Кафене на езиколюбителите

  • 21 096
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Леле, РЕЧНИК ПРАВОПИСЕН съм пропуснала!  ooooh!
Диамантче, жива и здрава да си, че ме подсети! Добавям го в списъка   bouquet

# 136
  • Мнения: 3 736
Ще умра! Ще. Умра!  smile3532

Надявам се, че няма да възразите ако се титуловам НОСЯТ МЕ МАМО, ВЛАЧАТ МЕ, бидейки чугунена по природа, мерси.  bowuu

# 137
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 900
Идвам само са да си самовръча титлата ЛУКОВА ГЛАВА (любовно увлечен, крайно омаян, вече адски глупав лингвист, ах, въй, алеле!)  Embarassed

# 138
  • София
  • Мнения: 5 658
Такаааааа. Виждам, че докато съм копала КАРТОФИ, съм стигнала до по-дълбоки археологически почвени слоеве и съм попаднала на архиидеята за абревиатурите.
Моля за вашето внимание към:

ВУРСТ -  Всеочистващо Устройство за Разни 'Скременти и Течности.

ВЮРСТХЕН - Всеочистващо Устройство за Разни 'Скременти и Течности за Хигиенни и Ентомологически Нужди"

ИЗРОДС - Извънредно Звено за Работа с Обнаглели Денонощни Случващи  

УДЛО - устройство, довеждащо любопитните до оргазъм - The Wean Machine – преса за пюрета

Сибурдизъм - Симулация на Бурна Дейност с Нулев Резултат, а.к.а. Кипи Безсмислен Труд

# 139
  • Мнения: 3 736
Идвам само са да си самовръча титлата ЛУКОВА ГЛАВА (любовно увлечен, крайно омаян, вече адски глупав лингвист, ах, въй, алеле!)  Embarassed

Може ли и аз?  Blush Вече съвсем У ЗАРЗАВАТИ (удивително зрелищно аморе, развиващо се за адски кратко време и абсолютно трудно за изкореняване)

# 140
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 900
Може, ако ме пуснеш У ЗАРЗАВАТИ и мен.  Heart Eyes

# 141
  • Мнения: 3 736
Ма разбира се.  Heart Eyes

Разнасяме заразата навсякъде.  hahaha

# 142
  • Мнения: 3 784
Розе, Диамантче, Атти, много хубави картофи сте ни насипали, мерсаж на всички! Маркирам ги тук, за да не ви загубя по страниците.

КАРТОФИ

Ако има други по-късно, да ся обозначават.  hahaha Аз отсега си казвам, че няма да копая скоро... Embarassed


# 143
  • Мнения: 3 784
Засрамих се и си прекопах петъчния лот. Слаба реколта, слаба:

ФРГ НЕДОКЛАТЕНИ - форумска работна група на недоволни от грантовите схеми ключови изследователски научни екипи

БЕЗ ФУСТА И ГАЩИ -  Българското езиковедско формирование към ФУСТА И ГАЩИ

Не е абревиатура, но научният принос на Анджи не може да се прескочи.

Къде ни е Анджи, btw? Някой с оперативни ЛС-та ще ли може да и прати чашка кафе, че да се присъедини?

# 144
  • София
  • Мнения: 5 658
Аз, да си призная без бой, не съм влизала на лекциите по ППМ  Embarassed Много ли съм пропуснала и ще ми стигнат ли само конспектираните КАРТОФИ, които ще предоставите милостиво тук?

То и петъчната съм пропуснала, ама там хорариумът е малък, все ще се навакса.

# 145
  • София
  • Мнения: 6 219
ППМ има много дълга история... добре е да се запознаеш с основните термини и похвати при наказанията в него.

Урок първи:

Термин нежелателно поведение - това е поведение, разпространено като епидемия сред малките хомо сапиенси от двата пола (но и при по - възрастните единици на обществото), което родителските тела не одобряват и често наказват с ядене на супа от коприва. Най - често се проявява в четене на народни приказки с ясно изразени положителни и отрицателни герои, в които отрицателният герой бива наказан. Количествата погълната супа от коприва се определят от броя на прегрешенията.
Разбира се за въвеждането на термина можем да благодарим на отвъдокеанските колеги на нашите лингвисти.

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 20:54 от Vanya_I

# 146
  • Мнения: 3 784
Атти, ППМ е течение/изкуство/философия, която не подлежи на конспектиране и абревиатуиране. То е ефимерно и безвременно като слънчев лъч, който се плъзга по лотосов цвят в езерце пред будистки храм. То се попива през порите, докато наблюдаваш как расте камъкът или пиеш чай от празна чаша.  Mr. Green

Човешкому казано  hahaha, там абревиатурите са много малко и възникнаха случайно и спонтанно, на ограничен брой страници. Основното са цялостните концепции, развивани през всички страници и дискусиите, които не подлежат на предаване.  hahaha Лоана е набелязала някои от тях. Та не знам курс с какъв интензитет да препоръчам.

П.П. А, ето, Ването е отпочнала.
П.П.П. Поради особености на конюнктурата/ архитектурната среда, в която е вписано нашето кафене и поради дълбоката изначална обвързаност на ППМ с презморските традиции, избързвам предварително да апелирам за съзнателно въздържане дори от най-бледо и невинно позоваване на отвъдокеанските екипи. Наясно съм, че е трудно, но мисля, че ще е превантивно ползотворно.

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 20:55 от Nickkie

# 147
  • София
  • Мнения: 6 219
Оххх, обяснението за пространствено - времевия континуум на ППМ-ейството ми докара спазми от смях...

# 148
  • София
  • Мнения: 5 658
Мдаааа  Thinking Виждам, че сюрреалистичната парадигма на пепемейството не подлежи на конспектиране и няма да мина с ксерокопирани лекции, ами по-добре да сядам да се готвя (да не се чете "готвя" - като готвене на супа от коприва) сериозно, че да успея да се явя поне на септемврийските дати. Явно камъкът иначе няма да порасне. Благодаря   bouquet

# 149
  • София
  • Мнения: 6 219
Атти, не се притеснявай, септември ще бъде май (ех, как обичам тази фраза) и ще вземеш изпита с отличие. Не е само зубрене, трябва да носиш духа на ППМейството в себе си! (или иначе казано всичкото дъски в главата да са разковани)

Общи условия

Активация на акаунт