Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 398
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 81
Момичета, моля Ви, препоръчайте ми добър детски гастроентеролог! Няма значение от кой град е - ще пътуваме, направо съм се отчаяла!

# 241
  • София,
  • Мнения: 4 267
Благодаря  Меричери! А може ли поне да я опишеш, млада ли е, стара ли е, казваш че ти е направила добро впечатление. Аз се чудя сега какво да правя, дали да се запишем при нея или да я прехвърля при Димитрова, нали и тя води диспансер на деца с астмата там newsm78 Чудя се защото тя все пак ни познава и също ни е следила и в отделението като сме били и отделно като сме ходили на прегледи се е случвало да попаднем на нея, а тази ми е неизвестна, отколко време работи там, може и да я познавам, но сега не се сещам.
Тини Пулмологията е към вътрешно отделение, там има пулмолози, но са само за възрастни, децата се препращат и преглеждат в педиатрията! Обади се там и питай за др. Алексиева дали наистина е пулмолог или само педиатър?

# 242
  • Мнения: 5 531
<eiffel tower> средна на ръст русолява с очила, постригана на черта. Ако не бъркам името разбира се, че аз съм станала голям заплес в последно време. Тя преглежда няколко пъти Михаил , винаги беше мила, съобразяваше се с моментният му кеф, в каква полза иска да бъде прегледан и той я приемаше доста добре.

# 243
  • Мнения: 122
Моля някой запознат да сподели мнение относно ефикасността на тези два препарата!Кой от двата е по -ефективен? Питам защото на сина ми,който е с бронхиална астма с алергичен компонент,лекуващата пулмоложка препоръчва да заменим сингулера с ефира.От няколко дни сингулера с доплаща вече 32 лв и мотивите на нашата лекарка са да не плащаме такива пари и да сменим лекарствата -появила се е и Ефира на гранули,която изцяло се поемала от здравната каса.Моите притеснения са свързани с това че преди два месеца някъде Сингулера изчезна от пазара и тогава го заменихме с Ефира 4мг на таблетки,тогава сина ми получи една особена свиреща кашлица,която изчезна след като отново подновихме Сингулер.Обяснението на пулмоложката затова е ,че заради някакво вещество в таблетката се е получило така и тъй като Ефирата също вече е на гранули не би трябвало да има проблем сега-но на мен не ми се иска да "пробвам"-сина ми е на три години и не искам да е опитно зайче...И така-кой от двата препарата е по-ефективен?

# 244
  • Варна
  • Мнения: 395
Според нашата пулмоложка е без значение,а според друга лекарака при ,която я водя е важно да НЕ  сменяме Сингулара,не знам истината къде е ,явнозависи и от детето.Аз за себе си няма да го сменям,имам от лятото 3 опаковки,вече ги почнхме,а другите за жалост ще си ги плащаме явно,но..........
Ние днес вече бяхме без спазъм,само сополите ни са доста,даже вече и навън излизат-бистри,че и киха,дано до понеделник не се случи нещо и да успеем този път със сливицата

# 245
  • Мнения: 2 382
Ние бяхме на алерголог и оставаме на сингулар. Естествено, лекарката ни попита дали няма да е проблем цената Peace. Това е оригиналната форма на лекарството. Възможно е да има и много добри генерици на други фирми, но не ми се рискува. Точно малката се е стабилизирала.

Искам и да ви споделя нещо. За втори път ми се случва. Малката от 3 дена е с хрема и ужасяваща кашлица. Вчера не спря да кашля за минута в продължение на 3 часа. Всеки ден водя да я слушат и няма спазъм. Абсолютно чисти гърди. Още преди два дена смятах да започна инхалациите и само излишно щях да натъпча детето с лекарства.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 754
Привет момичета от сланчев Сандански  Hug
След всичко което ни мина за няколко месеца операцията после гипса и тук таме баткото с някоя и друга температура а и Жожи и той си мислех че няма да го доживея този ден  Joy
Сега се отдавам на пьлен релакс 2седмици ще има и едно бьрзо близко моренце за няколко дни....ох така го чакам  Peace
Надявам се тази зима да я изкараме още по добре от миналата и дано удьржим фронта без Сингулара а само с хомеопатията.
Хубав сльнчев уикенд на всички.
На двете леко болни и кашлящи момиченца много стиснати палци от мен за по бьрзо оправяне.
Mucata успех мила дано мине и ващо по бьрзо  Hug

# 247
  • Варна
  • Мнения: 395
Благодаря,приятна заслужена почивка.
Много здраве на дечицата.
При нас кашлицата и в последствие спазъма си бяха 100% от сополи и секрети-лекарско мнение,не само мое,сега понамаля кашлицата ,е секретите не,но ги борим.В общи линии е доста по-добре,но снощи като я  е извел баща и навън в парка и след като покарала тротинетка и явно и от влажния студен въздух се разкашляла здраво за доста време,явно пак е направила спазъм за кратко та сме на Вентолин и днес за последно

# 248
  • София
  • Мнения: 1 178
Шайн, и на нас ни се е случвало така да кашля като задвен и то цял ден. Обикновено после (след ден два) кашлицата води до спазъм.
Ние също сме със сополи и то много, сега го наблюдаваме да видим.

Защо пак са вдигнали Сингулера (миналият месец беше 22 лв.по каса)?

# 249
  • Мнения: 632
Моля, момичетата от Пловдив, препоръчайте ми добър педиатър-пулмолог.
Благодаря предварително

# 250
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Гледам, че вече има и грипави покрай нас, ние включихме от тази седмица и Осцилококцинум.Утре ще правим Манту Tired Няма накъде, отлагах докато мога, но вече няма опция да го избягвам. Бях ви писала преди година за йоркширите и влиянието им върху астмата-е, ние вече имаме девойка йорки.Ще следим сега как по чудо ще изчезнат разболяванията Grinning  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 251
  • Мнения: 47 981
<eiffel tower> и ние бяхме на диспансер при Петрова и сега ще сменяме и си търсим
Аз съм с много добри впечатления от всичките педиатри- и Лисички, и Димитрова, и Попова... Алексиева и аз не се сещам коя е, но ще помоля мъжът ми да събере мнения, макар че щом и Димитрова води диспансер ( младичката, нали? ) май ще сме при нея- тя ми е много симпатична
Иначе д-р Криси Петрова каза че прекратява диспансера защото започва специализация, но продължава да работи,така че можем да я търсим при нужда...но досега не съм имала претенции, защото от всичките лекари в педиатрията съм много доволна- и като отношение, и като професионализъм
То най- хубавото е че вече повече от 6 месеца нямаме спазми де, пу,пу
Но пък му откриха Хашимото- на неговата възраст 6 години, че и момче- доста нетичпино...  ooooh! Едно пооправим, друго се появява

# 252
  • София
  • Мнения: 1 178
Понеже четох, че вдигнали Сингулара по каса, та се разрових в нета и попаднах на цената
80.09 лв #Crazy за таблетките за дъвчене от 4 мг. Беше 32лв без каса. Направо съм изумена.

# 253
  • sf
  • Мнения: 10 143
тази цена 80.09 е на свободна продажба ли, по касата колко е?

# 254
  • Мнения: 47 981
Абе аз съм го купувала и свободно, и не беше 80 лв със сигурност
80 лв го водят към касата, явно фирмата прибира пари от касата  Tired

Общи условия

Активация на акаунт