Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?

  • 50 237
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 096
Сега се сещам за един куриоз. Каня приятелка и детето й на рожден ден на моята дъщеричка. Приятелката ми казва - разбира се, ще ви уважим, само, че аз съм дежурна и мъжът ми ще дойде с детето на празника. И какво стана - ни вест, ни кост от тях. Не ми се обади в продължение на близо 2 месеца, но и аз, много ясно, не я потърсих междувременно. Засякохме се случайно, понеже живеем през 3 блока и тя веднага започна да се извинява, че мъжът й бил забравил за тържеството. Хайде, няма нужда, ние трева не пасем.  Laughing От тогава не съм ги канила.

# 61
  • Мнения: 4 841
Винаги се обаждам, но са ми се случвали какви ли не куриози - да няма телефон на поканата, или да се чудят защо се обаждам, след като ще отидем  Laughing

По въпроса за ходенето/неходенето - не се водя по моите предпочитания и желания, а по тези на детето.
Случвало се е да откажем покана, защото синът ми не иска да отиде. Аз може да намирам родителите за симпатични, а детето - за прекрасна компания на моето, но след като синът ми преценява, че не желае да отиде, аз съм длъжна да се съобразя с него.
Като беше по-малък (3-4 годишен), не е отказвал покани, но след това започна, и го намирам за съвсем нормално.
И така - обаждам се, оказвам любезно - не виждам драма в това.


# 62
  • Мнения: 3 181
Може да обсъждате всичко, което ви вълнува, относно празнуването на детския Рд , няма проблем, нищо че не е  първоначално зададено в темата....

# 63
  • Мнения: 2 216
Имаше гости, които не дойдоха, без предварително да са се извинили затова.
Хрумва ли ви, че някои родители ходят на работа, а бабаите са в провинцията?
Честно казано се изненадвам, че е чак такъв грандиозен проблем, че някой не успял да си доведе детето , без да предупреди! Всичко се случва, живи хора сме.
Каниш който искаш, а който иска/може идва.

# 64
  • София
  • Мнения: 23 096
Честно казано се изненадвам, че е чак такъв грандиозен проблем, че някой не успял да си доведе детето, без да предупреди!
Липса на възпитание е, не толкова проблем.  Tired

# 65
  • Мнения: 10 547
Аз пък се учудвам, че толкова много хора споделят тук, че не получават потвърждение за присъствието на гостите си.

Относно това дали проявявам неуважение към детето си, неводейки го нейде из града на РД в ранната вечер през работна седмица, мога да поспоря, но нека съм неуважителна Simple Smile, всеки познава децата си и знае/преценява лимита на възможностите им.

# 66
  • Мнения: 2 216
Ок - липса на възпитание е.
Но това вечно парадиране в този форум "Колко ние сме перфектни! Колко другите са зле!" не е ли също липса на възпитание?
..................
Преди 5г ме бяха поканили на сватба с имейл, в който пишеше да отговоря дали ще отидем, защото ако не отидем ние, да поканели други....
Не отговорихме и не отидохме.

# 67
  • Мнения: X
Преди известно време ходихме на рожден ден в градина/двор на къща/ и бяхме правостоящи.
Нямаше нито 1 стол,нито за деца,нито за родители.
2 часа маляхме на слънце и си тръгнахме.
Не е лошо канещите да мислят и за поканените. Wink

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 17:22 от Анонимен

# 68
  • Мнения: 24 467
Ок - липса на възпитание е.
Но това вечно парадиране в този форум "Колко ние сме перфектни! Колко другите са зле!" не е ли също липса на възпитание?
..................

Не, целта не е да се преброят перфектните, а да се сподели как би било по- удобно за организаторите.
Днес, точно, имахме нова покана за РД и лично говорих с майката, понеже се видяхме, казах й, че ще идем. Жената си знае така колко бройки, колко менюта да заяви. При нас бе важно това и за броя на аниматорките и тоалетите /преобличаха се с костюми/, т.к. принципно се препоръчва по 1 аниматор на осем деца, за да е по- качествено обслужването и т.н.
Т.е. добре е да се знае, което е далеч от перфекционизма. Чисто удобство си е.

# 69
  • Мнения: 2 216
Спор няма в това Judy.
Не е лошо канещите да мислят и за поканените. Wink

Peace

# 70
  • Мнения: 10 547
Уеднаквете си критериите, моля. Нали РД се прави за кеф на рожденика, а такива като мен, които не разкарват децата си на другия край на града за едно парти по никое време са невъзпитани?

# 71
  • Мнения: 15 379
Gianna, не съм перфекционист, но не съм и кретен - когато резервирам парти-клуб за РД на синчето ми, което е родено през август, а тогава знаем, че всички почиват обикновено, аз искам да знам предварително или поне от предният ден дали всички гости ще бъдат налични, за да съобразя менюта, кетъринг. Вярно е, всичко се случва, но е редно присъствието/липсата да бъдат потвърдени предварително. Още нещо - каня близки деца и родители и всеки счита за нужно още от пролетта да заяви присъствието си, което поне месец преди 01.08. да потвърди със сигурност Laughing. И тъй като летни дечица около мен бол, така процедират и родителите им - правим уговорките още от пролетта.

Когато аз съм поканена, заедно с детето си на РД, винаги предупреждавам предварително дали поемам поканата или я отхвърлям, поради ангажимент. И считам,че това е нормално и редно.

# 72
  • Мнения: 8 999
За потвърждените/отказ на покана подкрепям майката, която повдигна темата. Миналата година ми се случи странна случка - с моя приятелка случайно влизаме в кварталния МОЛ /и случайно сме с децата ни - общо 3/ и засичаме друга наша приятелка, която се мята като лунатичка и гледа опулено. Оказва се, че детето й, което  е малко по-голямо от нашите, има рожден ден и решило да си покани другарчета от класа на кино + пица. Казало - толкова съм поканила, майката съответно купува предварително толкова билета. Наместо толкова, идва само едно другарче. Рожденичката - срината. Майката - обезумяла. Като ни видя, все едно видя Спасителя в образ и плът. Натирихме ние нашите деца в киното, после ядоха каквото беше предвидено. Рожденичката беше хем объркана, хем щастлива, че все пак имаше гости на празника си. Докато траеше филма, се юрнахме по магазините и натъманихме и подаръци. Детето си получи полагаемото, ама със съвсем различни гости от очакваните.

# 73
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Аз най-харесвам покани, които изискват обаждане само ако детето няма да дойде.

# 74
  • Мнения: 2 216
Sourcherry, защо реши на мен да ми обясняваш каква си?
Кани приятелите на синчето си, ако искаш още на Коледа. Нали ти си решаваш, кое е нормално и редно

Общи условия

Активация на акаунт