Наркоманско свърталище пред входа на детска градина.

  • 1 451
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
    Градината е 145 ЦДГ и се намира на улица, която е разделена от булевард  от храсти и дървета, които са се превърнали в бунище, а вътре е наркоманско свърталище. Постоянно има някой в храстите, излизат, стоят на спирката на автобуса, пак се завират вътре. Намира се до мястото, на което някога беше завод „6-ти септември”.  Още първата седмица от учебната година беше обран човек до градината, посред бял ден, в работно време и това се случва много често. Оградата на градината тази година за втори път е била  открадната. Преди време чисто нови телевизори дарени на градината на втората седмица са били откраднати. ..
    Всеки ден умирам от страх да водя детето си там. Нямам представа персонала на градината как търпи това толкова много години, но аз съм на крачка да си оставя детето вкъщи, а и аз със него,  с риск да не може да се класира повече за градина, предвид  местата за детски заведения в София. А  от самата градина съм много доволна.
    Писах жалби до общината, директорката доколкото знам до районното, но абсолютно нищо не се променя.  Докато не се изчисти от боклука и не се премахнат храсталаците, за да няма къде да се крият наркоманите, клошарите и циганите няма да има никаква промяна.
   Ако имате  други идеи какво мога да направя, освен жалби до общината,  моля да ги напишете?

П.п.  Моля модераторите поне малко да оставят темата в този подфорум.

# 1
  • Мнения: 11 451
Аз може и да съм малко крайна ... но дали не може да се съберете няколко родители и да свършите това, което молите общината да стори.  То какво молите само! Храстите декоративни ли са или саморасли? Ако са декоративни и някой извика полиция може да ви глобят. Което автоматично означава, че ако не сте луди кози като мен /така де  Crazy/ може би ще трябва да извадите разрешително за махането им.

# 2
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Организирайте се родителите и почистете около градината, та туковиж и общината и полицията са се рздвижили и те.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 132
Храстите са саморасли, но освен че става въпрос за бурени по  протежението на една автобусна спирка, на мен ми се струва опасно родителите да свършим това.

# 4
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Храстите са саморасли, но освен че става въпрос за бурени по  протежението на една автобусна спирка, на мен ми се струва опасно родителите да свършим това.
След като виждате че общината не прави нищо, съберете се родителите и извикайте някоя от телевизиите - за предпочитане от предаването "Господари на ефира" и кажете за проблема си.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Храстите са саморасли, но освен че става въпрос за бурени по  протежението на една автобусна спирка, на мен ми се струва опасно родителите да свършим това.
Я пак...
Да осечете храстите е по-опасно отколкото да оставите наркоманите и клошарите там???

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
По-безопасно е да се справят с това мъжете.

# 7
  • Мнения: 2 457
Мъжете, разбира се. Подкрепям Peace

# 8
  • Мнения: 46 577
На такива места непрекъснато има някой от обитателите. Ако тръгнат да разчистват, най-много да се стигне до бой.
Аз бих продължила с жалбите, и както са те посъветвали - медии.

# 9
  • Мнения: 9 698
А докога в тази държава всичко трябва да си правим сами? Сега остава да се научим и да се оперираме сами и ще сме идеалната нация!

Пишете жалби, извикайте телевизия, дори съдете общината или фирмата отговаряща за почистването на района!
Плащат се милиони на фирми за почистване, а резултат нула. Плащат се милиони и се държат десетки хиляди служители в МВР и резултат - нула!
А народът търпи, подрязва си храстчетата и стреля по наркомани! Е не се прави така! Всеки да си знае мястото и задълженията!

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Много ясно, че мъжете ИМ ще се справят ...

# 11
  • Мнения: 105
Синът ми е Първа група в 145 ЦДГ и ходи там от миналата сряда.

След като минахме първата сутрин /с кола/ и видях каква е хавата и "сън не ме хваща". Чашата преля, когато същия ден майка ми, отивайки да вземе детето се е натъкнала на мургав субект, който й е казал, че "ако има златно синджирче ще й отреже главата". Та какво нправих:
- миналия четвъртък пуснах жалба до Фандъкова, която в момента е при някакъв зам. кмет по образованието - официален отговор няма.
- миналия петък бащата на мъжът ми се е обадил в 6то районно, откъдето са казали, че знаят за случая.

Друго нищо...

Проблемите са два:
В голяма близост до ДГ има пункт за вторични суровини и там по цял ден се влачат странни мурагви субекти с каруци и кучета. Според мен основната мърсотия е от там. Дори да се хванем и изчистим след 3 дена, пак ще е същото. Точно за този пункт писах в писмото.
Въпросните дървета между главната улица Житница и малката уличка, на която е ДГ наистина образуват "чудесен" зелен пояс, зад който, ако някой е решил да те обере, пребие и т.н просто ще го направи необезпокояван. Въпросните дървета представляват една доста гъста гора около 500 м дълга и 20 тина метра широка, така че не си въобразявайте, че петима мъже с брадвички, могат да я унищожат. Работата е за бригада с машини.

Може би повече родители трябва да пишат на общината.

Честно казано и аз си мисля за Господари на ефира.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 132
На такива места непрекъснато има някой от обитателите. Ако тръгнат да разчистват, най-много да се стигне до бой.
Аз бих продължила с жалбите, и както са те посъветвали - медии.
Точно така. И сутрин и следобед ежедневно са там. Вечер се събира голяма група, влизат в двора на градината и оставят след себе си кочина. Събота и неделя- също. Освен това става въпрос за пространство около 4-5м. ширина и може би поне 400-500 метра дължина. Направо си е като малка горичка-бунище.
От общината очакват родителите да се вземем в ръце за съоръженията за игра в двора, за по-хубава ограда и прочие по-дребни неща. Кога общината ще се вземе в ръце?

# 13
  • Мнения: 4 841
Писмени жалби до всички възможни инстанции - лични, колективни (от родителите на децата, от живеещите в близост - от всякакви възможни формирования).
Обаждания до 112 при всяко "шмугване" на съмнителни хора в храстите с оплакване от странни шумове и съмнение за извършване на незаконни действия в опасна близост до детска градина. Там поне оплакванията се записват и не могат да останат без отзвук и реакция.

И тъй като идват избори и партиите трябва да лъскат имидж - посетете всички партийни клубове в района ви, и поискайте съдействие, особено настоятелно от партията/партиите, от която/които сте излъчили общински представители и народни представители  Peace Кажете си в прав текст, че живущите в района и околностите ще бъдат особено доволни от разрешаването на проблема, и който го разреши ще спечели всенародната любов. В предизборно време и най-невероятни и забатачени проблеми се решават неочаквано бързо.

Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 483
Как смеете да се възмущавате от бъдещето на държавата?! И да пишете жалби?!

Сериозно, свържете се с медиите, иначе никой няма да ви обърне внимание. Според мен е опасно да се чистят такива места от граждани- може да се убодеш на някоя игла и от играчка-плачка, или да стане бой, от който ще излязат виновни задължително немургавите и незлоупотребяващите с наркотици.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт