ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 27

  • 43 771
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 713
В Австралия нямат развита оптикна система и затова е скъп добрият нет, а не заради желание да се ограничи достъпа до информация. То и тук е така, в някое затънтено село нета е слаб.
И тук нямат развита оптична система. Но това не значи, че не могат да се вдигат прилични скорости (14-15 Mbps) и не е скъпо (700 долара на година). тази цена включва и телефонна услуга и данъци.
Ние сме на 5 Мbps и ни устройва. Но да, спрямо България е слаб интернет. И няма нищо общо с ограничаване на информацията, а по-скоро времето на получаването и.

Ален мак, не обръщай внимание на такива хора, колкото и да са интелигентни. Simple Smile
Знам, че е лесно да се каже, но с времето се научава човек.

# 61
  • Мнения: 338
здравейте! извинете, ако вече сте го обсъдили, но как по-точно стои въпросът с прием в детска градина и училище, ако откажа ваксини на детето си?

# 62
  • София
  • Мнения: 679
Прием в детска градина с лиценз е невъзможен, заложиха изискване за поставени всички имунзации за възрастта в съответната наредба. За прием в училище засега не се чува да правят спънки, нямат и норамтивно основание.

# 63
  • Мнения: 22 524
здравейте! извинете, ако вече сте го обсъдили, но как по-точно стои въпросът с прием в детска градина и училище, ако откажа ваксини на детето си?

В ясла и детска градина не можеш да го запишеш (държавна такава и частна с лиценз), за училище все още не са правили промени.

# 64
  • Мнения: 411
Мирама, за твоето момиченце намерили ли къде да бъде предучилищна?

# 65
  • Мнения: 22 524
Мирама, за твоето момиченце намерили ли къде да бъде предучилищна?

При тази пълна неразбория....стигнах и до РИО и от там дадения отговор ме удовлетворява за сега. )

# 66
  • Мнения: 411
А, би ли споделила какво ти отговориха?

# 67
  • Мнения: 22 524
А, би ли споделила какво ти отговориха?

Ами то е доста дълго, но в темата за предучилищна набор 2007г. съм пуснала и 3те отговора от инспекторката.

# 68
  • Мнения: 2 176
Намерихме адвокат за продължаване на делото срещу зад. имунизации в Европейският съд по правата на човека... Проблемът е... финансов... Хонорарът за подготовка на жалбата е 800 евро, сума непосилна за няколко човека... За начало се разбрахме за 300 евро, другите когато ги съберем... Мнозина от вас помнят, че имаше открита сметка, още когато делото започна в България... Тази сметка ще използваме и сега и в нея в момента има малко повече от 300 лв.... Който има желание и възможност да помогне, дори и със съвсем дребни суми, моля да ми пише на лични да му дам сметката, няма да я пиша в темата.

Само да добавя, че въпросното дело в ЕСПЧ ще бъде както срещу решението на ВАС по делото на Темида за Наредба 15 (което е абсолютно неоснователно и пренебрегва маса международни закони), така и други, свързани с дискриминация на деца.

Мисля, че е важно да съберем средствата, защото единствения ни шанс да се преборим със задължителните ваксини, е Европейски съд.  Peace За съжаление сроковете изобщо не са толкова кратки, колкото би ни се искало, но ако искаме за в бъдеще да не се спасява всеки поединично, това е шансът ни.
 


# 69
  • Мнения: 4 753
По предпоследни данни сумата вече е 480 лв.  В сряда имаме уговорка с адвоката, ако успеем да съберем 300Е до тогава... И да не успеем до сряда, няколко дни едва ли са проблем...  Hug  То ще чакаме за решение 5 години, та какво са седмица-две...  Crazy   Само да напомня, че предварителната уговорка е да съберем 300Е за да се заеме адвоката да пише жалбата, а за цялата сума от 800Е не ни пришпорват...   Peace

# 70
  • Мнения: 258
Благодаря за темата на всички, които се включват с информация!   bouquet

Моля някой, който знае как стоят нещата в САЩ с ваксините да сподели.
 Имат ваксини задължителни за Хеп. А и Варицела. Ако едно дете е преболедувало Варицела, дали /нелогично/ задължават родителите да го ваксинират с ваксина п/в Варицела. Същия въпрос имам и за Хеп. А. Дали преболедуването освобождава от ваксиниране?
Mislq, НЯМА задължителни ваксини в САЩ. Има препоръчителни. Ето, линк за имунизационният закон за всеки щат. От картата също лресно се вижда по какви причини може да откажите ваксините. http://www.nvic.org/vaccine-laws/state-vaccine-requirements.aspx


За тези, които тепърва ще идват със Зелени карти в САЩ и искат да откажат ваксините - формуляр Form I-601 най-отдолу Exceptions & Waver: http://www.immihelp.com/greencard/vaccination-requirements.html

пп Сигурно има и много имоти на офшорни фирми... иди разбери на кой са. Марица, нищо не съм гледала. Дай ми нещо конкретно... звучи абсурдно, но всички знаем къде е Абсурдистан на картата.
Цитат
Защо да е майтап, Camino? Когато си смениш националността трябва да си продадеш имота/имотите. чужденците нямат право да притежават земя. Не си ли гледала предавания, където такива изгорели чужди граждани се чудеха как да се оттърват от каквото и там да са купили?

# 71
  • USA
  • Мнения: 5
Интересно ми е коя религия не приема ваксинирането?
За съжаление в щата, в който живея няма отказ поради философски причини,а само медицински и религиозни.

# 72
  • Мнения: 258
Интересно ми е коя религия не приема ваксинирането?
За съжаление в щата, в който живея няма отказ поради философски причини,а само медицински и религиозни.
Най-известни са Свидетелите на Йехова, но в Библията има достатъчно много цитати, които са в полза на неваксинирането. Зависи в кой щат сте.
* В много малко на брой - 1 или 2 са тези , които имат изисквания да имате членство в точно определени църкви за да се освободите от ваксините.
* В повечето щати не питат каква ви е религията, само се подписвате.
* В други питат, в какво всъщност вярвате.

Прочете закона за вашия щат.

Последна редакция: ср, 25 юли 2012, 09:39 от Camino

# 73
  • Мнения: 4 753
пп Сигурно има и много имоти на офшорни фирми... иди разбери на кой са. Марица, нищо не съм гледала. Дай ми нещо конкретно... звучи абсурдно, но всички знаем къде е Абсурдистан на картата.
Цитат
Защо да е майтап, Camino? Когато си смениш националността трябва да си продадеш имота/имотите. чужденците нямат право да притежават земя. Не си ли гледала предавания, където такива изгорели чужди граждани се чудеха как да се оттърват от каквото и там да са купили?

Такова предаване и аз не съм гледала, но в предаването "Такъв е животът" улавях няколко серии с чужденци, които си купуват жилища у нас - предимно германски граждани... В морските ни курорти масово се строят и продават апартаменти, не вярвам да ги купуват българи...

# 74
  • Мнения: 4 753
Актуализация на събраните суми по сметката - 812 лв.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт