Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 052
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 91
Чистотата се изразява в това да минават вс ден с парцал. Др честене-например на шкафове и баня не съм видяла при двукратния ми престой там.има и стаи с по 3 легла,но не вярвам да настаняват родилки н тях.

Логично е да не почистат шкафовете докато има пациент или родилка. Няма да те карат да си вадиш багажа, за да го направят. Още повече ако си родила и нямаш сили. За банята не съм съгласна, че не се почиства. Аз два пъти съм лежала в болницата. Всяка сутрин и вечер се почисваше баната с препарат, а за боклука минаваха постоянно да го прибират. В Родилно отделение всички стаи са с по две легла. Стаите с 3 легла са за престой в болницата на бременни с проблеми или за болничен.

# 1 081
  • Мнения: 38
напълно подкрепям vigata. Аз също не съм доволна от престоя си там, но доста нагоре бях писала защо - да не се повтарям. Искам само да кажа, че наистина съжалявам, затова че избрах Нецов и тази болница - жалко, че преди да го избера чувах и четях само добри отзиви за него, нооо уви явно заеманото място го е променило. Да е живо и здраво детето ми, което вече 1,5 г. си е ок и няма никакви проблеми със стомаха, както си измиха тогава ръцете "неонатолозите" и прикриха некомпетентността си да захранят едно по-чувствително бебе. Така че бъдещи мами помислете добре дали си заслужават парите за тази болница, аз мисля, че не. А за секциото да не говорим, и аз го преживях по убедителното мнение на д-р Нецов, а дали е бил прав само той си знае.

# 1 082
  • Мнения: 219
Аз гледах как се почиства при освобождавяне на легло и подготовка за друг пациент-смяна на чаршафи и тва е... не разбирам защо се изпразнят празни шкафове и гардероби. В банята се почистваше единствено пода,което за мен не беше достатъчно. Имаше запушен канал и много мръсни рафтове.абе гнусно беше по моите представи за чистота...

# 1 083
  • Мнения: 116
Още едно мнение в подкрепа на казаното от Vigata и Rosi 76.  Peace
Лошото е, че и аз прочетох само добри мнения и откровени хвалебствия за Нецов, които подпомогнаха грешния ми избор.
Не мога да повярвам как и с кой акъл доброволно съм си поставила живота под сериозен риск, вслушвайки се в манипулативните доводи на някой, за когото личния комфорт и планиран график са над живота и здравето на толкова уязвими и чувствителни жени. Никога не искам да го виждам през живота си повече.

Подкрепям казаното за акушерките Цвети и Деси (малко хард на пръв поглед) и за д-р. Кръшкова, която, ако бях избрала за лекар, сигурно щях да имам естествено раждане, а и още едно дете след време.  Peace

# 1 084
  • София
  • Мнения: 3 800
Аз, от четене във форума, останах с общото впечатление, че повечето лекари предпочитат цезарово пред естествено, защото е планирано и по - бързо. Имаше и една тема за тормоза над родилките в Клюкарника и там такива ужасии се разказваха за естественото раждане, че и аз клоня повече към него. Крайното решение обаче ще го взема след 8ми месец според здравословния ми статус тогава.
Хах, Деси вярно е хард на пръв поглед, но иначе е страхотна.

# 1 085
  • София
  • Мнения: 133
За чистотата и аз подкрепям, определено има какво да се желае.
В моята стая, също имаше запушен канал и трябваше да чакам три дни да го отпушат (събота и неделя нямало как). Беше доста гнусно къпането  Confused
Друго, което ме разби беше, че нямаше тоалетна хартия. Една чистачка ми каза " ми то е края на месеца и ни е свършил лимита- шанс!" #Crazy За 1400 лв секцио+ още не знам колко от здравната каса, да намерят начин да отделят 2 лв за тоалетна хартия ....  Така че ако, ще раждате края на месеца да си вземете Simple Smile

От лекарите нямам оплаквания, благодарна съм за всичко.

# 1 086
  • Мнения: 91
Аз родих със Секцио в Софиямед - не по мое желание, а защото това беше единствената възможност да родя живо и здраво бебе, предвид факта, че ми изтекоха водите 24 дни преди термин, без никакви контракции и бебето не беше слезнало в родовия канал. Искам да кажа, обаче, че и да не ми се беше наложило Секциото по медецински причини щях да си го избера сама. Може да ме укорявате и плюете, Но хиляди пъти предпочитам да родя живо и здраво бебе, без травми и стрес от напъните и от НАТИСКАНЕ по корема, или извинете да си го нарека с правилните думи - от мятане на акушерката с цялата си тежест върху родилката и зверското натискане. Да не говоря, че в повечето случаи те режат отдолу и защо, защото пак не им се чака да напъваш пет часа. А за форцепса не искам и да си помислям. Този уред трябва да се забрани със закон да се използва в АГ отделенията. Да не припомням за случая в Тетевенската болница и изродката др. Байчева.
Това си е мое лично мнение. Никой не е длъжен да се съгласява с него!!!

# 1 087
  • София
  • Мнения: 133
Аз родих със Секцио в Софиямед - не по мое желание, а защото това беше единствената възможност да родя живо и здраво бебе, предвид факта, че ми изтекоха водите 24 дни преди термин, без никакви контракции и бебето не беше слезнало в родовия канал. Искам да кажа, обаче, че и да не ми се беше наложило Секциото по медецински причини щях да си го избера сама. Може да ме укорявате и плюете, Но хиляди пъти предпочитам да родя живо и здраво бебе, без травми и стрес от напъните и от НАТИСКАНЕ по корема, или извинете да си го нарека с правилните думи - от мятане на акушерката с цялата си тежест върху родилката и зверското натискане. Да не говоря, че в повечето случаи те режат отдолу и защо, защото пак не им се чака да напъваш пет часа. А за форцепса не искам и да си помислям. Този уред трябва да се забрани със закон да се използва в АГ отделенията. Да не припомням за случая в Тетевенската болница и изродката др. Байчева.
Това си е мое лично мнение. Никой не е длъжен да се съгласява с него!!!


Абсолютно, присъединявам се напълно  Peace

# 1 088
  • Мнения: 4
напълно подкрепям vigata. Аз също не съм доволна от престоя си там, но доста нагоре бях писала защо - да не се повтарям. Искам само да кажа, че наистина съжалявам, затова че избрах Нецов и тази болница - жалко, че преди да го избера чувах и четях само добри отзиви за него, нооо уви явно заеманото място го е променило. Да е живо и здраво детето ми, което вече 1,5 г. си е ок и няма никакви проблеми със стомаха, както си измиха тогава ръцете "неонатолозите" и прикриха некомпетентността си да захранят едно по-чувствително бебе. Така че бъдещи мами помислете добре дали си заслужават парите за тази болница, аз мисля, че не. А за секциото да не говорим, и аз го преживях по убедителното мнение на д-р Нецов, а дали е бил прав само той си знае.

Наистина, да е живо и здраво детенцето. За съжаление истината лъсва, когато има нужда от по-специални грижи за някое новородено. А срещу това застраховани няма.....
За убедителността на доктора - мила майче, за това има хипократова клетва и медицинска етика.....ние си знаем как те отстъпват пред графика и личния комфорт на лекаря в конкретния случай.....

За останалите, които коментират - до там ли го докарахме?  Да избираме между операция и скачане върху коремите и форцепси? Еми не мисля.......

# 1 089
  • Мнения: 4
Още едно мнение в подкрепа на казаното от Vigata и Rosi 76.  Peace
Лошото е, че и аз прочетох само добри мнения и откровени хвалебствия за Нецов, които подпомогнаха грешния ми избор.
Не мога да повярвам как и с кой акъл доброволно съм си поставила живота под сериозен риск, вслушвайки се в манипулативните доводи на някой, за когото личния комфорт и планиран график са над живота и здравето на толкова уязвими и чувствителни жени. Никога не искам да го виждам през живота си повече.

Подкрепям казаното за акушерките Цвети и Деси (малко хард на пръв поглед) и за д-р. Кръшкова, която, ако бях избрала за лекар, сигурно щях да имам естествено раждане, а и още едно дете след време.  Peace

С кой акъл - и аз това се чудя ЗА СЕБЕ си!!! С акъла на манипулираната и не добре информирана бременна - с този!

# 1 090
  • Мнения: 6
Здравейте! Направих си регистрация специално, за да дам своето мнение по темата. Родих в болницата през януари. Моят лекар беше д-р Кръшкова. Винаги ще съм благодарна на своя роднина (която работи в болницата) за това, че ми препоръча именно д-р Кръшкова. Насочих се към проследяване на бременността си там, защото работя на Цариградско шосе и локацията ми беше относително удобна. Родих естествено, за което ме насърчи и самата д-р Кръшкова. Никога не сме обсъждали друг вариант. Преносих бременността си, като на следващия ден след термина вече бях приета в АГ отделението за наблюдение. Следяха ми тоновете 3 пъти дневно, както и ми правеха регулярни прегледи. Не ми предизвикаха раждането (за което също ще съм много благодарна именно на д-р Кръшкова). Изтекоха ми водите, разбира се, през нощта. Simple Smile Беше в смяната на д-р Владова. Смея да твърдя, че тя е също толкова сърдечен и добър професионалист, колкото е и д-р Кръшкова. Цяла нощ ме наблюдава и чак на сутринта се обади на д-р Кръшкова, за да не я безпокоим излишно през нощта. Беше ми първо раждане и като такова нещата не се случваха бързо. Към 7ч. пристигна д-р Кръшкова, а след 4 часа вече бях родила. Изключително много ме насърчаваше, не ми позволи да падна духом нито за момент. Предварително бяхме обсъдили въпроса с епидуралната упойка, която аз изрично исках и точно когато настъпи моментът за нея, дойде специалист, за да ми я постави.
Относно условията в болницата- бях сама в стая, мисля, че беше чисто. Тоалетна хартия наистина нямаше. Това го бях предвидила и си носех. Относно акушерките- Деси и Цвети наистина са прекрасни! В смяната, когато започна раждането ми, обаче беше една дама, мисля, че я наричаха Поли, та тя не се трогна особено, когато я събудих, за да ѝ кажа, че са ми изтекли водите. Попита: "Имаш ли превръзка? Ами слагай я и лягай, не може да те боли кръстът, той няма общо." Simple Smile За неонатологията- всички бяха много отзивчиви, неонатолозите даваха малко разнопосочни съвети за даването на вода, но това май е наболял спор в момента. Но пък ме насърчаваха да кърмя и да не се отказвам в борбата за кърма. Иначе въпросната акушерка изписа моето бебе, имам си фотосесии с нея.
Относно останалите лекари в отделението- нямам наблюдения и не мога да ги коментирам.

# 1 091
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Искам да те попитам д-р Кръшкова ли ти проследяваше бременността?
В нашето семейство се обсъжда трето дете и много ми се иска тя да ми следи бременността и после да ме изроди.

# 1 092
  • Мнения: 6
Да, тя установи и следи бременността ми. Днес специалисти като нея са наистина рядко срещани.

# 1 093
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Супер!
И да , в България такива като нея се броят на пръсти!   bouquet

# 1 094
  • Мнения: 47
Наскоро и аз родих там - със секцио по медицински причини (малко спорни, но няма да ги коментирам). По време на престоя ми в болницата броят на родилите със секцио беше многократно по-голям от броя на естествените раждания. Там очевидно естественото раждане не се подкрепя, може би с изключение на Кръшкова (бях при друг лекар за съжаление).
Относно хигиената - има какво да се желае. Изненада ме липсата на тоалетна хартия, добре че си бях взела една ролка "за всеки случай".
От друга страна отношението на акушерките беше чудесно. Бебчето ми засука от първото слагане на гърда, благодарение на една неонатологична акушерка. Ако не се лъжа я наричаха Катя. Освен това тя ми показа и как правилно да си служа с помпата   bouquet .
Пожелавам на всички здрави бебчета!

Общи условия

Активация на акаунт