Страхотна диета- режими на доц.д-р Донка Байкова- Тема№ 29

  • 120 884
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 849
В интервюто, за което си дала линк, пише за такъв поддържащ режим, не знам дали е едно и също със захранването.

# 16
  • Мнения: 99
Моя първи режим съвпада с първия тук. Обещах и моите режими от Байкова- ето това е при мен втория поред режим, с който ще продължа след като свърша първия Peace
 

Режим 2-Антицелулитен разтоварващ диетичен режим

1 ден8ч. билков чай с мед + плод(един вид за целия ден без банан)
10ч. айрян(100гр. кисело мляко+100гр. вода) или чай + плод
12ч. 1/2 час преди ядене билков чай+плод и основно:варен/печен картоф(ориз, леща) + плод(или зеленчук)
16ч. =10ч
19ч.=12ч.

2 ден
8ч. билков чай +плод
10ч. билков чай+плод
12ч. половин час преди обяда билков чай с плод(или зеленчук) и обяда е: 150гр. бяла риба (или някакво месо)+плод(или зеленчук)
16ч. =10ч
19ч.=12ч.

3 ден
8ч. билков чай с плод
10ч. билков чай с плод
12ч. половин час преди обяда билков чай с плод/зеленчук и основно ядене: 15гр. пилешко филе(риба или друго месо)+150 гр. зеленчукова гарнитура
16ч. =10ч.
19ч.=12ч.
Забележка: Добре е този 3 ден да е със същата храна като през 2-я ден(  т.е. или рибе или пилешко и за двата дни)

4 ден
разтоварващ ден: 8, 10, 12, 16, 19 ч. са пет приема на някое от петте изброени позиции:
1.само зеленчуци
2.само плодове
3.плодове и зеленчуци редувани по приеми(напр. 8ч. плод, после 10ч. зеленчук, 12ч. плод, 16ч. зеленчук 19ч. плод)
4. кисело мляко със зеленчук или плод
5. прясно мляко+чай или плод
при глад филийка "Бонус"+лютеница, маслини

5 ден
8ч. билков чай+плод
10ч. билков чай+плод
12ч. половин час преди обяда чай+зеленчук и обяда е: млечен продукт(сирене 50 гр., кашкавал 40гр. извара 200гр. кисело мляко 250гр. или 2 яйца варени или на омлет) + зеленчукова гарнитура
16ч.=10ч.
19ч.=12ч.

6 ден
8ч. билков чай+плод
10ч.билков чай+плод
12ч. половин час преди обяда билков чай+зеленчук и обяда е:млечен продукт(сирене 50 гр., кашкавал 40гр. извара 200гр. кисело мляко 250гр. или 2 яйца варени или на омлет) или месо/риба+ зеленчукова гарнитура
16ч.=10ч.
19ч.=12ч.
Забележка: Тук също е добре 5-я и 6-я ден да са еднакви по хранене, но не е задължително!

7 ден
разтоварващ ден: 8, 10, 12, 16, 19 ч. са пет приема на някое от петте изброени позиции:
1.само зеленчуци
2.само плодове
3.плодове и зеленчуци редувани по приеми(напр. 8ч. плод, после 10ч. зеленчук, 12ч. плод, 16ч. зеленчук 19ч. плод)
4. кисело мляко със зеленчук или плод
5. прясно мляко+чай или плод
при глад филийка "Бонус"+лютеница, маслини

дните от 8-я до 14-я повтарят поред горните 7 дни


Ето третия мой режим Peace
Третия режим е основан на нисък прием на калории.

Режим 3-Нискокалоричен режим с 800 kcal

1ден
8ч. предястие-чай с лимон и мед+плод
8.30ч. основно ястие-млечен продукт(един вид по избор)+ плода от предястието.
           млечен продукт по избор: сирене 40гр.( 260ккал/100гр), кашкавал 30гр.(360ккал/100гр), мляко-кисело или прясно 200гр.(60ккал/100гр.), извара 200гр.(60 ккал/100гр)
10ч. чай+плод
12ч. чяй+зеленчук
12.30ч. основно ястие-белтъчна храна(еден вид по избор)+зеленчука от предястието(ака е салата, то в нея един от зеленчуците да е в голямо количество, а останалите да са като овкусители)
           месо по избор: пилешко месо 150гр.(120ккал/100гр), телешко месо 150гр.(120ккал/100гр), риб-нетлъста 150гр(120ккал/100гр), бяла риба 150 гр.(90ккал/100гр.), 2 бр.  яйца( 1бр. 90кккал)-на облет, варени или пържени с мин. количество мазнина в тефлон, сирене 40гр.( 260ккал/100гр), кашкавал 30гр.(360ккал/100гр), мляко-кисело или прясно 200гр.(60ккал/100гр.), извара 200гр.(60 ккал/100гр)
16ч. чай+плод
19ч. Постно зеленчуково ястие от зеленчуци с високо водно съдържание във вид на супа, манджа, задушени или печени:
зелен грах   54ккал/100гр, зелен фасул 38ккал/100гр, моркови 35ккал/100гр, зеле 25ккал/100гр, чушки 30ккал/100гр, домати 20ккал/100гр, краставици 18ккал/100гр., тиквички 18ккал/100гр. зелени листни зеленчуци 17ккал/100гр. Може сурова салата от един вид от изброените зеленчуци
Забележка: може въглехидрати-картофи или ориз. Просто се избира първия ден какъв да е и втория е същия като първия(т.е. белтък или въглехидрат)

2ден=на 1 ден(трябва да се еднакви, монотонни...това е важно)

3ден-разтоварващ
т.е. едно от следните позиции:
1. 1,5кг плод( един вид за деня)
2. 1,5кг.зеленчуци
3. 1,5кг плодове и зеленчуци с редуване на приемте
4. кисело мляко със зеленчук/плод
5.  прясно мляко с чай и плод

4ден=5ден=6ден
избира се белтъчна или въглехидратна храна и триде дни се храните еднакво. Ако 1-я и 2-я ден са били въглехидратни сега ще направите белтъчни и обратното. Храните са изброени в първия ден

7ден-разтоварващ и е същия като 3-я ден
В разтоварващия ден се разрешава при глад филийка "Бонус" иил пълнозърнест сухар+зеленчук, или лютеница, иил 3 бр. маслини

# 17
  • Мнения: 205
Много е трудно с това хранене под час, особено аз както съм ангажирана с детето. Как да ям през час. Вече 21 дни съм на първия, отключващ режим и се чудя какъв да подхвана друг, че взех да зациклям и май се спирам на антицелулитния/ Жанета благодаря много/. Ама тоя чай не мога ли да го пропускам, не стига че не обичам ами и в тая жега съвсем не мога да ги пия.
 А кафе не мога ли да пия в антицелулитния newsm78
Искам да сваля още 5 кг, но те винаги са ми препъни камък

# 18
  • София
  • Мнения: 16 138
Жанета, благодаря за новата тема.
Записвам се, че кг. растат усилено. Пробвах първия режим за 5 дни и дрехите ми се поотпуснаха. Но го спрях по технически причини - скъпия се сърди, че като наготви и сам си яде манджите по 2 -3 дни. И така съм си ме харесвал, как да му обясня, че кг. ми тежат вече?
Но пак ще се пробвам, диетите са хубави.
kak@r@la, чаят е много полезен точно в жегите. Пий го хладък, вместо вода.

# 19
  • Мнения: 205
Аиша, аз точно заради скъпия качих кг. Обаче той спортува и въпреки, че има излишни кг си е във форма. А аз бях станала като лелка покрай него. Но лека по лека и той се увлеча по мене и мойте храни- спряхме да купуваме хляб вкъщи, бира, вино. Сега съм му направила едни десерти и като зачисти и тях започва моя начин на хранене.  Та поне вечер да хапваме само салатки

# 20
  • Мнения: 99
Добро утро!
kak@r@la ами аз да си призная в 8ч. не ми е възможно да хапвам и за това докато се оправя то става 9ч....така че минавам с хапване в 9ч. и после чак в 12ч. Днес съм трети ден на първия режим и да си призная не съм пила чай. Но не е задължително топъл чай. Байкова казва, че може и от студените чайове в бутилка. Но може да си направиш вкъщи и да си го сложиш студен в хладилника. Аз мисля студен чай да взема да пийвам. Иначе без кафе сутрин и следобяд не мога и си го пия. Казваш, че си зациклила. Ами 21 дни на първия режим са много. Организма ти е запомнил начина на хранене и вече е спрял да сваля. За това режимите на Байкова се сменят на всеки 14 дни.
Aisha ми то и моя иска да хапвам с него но той може да яде до пръсване но е слаб- и то много. Снощи се е прибрал 20.30ч.....аз бях вечеряла доста по-рано. Ами как ще отслабна ако стоя и го чакам да вечерям в 21ч. ooooh!


П.П. Понеже никой не е писал след мен и затова ще си допълвам поста Mr. Green
Забелязвам, че при мен сутрешното теглене не е точно. Най-лека ме показва кантара на обяд. За това ще взимам за точно обедното теглене. А сутрин е по-добре да не се тегля. И така на обяд показа разлика -1.5кг.
Днес съм на мляко и нектарини, на обяд мислех таратор но без чесъна но нямах време и за това айрян и нектарини, взех си и студен чай. Ми в тази жега ми се пие нещо студено и освежаващо.
Къде сте всички, че не пишете? Да не сте вече по плажа или на басейн някъде? Thinking

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 14:40 от janeta*

# 21
  • Мнения: 298
И аз започнах диетата, но при мен свалянето върви по-бавно. За 3 седмици - 5 кг. Чета че някой свалят същите кг. за една седмица Rolling Eyes Не знам как го постигат. Включвате ли спорт?  Иначе се чуствам добре и това темпо ми е ОК, но все пак явно нещо не  правя както трябва.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Здравейте, и аз имам нужда сваля още някое килограмче (7-8). Пробвала съм какво ли не  #Crazy
От утре ще пробвам и този режим  Hug

# 23
  • Мнения: 2
Диетите на Байкова са лесни за прилагане и наистина дават резултат. Най-тежко е след третата седмица, когато се задържа малко теглото. Затова трябва и малко фитнес. Дерзайте!

# 24
  • Мнения: 33
Аз съм много нещастна....минах първите 2 седмици на отключващия режим и сега съм 4-ти ден на втория етап. Не знам нормално ли е да не усещам все още никаква промяна? Започнах да се притеснявам. Мисля че направих една много основна грешка. Във въглехидратните дни си правих спагети с домати, а сега забелязвам, че те са забранени. Може би това е оказало влияние. Дано скоро има ефект, защото вече започвам да се побърквам Sad

# 25
  • Мнения: 637
Жанета, никакъв студен чай!   Naughty Пълен е с консерванти и подсладители! #2gunfire
Ако искаш, купи си плодов на пакетчита - на биопрограма са по 1,50лв. Сложи му мед - и в хладилника. Щом ще слабееш, трябва да внимаваш. Общо взето от магазина за себе си можеш да купиш само вода, останалото са нещата, които приготвяш сама, но в пакетче - нищо!

# 26
  • Мнения: 99
PetyaP 5кг. са си супер резултат Peace
мама красимирка успех, и аз имам толкова за преборване.
vilinki как прецени, че няма промяна? Тегли ли се след края на първия режим? За спгетите- наистина не са позволени. Но не се ядосвай. Продължавай натам. Ох, и аз за това си пша тук при вас защото така чувствам че не съм сама.
judie и аз мисля също като теб за консервирания студен чай. Днес ме беше налегнала много жегата и нямах друго под ръка. За другата работна седмица мисля да правя чай вкъщи, сложен в хладилника и сутринта към работа със студената бутилка Crazy


# 27
  • Мнения: 99
Здравейте!
Май ще си пиша предимно сама....но нищо.
Днес съм 4-ти ден- варива и хапвам бобена супа и салата от домати.
Кантара днес показа още надолу. За три напълно режимни дни без нарушения и -2.4кг. Party Направо не мога да повярвам. Дано дауспея да си постигна целта.
Няма ли с кой да си пиша тук?

# 28
  • Мнения: 637
Утре за мен ще е разтоварващ ден по схемата на Лидия Ковачева и от понеделник съм с вас! Peace

# 29
  • Мнения: 637
Искам да попитам мацките, които пият противозачатъчни, как им върви режима? Притеснявам се малко, защото аз качих от Марвелон. Спрях и веднага свалих 4кг, но има още 3. Сега трябва да пия Линдинет. Просто, ако има такива, които пият хапчета антибебе, моля да споделят личните си наблюдения с режима. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт