица с я няма в момента и се реших да търся помощ от вас. Скоро бях ж германия на гости на тъщата за да видят вну4ето и те ни подариха една машинка за сладолед втора употреба . та аз се пребрах  в Бг. и взех машинката с мене а жената и детето останаха там за по дълго. Та сега искам да се науча да правя сладолед 4е като си дойдат да ги изненадам но нещо не ми се получават нещата. Значи направих си хубава смес за ванилов сладолед. сложих купата да се замразява преди 2 дена и до сега си беше във фризера. сложих сместа да се охлажда за около 2 часа. до тук добре , но след като сложих сместа в купата и ма6инката почна да го бърка вече 1 час и 10 мин бърка но го е сгъстил много слабо. колко трябва да го чакам. Някъде четох 4е ма6инката си го  бърка за около 30-40 мин . защо не ми се получава. къде съм сгрешил Sad . 6те чакам за съвети , за който ви благодаря предварително .
Може ли да напишеш рецептата по която си правил сладоледа.
Аз съм правила ванилов и стана сполучлив, но най вече правя банановия или от праскови, дала съм рецептите по-напред.

Общи условия

Активация на акаунт