Всяка вечер ли почиствате ушичките на бебоците?

  • 1 806
  • 50
  •   1
Отговори
Почти всяка вечер имаме секрет в ушенцата и се чудя дали е нормално. Бях чела, че докато се оформи вътрешното ухо има и секрет, но не знам до кога продължава. Как е при вас по този въпрос?

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и
е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво
да се притесняваш. Wink

# 2
  • Мнения: 5 790
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво да се притесняваш. Wink

И аз така. Дори сега тя много обича някой да й чисти ушите и като види клечките, вади 1-2 и ни ги носи, за да й чистим ушите. Затова аз и сега продължавам да й ги чистя всеки ден.

# 3
  • Мнения: 4 629
Ушите на новородените се самопочистват. Няма нужда ти да ги почистваш

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и
е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво
да се притесняваш. Wink
И аз така, но и все още го правя почти всеки ден(отскоро мием главата през ден, и тогава чистя и ушите)

# 5
  • Мнения: 2 674
секрета  е ушна кал , която колкото по-рядко се чисти по-добре!
има голяма вероятност да се набута навътре и става по-лошо
иначе на хлапето му го махам като е почти паднал ,излезнал

п.п. ако държите да го махате правете го рядко и то след баня ,като е омекнала калта, но с хавлията - не с клечки или др. подръчни средства

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 954
И аз знам, че не се почистват с клечка всяка вечер ушетата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Да, всяка вечер след банята. И наистина има жълто /ушна кал/.

# 8
  • Мнения: 1 410
Почиствам само това, което излезе навън. Вътре в ухото не бъркам, защото знам, че не трябва при малки бебчета.

# 9
  • Мнения: 8 769
Почти всяка вечер имаме секрет в ушенцата и се чудя дали е нормално. Бях чела, че докато се оформи вътрешното ухо има и секрет, но не знам до кога продължава. Как е при вас по този въпрос?
Почиствам когато видя,че излиза навън (и за да не се вижда). По принцип в ушите не трябва да се бърк. На дъщеря си давам сама да си ги чисти - докъдето не я боли, почесва се и с това се приключва. На бебе чистя аз - мидата и леко видимата вътрешна част. Не всяка вечер; може би два пъти седмично.

# 10
  • Мнения: 1 370
Съвсем леко по4иствам, повечето пъти с мокра кърпичка, само секрета който се вижда и то не всяка вечер. Така ме посъветваха педиатрите

# 11
  • Мнения: 7 430
Не, казаха ми, че не е нужно и не го правя всяка вечер.
Може би на 3 дни веднъж Wink

# 12
  • Мнения: 8 505
Не всяка вечер,защото колкото повече чистиш,толкова повече се насъбира.А и все пак целта на ушната кал е по нея да полепнат различни нечистотии,прах,пясък...т.е. тя все пак предпазва ухото.Лекар УНГ ми е казвал,че се маха не по-често от 2 пъти седмично (важи не само за бебета).

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Не, казаха ми, че не е нужно и не го правя всяка вечер.
Може би на 3 дни веднъж Wink

И аз така

# 14
  • Мнения: 1 181
през ден-два чистя ушите

# 15
  • Мнения: 1 645
Не,не ги чистя всеки ден - 1 - 2 пъти в седмицата е достатъчно.

# 16
Явно няма нужда да се чистят всяка вечер! Може би ще го правя 2 пъти в седмицата, когато мием и косичката. Благодаря ви много, мили мами! Както винаги сте много полезни  Grinning Grinning Grinning

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не чистя всеки ден, а през ден два

# 18
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На Деси й чистя ушичките два пъти в седмицата, когато й мия косата и има вероятност да е влязла вода.

# 19
  • София
  • Мнения: 154
Почиствам само ушната мида, не бъркам с клечка ва канала - така ушната кал се напъхва ,а не се премахва. Това може да доведе до сериозни проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 777
Отначало и аз ги бършех всеки ден, след баня. След това взех да разреждам, защото забелязах че колкото повече ги чистя толкова повече ушна кал се събира. Се га ги чистя 1-2 пъти седмично, задължително след баня и задължително с клечки с ограничител за да съм сигурна че няма да бръкна много навътре  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
През 2 дни му почиствам ушите, само с клечки, които са специално за бебета - с ограничител, за да не бъркам по-навътре, от колкото трябва.

# 22
  • Мнения: 3 356
Всяка вечер след баня.

# 23
  • Мнения: 1 930
Пресиян най- мрази да му чистя ушетата, затова го правя 2, максимум 3 пъти в седмицата

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 15:05 от Гея

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Не, когато видя че се е показала ушна кал - тогава чистя.

# 25
  • Мнения: 5 299
До като беше по-малка - ги чистех всяка вечер след баня. Но сега през 2-3 дена. Не е много хубаво да се човърка често из ушите все пак.

# 26
  • Мнения: 781
Два пъти в седмицата. Преди време имах проблеми с ушите и доктора каза, че не е полезно честото чистене. Защо обаче забравих... newsm78

# 27
  • Мнения: 3 537
Чистя ги 2 пъти в седмицата.Знам,че не  е хубаво да се чистат често на толкова малки деца.1-2 пъти в седмицата е достатъчно Wink

# 28
  • Мнения: 1 489
Не всяка вечер,защото колкото повече чистиш,толкова повече се насъбира.А и все пак целта на ушната кал е по нея да полепнат различни нечистотии,прах,пясък...т.е. тя все пак предпазва ухото.Лекар УНГ ми е казвал,че се маха не по-често от 2 пъти седмично (важи не само за бебета).
И аз това го знам от лекар УНГ.

# 29
  • Мнения: 505
da razbira se 4e tokato ima sekret triabva da se 4isti ne se pritesniavai

# 30
  • Мнения: 2 910
Аз също знам, че ушите на бебета и малки деца не трябва да се чистят всеки ден, затова ги почиствам 2 пъти в седмицата.

# 31
  • Мнения: 302
В началото не съм ги чистила. От два-три месеца ги почиствам след къпане с тензуха с който го подсушавам или с клечка с ограничител, но не всяка вечер.

# 32
  • Мнения: 2 271
Да след всяко къпане!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Само след миене на главичката,което се случва през 3-4 дни.

# 34
  • Мнения: 1 428
И аз си мислех да пускам такава тема,но ме изпреварихте.Аз също чистех ушичките всяка вечер до едната годинка.Сега го правя 2-3 пъти в седмицата,но се притеснявам от това,че ушната кал е страшно много.Незнам на какво се дължи това-дори е тъмно кафява на цвят.Не я болят ушите,но защо се отделя  в такова голямо количество и е толкова тъмна?Някой знае ли?

# 35
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз знам, че колкото по-често се чистят ушите, толкова повече секрет се образува.
Чистя ушите на Габи веднъж в седмицата. По-често ако видя че са много мръсни.

# 36
  • Мнения: 1 382
На 2-3 дни ги чистя  Flutter

# 37
  • София
  • Мнения: 44 180
на мен педи ми каза да не чистя или ако много държа да е много рядко само каквото е вече почти паднало и не със клечка за уши , че така само се натъпква навътре, а и колкото повече чистиш толково повече почва да образува и отделя ухото...

# 38
  • Мнения: 1 427
Не. Правя го на 4-5 дни веднъж!

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
секрета  е ушна кал , която колкото по-рядко се чисти по-добре!
има голяма вероятност да се набута навътре и става по-лошо
иначе на хлапето му го махам като е почти паднал ,излезнал

п.п. ако държите да го махате правете го рядко и то след баня ,като е омекнала калта, но с хавлията - не с клечки или др. подръчни средства

Абсолютно правилно!!!!
Дори и моите уши НЕ почиствам с клечки за уши или други тем подобни неща, след като бях на косъм да ми шият тъпанчето в ИСУЛ преди месец!!!!!!!!
Ушният лекар каза, че ухото има функцията само да се чисти и намесата на човека повече вреди, отколкото да помага.

# 40
  • Мнения: 1 735
Ушите на новородените се самопочистват. Няма нужда ти да ги почистваш
newsm10

# 41
  • София
  • Мнения: 2 164
През ден-два.

# 42
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
и аз така

# 43
  • Мнения: 1 259
И аз ги чистя на 3 дена,така ми каза педиатърката.

# 44
  • Мнения: 1 999
Почиствам само когато има нужда. Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 1 621
Доколкото знам не трябва да се чистят всеки ден, колкото почесто ги чистиш,токова повече ще се събира. Като беше малка и ги чистех веднъж на 3-4 дни, а сега вече 1 път седмично и нямаме проблеми.

# 46
  • Мнения: 36 004
не всяка вечер, когато преценя

# 47
  • Мнения: 1 108
Винаги когато му мия главичката и когато преценя ,че е необходимо

# 48
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Един-два пъти седмично с клечки с ограничител.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 958
Веднъж седмично ,също с клечки с ограничител.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз ги почиствам всяка вечер,защото и се пълнят с вода,като я  къпя!

Общи условия

Активация на акаунт