Математически турнири - 16

  • 116 172
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Математически турнири - 15

Календарен план на състезанията по математика, информатика, информационни
технологии и лингвистика през учебната 2011/2012 година


Математика за всеки

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Ще помоля включването в темата да не става със " запис" или благодарности. Предварително ви благодаря.


Обобщени резултати от областния кръг на ЕК 2012

Списък на допуснатите до национален кръг на ЕК 2012

# 1
  • София
  • Мнения: 757
harry10, мисля, че грешиш. За австралийското кенгуру няма записване, може да се явиш в самия ден, стига да знаеш кога и къде (за София обикновено е във факултета по математика). И аз знам, че с АК (за съжаление) се занимава същия господин, за когото пише и kodbg.

Ами не знам, Obsolete, ние сме записани по начина, по който описах. Исках само да помогна с инфо. Затова знам и датата и мястото - 02.08 в катедрата по Математика и Информатика към СУ "Св. Климент Охридски".

# 2
  • Мнения: 1 083
Доколкото аз съм в течение на АК - може по мейла да се свържете с И.Кортезов (аз го направих вече), за да заявите участие предварително, но няма и никакъв проблем да се явите директно в уречения ден (02.08) на съответното място. Преди 2 години и аз бях изпаднала в чуденка дали не съм изтървала срока за записване, но се оказа че няма никакъв проблем.

# 3
  • Мнения: 939
Значи става и по двата начина  Peace

Досега винаги хлапето е ходило без записване - в зависимост дали сме в София, дали ѝ се ходи и т.н. А иначе за въпросния господин (Витанов) - преди време организаторите ми бяха дали неговото име и мейл и казаха, че забавянията в обявяването на резултатите и при раздаването на сертификатите са проблеми в неговия домейн. Както и да е, АК е мнооого далеч за такива като нас, които трудно успяват да планират дори и с едномесечен хоризонт Simple Smile

# 4
  • Мнения: 240
Мерси на всички за информацията! Съгласна съм че е доста далеч датата за АК, но ми направи впечатление че СМБ-Русе бяха сложили са край на записването 30 Април 12, затова реших да проверя за София и се оказа че не мога да намеря нищо:)

# 5
  • Мнения: 382
И в МГ Варна събираха по 5 лв за австралийското състезание през август още преди около два месеца. Но предполагам за да се ориентират за приблизителната бройка на участниците. След това внесеният депозит се връща при получаването на сертификатите (около ноември).

Днес разбрах, че  грамотите от Европейско кенгуру ще се получат другата седмица в училищата (не на явяване, а в които учат децата).

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 15:01 от svet65

# 6
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Днес се записахме на ПМЗ във Варна, да видим какво ще сътворим в неделя.  Grinning

# 7
  • Мнения: 240
Доколкото аз съм в течение на АК - може по мейла да се свържете с И.Кортезов (аз го направих вече), за да заявите участие предварително, но няма и никакъв проблем да се явите директно в уречения ден (02.08) на съответното място. Преди 2 години и аз бях изпаднала в чуденка дали не съм изтървала срока за записване, но се оказа че няма никакъв проблем.

Кортезов потвърди че е записал детето- началото е 9:30 сутринта, на 02 Август, във факултета по математика (ул. Акад. Г Бончев, не съм сигурна за номера на блока). Препоръчаха да отидем малко по-рано (ако не забравим до тогава:))

# 8
  • Мнения: 163
Кортезов потвърди че е записал детето- началото е 9:30 сутринта, на 02 Август, във факултета по математика (ул. Акад. Г Бончев, не съм сигурна за номера на блока). Препоръчаха да отидем малко по-рано (ако не забравим до тогава:))
Факултета по математика, където е състезанието, е в Лозенец, а не на ул. Акад. Г Бончев! Там е института по математика и информатика на БАН.

# 9
  • Мнения: 240
А, така. На мен ми се обадиха от училище (Кортезов помага за подготовката на някой от по горните класове) да потвърдят и те толкова са разбрали. Пак ще проверя, мерси

# 10
  • Мнения: 123
Доколкото аз съм в течение на АК - може по мейла да се свържете с И.Кортезов (аз го направих вече), за да заявите участие предварително, но няма и никакъв проблем да се явите директно в уречения ден (02.08) на съответното място. Преди 2 години и аз бях изпаднала в чуденка дали не съм изтървала срока за записване, но се оказа че няма никакъв проблем.

Кортезов потвърди че е записал детето- началото е 9:30 сутринта, на 02 Август, във факултета по математика (ул. Акад. Г Бончев, не съм сигурна за номера на блока). Препоръчаха да отидем малко по-рано (ако не забравим до тогава:))
може ли мейла на господин Кортезов

# 11
  • Русе
  • Мнения: 691
Най-вероятно записват децата за австралийското кенгуру, за да имат ориентир колко книжки с тестове да имат на разположение съответните организатори. Не е проблем да се явиш и незаписал се предварително.

# 12
  • Мнения: 623
Един тъп въпрос, могат ли малките да ползват речник?

# 13
  • Мнения: 240
Един тъп въпрос, могат ли малките да ползват речник?
Според регламента на 2011 могат.
http://math-bg.com/wp-content/uploads/2011/07/AMC-2011.pdf

Само че трябва да е прегледан първо от супервайзър (виж стр 7-ма, под Equipment, трета точка)

# 14
  • Мнения: 4 877
Един тъп въпрос, могат ли малките да ползват речник?
Според регламента на 2011 могат.
http://math-bg.com/wp-content/uploads/2011/07/AMC-2011.pdf

Само че трябва да е прегледан първо от супервайзър (виж стр 7-ма, под Equipment, трета точка)

Това само ще ви изяде от времето за решаване на задачи.

Общи условия

Активация на акаунт