НОВО! Тероарно кафе ?

  • 26 889
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
пих от въпросното кафе, след което прерових Интернет да го издирвам - пресовано, на дози или дозети!.
На пакетчето пишеше нещо от сорта "Atelier del caffe terroir ".
Help  Hug

# 1
  • Мнения: 170
 newsm78

Аз го прочетох като тротоарно кафе Joy Joy Joy!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 190
Гугъл ми дава
тероа(р)кофи точка ком
и
ателие-дьо-кафе, пак точка ком.

Допускам, че доста фирми предлагат такива селекции.

# 3
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
И аз прочетох "тротоарно" и помислих, че става въпрос за кафе от машина.
Щото аз все тротоарно пия...

# 4
  • Мнения: 4 965
Terroir is committed to deliver superior single origin coffee, celebrating what is indigenous and specific to each farm region: the land, the climate, the farming technique, and the efforts of coffee growers. Historically, there has been little incentive, financially and otherwise for producers to cultivate superior quality, single origin coffees. Often the coffee industry falls to the lowest common denominator, mixing varied beans from many regions, and balancing good coffee with mediocre. Terroir doesn’t sell mixed blends of coffee, and often pays far above market price to insure the growers continue to produce top quality coffee.

С няколко думи - става дума за кафе, което не е микс, а е само 1 вид, който е характерен само за определен регион и има конкретно определени характеристики.
Съпоставено с виното - такова у нас е т.нар. мелнишко вино, което се произвежда само от сорта "широка мелнишка лоза" и вирее само в региона на гр. Мелник.
Такова кафе може да има произход от различни страни и/или региони, като е специфично за всяко конкретно място.
Спомни си къде е произведено това кафе, което ти е харесало, ако наистина искаш да намериш същото.

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря на включилите се, но както споменах в началото прерових интернет пространството  в търсене на конкретното име Atelier del caffe terroir...
Не знаех как да кръстя темата, затова използвах "тероарно" с чийто смисъл съм наясно  Wink
Продължавам да търся  Laughing

# 6
  • Мнения: 434
Виж аз какво намерих с Гугъл - "Fonte-Fresco-ltd"

http://www.facebook.com/pages/Fonte-Fresco-ltd/167032136682927?sk=info

Това е страница във фейсбук. Има адрес и сайт.

# 7
  • Мнения: 419
Всеки прочел различно Laughing. Аз прочетох театрално и тъкмо си представих малко клубче с хубаво кафе и влезнах да видя дали е клуб с кафе за хора с театрални интереси, дали нещо се играе докато си пиеш кафето или какво ще е това нещо Laughing.

# 8
  • Мнения: 5
Кафето наистина е хубаво, но е голяма тайна явно  Crazy....като кока-кола  Mr. Green
На телефона от фейсбук звънях онзи ден, но е изключен  Laughing
Някой от кухнята  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Демек - не е блендед, а е сингъл грейн, ако използваме уиски терминология.
Ми то такова има отдавна - само Арабика или само Робуста примерно.

# 10
  • Мнения: 9 481
Демек - не е блендед, а е сингъл грейн, ако използваме уиски терминология.
Ми то такова има отдавна - само Арабика или само Робуста примерно.

Еми да, ама сега някой се сетил да го напъха в капсули, да му сложи по-такова име и воала! Интереса е налице Laughing  Money

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Виж тук, тези са много добри: http://www.enco-vending.com/

# 12
  • Мнения: 419
Демек - не е блендед, а е сингъл грейн, ако използваме уиски терминология.
Ми то такова има отдавна - само Арабика или само Робуста примерно.

Еми да, ама сега някой се сетил да го напъха в капсули, да му сложи по-такова име и воала! Интереса е налице Laughing  Money

Това да не е едно кафе в дози, опаковани като доза течна сметана, най-общо казано?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 190
Ето ги, обаче сайтът им е under construction.
Но имат и фейсбук страница:

http://bg-bg.facebook.com/pages/Fonte-Fresco-ltd/167032136682927?sk=info
http://atelierdelcaffeterroir.com/

# 14
  • Мнения: 419
Така и така темата е за кафе, аз да попитам между това, това, пак "Кения" и и пак, можете ли да ми препоръчате кое да избера? "Кения" в "Мусала" ми харесва много, обаче дали е някое от тези или няма нищо общо?

Общи условия

Активация на акаунт