Резултат при болест на Даун 1?

  • 226 880
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 856
Здравейте,
Предстои ми амниоцентеза поради по-висок риск за Даун от БХС. Не съм в България и исках да попитам дали някой от вас има представа за следното:
в информираното съгласие, което ми дадоха да си чета вкъщи, пише нещо от рода, че дори и да се открие гене тичен дефект на бебето, това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт. Трябва да са налични и други причини. Някой има ли представа за какво точно става въпрос и какво точно означава това? Естествено ще питам и доктора другата седмица преди амниоцентезата, но ако някой има идея, ще се радвам да сподели.
Другото е, тук след процедурата седя един час в болницата и след това ме пускат вкъщи. Но да си почивам 1-3 дни. В България си мисля, че задържат в болница. Какви са препоръките за този период - предполагам покой, да не се вдига тежко? Ще ми сложат и анти Д ваксина заради кръвната група, но то това е ясно.
Благодаря предварително.

# 1 366
  • Мнения: 1 687
karelia123, тук задържат заради пътеката. аз съм правила амниоцентеза при д-р Марков и веднага след процедурата се прибрах вкъщи.

за основанието за аборт може би си е нещо местно, защото тук е основание за аборт и се прави до 22 г.с.

# 1 367
  • Мнения: 856
Благодаря, Елч. А казаха ли ти как да процедираш първите дни - покой, нещо друго. Докторът тук ми каза да си почивам първия ден, но в информираното съгласие пише 1-3 дни. То че няма да се юрна да правя маратон тези дни е ясно, но все пак някакви по-конкретни препоръки дадоха ли ти?

# 1 368
  • Мнения: 1 687
не, лекарят ми каза да си живея живота и че в много европейски страни за амниоцентеза се полага половин ден болничен - ако ти я правят сутринта, следобяд си на работа. все пак, знаеш, рискът от спонтанен аборт след това е 3 седмици, но според марков, ако няма някакъв сериозен катаклизъм той не може да бъде спрян. аз се пазих 2-3 дни по-сериозно, после си живях нормално и не съм имала проблем, нито контракции, нито болка - нищо.

# 1 369
  • Мнения: 856
Ясно, благодаря ти много. Тук докторът ми каза един ден, даже беше готов да я направи още сутринта на място, но като казах, че трябва да се върна на работа следобяда и каза "категорично не". Дано всичко да е наред. Аз казах в работата, че няма да ме има три дни, организирах за първия да има кой да се занимава с децата и се надявам това да е достатъчно.
Още веднъж, благодаря! Simple Smile

# 1 370
  • Мнения: 1 687
няма проблем! стискам палци всичко да е наред с амниоцентезата и с резултата от нея Simple Smile

# 1 371
  • Мнения: 856
Благодаря! Simple Smile

# 1 372
  • София
  • Мнения: 39 759
Моля пуснете нова тема.

# 1 373
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт