Обличане на дете от глава до пети за ясла/градина

  • 94 217
  • 1 472
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 313
Здравейте.Наистина полезна темичка.
Като гледам аз практикувам като повечето от вас-взимам малко по-големи номера с тенденцията да се насят два сезона/пролет и есен примерно/ и все пак не седят като чували Peace.Дори това лято имахме тениски и потничета,които й ставаха от миналата година.На 17-ти тръгваме на градина,не е ходила на ясла.Купуваме си й всичко необходимо за сезона.Някои неща ни подаряват.Обаче тази есен спестих доста парички,защото зълва ми даде много дрехи от племеничката.Има абсолютно всичко-2 есенни дънкови якенца,5-6 чифта дънки/като мисля 4 са с ластик,другите са с цип и копче/,джинси,1-2 тънки панталончета,4-5 блузки с дълъг ръкав,2-3 дебели блузи-ватирани,1-2 жилетки,блузки с къс ръкав,полички-над 10,рокли,2-3 чифта къси панталонки,2 чифта обувки-маратонки и летни ботушки и много дебел зимен космонафт.Отделно аз й купих пантофи за градината и едни много яки кецове.Има си доста блузи с къс дълъг ръкав от пролетта,анцузи-2,клинчета-2-3.Само едно по-дебело зимно яке остава да й се купи и ботушки,но това ще е по-нататък.А за топлите есенни дни не може ли  да ходят из вътре с кроксовете-имаме 3 чифта и са й много удобни-с чорап или без-мисля,че стават за градината.
Иначе и аз меря крачето и слагам 0,5 до 1 см допълнително.Примерно сега преди морето й взех гуменки,които с 1см повече от дължината на крачето й,но с тенденция да се носят есента и с чорап.Обува ги сега и й са удобни Peace

# 61
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Никога не пускам на градина с пола  или панталон без ластик. Роклите също са с нахлузване, евентуално с по някое копче отпред, но предимно залагам на туника с клин (така спестявам голия кръст). Чорапогащи не слагам, вместо тях - тънко клинче и чорапи. Пантофите - с лепки или ластик. Лете и зиме винаги има в резервните дрехи по едно елече без ръкави, със съответната дебелина.
За дъжд и сняг, понеже ходим пеша, слагам в/у дрехите тънък или подплатен шушляков панталон + гумени ботуши/апрески.

# 62
  • София
  • Мнения: 9 517
Никога не пускам на градина с пола  или панталон без ластик. Роклите също са с нахлузване, евентуално с по някое копче отпред, но предимно залагам на туника с клин (така спестявам голия кръст). Чорапогащи не слагам, вместо тях - тънко клинче и чорапи. Лете и зиме винаги има в резервните дрехи по едно елече без ръкави, със съответната дебелина.
За дъжд и сняг, понеже ходим пеша, слагам в/у дрехите тънък или подплатен шушляков панталон + гумени ботуши/апрески.
и аз така, само дето ходи със сандали в детската

и сигурно съм единствената, която ще го напиша, но аз купувам различни неща за градината и за времето, в което сме заедно навън - в градината залагам на практичността - всичко на ластик, за да може да се облича/съблича лесно, докато когато сме заедно мога да си позволя и слим дънки с копчета /ситното е кльощаво и му отиват/, както и роклички с копчета и други глезотийки, които не са подгодящи за градина - затова имаме два вида дрехи  Peace

# 63
  • Мнения: 21 275
Аз уж не отделям,ама те сами си се разпределиха дрехите,не казвам,че носи анцузи само в градината,вкъщи също,но ... и ние имаме два вида дрешки.

# 64
  • Мнения: 46 511
Не сме купували нищо специално.
Каквито дрехи има, с такива ходи на градина (вече училище).
Като умалеят се подменят поетапно. А и по празниците получава толкова много, че рядко се налага да се докупува нещо.

# 65
  • София
  • Мнения: 23 096
Ох, май отговорих неправилно на анкетата. Приех, че това е цената на едно обличане, а не на дрехи за целия сезон.  Joy Дори се учудих, че някои пращат децата с дрехи за повече от 200 лв., не че сигурно няма и такива разбира се.

Миналата година, когато малката беше първа група, се съобразих с изискването за лесно обличащи се и събличащи се дрешки, но за тази година не съм проявила разбиране в това отношение.

Колкото до броя на дрехите, моите количества не са определящи, тъй като купувам страшно много дрехи на детето си. Ако взимам анцузи, гледам да са по-интересни, както като кройка, така и като цветове, тоест не типични анцузи. Клинчетата за момичетата са много удобна дреха, особено в съчетание с по-дълга блузка или туника.

В нашата група през зимата си е студено и освен панталонче и блузка, децата трябва да носят елек или някакво горнище, че и чорапогащник даже. Доста неприятно е да стои едно дете толкова навлечено, но няма как.

В момента купувам дрехи за 1-2 години напред, тъй като вече съм заредила гардероба за предстоящия есенно-зимен сезон. Все гледам за презапася детето, че не се знае какви времена могат да дойдат.  Crazy

# 66
  • Мнения: 21 275
tonkabonka за времената си напълно права.

А как ще облечете детето си за първият му учебен ден в училище,ясла,градина ?

# 67
  • София
  • Мнения: 23 096
А как ще облечете детето си за първият му учебен ден в училище,ясла,градина ?
В смисъл като нещо по-официално ли имаш предвид?
Ако е така, то официалности няма да има. Пускам Кати сега в понеделник, ще бъдат сборни групи. Миналата година, в първа група, занесохме букети за госпожите и лелката. Сега изобщо не знам дали ще са нашите госпожи при сборните групи, така че цветята отпадат.
 

# 68
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Сега от темата да разбирам, че трябва да изпращам детето по-скоро със спортни дрехи, да няма дънки, панталони и т.н. Горната дрешка да се закопчава отпред с цип. Това ли да гледам като купувам? На нас ни казаха изрично само за бодита да няма, за другото изобщо не бях се замислила.
Ще ходи на ясла.

П.П. И за цветя пък изобщо не бях мислила.

# 69
  • Мнения: X
Аз също нямам предвиден по-официален тоалет за първия ден. Ще бъде с някакви дънки или къси панталонки...в смисъл няма да е с анцунг.
Ще купя цветя за учителките и лелката и дотам.

# 70
  • София
  • Мнения: 23 096
Irina St., за да не се затрудняват лелките и госпожите, е за предпочитане панталонки на ластик, т.е. без ципове и копчета. Връхните дрехи може да са с цип, но не и копчета. Естествено, това не е закон и винаги можеш да го нарушаваш, без да ти става навик обаче.  Wink Ако детето ми ходеше на ясла, то със сигурност щях да се примиря с анцузи и комплекти клинчета с туники. Дънките определено не са удобна дреха за целодневно стоене и игра.

Колкото до цветята, ще свикнеш.  Grinning

# 71
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Мерси! Ще се придържам към съветите Simple Smile Доста полезни!

# 72
  • Мнения: 21 275
Ние ще вземем 3 букета за (трите лели & госпожи).В понеделник е на градина,първа група.
И аз мисля да й сложа дънки,и някоя по-тънка блузка.
Това ми напомня да купя тези дни колан,че имаме само тиранти. Mr. Green
Утре ще й оправя багажа за градината,и трябва да изгладим всичките дрешки и бельо.

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Не само да не се затрудняват госпожите, за самото дете да е по-лесно. Че в яслата не зная, ама в градината като се заиграят и се сетят в последния момент, че им се ходи до тоалетна, ама сега, веднага, на момента, ако се замотат с цип или копче, като нищо може да стане белята, докато си осигурят помощ. Пък са големи вече, засрамват се, като стане фал.

Затова всяка нова дреха с копчета и цип, дори да не е предвидена за градина, я "прогонваме" с дребната. Не успее ли за 10 секунди да се освободи от нея, дори след поразширяване на илиците или намазване на ципа с восък, остава в дълбока резерва.

# 74
  • Мнения: 16
Здравейте Simple Smile
Много полезна темичка, намерих някои неща за които не се бях сещала  Embarassed
Миналата година се опитах да купя дрехи, които да стават за 2 сезона, но нещо не ми се получиха добре нещата - малката само се ядосваше на ръкавите че са нагънати, панталончетата нямаха ластик долу на крачола, та също трябваше да се загъват, някои бяха широки в талията - изобщо пълна трагедия. Затова сега като идва нов сезон и с ясла и без си купуваме нови дрехи Wink
Старая се да заложа на практичното - панталони/анцузи само с ластик горе, нови блузки, че старите са окъсели и пантофки от естествена кожа, че да не запарват.

Общи условия

Активация на акаунт