Алтернативно зъболечение.

  • 87 818
  • 274
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 274
Точно така, позволи ли се хирургическа намеса, проблемите започват. Традиционното 'зъболечение' е хирургия с добавяне на чужди елементи в тялото.

Вери, в традиционните общества със здрави зъби не е имало кой знае каква хигиена на зъбите. Хигиената е по-скоро нещо козметично. Ако не се даде на тялото подходяща храна, никаква хигиена няма да спаси зъбите.

Последна редакция: сб, 13 юли 2013, 06:32 от Серафима

# 196
  • Мнения: 5 713
Да, ясно е това. Simple Smile

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Като стана въпрос за проблеми със стари лечения на премахвания на корени...  Rolling Eyes
Има ли вариант некадърно свършена работа да остане потулена с години? Или при всички положение ще се появи явен проблем, който да подскаже?
Как да разбера, че преди години, някоя бяла манта си е оставила ръцете? За хубаво или за лошо проблемните ми зъби и живи и умъртвени са под коронки.

# 198
  • Мнения: 1 274
Това не мога да ти кажа, но при мен храненето за здрави зъби определено даде облекчение на двата зъба с корони, понеже си ги усещах. Мисля си, че един здрав организъм би трябвало да успее да се справи с инфекциите, стига да няма някакво чуждо тяло в него.

От друга страна, по принцип съм чела, че всеки зъб с изваден корен е развъдник на микроорганизми и канал за навлизането им. На това се приписват най-различни заболявания, които привидно нямат нищо общо със зъбите... Също на незапълнени вътрешни кухини, останали след вадене на зъб.

Установих, че за зъбите ми е от значение и дали се наспивам добре.  Simple Smile

Лурдес - за храненето, продължи да четеш назад. ВМ НВД помага, но, ако е с правилните храни, би било по-добре.

От друга страна, за хора които не предпочитат ВМ НВД, може да се добавят и други храни.

# 199
  • Мнения: X
Като стана въпрос за проблеми със стари лечения на премахвания на корени...  Rolling Eyes
Има ли вариант некадърно свършена работа да остане потулена с години? Или при всички положение ще се появи явен проблем, който да подскаже?
Как да разбера, че преди години, някоя бяла манта си е оставила ръцете? За хубаво или за лошо проблемните ми зъби и живи и умъртвени са под коронки.

моите проблеми бяха потулени едно 12 год
докато не реших да сменя и техните пломби
под всяка се оказваше гангрена
зъболекарката ми си отложи почивката заради мен
за да може да ги оправи
а за един преден зъб се разбра като изскочи
гнойна киста на венеца
оказа се че се е самоумъртвил
последва дълго и сложно лечение, запълване
снимки всяка година и догодина щифт, да го държи
като протеза, иначе можел лесно да се счупи
и всяка година лазерна терапия за спасяване на омъртвените от онази накадърнца

лошото е, че и в Швеция не можем да си намерим
добър лекар
вече се оакаха със синчето
и ще прехвърляме и него при нашата
макар че за него при нас е безплатно
а цените на нашата са сходни с шведските
но за над тя го заслужава

# 200
  • Мнения: 1 274
Зъболекарката ти в БГ ли е? Можеш ли да ми пратиш координатите ѝ на лични?
И как точно ти излекува гангрените - с премахване на част от зъба ли?
Да разбирам ли, че твоята зъболекарка е на мнение да се спасява винаги нерва на зъба? Много ми харесва този начин на мислене...

Последна редакция: сб, 13 юли 2013, 09:07 от Серафима

# 201
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

и всяка година лазерна терапия за спасяване на омъртвените от онази накадърнца



какво представлява тази терапия? аз имам един зъб, който тялото сам умъртви... до сега нито един зъболекар не ми е предлагал терапия. какво му спасяват точно? да не падне?  newsm78

# 202
  • Мнения: X
http://www.pansanus.com/en/index.php

това е клиниката
за името на лекаря - ще го дам само след като попитам

при гангрените нищо не ряза
само почисти каналите, дезинфекцира многократно, запълни и следва следене
всяка година
нерви не вади и умъртвява, а полага усилия да успокои
възпалението

ася, трудно ми е да обясня точно
но чисто лаишки, умъртвен зъб се руши и пада сам
с лазерната терапия си запазваш зъба, изгражда се нова костна
структура и се противодейства пародонтозата, венците
стават отново розови и здрави
боли, но само първите години и в началото на всяка терапия
на мен ми слагат винаги детски спрей в началото
после самата терапия действа като лека анестезия

# 203
  • Мнения: 1 274
WASP мерси за информацията за клиниката. Би могла да ми пратиш лекарката на лични, ако се съгласи. Имам наистина нужда от такъв човек, който не иска да вади корени и лекува зъбите.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Не може да се обясни на 2 на 3, но в общи линии е нещо като ВМ НВД, но:
- да се ядат сурови млечни продукти от пасящи животни, а не хранещи се със зърнени храни
- да се консумира много витамин А, Д, С от храните
- да се консумират карантии, особено сърце, черен дроб, костен мозък, бюльони от кости, мозък, глави на риби, черен дроб на риби, също качествени меса от пасящи животни
- да се избягват храни с фитинова киселина, които унижожават зъбите ни:
а) зърнени храни, особено пълнозърнести и по-специално зародишът и триците, като типовото брашно е най-препоръчително. Ако въобще се яде хляб, да е с кисела закваска поне 16 часа квасен с брашно с отсети трици и зародиш, но не и избелено. Така или иначе, ако се борите за зъбите си е добре въобще да се избягват зърнените поне 2 седмици, като може малко картофи (в тях също има от тази киселина) и моркови, а след 2-те седмици бял ориз, който е с ниско съдържание на въпросната киселина.
б) ядки - най-зле в това отношение са суровите ядки
в) бобови, царевица - също са много зле. Най-добре е белената леща.
За а, б, в покълването помага, но не премахва към 50% от въпросната киселина
г) зеленчуци, растящи през нощта - домати, чушки, патладжани
По принцип препоръчва зеленчуците да се готвят, за неутрализиране на токсините в тях
Също така твърди че витамин С в големи дози неутрализира вредата от фитиевата киселина, но аз например мисля че ям доста храни с вит. С и въпреки това страдам от деминерализация на зъбите, която се проявява по най-различни начини
Не препоръчва сладки плодове, а в тежки случаи, докато се укрепят зъбите, препоръчва изцяло да се избягват плодовете. Същевременно не препоръчва хранителни добавки. Така че за себе си купих брашно от шипки като източник на този витамин.
По принцип да се ядат по малко несладки плодове.
Той е привърженик на суровите яйца, меса алангле и сурови мариновани и сушени риби, татарски стек и подобни. Но това си е рисково.
Да се ядат много зеленчуци от позволените.
Също може да се консумира зехтин, кокосово масло, мас, животински мазнини. Препоръчва се пържене в масло или мас.
Всякакви други храни са изключени от режима, особено захар, ксилитол, да не говорим за разни изкуствени и преработени храни.

Между другото, вече има техники за регенериране и растеж на увредени зъби и то не от скоро, но вероятно ще минат 20 г. преди да станат масови, ако не ги задушат алчните зъболекари. В този линк има доста информация:
http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?8650-Grow-your-own-teeth/page2
Закачам се за цитат на Серафима, за начина на хранене, но не задавам въпросите си конкретно към нея  Mr. Green

Вече е крайно наложително да променя храненето на голямата щерка. Зъбите и съвсем ще се разрушат. Проблема и започна към 3-годишна възраст, но и храненето и със сигурност е допринесло за влошаването. Не яде месо, не яде сурови зеленчуци, и готвени някои ги изчопля от чинията, не яде голяма част от плодовете. Предпочита хард въглехидрати и захари и вскякакви млечни. От година и нещо съм и махнала пр.мляко (но не знам в градината какво яде).
Сега съм се хванала да чета из различни сайтове за храненето за реминерализация... Обаче има някои неща, които ми се иска да си изясня като принцип, защото се разминават с разни други принцити за храненето, на които съм попадала.
Основно ме озадачават съветите за прием на млечни, в това число и на пр. мляко, въпреки че е препоръчват да е сурово. Последно се опитвах да свикна с идеята, че мялкото от крави и други животни не е пригодено за човеци Simple Smile
Също и забраната на пълнозърнестите храни... Следвайки идеята за приемане на цялостни храни, отстраняването на триците от брашното следва да наруши баланса на минерали и витамини, които ако не бъдат приети допълнително в подходящата форма.... От друга страна фитиновата к-на... Объркана работа  Mr. Green
Бобовите също... В макробиотиката толкова убедително препоръчват да се комбинират бобови и зърнени....
Ще се радвам ако някой има някакви обяснения по тези въпроси  Blush Mr. Green

Но и без тези мои чудения, имам проблем да накарам да влезне нещо полезно в стомаха на щерката.
Иска ми се да успея да и пробутам люцернови кълнове, сусамов тахан, шипково брашно... От карантиите иска поне дроб да яде... Харесва купешките пастети, но не искам да и давам такива.
Та... събирам идеи как да пробутам полезности на капризно дете... А трябва и да и спра сладкото тотално, съответно не мога мед да ползвам за подслаждане...  А за дробчетата, ако някой има идея как да ги направя на пастет, който да се доближава на вкус до купешкия...  Praynig Mr. GreenОх, много дълго стана, извинявам се

# 205
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
benitta, аз съм с лоши зъби, но според мен проблемите са ми от прием на много антибиотици в детска възраст, както и много флуор (имам петна по зъбите).
стремя се да се храня здравословно (каквото аз разбирам под това).

захар не консумираме, рядко взимам бисквити, понякога ям шоколад. подслаждам с мед и стевия. брашното е само пълнозърнесто, независимо от какво е направено (пшеница, лимец, ръж). от млечните консумирам само сирена, понякога и сметана. бебето яде само жълти сирена и течна сметана. мляко не му давам. ако си поиска - давам разбира се... тук няма от къде да намеря сурово мляко. всичкото е обработено и хомогенизирано. течната сметана също, но аз взимам нехомогенизирана.
месо не ям от 18г, също не ям риба и морски дарове. бебето също не яде месо и риба.

стрем се да консумирам храни с минимум обработка. суровоядец не съм - боли ме стомаха от прекалено много сурова храна. но избягвам фабрична храна.

кълновете ги слагам в сутрешното мюсли на бебето и така ги яде. може и в смути да ги сложиш - ако пие дъщеря ти. аз правя и плодове десерти и слагам вътре белен коноп или чия.
от пшенични и слънчогледови кълнове правя сушени крекери - някой път ги яде малкия.

далеч съм от мисилта, че храненето ние  е напълно балансирано и здравословно, но бебето боледува рядко. за зъбите му - ще видим как ще е в бъдеще.

за храненето се водя по идеите на Dr. Brucker, но за жалост не е преведен на български. той не забранява месото или млечните, по-скоро е за разумна консумация. той забранява рафинираните храни и фабрично преработените. общо взето елементарно правило, но сложно да изпълнение в наши дни... Rolling Eyes

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug Благодаря, че се включи!
Как правиш крекерите?
Другия проблем е, че ме може да яде трвърди или хрупкави храни  Sad Още от преди да започне проблема ги избягва, понеже има разстояние между зъбките и си наранява венците. А сега вече и зъбите като са кекави...
Но поне на малкото мога да давам ако ги хареса.

Иначе за млечните... май и сирената влизат в графата неподходящи. Някои ги изключват напълно, други оставят киселото мляко и кефира, понеже не е толкова концентриран продукт, а е ферментирал. Естествено ще е по-добре да е от свободнопасящи, а ако е от мялко без термична обработка... съвсем добре Simple Smile

# 207
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от тук прочетах няколко рецепти и комбинирах

общо взето кълновете ги минавам през блендер, добавям сушени домати или каквото имам налично, слагам ядки, че бебето много ги яде (и те накиснати). слагам всичко в блендера. после сместта я разстилам на пекарска хартия и покривам с тюл и оставям на слънце.

кефир и кисело мляко не консумира бебето, нищо кисело не яде. Crazy

щом не яде хрупкави неща - предлагай смутита.

# 208
  • Дивия Северозапад
  • Мнения: 75
 Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 07:01 от Петлето

# 209
  • Мнения: 1 454
Здравейте
Какво мога да направя, освен храненето, за да си изчистя зъбния камък? Жабуркането с кл. тинктура дали ще даде някакъв резултат.
Благодаря предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт