Време е за Икеа! - Тема 16

  • 73 637
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 903
пина, със сигурност по-меко за бебешката стая  Peace но имаш много време до пълзенето - ще харесаш нещо по-подходящо. Освен това, щом сте с хубав паркет, може да е по-добре да оставите пода без килим, защото се почиства по-лесно, а това си е важно. Често педиатрите съветват да се избегнат завесите и килимите при бебето, зависи на колко прашно място живеете...

# 301
  • София
  • Мнения: 64
Ако е лакиран паркета не мисля, че ще се надраска или ще има какъвто и да е проблем. Виж, ако е омаслен като моя, на който всичко се отпечатва е възможно. Но продават подложки за килими против пързаляне. Те освен всичко, но и предпазват пода отдолу.

# 302
  • софия
  • Мнения: 4 985
Pina , килима абсолютно не е подходящ за детска стая, според мен де. Наистина е твърд, не става за пълзене, особенно на боси крачета.

# 303
  • Мнения: 11 747
Да, отказах се вече  Thinking По редица причини.

# 304
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ако е лакиран паркета не мисля, че ще се надраска или ще има какъвто и да е проблем. Виж, ако е омаслен като моя, на който всичко се отпечатва е възможно. Но продават подложки за килими против пързаляне. Те освен всичко, но и предпазват пода отдолу.

Само ще споделя ,че подложката против плъзгане,която купих от ИКЕА не даде очаквания резултат. Simple Smile

# 305
  • Мнения: 11 747
Момичета, много искам да похваля Икеа!
След драмата с липсващите ни рафтодържачи, които не се знае дали Икеа забрави да ми сложи в комплекта или Еконт изгубиха.... (  Tired ) аз се обадих на Икеа, по настояване от съфорумки, защото не мислех да го правя. Казах им, с готовност ме изслушаха и бяха готови да ми ги дадат в магазина. Да, но казах, че не съм от София и не мога да дойда само за тях. Поискаха ми адреса (във Варна) и искаха номер на касов бон. Аз пък като разрових книжата, което било пос ордер, кое ваучер и не мога да намеря баш касовия бон. Реших, че ще си остана без рафтодържачи. Казаха ми, че до 48 часа ще ми се обадят да ми дадат отговор какво ще направят при това положение. Не се обадиха и ние си купихме едни държачи и даже монтирахме рафтовете. Да, но току що куриер на Спиди дойде в къщи и ми връчи рафтодържачите изпратени от Икеа, без да съм платила и стотинка.

# 306
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние си взехме подматрачна,по скъпата естествено и сега все едно спя на ново легло Peace

# 307
  • Мнения: 37
Здравейте!
Предварително моля да ме извините, че без да съм изчела темата задавам въпросите си, но ще се радвам, ако отговорите: има ли съфорумки, чиито деца спят на двуетажно легло Tromso от Икеа (метално)? Препоръчителната дебелина на матраците за това легло е максимум 22 см., а основата (или подматрачна рамка, не знам точно как се нарича) е нещо като решетка, затова се притеснявам, че може да не е особено удобно за спане, т.е. самата решетка да се усеща през тънкия матрак и да "ръби". Ще съм благодарна, ако споделите опит.  Hug 

# 308
  • софия
  • Мнения: 4 985
Здравейте!
Предварително моля да ме извините, че без да съм изчела темата задавам въпросите си, но ще се радвам, ако отговорите: има ли съфорумки, чиито деца спят на двуетажно легло Tromso от Икеа (метално)? Препоръчителната дебелина на матраците за това легло е максимум 22 см., а основата (или подматрачна рамка, не знам точно как се нарича) е нещо като решетка, затова се притеснявам, че може да не е особено удобно за спане, т.е. самата решетка да се усеща през тънкия матрак и да "ръби". Ще съм благодарна, ако споделите опит.  Hug 
Опасенията ти са абсолютно излишни. В апартамента имахме две такива легла, сега просто се преместихме на широко и не ми се налага да ползвам двуетажната схема!
Ние им взехме от матрака "султан", който е 10 см. По никакъв ама никакъв начин дори не съм се сетила за ръбене. Удобни са - аз съм спала на тях когато, каката е била на лагер и да не е малката самичка в стаята!
Не забравяй да го фиксираш към стената

# 309
  • София
  • Мнения: 2 060
Моите дечица са на дървеното двуетажно. Имаме 14 см матраци и са ми по-удобни от нашето легло с Магнифлекс  Crazy. И двамата с баща им се правим на ударени от време на време и "случайно" заспиваме при тях, докато ги приспиваме Wink

# 310
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Здравейте!
Предварително моля да ме извините, че без да съм изчела темата задавам въпросите си, но ще се радвам, ако отговорите: има ли съфорумки, чиито деца спят на двуетажно легло Tromso от Икеа (метално)? Препоръчителната дебелина на матраците за това легло е максимум 22 см., а основата (или подматрачна рамка, не знам точно как се нарича) е нещо като решетка, затова се притеснявам, че може да не е особено удобно за спане, т.е. самата решетка да се усеща през тънкия матрак и да "ръби". Ще съм благодарна, ако споделите опит.  Hug 

Големите спят на две такива Tromso. Матраците са им 10-12 см. (забравих вече, купували сме ги преди 5г.), спи се много удобно, аз също съм изпробвала.  bowuu  Нашите легла не са фиксирани към стената обаче, някакви допълнителни елементи ли се купуват?

# 311
  • Мнения: 37
Много благодаря за отговорите, момичета!  Hug

Нашите легла не са фиксирани към стената обаче, някакви допълнителни елементи ли се купуват?

Не знаех, че трябва да се фиксира леглото, дано да не се окаже проблем, защото стените ни са тухлени и покрити с гипсокартон. Как точно става фиксирането?

# 312
  • софия
  • Мнения: 4 985
Здравейте!
Предварително моля да ме извините, че без да съм изчела темата задавам въпросите си, но ще се радвам, ако отговорите: има ли съфорумки, чиито деца спят на двуетажно легло Tromso от Икеа (метално)? Препоръчителната дебелина на матраците за това легло е максимум 22 см., а основата (или подматрачна рамка, не знам точно как се нарича) е нещо като решетка, затова се притеснявам, че може да не е особено удобно за спане, т.е. самата решетка да се усеща през тънкия матрак и да "ръби". Ще съм благодарна, ако споделите опит.  Hug  


Големите спят на две такива Tromso. Матраците са им 10-12 см. (забравих вече, купували сме ги преди 5г.), спи се много удобно, аз също съм изпробвала.  bowuu  Нашите легла не са фиксирани към стената обаче, някакви допълнителни елементи ли се купуват?
Ясмина, наистина ли не сте ги фиксирали  Crazy
В магазина дори , в шоурума са фиксирани и е ако не се лъжа е изрично написано като предпписание, по същия начин както е предупредено за височината на матрака, за да не се надвиши предпазната височина спрямо страничната рамка (предпазващата от падане)

на мен ми се струваха недостатъчно стабилни без фиксация така че си ги "боднахме с 4 връзки към стената! Peace ще се опитам да покажа със снимка Simple Smile

ето, малката черничка скобичка до огледалото точно до късата лилава лента на стената - 4 такива по дължината на леглото- две горе и две долу.
Скрит текст:

и ето тук се виждат на другото легло поставени на широката му част
Скрит текст:
самодопълвам се- ние си купихме скобите от кварталната железария. не си спомням точно случая дали имаше или нямаше такива допълнителни джаджи в Икеа, но така или иначе си спестихме повтроното разкарване до там само заради тях (е може и да е имало по-красиви, но не ни пречеше)
Луничке, мисля че не е проблем какъв вид е стената- затова има различни видове дюбели!
Аз лично не бих рискувала да си кача горе детето без да обезопася, още повече, че те е качват по две по три горе, пишат се тайни, четат се книги, оцветяват се картинки - колко му е да залитне леглото от неразпределена тежест! (знам че съм параноичка  Mr. Green )

Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 13:11 от Амели

# 313
  • Мнения: 179
Момичета, видяхте ли новата седмична промоция. Тази седмица гардероб PAX/TONNES е на по-ниска цена - от 1200 на 759 лв. Ех, как ми трябва такъв, но по-плитък ...

# 314
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Хич даже не си, Амели, но как си гушкате децата за лека нощ?
Много хубави промоции, но да не бяха по 5 дена само. Трябва да имаш парите и да си решил какво ще купуваш и само да го вземеш... Не са малки намаленията, но и времето да се решиш да похарчиш такава сума е супер кратичко! Поне за мен, де!

Общи условия

Активация на акаунт