Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 122

  • 117 310
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 148
Амаретка,много красива синя феерия.Браво,много ми харесва.
Пепика,да ти е жив и здрав сина.Много сладка тортичка и слатки си му направила.
Някои питаше за доберман.Намерих всякакви други кучета ама не и доберман.Но все пак ето този сайт може да е от помощ
http://www.lovelytutorials.com/forum/forumdisplay.php?f=186
И тъй като грам не ви заинтригувах със ключовете си,ето ви две торти.На  рибарската ви качвам и две по-малки снимки защото по никакъв начин не успях да я снимам та да се вижда всичко.




И една кошница

# 316
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Диде страхотни са и двете -кошничката доста големичка ми се вижда -за колко парчета е-много нежни цветове си досарала чудна е -и рибарската е много интересна и раздвижена -тези камънаци или скали -как ги направи

# 317
  • Мнения: 148


Диде страхотни са и двете -кошничката доста големичка ми се вижда -за колко парчета е-много нежни цветове си досарала чудна е -и рибарската е много интересна и раздвижена -тези камънаци или скали -как ги направи
Бетинка,не е голяма мила,явно така съм я снимала-20 парчета е.Все още не мога да се оправям със дъстването,а и си карам със моите измислени модели цветя.Така ми се искаше да отида на семинара заради цветята ама не ми било писано.Явно трябва да ударя на молби към Валериика за частни уроци.
А на  рибарската скалите и камънаците са разбира се със най-лесният вариант бонбонки+оризон и мацане със четката.Двете торти ми ги поръчаха онзи ден във 21,00ч за днес и нямах никакво време да мисля други варианти .

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
цветята Явно трябва да ударя на молби към Валериика за частни уроци.
Shocked Shocked Shocked
Кое точно слънце те напече тебе, какви уроци за цветя ти влезнаха в главата не знам!  Laughing
И скалите наистина са ти впечатляващи!

# 319
  • Мнения: 148
Мила Валериике,МОЛЯ предай ми някои и друг урок  за това как се ДЪСТВАТ и ако може картинка на боичките със които се дъства. Praynig

# 320
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Я да си пльосна първата обувка, да ми се посмеете  Mr. Green. Пускам ги за стимулация на тея като мен дето им се иска , ама не им стиска да се захванат със захарното тесто, пробвайте дами-пък все и ние ще се научим . Знаещите и можещите помагат с ценни съвети , благодаря ви момичета Hug



# 321
  • Мнения: 555
От мен един прашасал дракон, човечето е Хикъп , че не си личи много много, ужасна шоколадова маса за покриване ,  чудно зеленото (то на снимките не си личи) са трохи от блата  Mr. Green ... имах поръчка от дечко и за езерце, но сили и време нямах тогава  Blush
и още
Дитсан, ей такова езерце като твоето трябваше да е Blush, и скалите и цветята, а и пеперудите са страхотни Peace
Относно уроците ... и аз се нареждам на опашката ... ако не друго поне за снимки от Цигов Чарк
Пепика, много сладурска тортичка
Нанди, може би обувката ако беше една идея по- далеч ... щеше да е по- добре (нямаше да личат ръбовете) аз друго нямам право и да коментирам  Blush

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 23:07 от Тedy

# 322
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Tedy, тоя Среднощен бяс е като истински, и опашката и всичко, страхотен е . Разгледах и другите снимки, и с Хълцук си се заиграла, тортата има толкова много детайли, много ми хареса, а и щерката е очарована.

За обувката си права, но пък дефектите само на снимката си личат Wink

# 323
  • Мнения: 275
Имам въпросче за еклерова торта - по принцип една торта си  правя по 3-4 дни бавно и с кеф на ден по лъжичка. Мога ли един ден да направя еклерите, на другия да ги напълня и да ги сложа в тортата след ден два. В хладилника ли се съхраняват готовите еклери и колко дни могат да си изчакат там. Че после като ги стегна с ринга пак една нощ в хладилник, още една нощ в хладилника на вече украсената торта и кажи речи преди консумацията ще си минат 4 дни. Смятам да ги пълня с баварски крем от готовите смеси
Благодаря предварително

# 324
  • Мнения: 368
Имам въпросче за еклерова торта - по принцип една торта си  правя по 3-4 дни бавно и с кеф на ден по лъжичка. Мога ли един ден да направя еклерите, на другия да ги напълня и да ги сложа в тортата след ден два. В хладилника ли се съхраняват готовите еклери и колко дни могат да си изчакат там. Че после като ги стегна с ринга пак една нощ в хладилник, още една нощ в хладилника на вече украсената торта и кажи речи преди консумацията ще си минат 4 дни. Смятам да ги пълня с баварски крем от готовите смеси
Благодаря предварително
Не смятам, че ще имаш проблем с готова смес. Само че еклерите се пълнят по-лесно, когато са топли.

# 325
  • Мнения: 275
Не знаех че по-лесно се пълнят топли, мерси много

# 326
  • Мнения: 3
ditsan удивителни творения...

# 327
  • Мнения: 3



Искам да си покажа скромния опит,а... smile3518

# 328
  • Мнения: 148
Ами показвай де Laughing

# 329
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Привет от мен. Като гледам пак 10 страници съм пропуснала  Shocked Много ми е трудно през седмицата да коментирам, та само минавам да гледам творенията ви и естествено да си задавам въпросите Simple Smile

Нанди, много интересен разрез на тортичката! А за обувката моят съвет е да се опиташ да залепиш горната част на бумбето направо върху цялата добна подложка и така няма да се вижда долния ръб. Токът също може малко да го пазагладиш и пооформиш. Simple Smile

Славчето, много сладка кукла барби, знаеш си за целулита Simple Smile А малката сладурка е страхотна! С розите също е хубавичка, но не ми харесва този шоколадов надпис! Панделката не се вижда побре, а явно си имала и проблем с плисетата долу. Ама то повечето от нас го имат  Mr. Green На тортата с Мечо Пух вече много добре си се справила с долния ръб Simple Smile Бръво. Само Прасчо ми се вижда доста понадебелял  Mr. Green

Патриани, много ми харесват всички торти. Тая с катерача е много готина и има движение в нея. Луничката с бебчето ми е любима. А жълтото цвете с какво го прави, само не ми казвай пак , че е с Варната, че ще се откажа от тортите! Simple Smile

Май ще се повторя, но на Ейнджъллов тортата е умопомрачителна. Успях да я направя и на вкус е същото толкова страхотна!

Пепика, страхотна торта и мъфинчета. А тази със копчетата, още повече ми хареса. Големи поздравления за първите опити, страхотни са!

Налика, малко са ми малки тези снимчици, но си личи, че тортите са страхотни! За извивката на чепика вече са ти казали , та няма да се повтарям Simple Smile

Дитсан, тортата с мидата е много хубва, само цветовете ми бледнеят малко, но подозирам, че е от снимката. Надписът си го докарала много хубав, направо ме изуми , че можеш да копираш почерци!  Wink Рибарската също много ми хареса, особено скалите Simple Smile А водата с какво я прави? И аз не намерих никъде точно добреман, обаче реших, че мъжът ми носи на майтап и направих едно от тези в линка , който ти пусна Simple Smile Simple Smile

Стаси, мерси за предложението за Голди микс! Simple Smile Крайно време е да го пробвам. Само в Алимко ли го продават или го има и другаде? Каква му е цената на една опакоовка?? Да си кажа и за размерите на тортите, което и за мен е много трудно, но като че ли с времето посвикнах. Откакто почнах да ги правя по-височки торти например около 11-12см, че понякота и повече, установих, че от торта с 25см диаметър, спокойно излизат 24 доволни парчета. Важното е обаче тортата да не е много рехава и сочна, защото тогава тънко пърче трудно се реже. Напооследък много често правя шоколадовата на Ирина Купенска и тъй като в повечето случаи е с ганаш или бубения крем, та става много стабилна и се реже перфектно. Медовика също се реже много лесно на тънки парчета. От 20см диаметър 15-16 парчета излизат без проблем Simple Smile

Цолова, много е хубава тортата с феичката, къщичката й е неверооятна. Зеленото ми е малко тъмно и странно, но като гледам и конденза е доста, та явно се подсилва цвета!

Бети 33, много е готина Маша и Мечока, ама малко ми е в далечина и не се виждат хубаво детайлите, а са мнго и има какво да се види  Grinning

Милейдиии, най-после, тъкмо си мислех, че и ти като Вал вече няма да ни пускаш прекрасните си торти. Отдавна ги гледам тези красиви творения и чакам с нетърпение да ги видя и тук! Аристокотката Мари е невероятно нежна и красива! Simple Smile Сватбената е най-нетрадиционната такава , която съм виждала, както и със страшно много символика! Тортата на Лорена е много нежна, само защо остави момиченцето без крака или може би са скрити под полата  Mr. Green

Амаретка, много нежна синя феерия, искаше ми се да видя цветето и от горе, много е нежно Simple Smile Каква боя си използвала за този хубав цвят ?

Мохини, почиствай нешестето с голяма четка, а за да не ти се получава долу така завършването използвай остър нож или скалпел. Добре ти се е получило знамето

Теди, това крилатото не го знам, ама щом децата го разпознават добре си се справила! Simple Smile

Такааа, май успях да ви изкоментирам! Simple Smile


Последна редакция: нд, 20 май 2012, 18:49 от ani_d

Общи условия

Активация на акаунт