козметиката на ТАЛОДЕРМА

  • 59 985
  • 435
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 18 542

 Shocked как тъй 40 лв. ве!?
Абсурд! За пръв път чувам.
Виж в някой магазин, където има от малките шишенца на Българска роза. Е, не е жълти стотинки, но 40 лв. си е лудница!  ooooh!

 Peace
И аз се облещих като чух.
В аптеката до нас продават най-различни масла в едни малки шишенца. Предполагам, че са етерични - имаше портокалово, лавандулово и други и реших да питам.
Тези в мускалчетата, които продават чисто розово масло ли е или с примеси?

# 331
  • Мнения: 1 254
И аз се облещих като чух.
В аптеката до нас продават най-различни масла в едни малки шишенца. Предполагам, че са етерични - имаше портокалово, лавандулово и други и реших да питам.
Тези в мускалчетата, които продават чисто розово масло ли е или с примеси?
newsm78 идея си нямам за мускалчетата, но за 0.50 лв. нали се сещаш как работи методът на есенцията Wink
Ами ей тва е и-мейла broza-kart@mbox.digsys.bg. Ей сега ще им пиша и ще се направя на света вода ненапита. Ще се опитам да разбера в какви фасовки има и на каква приблизителна цена може да се намери в аптеките Wink (е, стига да ми кажат де).
До нас има магазин със сапуни на Рефан и наред с тях има и шишенца с масла на БГ Роза - Карлово.

Ще разучим тая работа Wink

# 332
  • Мнения: 18 542
Мерси!   bouquet

# 333
  • София
  • Мнения: 9 591
И аз си взех от околоочното гелче с Ройбос и съм много очарована Hug.
Ухае страхотно и ми понася добре за сега. Вече втори ден го ползвам. Peace
Кремът за ръце- епителизиращия- взех го по ваши препоръки Mr. Green -също е много хубав. Мирише на розичка и прави ръцете мекички. Simple Smile
МНого съм доволна!
Ще си взема нататък и дневен+нощен крем. Simple Smile

# 334
  • Мнения: 1 254
 Hug Това да се чува!

 Wink

# 335
  • Севлиево
  • Мнения: 44
Vesi здравей, с интерес проследих темата и реших да опитам с въпросната козметика. До сега ползвам доста скъпи кремове, по препоръка на козметичката ми разбира се но не виждам кой знае какъв ефект. Та ако можеш да ми препоръчаш някакъв крем за лице , околоочен и слънцезащитен ще ти бъда много благодарна.
Аз съм на 30год. със смесена кожа, алергична към слънцето, склонна към комедони, акне и всякакви други отвратителни неща.
Благодаря ти предварително

# 336
  • Мнения: 1 413
Веси, много благодаря, че ме ориентира към темата!  Купих си дневния хидроактивен крем с екстракт от Ройбос. Искам да те питам следното - в указанието пише "перфектна основа за грим" - това значи ли, че мога да го нанеса и след 10 мин. например да нанеса отгоре фон дьо тена, който е течен newsm78

# 337
  • Мнения: 4 202
Ами нека и аз се включа. Следя темата от самото и начало и също се запалих за тази козметика. Имам много чувствителна, сконна към зачервявания кожа и от години ползвам само козметика на Авен, Био Дерма и Ла Рош Посей, с които нямам никакъв проблем. По миналата зима никак не ми подейства добре козметиката на Дарфен, но всичко това е за друга тема.

Та сега за Талодерма, купих си дневен и нощен крем за чувствителна кожа. Но май ми идват малко много за кожата 2та, натежават ми. Мисля, че нощния ще се наложи да го ползвам по-рядко.
Веси, ако можеш да ми препоръчаш нещо не толкова мазно за през нощта, което според теб е подходящо за чувствителна кожа, ще съм много благодарна. Мислех че кремовете за чуствителна кожа нямат никакъв аромат, а тези си миришат на роза, което не е + за мен  Confused
Иначе си купих и епитализиращ (май така се пишаше) Е-1 крема за за ръце и смело мога да го похваля, дори приятелят ми го пробва и е доволен.

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 23:48 от liu

# 338
здравей Веси:)и честита баба марта!
от около две седмици ползвам крем4етата с ройбос и съм много доволна:)но имам и въпрос:по-скоро молба за съвет.кожата ми е чувствителна на 28 г съм и срам не срам май все още не ми е ясно какви са стъпките за качествено по4истване и поддърване на лицето,Какво се прави преди крема?като запо4нем от водата:) (чела съм достатъчно списания за да ми се объркат съвсем нещата със тоника по4истващите  млека и скраба Embarassed и т.н)какво ще ми препоръчаш?благодаря ти предварително

# 339
  • Мнения: 1 254
... Та ако можеш да ми препоръчаш някакъв крем за лице , околоочен и слънцезащитен ще ти бъда много благодарна.
Аз съм на 30год. със смесена кожа, алергична към слънцето, склонна към комедони, акне и всякакви други отвратителни неща.
Благодаря ти предварително.

Здравей!  Hug
Добре дошла в клуба.

Комбинацията, която ми описваш направо ме затрудни, но май все пак ти измислих комбинация на свой ред  Grinning
И тъъйй....
- смесена кожа
- слънчева алергия
- комедони
- склонност към акне
Предлагам следното:
Тоалетно мляко - за мазен и смесен тип кожа
съдържа: Глицерин, вит. А и Е, Урея, билкови екстракти от Лавандула и Репей.
Глицерин: оказва хидратантно действие, омекотява кожата без да я омазнява
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства
Лавандула, екстракт: действа епителотонично, анти-септично, анти-паразитно, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно
Репей, екстракт: добре овлажнява, регулира функцията на мастните жлези;
Околоочен с Ройбос. Вечер го нанасяй не само около очите, но и върху цялото лице! Всички се чувстват страхотно с този трик  Grinning - аз самата въведох лично тази практика Wink
Дневен крем - мазен и смесен тип кожа
съдържа: вит. А. и Е, билкови екстракти от Репей, Хвощ, Хемл и Бял равнец, Урея, УВ филтри.
Репей, екстракт: добре овлажнява, регулира функцията на мастните жлези;
Хвощ, екстракт: оказва тонизиращо и стягащо действие
Хмел, екстракт: тонизира, почиства мазната кожа и свива порите
Бял равнец, екстракт: успокоява и освежава кожата, притежава анти-септичeн и тонизиращ ефект
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства

С каква цел се нуждаеш от слънцезащитен крем - лице, плаж, планина? Кой сезон?
А склонността към акне и възплаения постоянна ли е или е периодична?

Пиши пак Wink
  bouquet

# 340
  • Мнения: 1 254
Веси, много благодаря, че ме ориентира към темата!  Купих си дневния хидроактивен крем с екстракт от Ройбос. Искам да те питам следното - в указанието пише "перфектна основа за грим" - това значи ли, че мога да го нанеса и след 10 мин. например да нанеса отгоре фон дьо тена, който е течен newsm78

Абсолютно да!  Mr. Green

 newsm10

# 341
  • Мнения: 1 254
здравей Веси:)и честита баба марта!
от около две седмици ползвам крем4етата с ройбос и съм много доволна:)но имам и въпрос:по-скоро молба за съвет.кожата ми е чувствителна на 28 г съм и срам не срам май все още не ми е ясно какви са стъпките за качествено по4истване и поддърване на лицето,Какво се прави преди крема?като запо4нем от водата:) (чела съм достатъчно списания за да ми се объркат съвсем нещата със тоника по4истващите  млека и скраба Embarassed и т.н)какво ще ми препоръчаш?благодаря ти предварително

Здравей!  Hug
Кажи ми, моля, в какво точно се изразява чувствителността на кожата ти!?
И да започнем от вадата ....  Grinning
Независимо, че скраба е почистващо средство, първо се прилага тоалетното мляко, или почистващия крем/гел-пяна и пр., които задължително се отмиват с вода  Naughty
Но ти, с тази чувствителна кожа, не можеш да си позволиш скраб! Само нормалните и мазните до смесени кожи е удачно от време на време да се тертират със скраб маски.
Ако след млякото, евентуално и пилинг, няма друга маска,(похранваща, успокояваща, ала-бала) то идва тоника, който не се отмива, а остава върху кожата. След това идва кремчето Wink

Хайде сега, кажи за чувствителните проявления на кожата ти и пак ще ти пиша  Hug

# 342
  • Мнения: 1 254
Ами нека и аз се включа. Следя темата от самото и начало и също се запалих за тази козметика. Имам много чувствителна, сконна към зачервявания кожа и от години ползвам само козметика на Авен, Био Дерма и Ла Рош Посей, с които нямам никакъв проблем. По миналата зима никак не ми подейства добре козметиката на Дарфен, но всичко това е за друга тема.

Та сега за Талодерма, купих си дневен и нощен крем за чувствителна кожа. Но май ми идват малко много за кожата 2та, натежават ми. Мисля, че нощния ще се наложи да го ползвам по-рядко.
Веси, ако можеш да ми препоръчаш нещо не толкова мазно за през нощта, което според теб е подходящо за чувствителна кожа, ще съм много благодарна. Мислех че кремовете за чуствителна кожа нямат никакъв аромат, а тези си миришат на роза, което не е + за мен  Confused
Иначе си купих и епитализиращ (май така се пишаше) Е-1 крема за за ръце и смело мога да го похваля, дори приятелят ми го пробва и е доволен.

Здравей!  Hug
Не зная защо нощният крем за чувствителна кожа ти е дотежал  newsm78 - в него няма такива мазнинки, каквито ти се струва  Thinking Всъщност, чувството за мекота ли е, или е мазно?
Хм .... по принцип бих ти предложила Околоочния с Ройбос върху цялото лице нощем, но в същност в случая не е подходящ, понеже има парфюмна композиция  Grinning
А що се отнася до кремовете за чувствителна кожа - те наистина нямат в състава си ПК (парфюм), точно поради високата чувстителност на тези кожи към ПК!! Миризмата на роза е следствие на вложения Конкрет от Роза  bouquet , който между другото се препоръчва при третирането на чувствителни кожи.
Колежката препоръча, ако наитина чувстваш нощния крем тежък, в место него, след почистването на лицето да нанесеш вместо крем Тоалетното мляко - чувствителна кожа. То е с екстракти от Див кестен и Лайка.

Пиши пак!  Flutter

# 343
  • Мнения: 4 202
Здравей!  Hug
Не зная защо нощният крем за чувствителна кожа ти е дотежал  newsm78 - в него няма такива мазнинки, каквито ти се струва  Thinking Всъщност, чувството за мекота ли е, или е мазно?
Хм .... по принцип бих ти предложила Околоочния с Ройбос върху цялото лице нощем, но в същност в случая не е подходящ, понеже има парфюмна композиция  Grinning
А що се отнася до кремовете за чувствителна кожа - те наистина нямат в състава си ПК (парфюм), точно поради високата чувстителност на тези кожи към ПК!! Миризмата на роза е следствие на вложения Конкрет от Роза  bouquet , който между другото се препоръчва при третирането на чувствителни кожи.
Колежката препоръча, ако наитина чувстваш нощния крем тежък, в место него, след почистването на лицето да нанесеш вместо крем Тоалетното мляко - чувствителна кожа. То е с екстракти от Див кестен и Лайка.

Пиши пак!  Flutter

Благодаря за съвета, ще пробвам и с тоалетно мляко за чувствителна кожа.  Wink

# 344
  • Мнения: 1 254
Благодаря за съвета, ще пробвам и с тоалетно мляко за чувствителна кожа.  Wink


Мооля  Hug
За какво сме ние ... Wink

Общи условия

Активация на акаунт