Медицинска бележка за ДГ

  • 8 854
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • гр. София
  • Мнения: 445
Здравейте!
Бих искала да ви попитам - детето ми не посещава ДГ за периода 22/12/2012 - 06/01/2013. Пуснала съм молба за отсъствие по дом. причини. Ще ми искат ли на 07/01/2013 мед. бележка, че не е била в контакт със заразно болни? Редно ли е? Четох правилника, но по-скоро се оплетох, та затова реших за питам тук.

# 1
  • Мнения: 1 046
Имаше нещо за дължината на периода - мисля, че би трябвало да ти искат. От чисто мед. причини, но от друга страна си имаш молба и можеш да си пас, ако ти поискат в последствие може да занесеш.

# 2
  • Мнения: 860
Бележка е нужна, когато детето отсъства повече от 20 дни. Когато са повече от 30, трябват и изследвания за чревни паразити.

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 445
"При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен."  - Е да де, ала едва ли не те ни изнасилиха да не си водим децата на ДГ, а сега...

# 4
  • Мнения: 1 046
В такива случаи по "тяхна вина" абсолютно нищо не съм давала от лекар - само бележка по сем. причини.
А ако не се лъжа чревните са за два месеца отсъствие.

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 445
Тъй като не смятам да ходя до съседния квартал за мед. бележка  Crazy, в петък вечер; ще разкажа в понеделник за развитието  Laughing. При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 445
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!

За последното съм съгласна, но в частен случай като този си е извиване на ръцете, а немарливият родител вади бележка, че детето му не е болно, ако ще да кашля като магаре.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
При нас за яслените и градински групи при повече от три последователни дни отсъствие искат контактна бележка, за подготвителните групи е за над 10 дни. Не знам къде е логиката да е различен периода!   
При нас мед. сестра на входа на ОДЗ-то се е взела твърде на сериозно, та ще видим  Thinking.
По добре да "се вземе на сериозно" а не през ден да има тема как се пускат болни деца в ДГ и заразяват другите!

бележката е за контакт - от къде личния лекар знае, дали детето е контактно на варицела, ако родителите не му споделят според теб? А според мен не знае, така че моето мнение е, че тези бележки са пълна глупост.

# 9
  • Мнения: 18 442
И за мен тези бележки да пълна глупост. Да не говорим, че като ходя да взимам такава бележка изобщо не взимам детето с мен. В противен случай след най-малко час пред кабинета със сигурност ще стане контактна дори и да не е била.

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 445
Развитие на събитията - след като споделих опасенията си с моя приятелка, тя най-учтиво ми предостави такава бележка  ooooh!. Така, в понеделник, ако ми поискат бележка, ще дам  Rolling Eyes.  Признавам си, чувствам се омерзена, защото 1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.
 А за "оригиналната" е пак същата работа - виждам как им е досадно и на лекарката и на мед. сестра като им цъфна там за таз щуротия. Нито знаят дали има болни около нас, нито нищо (да поясня - живеем в къща - общо 10 души   Mr. Green).

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За бележка никога не съм водила децата с мен, знам си правилата още от яслата повече от 10 дни бележка и толкова (в градината само питах същия ли е реда). Последните пъти дори пращам баща им да ги вземе (работи съвсем наблизо), само звънкам на лекарката да ги напише и като го види в чакалнята да му ги даде, че и неговата почивка е само 30 мин а наобяд обикновено има хора. Всичко е само една формалност според мен. Помня навремето трябваше и децата да се водят в кабинетите, че ни преглеждаха задължително за въшки лекарите а сега и това не се случва.

# 12
  • Мнения: 15 379
Контактна бележка е необходима единствено, тъй като детето е отсъствало повече от 10 дни.

Обаче аз сутринта го заведох без такава бележка, а не е ходил от 21.12.2012.

# 13
  • Мнения: 2
1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.

 Peace и при мен е същото бележката е фалшива с добавена от мен дата, поради манипулацията от страна на персонала - сборна група или отсъствие по домашни причини  ooooh!
Някои ДГ вместо да връщат по 100 000 лв. в бюджета на общината да си бяха назначили заместващи педагози, а не да правят сборни групи.

# 14
  • Мнения: 18 442
1. Оставих се, заедно с тълпата, да ме манипулират и да пусна отпуска по дом. причини; 2. Ако се наложи ще предам тотално фалшива бележка.

 Peace и при мен е същото бележката е фалшива с добавена от мен дата, поради манипулацията от страна на персонала - сборна група или отсъствие по домашни причини  ooooh!
Някои ДГ вместо да връщат по 100 000 лв. в бюджета на общината да си бяха назначили заместващи педагози, а не да правят сборни групи.

Педагозите не се редят на опашка за детски градини, камо ли да заместват. Това от наблюдения в нашата градина

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Имам един въпрос..
Ако личният лекар  няма направление за специалист( само да вметна ,че моята лична вече няколко пъти ми отказва направления за детето ми,и се налага с  личните ми средства да правя изследвания за глисти и т.н)има ли възможност детето  да посещава яслата ,ако става въпрос за запек,поне до 1 число на след.месец.

Много страно се получва,в събота и неделя,когато малкия е вкъщи всичко е наред ,се изаква нормално,в понеделник госпожата казва че  много е ревал ,защото не можел да се изака ,и в същото време ми връчва изцапани гащички с ако Shocked...ами че те ако са твърди как ще се изцапат...във вторник и сряда съм го оставила вкъщи за да видя как ще са нещата,ами пак са нормални ,без никави сълзи и меко ако.Днес ако пак ми кажат че има проблем ,вече май ще избухна..не знам защо правят така,лъжат ли ме? Искаха ми бележка ,че няма паталогия.. и аз сега съм сигурна ,че в края на месеца едва ли ще ми издаде направление личната ми лекарка,та пак да питам..

# 16
  • Мнения: 15 379
Тези в яслата нормални ли са???

Изхождането по голяма нужда е свързано и с емоционалното състояние, дори и при големите хора.
На всеки му се е случвало да не може да се изака на чуждо място или от притеснение да стиска до вкъщи например.

Велина, нека детето да ака у дома - сутрин преди ясла или вечер, преди лягане.

Моят син е на 5 и половина. Ака само у дома, никога в градината. Така му нагодих режима, че детето е с празни черва там. Коментирала съм го с него и той е на мнение, че не иска да ака там, а на спокойствие вкъщи.

П.П. Гащичките на детето ти са нацапани защото милото се е стискало и не е издържало.
И от какъв зор ги слагат на гърнета, за да акат на всяка цена?

# 17
  • Мнения: 1 350
как няма да избухнеш, не знам кой е за патология ...  #Crazy
направо говори със старшата сестра на градината и после с директорката.
и аз гледам малката да ака вкъщи, сутрин или вечер, рядко ака в градината, но засега няма проблеми.
както е писала Чери, нормално е детето да се притеснява дори.
а иначе казва ли си, показва ли си като иска да ака?
и за какво правиш изследвания за глисти след като вкъщи всичко е наред?
само се шашкаш ли?
вгледай се отстрани в положението, в което си изпаднала и заеми позицията на детето ти, защити го, направи им забележка на персонала, обърни им внимание, че вкъщи детето няма проблеми, помоли ги да подходят по-внимателно, ако трябва и старшата сестра да отиде да види как ги слагат на гърне и твоето дете защо плаче, едва ли е от напъване  Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 949
jos ..изследване за глисти правеше цялата група,не знам защо ,до 1 януари трябваше да я преставим ,иначе нямаше да и пуснат на ясла.
Малкия не говори много ,но показва по неговия начин,че иска на гърне, все едно напъва.
 Сигурно 10 пъти има казвах ,че няма проблем вкъщи ...казвала съм да не го насилват ,когато иска тогава..но те само повтаря,че искат бележка и това ,изобщо не ме чуват какво им говоря.
Ще помоля днес ,както казваш ,старшата сестра да го види ,дали плаче..
Благодаря ви за съветите Simple Smile

Всъщност ,старшата сестра как да я намеря ,дали си имат кабинети. Thinking

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 14:11 от Velina_p

# 19
  • Мнения: 15 379
Щом има изискване за фекална проба за наличие на глисти, тогава си длъжна да я представиш.
Пусни я в лаборатория на твои разноски, щом не дава направление личния лекар.

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 445
Тези в яслата нормални ли са???


П.П. Гащичките на детето ти са нацапани защото милото се е стискало и не е издържало.


Това искам да кажа и аз Rolling Eyes
Това, че някой в градината/яслата не си върши работата, не означава, че детето е болно  bash Ако си прибера детето с наакани гащи, на следващият ден - при директорката с тях! Особено, както при вас се е получило да е системно.

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Периодично от ХЕИ (или както там му е името) изискват контролни иследвания. И в яслата и сега в градината си бяха безплатни на 2 дати, но ако не се вместиш по някаква причина в сроковете имат право да ти върнат детето без представена бележка от такова изследване (плаща от родителя). Друг е въпроса, че ако детето ти е болно точно тогава а сестрата/ учителката не ти се обади да те уведоми няма как да разбереш за безплатните дати и направо ти връщат детето после.
С тръгването на ясла, при Миша се получи страхотен запек. Стискаше се с дни, не искаше нито вкъщи нито в яслата да ака без значение дали в памперс (не го бяхме свалили) или на гърне. Стигали сме до голям рев с твърд корем, с много мъка и Дуфалак чак на 6-тия ден изкарваше твърдите топченца. После се адаптира и отшумя проблема, но първите 2 месеца бях луднала буквално. Сега в градината не ги знам дали акат, бельото им никога не е било мръсно (лелята или учителката задължително ги бърше). Почти всеки ден акат вечер вкъщи без проблем, понякога и повтарят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт