Препоръки за кафемашина

  • 38 349
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 451
Препоръчайте ми кафемашина до 250 лева.Няма значение марката,просто искам да прави хубаво кафе.Сегашната ни е Делонги,но не съм очарована от кафето,което прави.Та,Вие сте.

# 1
  • Мнения: 694
Тази

Купувала съм две (за подарък на близки хора) и са страшно доволни!

# 2
  • Мнения: 9 451
Напиши ми модела на тази  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 288
И майка ми има Делонги и прави отвратително кафе. 

# 4
  • Мнения: 39
Има в момента промоция в Технополис/Техномаркет/Метро - 230 лв. си я взех Philips Saeco Wink

# 5
  • Мнения: 694
Saeco Via Veneto De Luxe
Кафето става доста силно и с много пяна (каймак)

# 6
  • Мнения: 9 451
И майка ми има Делонги и прави отвратително кафе.  

Нашата е Тревизо и изобщо не ми харесва как става кафето.Сега сме с Лаваца,а все едно пием най-евтиното кафе на пазара.

# 7
  • Мнения: 9 451
А,още един въпрос имате ли отзиви за кафеавтоматите?

# 8
  • Мнения: 3 922
Saeco Via Veneto De Luxe
Кафето става доста силно и с много пяна (каймак)

Saeco се обединиха с Phillips и вече този модел не се произвежда. Тези са аналога: http://www.philips.bg/c/manual-espresso/182497/cat/#compareState … 3Dtrue;tabState=0

# 9
  • Мнения: 4 970
Тази

Купувала съм две (за подарък на близки хора) и са страшно доволни!
Подкрепям с две ръце.Много съм капризна по темата.Предишната ми кафемашина беше полу-професионална и критериите ми бяха доста завишени.Тази не ме разочарова вече 3-та година Peace

# 10
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117

Arielli кафе машина
Това е нашата кафе машина вече 3-та година.Купихме я за 95лв. от Зора и първоначално бях доста скептично настроена,понеже за мен марката не беше позната . Wink Препоръча ми я приятелка,която работи в магазина и каза,че нямали рекламации на нито една от продадените.Бяхме се насочили към друга марка,но каза,че масово се връщали.Прави еспресо със страхотен каймак и има функция затопляне на чаши.Нямали сме никакви проблеми.Препоръчах я и на сестра ми.Изключително доволна е. Peace Същия модел правят и Елит. Откакто я имаме,не ща и да подуша кафе от автомат или от заведение. Laughing Ние не купуваме скъпо кафе,а обикновено.Сега сме на Cabana от Карфур и каймакът е убийствен,а вкусът ... Heart Eyes  bowuu

Последна редакция: сб, 22 дек 2012, 09:31 от Pupitka

# 11
  • Мнения: 9 451

Arielli кафе машина
Това е нашата кафе машина вече 3-та година.Купихме я за 95лв. от Зора и първоначално бях доста скептично настроена,понеже за мен марката не беше позната . Wink Препоръча ми я приятелка,която работи в магазина и каза,че нямали рекламации на нито една от продадените.Бяхме се насочили към друга марка,но каза,че масово се връщали.Прави еспресо със страхотен каймак и има функция затопляне на чаши.Нямали сме никакви проблеми.Препоръчах я и на сестра ми.Изключително доволна е. Peace Същия модел правят и Елит. Откакто я имаме,не ща и да подуша кафе от автомат или от заведение. Laughing Ние не купуваме скъпо кафе,а обикновено.Сега сме на Cabana от Карфур и каймакът е убийствен,а вкусът ... Heart Eyes  bowuu

Ох,не мога да се доверя на тези евтините.Дадохме 220 лв за Делонгито и направо съм разочарована от кафето.За тези пари,друг трябваше да е вкуса.

# 12
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
Това бяха и моите опасения,но останах повече от приятно изненадана.Нека се включат и други,ползвали машината.
Успех в търсенето!  Hug

# 13
  • Мнения: 0
Gaggia или Saeco  Wink

# 14
  • Мнения: 95
Ние сме със Saeco de lux noar и прави страхотно кафе.

# 15
  • Мнения: 9 451
А,за нещо от този род какво е мнението Ви http://technika.bg/product/6624/kafemashina-saeco-odea-go.html

# 16
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
Изглежда страхотно като характеристика,но цената е.. Whistling

# 17
  • Мнения: 301
Тази

Купувала съм две (за подарък на близки хора) и са страшно доволни!

+1 - прави много хубаво кафе

# 18
# 19
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Briel.  Peace  Бях много предубедена, тъй като не познавах марката. Кафето е страхотно, с плътен каймак, който остава до последно - и това с по-обикновено кафе - Дау егбертс - например.

http://www.amazon.com/Briel-LExpresso-Automatic-Espresso-Machine/dp/B00005AXJA

В Технополис беше 270 лв! Peace на някаква промоция. За разлика от всички останали помпата е 19 bar - което си е важно!

# 20
  • Мнения: 1 875
И нашата е Делонги Тревизо и прави плътно кафе с голям каймак благодарение на кремадиска, в предни теми дето е писано тук отзивите за нея са също много добри, така че е учудващо че сте разочаровани от нея...
Трябва да купуваме нова и се чудиме между тази
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824208/P11130401/Kafemashi … ELONGHI-EC-152-CD
И тази
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823735/P11130401/Kafemashi … S-SAECO-HD8323/09
Моля който има някоя от двете да даде мнение.
Мерси и весели празници.

# 21
  • Мнения: 98
Аз съм фен на Gaggia  и нашата е такава.Понеже машините са скъпи се възползвах от ваучера,които бяха предложили техните вносители в сайт за колективно пазаруване преди време.Досега нямам забележки-най-доброто кафе с плътен каймак(отделно си купих крема диск),което съм пила на такъв клас машина.
Когато понамалят цените на роботите...ще се възползвам...

# 22
  • Мнения: 464
Saeco Via Veneto De Luxe
Кафето става доста силно и с много пяна (каймак)

Saeco се обединиха с Phillips и вече този модел не се произвежда. Тези са аналога: http://www.philips.bg/c/manual-espresso/182497/cat/#compareState … 3Dtrue;tabState=0

Saeco Via Veneto De Luxe   все  още се намират  на  пазара.
С две  ръце съм  за  този  модел   вече  3 г.  я  ползвам  без  проблем  и кафето  е  супер.

# 23
  • Мнения: 3 922
Saeco Via Veneto De Luxe
Кафето става доста силно и с много пяна (каймак)
Saeco се обединиха с Phillips и вече този модел не се произвежда. Тези са аналога: http://www.philips.bg/c/manual-espresso/182497/cat/#compareState … 3Dtrue;tabState=0

Saeco Via Veneto De Luxe   все  още се намират  на  пазара.
С две  ръце съм  за  този  модел   вече  3 г.  я  ползвам  без  проблем  и кафето  е  супер.
Да, но са на изчерпване и няма да се произвеждат вече. А и като дизайн е доста ретро, да не кажа грозновато. Това на фона на новите модели. Да не говорим, че материалите й са алуминий и пластмаса, което никак не е здравословно.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
И ние сме с този модел Saeco Via Veneto De Luxe -страхотно кафе прави!
Бях предубедена,защото е евтина,но при нашите като ходих няколко път пих кафе направено с тяхната машина същия модел и се убедих,че е добра.Сега вече я ползваме 2 години. LaughingПровери в Техномикс,ако се спреш на този модел.

# 25
  • Мнения: 9 451
В крайна сметка се спряхме на http://technika.bg/product/6624/kafemashina-saeco-odea-go.html
Много по-скъпа е от обявената първоначално цена,но държа много на кафето.

# 26
  • Мнения: 3 922
В крайна сметка се спряхме на http://technika.bg/product/6624/kafemashina-saeco-odea-go.html
Много по-скъпа е от обявената първоначално цена,но държа много на кафето.
Добър избор. Браво!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Да я ползвате със здраве!  Laughing

# 28
  • Мнения: 9 451
 Laughing Благодаря.Ще пристигне чааак на 28

# 29
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
понеже разбирате, да ви питам...


тази добра ли е? Прави ли хубаво кафе?
аз пия само нес и грам не разбирам от каймаци и вкусове...

# 31
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117

тази добра ли е? Прави ли хубаво кафе?
аз пия само нес и грам не разбирам от каймаци и вкусове...
Като гледам кафето долу,хич не е добра за мен. Naughty Прилича на негърска пот и няма никакъв каймак. Simple Smile Нашата машина пуска еспресо с 2 пръста каймак и не можеш да видиш черното кафе отдолу. Peace

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Pupitka - това е случайна снимка от нет-а, за да покажа машината.

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
Pupitka - това е случайна снимка от нет-а, за да покажа машината.


Да,това е ясно,ама не променя факта,че кафето в чашката сигурно е от нея.Е,аз за пръв път я виждам и не мога да дам реални отзиви.Просто си коментирам. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 208
Ние сме с кафеавтомат на Saeco, но този модел http://technika.bg/product/9339/kafemashina-philips-saeco-hd-874 … xsmall-black.html. Много сме доволни, вече повече от година я ползваме, без забележки, прави страхотно кафе. Специално за Saeco ODEA, знам че прави също много хубаво кафе, тъй като в офиса ни бяхме с такава. Отделно имаме познати с тази машина, но имаха малко проблеми с нея и от сервиза им бяха казали, че специално този модел, често прави проблеми. Все пак то си е и до късмет според мен, дано вие да нямате такива проблеми и да си я ползвате със здраве!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 31
понеже разбирате, да ви питам...

тази добра ли е? Прави ли хубаво кафе?
аз пия само нес и грам не разбирам от каймаци и вкусове...

Вкъщи сме с такава. Прави от най-добрите кафета, които съм пила с плътен каймак  Peace На тая снимка не ми изглежда да е с оригиналната си ръкохватка. Ето я на друго място в нета: http://promo-zone.info/6a262e18-a8f5-4690-b118-eb15c30f22ac/%D0% … %D0%94%D0%90.info
Но си е скъпичка...

# 36
  • Мнения: 46 553
Кристал, честита машинка Simple Smile
А вие коя Тревизо имахте досега - таси с крема диска или без?

# 37
  • Мнения: 0
Бразилия е една от най-добрите марки кафе машини Simple Smile

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мерси, момичета   bouquet
Хубава или не, имам 2бр. Бразилии...
А въобще не пием такова кафе с мъжа ми.

# 39
  • Мнения: 7
Кафе машини AEG и Jura - най-добрите ми попадения  Peace

# 40
  • България, София
  • Мнения: 16
Laughing Благодаря.Ще пристигне чааак на 28

Здравей,
Доволни ли сте от новата машинка ?
Избрахме си за вкъщи същата (Saeco Odea Go)и сме в колебание, дали да си я купим?
Има ли някакви проблеми? Може ли да споделиш впечатленията си?

Предварително благодаря!   bouquet

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Аз имам Саеко и съм доволна.

# 42
  • България, София
  • Мнения: 16
Аз имам Саеко и съм доволна.

За кое Саеко става въпрос?
Разбрах, че Saeco Odea Go не може да регулира силата на кафето, а само количеството на водата. Докато Saeco Odea Giro имала и двете опции. Интересува ме, дали сте доволни от Saeco Odea *, какви евентуални дефекти би дала, създавала ли е проблеми и какви?  newsm78 Харесах си изключително много Saeco Talea Ring- http://www.productwiki.com/upload/images/saeco_talea_ring_plus.jpg. Доста по-скъпа идва, но имам наблюдения над нея и се оказа, доста стабилна машинка, в предвид какво количество на кафе издържаше денонощно. Все пак ще си я ползвам в къщи.  Grinning
Очаквам коментарите ви. Предварително благодаря на всички!  morning

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 059
Тази която аз имам вече май е спряна от производство: http://www.tehcomservis.com/forum/uploads/att-489487862ab879012.jpg
Виждам, че за автомати ти е въпроса, аз съм пила кафе от xSmall - не може да регулираш дължината на кафето, имаш само 2 опции - за късо и дълго,но кафето е добро.

# 44
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
Кристал,кажи как е новата машина?

# 45
  • София
  • Мнения: 208
Ние сме със saeco xsmall. Кафето е дълго и късо, но дължината на дългото кафе, може да се регулира. Както бях писала по нагоре, имаме приятели с saeco odea тяхната е giro. Доста проблеми им създаваше по едно време, стоя на сервиз дълго време, но после им я оправиха и засега се държи добре. Имаше някакъв проблем с мелачката за кафе, от сервиза им бяха направили забележка, че сипвали много бързо кафето на зърна в контейнера, каквото и да значи това. Там също така им казали, че точно този модел дава доста проблеми....това обаче беше преди 4-5 години, може нещата да са се променили от тогава.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 735
Записвам се и аз да следя темата.Преди две години след проучване и след куп положителни мнения за Saeco Nina Bar именно тук си я купихме.Е в момента отново си търсим кафемашина.Погледнах дали все още се предлага,вече не.И по-добре.Каймак отдавна не прави,а нямам спомен при направата на две кафета едновременно да е пускала еднакво количество вода.
Наскоро пихме кафе от най-обикновена машина на Делонги,ами 100 пъти по-хубаво беше.И в двата случая кафето е едно и също Lavaza Espresso Bar.
Виждам,че Саеко са намалили асортимента си.Чудя се дали да заложа на техен модел,Делонги или някой друг.
Замислила съм се и за кафемашните,които правят кафе с капсули.Но там изискват да купуваш минимално количество капсули.

# 47
  • България, София
  • Мнения: 16
Аз на капсулите не бих заложила. Това е един постоянен консуматив, който винаги трябва да следиш. Докато при по-голямото количество не мляно кафе, просто сипваш и докато свърши... Много бих се издразнила, ако сутрин се окажа без кафе, защото някой от къщата е забравил да сподели, че няма капсули.
За Saeco xsmall някак си.. нещо не ме блазни. Цената е висока, спецификациите й са същите като на odea go, където цената е по-ниска. Плашат ме тези тъч бутончета. Доста са нежни и изискват много бърсане, пазене...  Thinking Нали вече трябва да сме в крак с новото време и технологията...  Делонги не са ми любимци. Никога никой нищо позитивно не ми  е казвал за кафе машина тяхна. За печка съм чувала, че стават.
Още сме в чуденка за Тalea Ring. Надявам се да излезе още някой с някакво мнение...

# 48
  • София
  • Мнения: 208
Ние взехме xsmall, защото е най-малка като габарити. Другите Saeco са доста по-обемисти и заемат доста повече място на плота, а аз не исках това да се случва  Grinning Отделно уцелихме промоция и беше на доста добра цена. Иначе се бяхме насочили към кафе автомат на Krups, доколкото бяхме чели също са много хубави машинки. В офиса бяхме с машина с таблетки, ама не ми харесваше кафето, доста слабо ми идваше.Ако свършват непредвидено, което в голям офис се случва често, е неприятно, тъй като не може да излезеш и да купиш кафе, трябва да търсиш точно тези таблетки...
Според мен всичко си е до късмет относно здравината и евентуалните проблеми с машината. Ако вземете кафе автомат при всички случаи ще пиете хубаво кафе, тъй като е съвсем различно да пиеш току-що смляно кафе според мен Simple Smile

# 49
  • Мнения: 143
Здравейте! Виждам че скоро никой не е писал,но моля някой ако има кафе машина Jura да си изкаже мнението.Доволни ли сте от нея.Спря ли сме на тази марка,а никъде не мога да прочета коментари за нея.Благодаря ви!

# 50
  • Мнения: 4 970
Здравейте! Имате ли представа от къде може да се купи филтър за кафемашина? Нямам предвид обаче тези обикновените филтри, които са хартиени или пласмасови, и са във формата на торбичка, най-общо казано. Търся филтър, който прилича на филтрите за кола. Не знам името на кафемашината. Всъщност филтърът е за приятел, чужденец, който си е донесъл машината преди години от чужбина. Надявам се, че има някакви универсални, които биха могли да станат. Дали има специализиран магазин някъде, който да предлага повече модели машини и филтри?

# 51
  • Мнения: 3 922
За 8-ми март имаше промоция -15% на дребната техника в магазини "Зора" и си взех кафемашина Delonghi EC270 - http://www.tehnomix.bg/delonghi-ec-270-cd. Моля някой ако я има да каже какво му е мнението за нея, че нещо съм със смесени чувства. Като че ли се съмнявам в качествата й и дали това е "най-доброто на пазара" от Delonghi в момента от този клас  - това е според думите на продавачката Confused

# 52
  • Мнения: 4
Темичката е позамряла, но все пак да попитам и аз. Търсим си кафемашина, естествено искам да прави хубаво кафе, но на този етап повече от 200 лв, не можем да отделим. Преди време бяха пуснали в Лидл кафемашина за около 100 лв, но марката ми беше непозната и така и не си взехме. После видях, че има доволни, но пропуснахме.

Сега разглеждам каталога на Зора и се колебая между тези:

http://zora.bg/finlux/fem-1520-d/6605

http://zora.bg/finlux/fem-1420/18513

http://zora.bg/ariete/ariete-1331-elisir/12375

Много ще се радвам, ако някой, който има такива, сподели мнение  Или препоръча друга в подобен ценови диапазон.   bouquet

# 53
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
клод,на мен 2-рата ми хареса като характеристики-20 бара налягане са си направо супер.Ние също закупихме нашата от Зора и бих ти я препоръчала горещо,понеже виждам,че търсиш нещо в този ценови пояс. Peace
http://zora.bg/arielli/km-150bs/4363

# 54
  • Мнения: 3 922
За 8-ми март имаше промоция -15% на дребната техника в магазини "Зора" и си взех кафемашина Delonghi EC270 - http://www.tehnomix.bg/delonghi-ec-270-cd. Моля някой ако я има да каже какво му е мнението за нея, че нещо съм със смесени чувства. Като че ли се съмнявам в качествата й и дали това е "най-доброто на пазара" от Delonghi в момента от този клас  - това е според думите на продавачката Confused
Аз да кажа, че вече съм супер доволна от Делонгито Simple Smile. Явно е трябвало да се поразработи, а и явно кафето, което бях купила тогава не е било смляно за такъв тип машина. Смених кафето с друг вид и вече става супер, с хубав дебел каймак.

# 55
  • Мнения: 1 557
Момичета, търся си кафеавтомат и съм се спряла на Саеко Xsmall Black, но имам няколко въпроса относно кафеавтоматите.
1. Може ли да се сложи смляно кафе, т.е има ли го като опция.
2. От какво значение е мощността? Баровете ок, но защо по-мощните са по=скъпи?
3. Ако някой има скорошни впечатления за въпросния модел, както и за някой друг до 500лв, моля да сподели.

# 56
  • Мнения: 8 536
Ние сме със saeco xsmall. Кафето е дълго и късо, но дължината на дългото кафе, може да се регулира. Както бях писала по нагоре, имаме приятели с saeco odea тяхната е giro. Доста проблеми им създаваше по едно време, стоя на сервиз дълго време, но после им я оправиха и засега се държи добре. Имаше някакъв проблем с мелачката за кафе, от сервиза им бяха направили забележка, че сипвали много бързо кафето на зърна в контейнера, каквото и да значи това. Там също така им казали, че точно този модел дава доста проблеми....това обаче беше преди 4-5 години, може нещата да са се променили от тогава.
И ние сме със  същата,така ме е яд ,че я купихме.И нашата след 2 години се развали,смениха и софтуера,сега работи.Много ме е яд че я купихме,преди това бяхме с Гаджа,правеше страхотно кафе,каймак невероятен,тази не прави хубав каймак.

# 57
  • Мнения: 184
Здравейте! Видях,че има добри отзиви за кафе машини Ариели.Мен ме интересува по точно модела,който е 3 в 1-и с капсули и таблетки.
Моля,ако някой има наблюдение за този модел как се държи да сподели.
Благодаря предварително!








 

# 58
  • Варна
  • Мнения: 915
Момичета, търся си кафеавтомат и съм се спряла на Саеко Xsmall Black, но имам няколко въпроса относно кафеавтоматите.
1. Може ли да се сложи смляно кафе, т.е има ли го като опция.
2. От какво значение е мощността? Баровете ок, но защо по-мощните са по=скъпи?
3. Ако някой има скорошни впечатления за въпросния модел, както и за някой друг до 500лв, моля да сподели.

И аз съм с кафеавтомат на Saeco - Xsmall plus, имам я от почти 2 години и е единствената ми покупка, на която все още се радвам след толкова време  Wink Използвам я супер интензивно - кафе, гореща вода, топля мляко.
Мога да отговоря само на първия въпрос  - Мляно кафе не може да се ползва.

# 59
  • Мнения: 1 455
Ние от 3г сме с кафе-машина на Чибо, с капсули.
Не бих я заменила за никаква друга, сега вече дори в офиса отбягвам да си цапам ръцете за да си направя кафе (там има делонги, показана по-горе).
За мен капсулите са супер удобство, винаги е чисто, доливам вода в контейнера и пъхам капсула. Дозирам си кафето според желанието - късо, средно, дълго, силно или слабо според вида капсули. Прави капучино и лате.
Капсулите купувам винаги по няколко опаковки и следя промоциите. Не съм в БГ, но тук, където живея всеки последен уикенд от месеца капсулите са на 3+1 промоция.

# 60
  • Мнения: 0
Каквато и кафе машина до 250 лв. да се избере все ще е едно и също. Обикновено Саеко и Делонги имат хубави модели, но дотам. Мъжът ми е във вендинг бизнеса и с неговите съдружници често правят тестове на професионални машини. Той ми е споделял, че само 1 от 100 горе долу става за работа, та не знам какво може да се очаква от тези масовите.
Отделяйте повече внимание на смилането на кафето, другото е на късмет явно с тези машини.

# 61
  • Мнения: 8 536
Каквато и кафе машина до 250 лв. да се избере все ще е едно и също. Обикновено Саеко и Делонги имат хубави модели, но дотам. Мъжът ми е във вендинг бизнеса и с неговите съдружници често правят тестове на професионални машини. Той ми е споделял, че само 1 от 100 горе долу става за работа, та не знам какво може да се очаква от тези масовите.
Отделяйте повече внимание на смилането на кафето, другото е на късмет явно с тези машини.
Нашата е Саеко ,преди да си купим Саеко имахме Gaggia, не мелеше кафе, но правеше страхотно кафе с перфектен каймак.Сега тази го мели ,но кафето не ми харесва..Като се сетя , че като избирах аз имах глупостта да искам да сменим марката.И двете струваха около 350 евро.На 2 години е и е рано да я сменям, много ме е яд , че не си взехме Gaggia

# 62
  • Мнения: 1 557
Аз не мога да си представя да взема кафемашина, при това за много пари, без да я пробвам. Ориентирала съм се към рециклирана, втора ръка. Саекота-та от 900-1000 лв в такъв магазин ги има за 200-300. Мелят си кафето, дава да се пробва всеки един уред, пиеш кафе и ако ти хареса - купуваш, ако не - пробваш друга. И така намираш своята  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 8 536
Е в търговския център няма кой да ми разреши да я пробвам
Абе сгреших марката, и Саеко не ги препоръчвам.
Gaggia  са много добри, страхотен каймак и кафе правят.Още малко да постарее моята и я сменям с Gaggia .Понякога правя такива необмислени покупки Embarassed

# 64
  • Мнения: 6
Имаме Саеко-според мен е най-доброто за домашна машина. Но истината е, че всяка машина прави различно кафе и много зависи как е смляно, както е споменала  lindor4e.

На моята съм си правила и гадно и страхотно кафе. А иначе по отношение на Лавацата-то си е наистина гадно кафе... Mr. Green

Скъпите машини на Саеко обаче са автомати или полу-автомати, за което аз нямам място , а и пари! Моята е най-обикновена с цедка и капучинатор за 300 лв

# 65
  • Мнения: 8 536
Моята е автомат,и на нас ни казаха да пробваме няколко видя мелене на кафе,направихме го,натегнахме едно копче,но майстора педупреди да не натягаме мнного за да не ни отиде на кино помпата.Ох, понякога направо става като чорба Mr. Green.в същото време сменихме и много кафето от почти всички марки, от най-скъпата до най евтината,тц не се получава.Един приияттел преди години се занимаваше с внос на бяла техника от Италия и той ми беше казал,че Gaggia е мерцедеса на кафемашините за домашно потребление.Беше подарил на баща ми такава.После и ние две такива машини сменихме и то от най обикновенните с ръкав ,купувахме си най -обикновенно кафе и ставаше страхотно ....
Ей тази машина си бях харесала
https://www.google.it/search?q=gaggia&source=lnms&tbm=is … %252F%3B490%3B586
Това беше преди две години ,де сега са по готини моделите

# 66
  • Мнения: 3 922
Saeco не са това, което бяха. Откакто вече са Philips Saeco.
Добра марка все още си остават Delonghi.

# 67
  • Мнения: 67
И нашата е Делонги Тревизо и прави плътно кафе с голям каймак благодарение на кремадиска, в предни теми дето е писано тук отзивите за нея са също много добри, така че е учудващо че сте разочаровани от нея...
Трябва да купуваме нова и се чудиме между тази
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824208/P11130401/Kafemashi … ELONGHI-EC-152-CD
За Коледа получихме такава за подарък-въпреки , че бях предубедена , че не струва нищо , се изненадах приятно-прави чудно кафе   food010

# 68
  • Мнения: 3 020
Здравейте,
много се извинявам, че така нахълтвам в темата, но имаме чисто нова Долче Густо Пиколо с капсули, неизползвана. Няма да се употребява и реално предпочитаме парите /разбира се, на доста по-добра цена Simple Smile/, отколкото да ни стои така и да си "чака времето". Ако някой се интересува, моля да ми пише на ЛС.  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 1 942
6tastliva, няма нужда да се извиняваш, просто не трябваше тук да си оферираш продукта. Тук не е място за безплатни обяви.

Извинете за отклонението и острия тон, но влезнах в темата, за да попитам и се натъкнах на обява  #Cussing out

На въпроса - търся си хубава кафе машина за еспресо. Вече съм се спряла на марката - Saeco. Но не мога да се ориентирам, като гледам характеристиките на отделните модели. Не искам да правя кафе от капсули. Искам машината ми да си има мелачка и да си меля сама кафето. Тези, които са с нещо като бутон отпред, а не с ръкохватка кафе от капсули ли правят? От никъде в описанията, дадени от търговците не става ясно.
Освен това не искам да е много голяма. Каква би могла да бъде най-малката и най не скъпата машина с подобни изисквания?
Някой може ли да препоръча, моля?

# 70
  • Мнения: 3 922
Говориш за кафеавтомат. А те нови по-принцип са скъпи. Най-евтиният кафеавтомат Филипс-Саеко е този https://www.technomarket.bg/products/09138832/saeco-hd-8643 като може да ти излезе и на по-добра цена по чуждите сайтове като амазон. Може да попиташ и в темата за Пазаруване от амазон. По сделките от черния петък много момичета си купиха и кафеавтомати. Имаше добри оферти за Делонги и Филипс-Саеко.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт