Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 204
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 379
Това, което знам аз е, че ти мерят тоновете, само ако си с избор на екип и доктора, който си избрала сам те вика през целия 9ти месец и ти казва кога да ходиш и да ти ги мери.  
Други болници (поне за 2 се сещам,частна и държавна) се заплаща като няма значение дали си с/или без/ екип.
  bouquet
Щом имат такава заповед, едва ли ще те лъжат за нея. В работата, koгато имаме заповед, тя си влиза в сила от датата, от която е подписана от директора и съответно се изпълнява. Който работник я наруши, търпи съответните административни наказания.

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 18:21 от Nadejda1@

# 1 306
  • Мнения: 14
При мен се случи нещо подобно. Термина ми беше в петък, бях при наблюдаващия лекар същия ден, а за събота и неделя ме прати в Окръжна. Отидох в събота, направиха запис на тонове и ми казаха да отида направо в понеделник, когато ще бъде и шефката на отделението, да ме види тя.Отидох в понеделник, тя само ме разпита, скара ми се че съм там,каза ми за въпросните срокове. Прегледа ме друга лекарка.С една дума отпратиха ме да си чакам и да ходя на тонове при наблюдаващата до като настъпи момента. За мой късмет получих контракции още същата нощ и на сутринта бях отново в болницата, където ме приеха и ме изроди лекарката, която ме прегледа предния ден (не шефката, за мой късмет).Като изключим този факт с записа на тонове, останах много доволна от всички и всичко в болницата. На теб желая успех и всичко да мине леко Simple Smile

# 1 307
  • Мнения: 34
Аз ще отговоря просто-"Що за глупост?!"
Ако недай си Боже детето има нужда от помощ (да не обяснявам подробно),как ще се разбере,ако тоновете отслабнат майката ли ще ги чуе????????????? Аз също раждах в ОБ и напоследък наблюдавам стабилно пренебрежение към родилките,които са БЕЗ избор на екип.Ако е нужно да се слушат тоновете след 14-я ден,защо подяволите,ако си с екип те викат да ти ги меряв още в 9-я месец????????????????
Ася,ако нямаш намерение да плащаш избери друга болница!!!
Знам,че много момичета ще ме осъдят за категоричния ми отговор,но,повярвайте,има защо да го кажа!
Леко раждане  bouquet

# 1 308
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за отговорите! Днес съм при наблюдаващия ме лекар ще споделя с него за случая и се надявам да ме опъти какво да правя. Аз не съм и очаквала да ми записват тоновете безплатно, но тя не ми даде избор нахока ме и ме изпрати да си ходя.

# 1 309
  • Мнения: 8
Аз пък нито веднъж не съм отишла на тонове в болницата, дори на ЖК не съм ходила за това, а посещавах частната ми гинеколожка, при която си следих бременността, освен по ЗК. Директно отидох в Окръжна като ми изтекоха водите, раждах без екип и сега, година и 7 месеца по-късно, си давам сметка, че всичко е било ок, с изключение отношението на доктора, който ме израждаше по време на самото раждане.  Peace Иначе нямам лоши впечатления като цяло.

# 1 310
  • Мнения: 76
Аз раждах в Окръжна преди почти година. Преносих 8 дни. Тогава ме викаха 7 дни след термина на тонове всеки ден там, където ходих на женска консултация. Така ми обясниха, че е по ЗК, след 7-те дни вече поемат болницата, в която ще раждаш. Отделно ходих и в Окръжна, но не всеки ден, но бях с избор на екип.
Не знам за тонове, но наистина имат заповед да приемат за раждане след 14-дневно преносване. Според мен не се спазва много-много това, на никого не му се рискува, но тонове трябва да се следят редовно след преносване, особено, ако са повече от 5 дена.

# 1 311
  • Мнения: 76
Плюс това се следят и количеството на водите и състоянието на плацентата.

# 1 312
  • Мнения: 7
Здравейте,
имам молба към мамите, които са раждали при д-р Дачева - има ли някоя, която е раждала без упойка и би ли споделила как е преминало, защото ми се стори че е голям фен на упойките и  не знам дали изобщо изражда без.

Благодаря предварително.

# 1 313
  • Мнения: 7
Нека си променя въпроса тогава - има ли мами, които са раждали в окръжна без упойка, без вливания на системи окситоцин и без дирижирани напъни и например да са й дали бебето да го закърми малко след раждането и ако да, моля ви споделете при кой доктор е било.

Благодаря!

# 1 314
  • София
  • Мнения: 254
Sisiliq, и двете ми раждания са при нея. Първото предизвикано, с епидурална. Дадоха ми бебето след раждането, аз тогава не съм се опитвала веднага да го кърмя, само се гушкахме, а няколко часа по-късно вече ми го дадоха в стаята и си  остана при мен, та се кърмехме постоянно. Второто - преносих доста, но успях да се преборя да изчакат да тръгне естествено. По време на раждането мислех, че раждам без окситоцин, а само с оводняваща система Simple Smile Е, оказа се,че макар да отидох с активни контракции и 6-7 см. разкритие, в банката с оводняващ разтвор все пак са ми сложили и окситоцин (разбрах от епикризата после). Имах позиви да напъвам, не са ме карали да напъвам по-рано от когато аз бях готова, но например не ме оставиха да издишам  докато напъвам, а ме караха да задържам дъха. Дадоха ми веднага след измиване/повиване бебето да го гушкам и кърмя.

Сестра ми се опита да си договори тази година раждане без окситоцин изрично, но не се получи - уж се бяха разбрали да ражда без окситоцин, но т.к. в хода на раждането тя прецени, че може би ще е по-добре да й сложат упойка, а нямаше анестезиолог на разположение поради спешен случай в болницата, все пак настояха да й включат окситоцин, уж за да се ускори процесът.

Моят съвет ако искаш да раждаш по по-естествен начин е да говориш колкото се може по-рано с лекаря, който си избрала, да му кажеш ясно и открито предпочитанията си и да си ги отстояваш(разбира се, ако няма медицински причини за обратното). Не са свикнали като цяло нещата да протичат така. При други лекари може и да не е така, мисля, е някой беше споделял по-назад в темата, че се е уговорил с Жекова за естественно раждане без разни намеси, но не помня как беше минало.

# 1 315
  • Мнения: 7
Благодаря, Ayka, за изчерпателния отговор, вече почти бях решила, че съм безнадеждан случай:))) и че всички препоръчващи Дачева са или секцио, или задължително с упойка - окситоцин и т.н. и явно е така за съжаление.

# 1 316
  • Мнения: 150
Момичета аз да попитам дават ли да си внесеш целият багаж,който си си приготвила в реанимация след секцио или само вода може.

# 1 317
  • Мнения: 7
Да, дават да се внася всичко навсякъде. Багажа е навсякъде с теб.

# 1 318
  • Мнения: 150
Да, дават да се внася всичко навсякъде. Багажа е навсякъде с теб.
                                     мерси Heart

# 1 319
  • Мнения: 18
Здравейте , ще призная ,че наистина ме домързя да изчета цялата тема  Embarassed Затова директно ще питам ,дали е необходимо в багажа си за родилното да сложа и бебешки дрешки с които да обличат бебчо докато сме в болницата? Също така има ли и други неща , които не са добавени в списъка от страница 1 ?
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт