Алтернативно зъболечение.

  • 87 823
  • 274
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 274
Момичета, какво ще кажете за състава на Масажният гел за венци с прополис Биодент : Aqua, Glycerin, PEG-8, Silica, Propolis Cera Ext., Carboxymethylcellulosae, Pepermint Oil, Citric Acid, Sodium Saccharin.
Ами то се вижда кои са активните съставки - прополис и ментово масло. И двете можеш да си ги купиш и сама да си направиш разтвор, а вместо силиция да сложиш примерно хума. Между другото, хумата има антибиотични свойства и извлича гной. При контакт унищожава микроорганизмите, чисти от тежки метали и т.н. Глицеринът е мазнина, която се слага в пастите за зъби и не се препоручва от натуристите, защото създава слой върху зъбите, захаринът е нещо канцерогенно, а другите химични неща няма и какво да ги коментирам. За себе си не бих взела този гел.
В билковата аптека на ул. Венелин имат смес със смрадлика, дъбови кори и други, за жабурене на устата. Определено извлича гной и оправя венци. Правят я на място и е много евтина.
Отделно за венци ти препоръчвам витамин С в по-големи дози. Освен плодове, за сеге си избрах шипковото брашно, като сериозен източник на този витамин, защото не е сладко. Не винаги мога да ям сладки плодове, а и не се препоръчват за зъбите.

# 181
  • Мнения: 1 274
Влизам, за да се отчета, понеже бях помолена да споделя резултати.
Вече повече от месец откак имах проблем със зъба. Подуването се разсея за два дни. След това си усещах зъба и венеца доста време, но и там вече няма нищо.
Общо взето си ям каквото обичам, но включвам и от храните за зъбите. Особено - всеки ден маслото от черен дроб на треска, ям и кълнове, които започнах сама да си отглеждам. Не се лишавам от млечни продукти, пък макар и по-конвенционални. Правя си редовно пилешки бульони с повече кости и пилешки дреболии.
От друга страна, не се лишавам от черен хляб, плодове, салати.

Свалих си книгата на Уестън Прайс на английски, но още не съм я прочела. Знаете ли, че например ескимосите използват зъбите си като сечива - например за рязане на кожи. Зъбите им са изтрити до венците и постоянно се регенерират от само себе си. Но при тях коренът е напълно здрав, както и основата на зъба. Интересното е, че имам и корона, преди си усещах зъба под нея, а сега и той се подсили, нищо че е без нерв. В крайна сметка, определено смятам че зъболечението чрез подходящо хранене има ефект.

# 182
  • Мнения: 1 091
Интересна тема, ще я следя.

# 183
  • Мнения: X
откакто съм на нисковъгл. хранене нямам кариеси, само сменям стари пломби и лекувам запечатани под тях възпаления, че предишната ми зъболекарка си беше оставила ръцете
зъбен камък образувам, но сега се сваля по-лесно от преди

ето от тази паста съм най-доволна
http://www.weleda.co.uk/oral-care/salt-toothpaste-75ml/invt/101004

след година употреба венците ми се посъбраха, преди това бяха тръгнали леко надолу
според сегашната ми зъболекарка това се дължало на лазерната терапия
но според мен е комплексно - диета, терапия, паста

не помня дали се споменава тук за кокосовото масло
чудесно е за масаж на венците и действа и противовъзпаляващо

# 184
  • Мнения: 1 091
W'A'S'P', тази паста дали я има в Бг?

# 185
  • Мнения: 1 274
откакто съм на нисковъгл. хранене нямам кариеси, само сменям стари пломби и лекувам запечатани под тях възпаления, че предишната ми зъболекарка си беше оставила ръцете
зъбен камък образувам, но сега се сваля по-лесно от преди
Щом имаш нужда от лечение на възпаление, не може да се говори за зъболечение. ВМ НВД е от полза ако се включат храните които лекуват зъбите. Ако се прави с конвенционални храни не е достатъчно.

# 186
  • Мнения: 1 091
Кои са храните, които лекуват зъбите? /Извинете, ако е писано и съм пропуснала./

# 187
  • Мнения: 1 274
Кои са храните, които лекуват зъбите? /Извинете, ако е писано и съм пропуснала./
Ами изчетете назад. Има и една книга на Д-р Weston Price, която може да се изтегли на английски свободно в интернет. http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html#toc
Може и да се изтегли в готов вид.
Всичко това е коментирано в тази тема или в темите за зъболечение, които са дадени като линкове от пишещите тук.

# 188
  • Мнения: X
възпаленията бяха от недобре почистени и затворени зъбни канали от една супер "способна" зъболекарка, която впоследствие стана причина да развия фобия от колегите и и на сегашната и трябваха години да спечели доверието ми
след като оправихме щетите, няма какво да лекувам повече
нови такива няма

# 189
  • Мнения: 1 274
възпаленията бяха от недобре почистени и затворени зъбни канали от една супер "способна" зъболекарка, която впоследствие стана причина да развия фобия от колегите и и на сегашната и трябваха години да спечели доверието ми
след като оправихме щетите, няма какво да лекувам повече
нови такива няма
Това е добре, но зависи с какво се храниш. С подходяща храна кариесите дори се затварят сами. ВМ НВД сама по себе си не е пенкилер, ако не се прави с подходящи храни.

# 190
  • Мнения: X
кариеси нямам от години
под възпаление тук имам предвид гангрена вседствие на
бактериална инфекция от недобро почистване на каналите
при вадене на нерви преди 12 год
тогава не знаех, че нервите на зъбите могат да се спасят и
да не се умъртвявя зъба
добре че имах късмета да попадна на сегашната ми зъболекарка
тя спаси така първия и засега последен болен зъб на сина ми
а по моите оправя щетите от колегите
и поддържа умъртвените с лазера иначе досега да са заминали

# 191
  • Мнения: 6 713
Wasp,  на тебе какво ти прави зъболекарката, кореново лечение ли? Как почисти тези бактерии под зъба ти? И аз имам разправии с един недобре направен зъб и затворен после. ooooh! #2gunfire


Щом имаш нужда от лечение на възпаление, не може да се говори за зъболечение. ВМ НВД е от полза ако се включат храните които лекуват зъбите. Ако се прави с конвенционални храни не е достатъчно.

Какво имаш предвид с конвенционални? Какви трябва да са храните?

# 192
  • Мнения: 1 274
Прочети последните няколко страници от темата. Няма как да ти я преразкажа.

# 193
  • Мнения: 6 713
Mislq, аз бих пробвала две седмици такова хранене, каквото описах тук. Виж от него няма ли да ти мине болката. Махни зърнените храни, замени ги с млади картофи, яж пилешки дробчета и сърчица, сметана от Хармоника, скумрия, варен пилешки бульон с повече кокали и по-дълго варен, мляко и кисело мляко на Хармоника, качествени сирена, масло Кериголд, качествени меса, махни сладкото и плодовете. Зеленчуци от позволените. Не е толкова сложно. Ако можеш си прави кълнове. Купи си от някой магазин за здравословен магазин брашно от шипки и го яж с кисело мляко или сметана, за да имаш адекватен прием на витамин С.

В този пост, и в още един по-дълъг предишен твой не виждам нещо кой знае колко различно от ВМХ?
Месо, млечни,зеленчуци, без много плодове. За това ми беше въпросът, иначе аз темата я прегледах втори път, но не виждам кое от ВМХ е вредно за зъбите?

# 194
  • Мнения: 5 713
Проучванията, наблюденията и знанията на У. Прайс се покриват с ВМНВХ.
Честно казано и аз не разбрах.

За жалост, невинаги опира само до храна и хигиена. Едно некадърно лечение на традиционен зъболекар може да обърка много работата. Пиша от опит. Аз имам/х подобни перипетии с умъртвени зъби от преди няколко години. Да се надявам, че всичко е стабилизирано към днешна дата.
Номерът е да не се стига въобще до зъболекарницата. Прекрачи ли се веднъж прага, може доста да се омотае човек.

Общи условия

Активация на акаунт