Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 50 419
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • sf
  • Мнения: 10 175
Тоест колко се доплаща сега от нас по каса  Thinking

# 256
  • София
  • Мнения: 1 178
След 3-4 дни ще взимаме и ще пиша. Преди един месец цената не беше пипана.

# 257
  • Мнения: 5 531
Момичета, влизам само да ви кажа, че от вчера бебешкият Сингулар не се доплаща. newsm44Днес ме зарадваха в аптеката много.

# 258
  • Мнения: 3 695
Момичета, влизам само да ви кажа, че от вчера бебешкият Сингулар не се доплаща. newsm44Днес ме зарадваха в аптеката много.
И на мен ЛЛ днес това ми каза.  Peace

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 756
Момичета малко странично да попитам нещо.Някой да е взимал фактура за социалните която е за санаториалното лечение.
Аз сьм в хотел но ще взема фактура но собственика ме хвьрли в музика като ме попита каква ф-ра ми трябва Даньчна или по ЕГН  newsm78
Питах и в друга тема и на самата бланка ми обясниха че се пишело мойто и на детето Егн-то та дали това е имал предвид като ме е питал знам ли....
Ако може някой да помага  Hug
Иначе ние си изкарваме по вече от чудесно.Днес ходихме до Старосел Мелник на разходка  Laughing

# 260
  • sf
  • Мнения: 10 175
Не съм много запозната с фактурите,но мисля,че данъчна е когато е на фирма и се пише Булстад.
А на частно лице е с ЕГН. Но моля те, провери преди това и на друго място,да не те подведа.

# 261
  • Варна
  • Мнения: 395
Здравейте,ние вече сме си в къщи с една сливица по-малко.Естествено не мина без инциденти,но важното е,че мина и дано с това се свършат безкрайните боледувания.Моята мома направила спазъм по време на операцията,очаквано,уж за това я тествах и пак,ама какво да се прави,та си отнесе 3 дози Урбазон и един АБ в бързината,но дано да са ни последните,сега е добре,все едно нищо не е било,е ,кашля си де,ама малко.
Чудна новина за Сингулара ,ама докога ли ще е така?

# 262
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ей ама кадърни доктори си имаме - думи нямам - как може да допуснат да направи детето спазъм по време на операция ooooh!. Дано от тук нататък да нямате вече никакви проблеми!!! Praynig
katerinia трябва ти фактура по ЕГН и трите имена, адрес. Само че не съм сигурна от Социалните доколко ще ти я признаят  -  ти си вземи за всеки случай. На мен като питах ми казаха че фактурата трябва  да е издадена само от Санаториум, от такива семейни хотели и т.н. не приемат фактури и не осребряват, и на фактурата трябва да пише че е за простой за санаториално - курортно лечение - да са описани броя нощувки и там каквото  се плаща, и процедурите които са правени. Изобщо сложна работа, аз и затова не взимам фактури, но ти пробвай, то всяка община различно работи.  Peace

# 263
  • Мнения: 369
mucata бързо възстановяване на детенце!  Hug Hug

# 264
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 490
Привет и от нас! На Цвети и сложиха Манту във Вторник вечерта, тази сутрин е с кашлица и червено гърло Rolling EyesНямало връзка, обясни личният лекар Outta Joint
У дома сме, на инфлуцид и Енгистол по схема и се надявам да се разминем със спазъма Praynig

# 265
  • Мнения: 3 695
Лъки, е как да няма връзка!  #Crazy Бързо да се оправяте!  Hug
Катериния, и на мен ми казаха, че фактури важат само от санаториум, но пробвай и сподели после.  Peace

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 756
Мерси момичета  Hug
Mucata честито.Дано всичко лошо свьрзано с болестите е зад гьрба ви вече.
Ние сьщо бяхме направили спазьм по време на операцията хем имахме урбазон преди нея и метилпреднизолон вкьщи та и нас ни бяха обдишвали няколко пьти но важното е че вече мина.
Относно фактурите питах преди месец в нашите социални и ми казаха че ако пише и процедури нищо че е от хотел ще я вземат и зелено направление с печат.Ще я отнеса пьк каквото стане....
нали си изкарваме чудесно сега тук направо си е лято по потници и джапанки до 20ч ни е перфектно.Това за Сингулара е много добре но все се надявам да не го взимаме и да не ми се налага хомеопатииката си ни стига  Praynig Praynig

# 267
  • Мнения: 491
Момичета дайте ми съвет.Ние сме АБКМ, от май месец с 4 спазми.Пием си Сингулара , според пулмолога трябва да го продължим и още да не вкарване нищо друго.Според алерголога трабва да включим и Фексотид. Каква е разликата между двата, кога се взимат и двата медикамента?

# 268
  • Мнения: 48
Здравейте,аз бях в понеделник при Алексиева,изобщо не ми допадна.До сега Виктор беше при Кристина Петрова,от която бях много доволна.Обясних на жената от регистратура,че трябва друг доктор да го диспансеризира и тя ми записа час при Алексиева с направления 36.В един момент,когато отиваме в уговорения час,тя започва да ми обяснява,че не работи със ЗК и че ако искам може да го прегледа,като разбира се ми задържа талона и  каза,че то не било задължителна тази диспансеризация.Даде указания в амбулаторния лист за личната докторка,да ми даде направление за алерголог и пулмолог.Моята ЛК е толкова кисела,че не знам как ще ми ги даде.Относно фактурата,аз миналата година взех от хотел във Вършец,в която изрично бяха упоменати нощувки на детето и на мен,проведени процедури и въпреки всичко соц.грижи от Красна поляна не ми я признаха.Женицата ми обясни,че трябва ф-рата да е издадена САМО от определени санаториуми и то след като ЛК ти е дал зелена бележка.Дано в другите общини не са толкова зли,да им се чуди човек,все едно те ги вадят от собствения си джоб.

# 269
  • София,
  • Мнения: 4 267
didolinca моля те разясни ни малко по подробно как протече този преглед и какво точно стана, накараха те да си платиш прегледа, ама ти взеха и направлението и как така не работи по ЗК, какви са тея номера. Аз от три дни говоря с тая на регистратурата и тя също и мен ме убеди, е по добре да се прехвърлим на диспансер при тази Алексиева, но явно и тя нищо не разбира. Ще ходя май да си сменям направлението за Димитрова, а вчера го взех, разкажи ми все пак как протече прегледа и какво точно стана все пак води ли се детето на диспансер или не. Може и на ЛС! Моля за да зная какво да правя. Цял ден тъкмо звъня да си записвам час и немога да се свържа, но явно май е по добре да си запиша за Димитрова и това е. Чакам отговор за да зная какво да правя!

Общи условия

Активация на акаунт