Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 127

  • 77 829
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 634
честита нова 2013 година.
Илариана ,аз напоследък работа само с пудра захар на Оберон.Само в един магазин в нашият град ми доставят по един стек.На разфасофка от 440гр на цена 1,60.но пък искам да ти кажа че е идеална за фондани.Ако можеш да откриеш от нея ще си доволна.На пликчето има ягодки и праскови.
Дитсан много е готина тортата часовник Hug
Лукс ,празнична атмосвера от твоята торта .Много е нежна.
Мариетка ,защо реши ,че е смешен дракона.Видовете са прекалено много така,че на мен лично не мизглежда смешен.Много добра работа си свършила даже Hug
Мими 0585,това си е едно наистина апетитно тортенце.  bouquet

# 601
  • Мнения: 3 284
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА.Черпя ви едно парченце новогодишна торта и ви пожелавам много тортени постижения   bouquet

# 602
  • Мнения: 3
Да ви е честита Новата 2013-та година,момичета!Дано да бъде щедра на здраве,творчески дух и усмивки за всички вас и вашите близки!Както винаги страхотни произведения на изкуството сте показали,особено на тема празници- даже вече ми действат носталгично към отминалите дни.Нахлувам с въпрос или по-точно ако може някой да сподели пояснение или хитринка как точно става:Апликация от съхнеща Ирида върху сметана???Знам че се ползва за изолация масло или ганаш,но няма ли да се личи или се измазва картинката на гърба с това-НЕ ЗНАМ и що ли за вкус би ималоТортата ще я правя утре следобед,апликацията е готова,но не ми се рискува да се разтече боя или още по-зле да се разпльока върху сметаната.

# 603
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честита Нова Година Момичета!

Дитсън страхотна е тортата -  и аз мислех нещо такова да правя ама .. не стигнах до тортата ... минахме с гараш неукрасен ...

# 604
  • Мнения: 368
Честита Нова година, скъпи, уважаеми тортени дами!
Да ви е сладка и вкусна, нека животът ви ухае на ванилия и шоколад, да имате щастието да споделите най-вкусната хапка с тези, които ви обичат!
Много творчерско вдъхновение, нови рецепти и всичко най-добро през тази 2013!

# 605
  • Мнения: 148
[color=navyЧестита нова година дами!Нека новата година ви донесе само положителни щастливи моменти,много здраве и вдъхновения на вас и вашите семейства.[/color]
Радост бонбон,аз апликация съм слагала само на ММ и от моя крем за измазване не знам как ще се държи на сметана и не мога да помогна.

# 606
  • Мнения: 486
 Под фондан освен маслен крем друго става ли за измазване?
А масления крем как го правите мн мек и лесен за нанасянв,аз слагам колкото масло толкова пудра захар и 2-3сл прясно мляко и е гъсто ?

# 607
  • Мнения: 492
Под фондан освен маслен крем друго става ли за измазване?
А масления крем как го правите мн мек и лесен за нанасянв,аз слагам колкото масло толкова пудра захар и 2-3сл прясно мляко и е гъсто ?

Аз измазвам с маслен крем или с масло и шоколад  Peace

# 608
  • Мнения: 148
Може и със ганаш или течен шоколад.

# 609
  • София
  • Мнения: 2 116
Красота, обич и здраве ви желая, момичета през новата 2013-та година!



Стефина, заледеността по шипките на коледния кейк съм правила наслуки - захар, вода, глюкоза, варене до сгъстяване - побеля, изхвърлих го, хайде пак, варих по-малко, излях го върху пекарска хартия, топих шипките, оставях ги да засъхнат и така. Все пак след няколко часа не беше толкова прозрачно, а исках по-прозрачно да е още в началото, но не ми се проучваше отново вселената на дърпана, сечена и прочие третирана захар:)

Лукс, цветовете на коледния ти кейк са толкова стоплящи и живи!
Дитс, най-вълнуващите 5 минути си "хванала" от новогодишното настроение:)
mimi0585, толкова мекичка и ароматна изглежда почерпката ти:)

# 610
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 678
За мнооооого години момичета! Пожелавам ви всичко най-прекрасно да ви се случи през настоящата година!

Леле, Дими, потекоха ми лигите с тоя разрез, хайде сега дай рецептата Simple Smile

Напоследък ви изтървах изцяло, но хаосът с трите деца в къщи е безобразен, дано да оцелея до 7-ми януари Simple Smile

На 19-ти декември имахме годишнина от сватбата, а аз празнувах 3 години откакто се запалих по правенето на домашни торти Simple Smile
По този повод направих Торта "Червено кадифе" . Правила съм я и друг път, но беше по поръчка и не можах много да я оценя, сега обаче много ни хареса и определено е влиза във фаворитите ни Simple Smile


още снимки има тук и тук

До последния момент не бях планувала торта за Нова година, но децата се размрънкаха и се наложи да реагирам бързо. Направях я на 30-ти, но на 31-ви всичко ми вървеше с краката на горе и декорацията на тортата остана за първи, затова е и такава една набързо направена, но пък в духа на настоящата година на Черната змия по китайския хороскоп Simple Smile



Пандишпанени блатове , карамелен сос с ром и крем брюле, като в средния слой съм добавила течен шоколад Нутела. Получи се вкусна комбинация.

# 611
  • Мнения: 731
За много години и от мен!За нова година пак направих една тортичка-нищо особенно дори щеше и без украса да мине,ако в последният момент не се бяха обадили едни приятели,че ще дойдат да празнуват в къщи.В крайна сметка я поукрасих - на външен вид нищо особенно,но стана много вкусна.Всички си облизаха пръстите.

Искам и да попитам,как правите черния фондан,при мен в най-добрият случай става малко по тъмно сиво и червеното не мога да го докарам става ми цикламено?

# 612
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА момичета да сте живи и здрави и много вдъхновени!!
 jiorjita -или си вземаш готово черно тесто или  правиш шоколадовото към което прибавяш малко черна боя май Пепи прави така тя ще каже подробностите

# 613
  • София
  • Мнения: 1 220
Честита Нова Година и от мен момичета Hug
Пожелавам на всички 2013 да донесе много щастие, усмивки, сбъднати мечти и най-вече здраве и късмет   bouquet

Аз, не пиша често, но ви наглеждам  Heart Eyes. Както винаги има страхотни торти и лакомства, които вдъхновяват и изкушават  Hug

Последна редакция: чт, 03 яну 2013, 09:35 от .◦♥Toche♥◦.

# 614
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Честита нова година на всички. Бъдете здрави, бъдете щастливи и усмихнати. Много радости през новата година и поводи за торти и красиви сладости.

Последната страница е покъртителна с тези разрези, ужас, ужас, огладнях бе ,хора.

Дими, разкажи повече за тази твоя тортичка, убедена съм, че е нещо различно, нещо по-така.

Аз торта за НГ не правих, но днес вече открих тортения сезон с това торте.


Madagascar 3 Cake by silva4ka (marulka_s), on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт