Детски Градини Варна 2012 - Тема 2

  • 53 314
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 250
Taneto, аз пък последно време чувам само, кой, как бил приет в дадена градина. И още повече се ядосвам, защото заради липсата на места хората се чудят какво да направят. А от общината се правят, че няма такова животно и всичко е честно и легално.

Относно свободните, незаети места, силно се съмнявам, че реално ще ги обявят Rolling Eyes

# 661
  • Мнения: 338
Ради, и мен много ме е яд, че нищо не можем да направим, въпреки че на всички е ясно, че в момента продължават да приемат деца по всякакви нерегламентирани начини Twisted Evil. Просто не знам вече на какво да се надявам...
Сиско, и на мен много ми се иска местата за 2007 г. в Христо Ботев да са 158 и много от тях да останат за нашите деца, но си мисля, че е грешка и са само 78 или 80 newsm78.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 48
Дано поне този път не е поредната грешка и напразни надежди ..... не остана много време и ще се изясни ситуацията.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 79
Момичета, знаете ли дали се прие въпросният закон, задължаващ 4-годишните да ходят на детска градина???

# 664
  • Мнения: 129
Тои влиза мисля от 2016 година

# 665
  • Мнения: 122
На всеки му се иска да е с предимство, но няма как. То и на мен ми се иска дъщеря ми да е на градина, но дори и като родя пак няма да има предимство и ще чакаме задължителния прием на набор 2008 догодина септември за предучилищна.
Как така нямате предимство?На 15 септ. подавате нови док. като семейство с 3 деца (живот и здраве) и сте вътре.

# 666
  • Мнения: 250
На всеки му се иска да е с предимство, но няма как. То и на мен ми се иска дъщеря ми да е на градина, но дори и като родя пак няма да има предимство и ще чакаме задължителния прием на набор 2008 догодина септември за предучилищна.
Как така нямате предимство?На 15 септ. подавате нови док. като семейство с 3 деца (живот и здраве) и сте вътре.

Това, което намерих в правилника е следното:
"Трето и следващо дете на многодетни семейства и деца-близнаци; /удостоверява се с актове за раждане/;"
което нас ни изключва, защото дъщеря ми не е третото дете, а близнаците (живот и здраве)след 2-3 години ще си имат предимство за детските заведения

# 667
  • Мнения: 87
Здравейте, искам да попитам дали има мами с дечица в ОДЗ 15"Морска звездица"? Моето момиче беше в яслена , а сега ще бъде в първа група на градината, но са ни разпределили без да ни питат и да обявят, че правят разпределение на групите, ние сме разпределени в 1А, моля ако има някой от 1Б, който иска да се сменим, да ми пише. Много благодаря, предварително!

# 668
  • Варна
  • Мнения: 2 073


Това, което намерих в правилника е следното:
"Трето и следващо дете на многодетни семейства и деца-близнаци; /удостоверява се с актове за раждане/;"
което нас ни изключва, защото дъщеря ми не е третото дете, а близнаците (живот и здраве)след 2-3 години ще си имат предимство за детските заведения
Всяко дете в многодетно семейство се приема за трето или следващо такова. Независимо, че може да е първородно. Абсолютно съм сигурна, защото направих запитване в общината по този въпрос. А и голямото ми момче е пиет в ДГ с това предимство.

# 669
# 670
  • Мнения: 162
Председателят на образователната комисия Славчо Славов припомни, че тази година без забавачка остават около 500-600 варненчета. „С годините броят на неприетите деца на ясла и градина постепенно намалява. Надявам се в края на мандата този проблем вече да не стои на дневен ред“, сподели Славов.
Този цитат ме потресе направо как лъже и маже само как намалявали аз виждам друга тенденция да се увеличават броя на децата неприети и въобще нищо не се прави...
Реално никакви данни не са изнесени и аз мисля че това е умишлено!

# 671
# 672
  • Мнения: 857
Краят на кой мандат точно?! Направо ми се повръща от тях  Sick, повръща ми се от цялата сган и от глупостите им. Как не можаха за 10 години да проведат никаква системна и адекватна политика относно повишената раждаемост и миграция на млади хора  ooooh!, която да съобрази, че ще са необходими и социални постройки, освен лъскави молове и наблъскани кооперации....

# 673
  • Мнения: 2
Ще има второ класиране за варненските детски градини. Приемат заявления от понеделник
http://www.varnautre.bg/zhivotut/detsata/34885-vtoro_klasirane_z … nia_ot_ponedelnik

# 674
  • Мнения: 3 010
Ще има второ класиране за варненските детски градини. Приемат заявления от понеделник
http://www.varnautre.bg/zhivotut/detsata/34885-vtoro_klasirane_z … nia_ot_ponedelnik


Става въпрос за незаети места в по-малко желаните градини в селата и на края на града  ooooh!, а не за нови места.

Общи условия

Активация на акаунт