Всеки ден ли да къпем 4 месечните си бебета?

  • 2 267
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Аз направих точно обратното, до 6 месеца къпехме през 1 или 2 дена, а като порасна започнахме всекидневната баня. За мен това е правилния начин!

Така е и според мен - бебето когато е малко няма откъде да се цапа. Докато веднъж започне ли да се движи е по-добре да се купе всеки ден

# 16
  • Мнения: 129

Аз направих точно обратното, до 6 месеца къпехме през 1 или 2 дена, а като порасна започнахме всекидневната баня. За мен това е правилния начин!
И на мен това ми звучи по-логично.
Като порасне и почне да се цапа а и ако е топло да се изпотява естественно че не бива да се прескача банята.

майка ми ме кара да къпя беб4о през ве4ер че да не изтинел  newsm78.
сигурно ще се съгласиш, че бебчото ти и през вечер може да изстине.....
Е да ама вероятността е по-малка- по рядко къпан значи  по-малко разсъбличан, мокрен и т.н.т с така вероятността е наполовина по-малка Wink. И все пак дано не се случва никога.

# 17
  • Мнения: 46 516

Аз направих точно обратното, до 6 месеца къпехме през 1 или 2 дена, а като порасна започнахме всекидневната баня. За мен това е правилния начин!
И на мен това ми звучи по-логично....

Ами тогава го спазвай  Grinning в цял сват го практикуват, никъде не къпят новородените всекидневно, а 3-токласниците /примерно/ САМО в неделя  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 555
Естествено, че го къпя всяка вечер ! Дори като правим масаж и гимнастика следобяда го събличам гол и така стои около 30 минути ! Наистина е студено, но пък смятам че сега му е времето децата да се закаляват(който иска разбира се) !

# 19
  • Мнения: 129


Цитат

а 3-токласниците /примерно/ САМО в неделя  ooooh!
Цитат
Що с такава неприязан бе, да не мислиш че тебе на тази възраст са те къпали секи ден,тва значи ли че миришеш #Crazy. Едно време не са се престаравали толкова и тва не значи че е била лоша хигиената, даже сме по-калени отколкото днешните пумпали.

# 20
  • Мнения: 46 516
bobi_iv и аз до 8 клас се къпех САМО в неделя, защото си мислех, че така е правилно. Това по никакъв начин не ми се връзва с нормални хигиенни навици! Как едно дете, което е било цял ден на училище, играло е физическо /помниш ли на какво мирише в салона/, после е ходило не знам си къде- и няма да го вкарам в банята вечерта? Да бе! Не го приемам за нормално това, което сме си го установили в нашата мила страна!

# 21
  • Мнения: 129
Именно  Писана точно така сме гледани всички от това поколение, и аз съм съгласна че един път седмично е недостатъчно, ама защо да го отричме? това не не значи че сме лошо гледани и хигиената не е била на ниво просто това е бил общоприет навик и според мен не е навредил на никого за да бъдем толкова  критични сега.

# 22
  • Мнения: 46 516
bobi_iv, критична съм, защото малко са хората, които са се отърсили от тези "обичаи"! Личната хигиена се възпитава, успоредно с всички други навици, не трябва да чакаме децата сами де се усетят и да изпаднат в неудобна ситуация и ние сме тези, които не трябва да повтаряме грешките на родителите си. Същото е и с миенето на зъбите, поне аз го считах за напълно излишно до доста дърти години Mr. Green а сега София знае, че преди да я сложим да спи минава през банята и мие зъби, навик, важното е, че вече е придобит  Peace

# 23
  • на Север
  • Мнения: 503
Ние сме почти на 4 месеца и се къпем през 2-3 дни. Ръцете ги мием по- няколко пъти на ден, защото все някой я пипа по ръчичките, особено каката. Grinning
Очите също ги мием по няколко пъти, т.к. имаме запушено слъзно каналче и има гурелчета. А за дупето е ясно Wink

# 24
  • Мнения: 1 370
До 6-7 месеца го къпех през ден или два. Така ме посъветва доктора и аз така направих. А и мисля, че това е по правилно. Сега, когато, ходи, излизаме, пипа всичко и се научи да се забавлява в банята, къпането е всекидневно

# 25
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и ние се къпем всяка вечер. Хубаво затоплям стаята, правим си всички процедури и чак като заспи хубаво увит, проветрявам за да е свеж въздуха като спи.

# 26
  • Мнения: 313
Лора  вече е на 1г3м и  се къпем всеки вечер....то и аз на 34г се къпя всеки ден,та дори по 2пъти Crazy......и нищо ми няма Laughing.
Мисля, че така се създават навици. А, и детенце е щастливо и доволно в банята....страшна игра пада.






# 27
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И двамата до 40 ден ги къпех сутрин и вечер.После всеки ден. Laughing

# 28
  • Мнения: 8 505
Винаги съм я къпала всеки ден.

# 29
  • Мнения: 920
Ние пк от самото начало се къпем през вечер. Иначе мием ръце, дупе, лице и пишка.


Общи условия

Активация на акаунт