Държавата ще ваксинира 75% от 12-годишните момичета срещу рак на маточната шийка

  • 15 417
  • 347
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 368
От тук http://dnes.dir.bg/news/vaxina-rak-matochna-shiyka-11640100?nt=9

Какво мислите по въпроса? Аз лично имам силни резерви към тази ваксина, бях чела (но не помня къде), че я слагат на малки момичета, понеже две компании са я разработвали паралелно и са бързали да я пуснат на пазара и за по-голяма бързина, тестове и разрешения са направени и получени само за тази възрастова категория.
Знаете ли дали това е така или е градска легенда?
Понеже ако е вярно изобщо никаква ваксина не желая да доближава дъщеря ми. Да не говорим, че още никой не е наясно с дългосрочните ползи/вреди.
И на никаква информационна и разяснителна кампания не мога да се насиля да повярвам.
 
Копирам статията за прегледност:

Министерският съвет прие Националната програма за профилактика на рака на маточната шийка, според която 75% от 12-годишните момичета ще бъдат ваксинирани срещу човешки папилома вирус (HPV), който е основният виновник за онкологичното заболяване.
Всяка година в света се регистрират около 500 000 нови заболели и 250 000 смъртни случаи.
В България, както и в останалите новоприети страни в ЕС, случаите на рак на маточната шийка са два пъти повече в сравнение със старите държави-членки на съюза. Всеки ден една българка умира от рак на маточната шийка, сочи черната статистика.

Национална програма е за периода 2012-2016 г., съобщиха от пресцентъра на МС.
Основните дейности са насочени към имунизационна защита на 12-годишните момичета преди започване на полов живот, каквато е практиката в европейските държави, обясниха в прессъобщение от Министерски съвет.
Това е възрастта, при която се очаква максимална ефикасност на имунизацията срещу човешките папиломни вируси.

Имунизациите с цел първична профилактика ще бъдат предхождани от широка информационна кампания, консултиране, провеждане на здравно обучение по училищата в рамките на учебната програма, срещи с родители, лични лекари, педиатри, АГ специалисти.

Средства за програмата ще са от бюджета на Министерство на здравеопазването за съответната година.
Финансирането на разходите за ваксини ще се извършва от Националната здравноосигурителна каса чрез трансфер на средства от МЗ.

Заделените за целта средства в бюджета на здравната каса са 2 млн.лв., каза през април д-р Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.

# 1
  • Мнения: X
И на никаква информационна и разяснителна кампания не мога да се насиля да повярвам.
Ами то ти си решила за себе си значи.  Grinning Едва ли ще повярваш на някакви доводи "за", за които прочетеш в темата.
Има време още докато дойде време да ваксинирам дъщерята. Да сме живи и здрави дотогава.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 368
Е, Жаве, аз не вярвам на официалната пропаганда само Simple Smile Някой може да има линкове към разни медицински източници примерно, или да знае къде какво да се чете - аз на тази тема съм доста боса.

# 3
  • Мнения: 2 719
Слагат се на 12 годишни, защото обикновено момичетата се заразяват още при първия си полов акт.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е, Жаве, аз не вярвам на официалната пропаганда само Simple Smile Някой може да има линкове към разни медицински източници примерно, или да знае къде какво да се чете - аз на тази тема съм доста боса.
Никой няма да ти каже истината, Бърди. Разчитат на страха на хората и гледат да печелят на техен гръб. Аз също съм с доста резерви и не бих я сложила на децата си. Някак твърде бързо излезе, наложи се, а за да се изпробва една такава ваксина, действието й и безопасността й за здравето на хората, трябва да мине доста време. Как пък толкова бързо се увериха, че е безвредна?  Thinking

# 5
  • Мнения: 66
HPV има стотина щама, а ваксината е насочена само срещу 4 от тях. Та изобщо не е ваксина срещу този вид рак. Отделно, недостатъчно е тествана, имаше млади жени и девойки с доста и сериозни усложнения, при някои (САЩ) и летален изход (имало е и съпътстващо заболяване).
В Канада, ако не се лъжа, има мораторuyм от 2007 година.
Отделно, според тукашни статистики, процентът на заболелите от този вид рак не се увеличава с години, а и те са от ниска социална прослойка, нехайни към здравето си и с безразборни и незащитени полови контакти.
Не се знае също така, колко време осигурява защита, ако изобщо осигурява нещо освен странични ефекти.

Внимателен полов живот, ежегоден PAP тест са напълно достатъчна защита.

# 6
  • Мнения: 2 719
а и те са от ниска социална прослойка, нехайни към здравето си и с безразборни и незащитени полови контакти.

Пълни глупости.
4-те щама са най-често разпространените и най- агресивните. Огромната част от случаите на рак на маточната шийка са точно в следствие на тези 4 щама.

# 7
  • Мнения: 48 072
Имам щерка на 11 и вероятно ще ни "хване" новата ваксина
Интересувам се и аз - постоянно се пише за големи поражения от тази ваксина, но къде да прочета наистина за такива? Ама не искам да чета в подфорум "Алтернативна медицина", ясно ми е там какво мислят

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Изследване на Американската медицинска асоциация е имало за цел да установи дали има полза от използването на ваксина срещу ВПЧ за жени-носителки на ВПЧ (вирус на папилома на човека), към които фактически се относят всички сексуалноактивни жени независимо от възрастта.
 Тази статия взета от «Списание на Американската медицинска асоциация» и може да бъде намерена в архив за документите в Луисвилския Университет http://louisville.edu/medschool/med-peds/residents/journal-club/ … -07%20Article.pdf
 Също така отчетът на изследването може да бъде свален от тук www.razumei.ru/files/others/pdf/11-07Article.pdf (това е в случай, че Луисвилският Университет изведнъж реши да го «загуби»).
 
Документът съдържа потресаващи сведения за неефективността на ваксината.
Ваксината срещу ВПЧ често предизвиква увеличаване на количеството вирус и е била съвършено неспособна да освободи организма повечето жени от ВПЧ.
 
Още на първата страница на отчета в абзаца с названието «Резултати» може да прочетем:
 
«Не е имало никакъв признак на повишено вирусно пречистване на организма в периода от 6 или 12 мееца в зависимост от групата, която е получила ваксина срещу вирус на папилома на човека в сравнение с контролната група (т.е. при тези, на които ваксина не е била направена, – прим. Е.Р.). Нивото на инфициране за HPV-16/18 инфекции (вирус на папилома на човека) след 6 месеца е било 33,4% (82/248) в групата, на която са направили ваксина срещу вирус на папилома на човека и 31,6 % (95/298) в контролна група (т.е. при тези, на които ваксина не е била направена, – прим. Е.Р.)
 Ефективността на ваксината за вирусната чистота е 2,5%; при отчитане на 95%-ия доверителен интервал излиза около 9,8% до 13,5%). След 12 месеца нивото на откриване на инфицирания вирус на папилома на човека HPV-16/18 е съставил 48,8% (86/177) в група на ваксинираните срещу HPV-16/18 и 49,8% (110/220) в контролна група (Ефективността на ваксината за вирусната чистота – 2,0%; при 95%-ия доверителен интервал е около 24,3% до 16,3%).
 
Не е открит никакъв признак на терапевтичен ефект за другите туморородни или нетуморородни категории на ВПЧ, сред жените, получаващи всичките дози на ваксина, сред жените с единични инфекции или сред жените, стратифицирани по следващите признаци: HPV-16/18 серология (серология – раздел на имунология, изучаваща взаимодействието на антитела на кръвния серум с антигени, – прим. Е.Р.), цитологични резултати, ДНК-вирусоносители на ВПЧ, започвайки от времето на половото узряване, сhlamydia trachomatis или инфекция Neisseria gonorrhoeae, хормонално използване на противозачатъчни средства или пушещи жени...»
 
А в абзаца с название «Заключение» пише следното:

«За жените, възприемчиви към ДНК вирус на папилома на човека, ваксина срещу HPV-16/18 не ускорява пречистване на организма от вирусна инфекция и не трябва да се използва за лекуването на тези разпространени инфекции…»
 
След получаването на тези шокиращи резултати авторите на изследването са стигнали до следния извод, напечатан в «Списанието на Американската медицинска асоциация»:
 
«Не са се наблюдавали значими доказателства на терапевтичния ефект от ваксината в изследванията на жените, получили всички дози от ваксината, в сравнение с изследванията на жените,които са имали само ВПЧ инфекция. Ние не открихме доказателства за ефективността на ваксината. Ваксинацията не влияе на нивото на премахването на вируса през 12-месечния период. При по-нататъшни изследвания на ефективността BLA (biologics license application) са били открити,че при определени хора Гардасил може да увеличи риска на заболяване на 44,6%, а имено за тези, които вече се явяват носители на типове ВПЧ, използвани във ваксината…»
 
С други думи е установено, ако ваксината се бие на млада жена, която вече се явява носител на вирус на папилома на човека в «безвредно» състояние, може да «активира» инфекция и непосредствено да доведе до поява на предраково изменение. Тоест ваксината може да ускори развитието на предракови изменения при жените.
 
http://vlastta.com/nivo1.php?id1&id2&id3=4570&table= … emi&sluchai=1

# 9
  • Мнения: 66
 Хеликаза, можеш да насочиш коментара си към StatCan. Сигурна съм, че ще те вземат насериозно.

# 10
  • Мнения: 741
Преди година гледах филма Vaccine Nation/ Нация на ваксините (2008).
Мисля, че имаше и нещо за тази ваксина.
А самия филм препоръчвам, именно защото сваля завесата, зад която крият истината за ваксините.

Ето и резюме за филма:
"Този филм не се нуждае от реклама! Спечелил няколко фестивални награди, документалният филм на д-р Гари Нал разкрива черния свят на ваксините в неговата истинска светлина! Как ваксините увреждат бебетата и децата и предизвикват смъртта на няколко хиляди бебета ежегодно в САЩ и как невинни родители биват обвинени и осъдени на доживотен затвор заради смъртта на своите бебета – това е темата на този разтърсващ филм! Мнозина родители може би за първи път ще научат, че ваксините съдържат високо токсични и смъртоносни вещества, които вкарани в крехкия детски организъм, полагат основата на огромен брой тежки хронични, неврологични и автоимунни заболявания, съпроводени с временна или трайна инвалидизация! Разказите на родителите на пострадалите и убити от ваксините деца са покъртителни! Всички заявяват единодушно, че ако биха могли да се върнат назад, никога не биха ваксинирали децата си!
ПРОЧЕТЕТЕ СЪЩО ВАЖНАТА СТАТИЯ НА Д-Р ГАРИ НАЛ И РИЧАРД ГЕЙЛ „ЧЕРНИЯТ СВЯТ НА ВАКСИНИТЕ – КАКВО НЕ ПИШЕ НА ТЕХНИТЕ ЕТИКЕТИ?“. СТАТИЯТА ЩЕ НАМЕРИТЕ В ТОРЕНТА!
Върховно доказателство, че ваксините се използват от световния елит за депопулация на населението! http://www.youtube.com/watch?v=6WQtRI7A064
Бил Гейтс, собственик на „Микрософт“: „Светът днес има население от 6.8 млрд. души, които скоро ще станат 9 милиарда. Но ако си свършим добре работата чрез новите ваксини, „Здравеопазването“ и здравните служби по репродукцията, може би ще го намалим с 10-15 %!“.

# 11
  • Мнения: 2 719
Ако си бяхте дала труд да прочетете това, което плеснахте тук вероятно би ви направило впечатление заглавието на статията което е: "Effect of Human Papillomavirus 16/18 L1
Viruslike Particle Vaccine Among Young
Women With Preexisting Infection"

Ако нямате представа от английски, ще ви направя услугата да ви осветля, че думата рreexisting, е употребена в смисъл на "съществуваща вече". Освен това препаратът е използван за лечение, не за превенция.

# 12
  • Мнения: X
Ако си бяхте дала труд да прочетете това, което плеснахте тук вероятно би ви направило впечатление заглавието на статията което е: "Effect of Human Papillomavirus 16/18 L1
Viruslike Particle Vaccine Among Young
Women With Preexisting Infection"

Ако нямате представа от английски, ще ви направя услугата да ви осветля, че думата рreexisting, е употребена в смисъл на "съществуваща вече". Освен това препаратът е използван за лечение, не за превенция.
Сигурно затова и се прави на 12 години - преди първия контакт.  Peace 

# 13
  • Мнения: 4 300
Ако си бяхте дала труд да прочетете това, което плеснахте тук вероятно би ви направило впечатление заглавието на статията което е: "Effect of Human Papillomavirus 16/18 L1
Viruslike Particle Vaccine Among Young
Women With Preexisting Infection"

Ако нямате представа от английски, ще ви направя услугата да ви осветля, че думата рreexisting, е употребена в смисъл на "съществуваща вече". Освен това препаратът е използван за лечение, не за превенция.
Каузата е загубена. Науката в този форум е равна на клипчета в Ютюб, статии от бесове, гласове и тем подобни дот ком, а логиката не съществува. Конспирацията е богиня, на която се кланят в транс.

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Tired И тия наште тук се тикат да правят децата ни опитни мишки ... По света я отричат и забраняват, ние тук пак по-католици от папата.  ooooh! Е няма такъв идиотизъм! За превенция била, а?! Хептен за канарчета ни взеха.

Общи условия

Активация на акаунт